Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do opisu:

jestem żywym (i Bogu dzięki) przykładem, że ubrania dają bardzo dużo. Nie jechałem szczególnie szybko, ale różnica prędkości była znaczna, bo Audi ledwie się toczyło.

Pisałem niedawno, że każdą sytuację można przewidzieć i jej zaradzić- ta też taka była, ale moje przewidywanie zawiodło- trochę mi głupio.

Zminimalizowanie obrażeń zawdzięczam szkoleniu motoTomasza. Gdyby nie poprawiony dosiad, kolano byłoby zmiażdżone między bakiem, a drzwiami, zamiast stłuczone- natomiast próba odbicia w prawo i moje wychylenie się, pozwoliły mi spaść z prawej strony motocykla, zamiast przelecieć przez kierę. DO KPŃCA ŻYCIA ZAPAMIĘTAM TRZASK KASKU, KTÓRY IDEALNIE ROZPROSZYŁ ENERGIĘ, tak że na głowie nie ma śladu po zdarzeniu.

 

Ps. Dorota, dzięki za życzenia.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki @Logan - wysłało mi się dwa razy :smile: - Trzymaj się i szybkiego powrotu do zdrowia i na moto.

Rozumiem Ciebie doskonale i wiem co czujesz - ja już po zdjęciu gipsu, ale na swojego Fazerka mogę wsiąść dopiero za miesiąc

Edytowane przez Lancet (wyświetl historię edycji)

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani standardowo "nie zauważyła". Przeprosiła i chwilę później się rozpłakała, a ja leżąc na trawie, za poleceniem pielęgniarki, która akurat postanowiła się zatdzymać, stwierdziłem, żeby się nie martwiła- pewnie mam coś złamane, ale żyję- a maszyny można naprawić, albo kupić nowe. Stan Bandziora i Audicy znam tylko z opowiadań, ponieważ kazano mi leżeć. Audi ma zniszczone oba prawe drzwi, Smokey natomiast ma rozwalone plastiki i krzywą lagę. Kolega, który odebrał go od policji, wrócił nim na kołach, ale po oględzinach doradza rozstanie.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ogromne szczęście.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, trzymaj się mordko. Bandziora złomuj bo i tak za dużo palił ;)

Za hajs ze szkodybna osobie kupisz sobie nowy :smile:

Jak wyjdziesz ze szpitala to podpowiem Ci co i jak.

Zdrówka i sorry przerwanie ciszy nocnej ;)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby wszystko się dobrze pozrastało. wracaj szybko do zdrowia..

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja NA ŻYWO:

Był obchód. Będą druty, a ja prawdopodobnie będę szukać Hondy z DTC :-P załoga szpitala, to przedni ludzie, w tym także kilka osób jeżdżących. Dziś zamieniam salę w biuro. Prawa ręka cała, znaczy można programować. Chyba się nie zanudzę.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh co za kaleka :P mówiłem że jazda motocyklem jest niebezpieczna i trzeba trenować ??? ;)

Trzeba było rower kupić ;)

 

 

 

Prawa ręka cała, znaczy można
(...) (Przzycięte tak w stylu TVNu)

No tak jak nie ma fajnych pielęgniarek to prawica ważna :P

 

Trzymaj się i szybkiego powrotu na moto.  Niestety weterani dawno dowszli do wniosku że na moto najważniejszy jest ten instynkt przetrwania, który zawsze w dobrym momencie podpowie że trzeba odpuścić ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racji, ale występuje coś takiego jak nadrzędność przepisów. Zmieniając kierunk jazdy, jesteś ZOBOWIĄZANY do upewnienia się w lusterku czy nie spowodujesz kolizji i tak jak sam stwierdziłeś, kierujący pojazdem filmującym dostał by mndat za przekroczenie prędkości, ale sprwca zdarzenia był by z pewnością Pan zmieniający kierunek jazdy, pas ruchu, przecinający ciągłą linię.
Co oczywiście nie zmienia faktu że dostosowywanie predkości, zmiana kierunku jazdy i inne przepisy pownny być respektowane własnie po to, żeby nie zostawiać niepotrzebnie krwi na asfalcie... zwłaszcza przez nas motocyklistów jako najmniej chronionej grupie jeśli chdzi o uczestników ruchu.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się Logan mimo, że jak piszesz mogłeś przewidzieć sytuację (chociaż uważam, że niema co z siebie terminatora robić i czynnik ludzki czasem zwyczajnie wpływa na sytuację i tyle) to i tak jesteś przykładem na to, że można wyszkolić i wytrenować odpowiednie nawyki, które być może uratują nam życie.

Całkiem prawdopodobne, że ktoś z mniejszym doświadczeniem skończyłby tragicznie.

 

Także szacun no i dobrze że prawą masz sprawną bo jak Waldkowi (Pazura) kciuk prawy odrąbali w Psach to wiesz co mu Franz (Linda) radził :biggrin: - oni akurat nie znali programowania  :biggrin:.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki nie pozwalały na przekroczenie prędkości w tamtym miejscu. Jeżeli, to w granicach błędu statystycznego. Różnica prędkości wynikała z faktu, że pani prawie stała.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racji, ale występuje coś takiego jak nadrzędność przepisów. Zmieniając kierunk jazdy, jesteś ZOBOWIĄZANY do upewnienia się w lusterku czy nie spowodujesz kolizji i tak jak sam stwierdziłeś, kierujący pojazdem filmującym dostał by mndat za przekroczenie prędkości, ale sprwca zdarzenia był by z pewnością Pan zmieniający kierunek jazdy, pas ruchu, przecinający ciągłą linię.

Co oczywiście nie zmienia faktu że dostosowywanie predkości, zmiana kierunku jazdy i inne przepisy pownny być respektowane własnie po to, żeby nie zostawiać niepotrzebnie krwi na asfalcie... zwłaszcza przez nas motocyklistów jako najmniej chronionej grupie jeśli chdzi o uczestników ruchu.

A skąd stwierdzenie, że przekroczył prędkość? Liczyliście słupki przy drodze czy jak? Wydaje mi się, że na nagraniu nie ma prędkości, z jaką porusza się pojazd, który o mały włos zatrzymałby się na tym, który zawraca.

Poza tym, wydaje mi się, że nawet gdyby była prędkość, to taki wideorejestrator nie jest homologowanym narzędziem pomiaru prędkości, ale oczywiście mogę się mylić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy po calosci.... Pati wysypala sie w Radomiu. zlamany bark obojczyk itd... Jestesmy w szpitalu w trakcie diagnostyki....

Zdrówka ;) może założymy 'koło przyjaciół gipsowni'? ;)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się Pati! Dobrze, że nie obojczyk! Mam nadzieję, że Deasult "miękki", nie gipsowy, bo ten drugi zdecydowanie mniej wygodny!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję bo miałam to samo dwa lata temu. Cholernie bolesna kontuzja.

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 2 doby w gipsie i już mnie nosi :-/ a to ma być 6 tygodni od operacji :-/ wymyśliłem karę dla takich kierowców, dużo gorszą od sądów i grzywien: w ramach równouprawnienia powinni być solidarnie ubierani w identyczny gips, jak ich ofiary. O bólu złamania nie piszę, bo na szczęście p-bóle dają mi w żyłę wedle zapotrzebowania.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...