Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

A może jej grubo podpadl z rana

 

Kosmaty czuj się zagrożony ja mam ten plus ze Karola nie ma prawka ale nie jest powiedziane że autkiem nie pojedzie  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

na początku tego tygodnia, tj. 9 marzec, jechałem sobie Drewnowską (puszką) i jakiś motocyklista brał puszki z każdej strony...

Potem jeszcze za skrzyżowaniem z Kacprzaka jazda pasem do skrętu w lewo, ale dla jadących z przeciwnego kierunku...

Pierwsza moja myśl że jak tak będziemy się popisywać jazdą to okaże się że te buspasy jeszcze nam cofną. :sad2:

 

Szerokości i spokojnego rozpoczęcia sezonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też oglądałem takich dwóch debili robiących slalom na rzgowskiej przed CZMP.A potem lewoskrętem na wprost i jeszcze slalomik do kosynierów. Każde kolejne auto mijali raz z prawej raz z lewej na niezłym gazie. Na pewno wzbudzili szacunek.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Zakładając że jest zimno zastanawiam się czy myśleli o tym czy mają już rozgrzane opony czy nie ? czy coś w tym temacie kiedyś słyszeli bądź czytali ? Wielu o tym nie pamięta dlatego tak wiele wypadków na początku sezonu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy aby trochę nie przesadzacie ???  Przecież nie można żyć wiecznie poza tym u nas wyprzedzać z prawej strony wolno ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy aby trochę nie przesadzacie ???  Przecież nie można żyć wiecznie poza tym u nas wyprzedzać z prawej strony wolno ;)

pełna zgoda - ktoś w końcu musi wygrać w kategorii "Darwin awards 2015"

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy aby trochę nie przesadzacie ???  Przecież nie można żyć wiecznie poza tym u nas wyprzedzać z prawej strony wolno ;)

 

http://info-car.pl/infocar/artykuly/Wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html

 

Nie zawsze wolno. Jak masz jeden pas do jazdy w jedną stronę, i jedziesz na wprost to wyprzedzanie nie jest dozwolone.

A ja właśnie na wprost jechałem , przez skrzyżowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zawsze wolno. Jak masz jeden pas do jazdy w jedną stronę, i jedziesz na wprost to wyprzedzanie nie jest dozwolone. A ja właśnie na wprost jechałem , przez skrzyżowanie ...

Wszystko się zgadza :smile: Nie specjalnie analizowałem. Ino czasem inaczej się nie da tylko trzeba na siebie uważać

 

PS

Popraw nazwę ulicy ;) bo takiej nie ma

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadki były i będą... trzeba się liczyć z tym, że zapierniczając jest ryzyko wypadku. Nikt z nas jednak nie jeździ wolno, bezpiecznie i zgodnie z przepisami cały czas. Nawet "Pan Świętoszkowaty".

 

Mnie samemu zdarza się naginać przepisy, ale robię to wtedy, gdy widzę, że dam radę wyprzedzić, że zdążę, obserwuję reakcję kierowcy puszki i przewiduję co mogę zrobić. Po prostu, z olejem w głowie ale niekoniecznie zawsze przepisowo. Zdarza mi się wyprzedzać pasem do skrętu z przeciwnego kierunku - ale jak nic nie jedzie i jest widoczność. Zdarza mi się jechać do Kruszowa i ciąć prosto pasami do lewoskrętu.... i wiele więcej. Nie jestem święty i nikt z tych co tutaj piszą też nie :smile:


 

 

Jakby komuś włączała się nieśmiertelność, to niech obejrzy poniższy film - studzi głowę skutecznie...

A filmik fajny, jak najbardziej warty obejrzenia i zapamiętania. Trochę ostudzi emocje (na parę dni :biggrin:)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Tor jest fajnym rozwiązaniem dla tych którzy lubią poszaleć tylko z mojego doświadczenia mało kto daje wtedy rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a torów w PL mamy tyle że ho-ho, i jeszcze je nam zamykają... jeszcze trochę Poznań też zamkną.

 

Aidek dobrze gada.. każdy z nas nagina/łamie niektóre przepisy. ważne by robić to z głową i zachowaniem bezpieczeństwa.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

a torów w PL mamy tyle że ho-ho, i jeszcze je nam zamykają... jeszcze trochę Poznań też zamkną.

 

Aidek dobrze gada.. każdy z nas nagina/łamie niektóre przepisy. ważne by robić to z głową i zachowaniem bezpieczeństwa.

O czym mówisz ? Poznań ? dla kogo tu Poznań ? zacznijmy od torów wolniejszych bo na nich wielu nie potrafi radzić sobie z zakrętami a ty tu od razu rzucasz Poznań.Skoro dział jest o technice itd.to rozmawiajmy o tym jak zapobiegać wypadkom a nie chwalimy się kto więcej złamał przepisów.Szkolenie motocyklowe w Polsce leży na dnie dla tego również taka mentalność naszych motocyklistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin? Zamkniety. Zostal Radom z tych bardziej znanych tu na forum. No i od Was w Bydgoszczy.

