Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to lc_4 napisał ja tez nie jestem świety i czasem cisnę  ale k... żeby zobaczyć  z tego powodu wylot lufy pistoletu ???

ridrick - jeszcze jedno - jak zachował się jeden z pierwszych zatrzymanych m,otocyklistów? dosyć dziwne jest to że Insignia stoi na środku pasa ruchu co raczej rzadko się dzieje jak kierowca grzecznie zjeżdża na pobocze.

Może za bardzo kozaczył i "musieli" go trochę uspokoić/przekonać do zatrzymania? cholera wie... a potem już poszło z górki.

Prawo serii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że się temu niebieskiemu palec na spust nie zsunął i.. nie nacisnął.. to by była jazda.. szkoda słów na ich umiejętności/procedury.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

btw wczoraj to było na wykopie - "ciekawe" komentarze pojawiają się pod tym filmem ;)

Nasze komentarze i kolegów od broni palnej w zupełności mi wystarcza.

 

Czytanie totalnego motłochu raczej mnie nie interesuje :P

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu odbyła sie sprawa sądowa policjantów, którzy zaczęli strzelać bo myśleli ze dwaj kolesie w aucie to złodzieje. Jeden zginął drugi jeździ na wózku.

Ostatnio też była sprawa, że panowie oddali strzały ostrzegawcze a jeden trafił chyba w nogę a drugi w głowę poszkodowanego.

Więc lepiej żeby Miśki "nie sięgały" po broń w naszym towarzystwie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ok. 21:30 wypadek na skrzyżowaniu (rondzie) Przybyszewskiego z Puszkina. Nie widzieliśmy kierownika, ale moto było dość zmasakrowane. Przejeżdżaliśmy jak policja już zabezpieczała miejsce zdarzenia.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zapobiegania:

Dzisiaj rozmawiałem z klientem i od słowa do słowa okazał się motocyklistą opowiedział mi o swoim dawnym wypadku.

Mniejsza o szczegóły, jakieś wymuszenie niby nic groźnego, mała prędkość ale nie położył się na moto tylko wyleciał z siodła.

 

I tu ważna sprawa poza zwykłymi potłuczeniami miał złamane żebra tylko dlatego, że w kombi miał dość twardy i gruby portfel (nie wiem czy z taką kapustą czy kartami kredytowymi :biggrin: )  ale upadek na tyle docisnął portfel, że połamał mu dwa żebra. 

 

Także moi drodzy uważajcie co wozicie po kieszeniach (klucze, kamerki, bryloczki i wypasione portfele :biggrin: ).

Ja w każdym razie muszę kilka rzeczy wyjąć tak na wszelki, bo nie chciałbym zespolić się z moją metalową kamerką np. :wacko:     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja trochę z innej beczki, zobaczcie filmik i powiedzcie szczerze. Czy takiemu gościowi to przypie***lić piąchą czy już młotkiem?
Oceńcie czy taka sytuacja (bo sam nie raz miałęm wyskakujących narąbanych którzy chcieli mnie zaczepić kiedy jechałem 2oo) może być poważnym zagrożeniem?

 

Edytowane przez Rogal (wyświetl historię edycji)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.info/17228205/kamera-gopro-przyczyna-urazu-schumachera-akcje-firmy-poszly-w-dol

Wychodzi na to ze nie tylko noszenie dupereli podczas jazdy w kieszeniach moze nam zrobic kuku....powyzej analogiczna sytuacja. Kamery na kasku wozi wielu z nas. Frajda z ogladania naprawdę duza, ale czy warto ryzykowac biorac ewentualne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy warto

 

Warto

 

Jakby tak się zastanowić to jeszcze czy warto jeździć, czy warto wychodzić z domu.

Może od razu poczekac aż smierć przyjdzie po nas sama :P

 

Starzejesz się jak zadajesz takie pytania ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy takiemu gościowi to przypie***lić piąchą czy już młotkiem?

 

młotkiem... pneumatycznym.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja trochę z innej beczki, zobaczcie filmik i powiedzcie szczerze. Czy takiemu gościowi to przypie***lić piąchą czy już młotkiem?

Oceńcie czy taka sytuacja (bo sam nie raz miałęm wyskakujących narąbanych którzy chcieli mnie zaczepić kiedy jechałem 2oo) może być poważnym zagrożeniem?

