Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

Rogal bardzo dobrze że byłeś na miejscu i potrafiłeś zarządzić akcją tacy właśnie powinni być motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Salat, ale tak naprawdę czy to lekarz czy policjant czy osoba przeszkolona w takiej sytuacji mamy takie same możliwości. A to co zrobiłem nie wykraczało po za program kursu na prawo jazdy:
1. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych - zabezpiecz miejsce zdarzenia trójkątem i światłami awaryjnymi.
2. Wywiąż się z artykułu 162 kk i udziel pomocy - zapytaj czy osoba jest przytomna, co ją boli i jej nie ruszaj. Wezwij pogotowie, przekaż dyspozytorowi co się stało i jaka jest sytuacja.

Jedyna różnica jest taka, że ja wiele wiele razy to ćwiczyłem a ktoś inny nie. Dlatego niech to będzie apelem, jeśli coś takie zauważycie, wyjdzie z tłumu a za wami pójdą inni.

 

 

 

Z tego filmiku najbardziej podobał mi się przypadek motocyklisty przy Rynku Bałuckim gdzie zrobił "bramkę" przed samochodem by starszy pan mógł przejść.

Dokładnie, już dyskutowaliśmy o tym na forum :smile: Fajnie że motocykliści to nie tylko (tak jak postrzega to społeczeństwo) dawcy ale też obrońcy ;)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę też spotkałem się z niegroźnym ślizgiem. Uwaga z winy motocyklisty (według mnie ). Wszystko działo się na ul. Ćwiklińskiej os. Łódź Widzew.

 

Sprawa wygląda tak:

Samochód jedzie prosto i przygotowuje się do skrętu w lewo na parking do apteki. Kierunek i dosyć energicznie zatrzymuje samochód przy wewnętrznej linii swojego pasa ruchu. Motocyklista jadący z naprzeciwka po prostu położył motocykl. Dlaczego ?? Nie wiem, może przestraszył się dynamicznie jadącego kierowcy samochodu. Zastosował zasadę ograniczonego zaufania żeby nie wbić się centralnie w puszkę. Co było przyczyną nie wiem ! Panowie po zajściu zjechali na bok i zaczęli sobie wszystko wyjaśniać.

 

Może sam poszkodowany będzie to czytał i wyjaśni co się stało. Bo to tylko moja wersja wydarzeń :0 

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się wypindolił, bo nie potrafił hamować.

Oparty na kierownicy, jaja na baku, 4 palce na klamce i heja :smile:

 

Wyznawca terorii "o wytrenowanym, kontrolowanym położeniu motocykla chroniącym przed kolizją" :smile:

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem dodać że to było takie czoperowate :smile: to ciężko z tymi jajami na baku :biggrin:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem dodać że to było takie czoperowate :smile: to ciężko z tymi jajami na baku :biggrin:

 

ciężko?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Acy_09lbQ6M#t=440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach patrzeć na magików :biggrin: ten z czołówki strasznie leciał :sad2:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mężczyzna był trzeźwy, ale aby to potwierdzić pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu, a także środków odurzających. "

Trochę z innej beczki, ale jakby zapalił marihuanę nawet tydzień wcześniej to prawdopodobnie byłby odurzony podczas wypadku. Ciekawe jak wtedy potoczyła by się sprawa. Trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zatrzymują do rutynowej kontroli i stwierdzą obecność narkotyków to zatrzymują Pj, ale tak szybko jak je zabiorą to tak samo szybko muszą je oddać.

W przypadku wykroczenia lub przestiępstwa sprawa jest już znacznie gorsza.

Właśnie przez to, że np. Marycha wykrywana jest w organizmie przez wiele tygodni od zażycia.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o uważaniu po tym jak np. tydzień wcześniej jarałeś? Czy w ogóle żeby uważać jak się jeździ? :whistling:

No ogólnie uważać jak się jeździ, co by takich artykułów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marycha wykrywana jest w organizmie przez wiele tygodni od zażycia.

a dokładniej do 3 dni przy umiarkowanym paleniu :biggrin:

a do 2 tyg przy codziennym jaraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym programie ale nie widziałem ani odcinka jednak po obejrzeniu tego otwierają się oczy i szczęka opada, że kogoś takiego możemy spotkać podróżując motocyklem:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z dzisiaj, nie na moto, ale chciałbym zwrócić Waszą uwagę na tok myślenia człowieka który źle zrobił, jadę autkiem do Kutna, dojeżdżam do świateł w Białej z prawej strony z drogi wyjeżdża samochód, światło zmienia się na czerwone, a on na pełnym czerwonym spokojnie jedzie przez skrzyżowanie, widzę, że ma radyjko, ja też więc mówię do gościa czy go przypadkiem nie pogieło, cisza, ale po chwili odzywa się pytając co to za "profesor" się odzywa, więc mówię mu o co chodzi, a gość do mnie z tekstem, a co ty tak zawsze dobrze jeździsz, masakra, skoro mamy takich kierowców zawsze będą wypadki, zero pokory, słowa przepraszam lub czegoś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak że z ryjem nie wyskoczył.... a o słowie przepraszam mozna zapomnieć. Ludzie sa zbyt dumni zeby sie przyznac do bledu i okazac skruche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym programie ale nie widziałem ani odcinka jednak po obejrzeniu tego otwierają się oczy i szczęka opada, że kogoś takiego możemy spotkać podróżując motocyklem:

 

 

Wydaje mi się że ostatnia Pani wygrała odcinek :biggrin:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uderzyło mnie, że kamerzysta nie podszedł do poszkodowanego, nie mówił, nie przeprowadził wywiadu, nie zrobił NIC co jest zawarte w postępowaniu przy pierwszej pomocy. nagrał leżących, motocykl, rozsypane plastiki i pojechał w pi**u. zostawia poszkodowanego bez opieki ! bo woli k***a nagrywać ?! a gdyby ten zaczął np wymiotować? albo przestał oddychać? nikogo przy nim nie ma. BEZNADZIEJNE ZACHOWANIE.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten filmik wcześniej i powiem szczerze ile jest nienawiści w komentarzach pod filmem to szok. Jestem pieszym, kierowcą, motocyklistą i myślę, że wypadek to wypadek, trzeba pomóc a nie być biernym obserwatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerzystę powinni ścigać za nieudzielenie pierwszej pomocy. Właściwie tylko gościu w kamizelce bardziej ogarnięty. A komentarze... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...