 

Jak ktos nie ogarnia tak jak mowisz to nie ogarnie ani w Poznaniu ani w Radomiu ani nigdzie, wiec co za roznica. Sa osoby ktore w Poznaniu spokojnie moga latac.

 

Generalnie odnosze sie do tego, ze zamykaja tory w Polsce, choc i tak jest ich niewiele.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Lublin? Zamkniety. Zostal Radom z tych bardziej znanych tu na forum. No i od Was w Bydgoszczy.

 

Jak ktos nie ogarnia tak jak mowisz to nie ogarnie ani w Poznaniu ani w Radomiu ani nigdzie, wiec co za roznica. Sa osoby ktore w Poznaniu spokojnie moga latac.

 

Generalnie odnosze sie do tego, ze zamykaja tory w Polsce, choc i tak jest ich niewiele.

Tu problem nie jest że zamykają bo kilka nadal jest problem jest w tym że wielu z nas twierdzi że im to nie jest potrzebne a początki zawsze są trudne i nie od razu każdy ogarnia ale z czasem widzę ogromne postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym momencie sie z Toba zgodze, takie myslenie niestety jest. Ale podtrzymuje, gdyby bylo wiecej/blizej moze wiecej z nas zdecydowaloby sie na taki tor pojechac? :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

dokładnie brakuje u nas toru choć to żaden argument bo przejeżdżamy kupe kilometrów ale szkoda nam przejechać 200 km na torze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą Arku. Sam wiesz że motocykle to drogie hobby, jak każde hobby. Tak samo jak jazda w dobrej kurtce w którą trzeba zainwestować czy dobre rękawice jak i buty, powinno się zainwestować w taki kurs - wyjazd na tor. W sezonie nie trzeba zdobyć wszystkich możliwych torów w Polsce, ale wystarczy odpuścić sobie w ciągu roku kilka wyjść na piwo, odmówić sobie naprawdę niewiele i uskłada się te 400 zł na wyjazd na tor z taką szkołą jak np Turbo. Uważam że taki pieniądz każdy kto szanuje swoje życie i zdrowie jest w stanie w ciągu roku odłożyć.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie popieram Rogala. Wiele osób myśli, "po co mi tor umiem jedździc po drodze i wystaczy" - nic bardziej mylnego... tor pozwoli szlifowac umiejętności jazdy, uczy odpowiednich zachowań i fakt jest to kawałek pieniądza ale w stosunku do kasy jaką wydaje się na wymianę opon czy co sezonowe serwisowania to chyba nie jest aż taka ogromna suma pieniędzy. Oczywiście pewnym jest to, że nie każdy ma możliwośc, ale jeśli się tylko znajdzie okazja to dlaczego nie skorzystac?

Sorki że piszę bez "ć" ale klawiatura w pracy nie za bardzo pozwala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą Arku. Sam wiesz że motocykle to drogie hobby, jak każde hobby. Tak samo jak jazda w dobrej kurtce w którą trzeba zainwestować czy dobre rękawice jak i buty, powinno się zainwestować w taki kurs - wyjazd na tor. W sezonie nie trzeba zdobyć wszystkich możliwych torów w Polsce, ale wystarczy odpuścić sobie w ciągu roku kilka wyjść na piwo, odmówić sobie naprawdę niewiele i uskłada się te 400 zł na wyjazd na tor z taką szkołą jak np Turbo. Uważam że taki pieniądz każdy kto szanuje swoje życie i zdrowie jest w stanie w ciągu roku odłożyć.

Motocykle to droga zabawa i po tym się podpiszę. Piwa nie piję, papierosów nie palę, samochód zamieniłem na motocykl więc poza sezonem jeżdzę MPK. Sam widzisz, oszczędzam jak mogę.

 

Niestety koszty takiego torowania pod okiem profesjonalistów to o wiele więcej niż 400 zł. Do ceny kursu dolicz paliwo, jakieś żarcie na mieście, nocleg i ewentualną glebę po której musisz zholować trupa. W tym wszystkiem możesz liczyć na pomoc kolegów motocyklistów ale... no właśnie. Bez 1000 zł w kieszeni ciężko to widzę.

Edytowane przez OutToDie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Nie "szkoda nam przejechać się 200 km na torze" tylko cena szkolenia, koszty dojazdu i jazdy po torze są dla większości z nas zaporowe.

300 zł za 6 godzin szkolenia to myślę że nie jest dużo zakładając że szkolenie w California Superbike School to koszt 1890zł za dzień .

Ktoś kto nie był na torze nie jest w stanie zrozumieć ile traci z przyjemności jazdy nie mówiąc o innych korzyściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...