 

Wiem jedno, że jakby mi tak zrobił to już mógł się szykować na ciężki wier......:biggrin:

Serwis sprzętu ogrodowego i leśnego. Wypożyczalnia sprzętu ogrodowego

 

Łódź, Traktorowa 79, 516-91-81-81. www.Naprawa-Kosiarek.pl

Naprawiam m.in. - kosy, pilarki, kosiarki, aeratory, odśnieżarki, wertykulatory, glebogryzarki, traktorki ogrodowe, przecinarki do betonu, agregaty prądotwórcze, itp...

!!! Dla ludzi z forum zniżki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.info/17228205/kamera-gopro-przyczyna-urazu-schumachera-akcje-firmy-poszly-w-dol

Wychodzi na to ze nie tylko noszenie dupereli podczas jazdy w kieszeniach moze nam zrobic kuku....powyzej analogiczna sytuacja. Kamery na kasku wozi wielu z nas. Frajda z ogladania naprawdę duza, ale czy warto ryzykowac biorac ewentualne konsekwencje.

Wiadomo, że wszystko może zrobić nam krzywdę, ale akurat nie porównywałbym moim zdaniem dwóch zupełnie różnych kasków ochronnych.

Być może inna technologia, mniejsza powierzchnia kasku, która na pewno wpływa na jego właściwości, ostre krawędzie bo z tego co pamiętam chyba uderzył w skałę ... może z nudy nawiercił otwory do mocowania kamerki i pękł w tym miejscu :smile: kto to wie.

Równie dobrze możemy przytoczyć przypadek piłkarza, który po pijaku przechodząc przez płot zahaczył obrączką o drut w siatce i stracił palec gdy zrobił tzw przewrotkę czy też orła... :smile:

Czy nie będziemy nosić obrączek, bo coś takiego się kiedyś komuś przypadkiem wydarzyło?

W takim razie tak jak napisał Ridrick, jeśli ktoś wszystkim się przejmuje to niech lepiej siedzi w domu ... :moto: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zapobiegania:

Dzisiaj rozmawiałem z klientem i od słowa do słowa okazał się motocyklistą opowiedział mi o swoim dawnym wypadku.

Mniejsza o szczegóły, jakieś wymuszenie niby nic groźnego, mała prędkość ale nie położył się na moto tylko wyleciał z siodła.

 

I tu ważna sprawa poza zwykłymi potłuczeniami miał złamane żebra tylko dlatego, że w kombi miał dość twardy i gruby portfel (nie wiem czy z taką kapustą czy kartami kredytowymi :biggrin: )  ale upadek na tyle docisnął portfel, że połamał mu dwa żebra. 

 

Także moi drodzy uważajcie co wozicie po kieszeniach (klucze, kamerki, bryloczki i wypasione portfele :biggrin: ).

Ja w każdym razie muszę kilka rzeczy wyjąć tak na wszelki, bo nie chciałbym zespolić się z moją metalową kamerką np. :wacko:     

Telefony, portfele, klucze- niczego podczas jazdy w kieszeniach. po to są tankbagi, schowki pod siodłem, torby na zadupek i siatki. Miałem kiedyś szlif przy niespełna 30 km/h (wymuszenie przez puszkę i ucieczka z miejsca zdarzenia)- pierwszy miesiąc w życiu na motocyklu- klucze z kieszeni spodni spowodowały kilka ran. Dla odmiany mój wypadek z przed około miesiąca jest świetnym przykładem, że przełożenie wszystkiego do tankbaga jest słusznym rozwiązaniem- co prawda dalej się zrastam, mam stłuczenia i były jakieś obtarcia, ale żadnych krwawych ran- a prędkość dopuszczalna w miejscu wypadku, to 70km/h i mniej więcej tyle jechałem.

 

Natomiast kamery zawsze zakładałem na motocykl- nigdy na siebie.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan: zgadzam sie z Tobą. Jak zrobiłem szlifa ładny miesiąc temu przy małej prędkości to nic mi siemię stało - miałem jednak gruby zegarek i do tej pory czuje to w nadgarstku. Pózniej już zdejmowalem zegarek.Faktycznie, dobra rada :smile:

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo przy szlifie - telefon był w wewnętrznej kieszonce kurtki

 

nie dość, ze skończyłem z dość bolesnym siniakiem na żebrach, to jeszcze jest to jedyne miejsce, gdzie kurtka ucierpiała - przetarła się na rogach telefonu.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego. Z jednej strony głupa... z drugiej... kto kupuje sportową 600 lub 1000 i nie za***rdala. O czas i miejsce możemy się sprzeczać ale... nie jednego z nas poniosła fantazja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...