Skocz do zawartości

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3572917,smiertelny-wypadek-pod-strykowem-nie-zyje-31letni-motocyklista-zdjecia,id,t.html

 

Ja nie wiem ale jak wracałem busem to chyba ogólnie wszystkim się włącza zapierdalanie razem z kierowcami puszek na czele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Włókniarzy przejeżdżałęm jak go już opatrywali, wyglądało to mało ciekawie.

Jechał chyba w grupie bo pod ekranami stało pare motocykli.

Gapiów oczywiście pełno - było to tak frapujące wydarzenie że na wysokości wypadku na pasie w kierunku Kaliskiej strzeliły się dwa autka,

Co do przyczyny nie chce dywagować, ale parenaście minut później na Pabianickiej przez uprzejmość prawie skosiłem innego motocykliste. Ruch był spory więć jedziemy równiutko rządkiem. Pomiędzy samochodami z lewej strony wyprzedzały dwa motocykle, chciałem zrobić im więcej miejsca i mało co nie skosiłem trzeciego, któy dokładnie w tym samych czasie wyprzedzał mnie po prawej stronie pomiędzy środkowym a prawym pasem ruchu.

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zrobić im więcej miejsca i mało co nie skosiłem trzeciego

 

I dlatego nie oczekuje uprzejmości. Zawsze jadę swoje i wybitnie uważam przy zmianach kierunku, pasa. Jak miał miejsce to przejechał jak nie miał to może poczekać jak będzie miał. Nic na sile. Kiedyś na Żeromskiego koleś chcąc zrobić mi miejsce zepchnął rowerzystę na chodnik. A przecież ja grzecznie czekałem.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety chłopakowi z wypadku na Włókniarzy się zeszło dzis rano :sad2:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam był sobie winny. Bardzo mi przykro z powodu tego wypadku ale z tego co koleżanka mowiła to chłopak wymijał wszystkich nie zważając na duży ruch i po prostu z powodu nadmiernej prędkości nie zdołał wychamować przed samegochodem który zmieniał pas. Kierownik z samochodu nie miał najmniejszych szans żeby go zauważyć gdyż ten nie jechał przepisową prędkością + to, że zmieniał pasy co chwilę. Działo się to przed jej samochodem. Z powodu wypadku nie mogła dojść do siebie do końca dnia.

 

Kondolencje dla rodziców motocyklisty.

 

Smutna historia ale JAKŻE WYMOWNA W SWOICH SKUTKACH. Pamiętajmy wszyscy, że ulice naszego miasta to nie tor wyścigowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smutna historia ale JAKŻE WYMOWNA W SWOICH SKUTKACH. Pamiętajmy wszyscy, że ulice naszego miasta to nie tor wyścigowy.

Dokładnie, rutyna gubi!!! 1000 razy slalom między samochodami się udał, a za 1001 nie....

Też wymijam samochody głównie stojące w korku, jadące jedynie po upewnieniu się że mnie widzi i robi mi miejsce.

Wspóczucie dla rodziny (*)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowa sytuacja, (częsta przyczyna wypadków w udziałem moto) widziana oczami kierowcy  kat. tylko B:

 

zamierzam (autem) skęcić w lewo na stację benzynową, z przeciwka jedzie moto, czekam spokojnie i pomyślałem sobie "pewnie gość już obserwuje, czy nie zamierzam mu drogi zajechać"

a Połowica do mnie: "uważaj, bo możesz źle ocenić prędkość tego motocykla"

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kierowcy samochodów, często przez roztargnienie, rozmowę przez komórkę lub inne nie widzą innych uczestników ruchu. Motocykliści są "mali", samochód łatwiej rzuca się w oczy. Do tego dochodzi kolor... Czarny - mniej widoczny...

 

Nie sądzę, aby kierowcy samochodów mieli oceniać "prędkość motocykla". Wiem z doświadczenia

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O poprawieniu makijażu nie wspomne ;)

widziałem doświadczenie ile szczegółów umyka podczas rozmowy przez telefon (z zestawem). Był to test, dodać do tego zagrożenia na drodze i martwe punkty w samochodzie... nie broniąc kierowców puszek, ale może się zdarzyć że tego motocykla nie zauważy.

Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby kierowcy samochodów mieli oceniać "prędkość motocykla"

 

ocena prędkości współużytkownika w ruchu drogowym to całkiem przydatna czynność

w tym przypadku doświadczenie nauczyło dziewczynę, że na moto czasem mocno zap*lają i można się naciąć

spojrzenie z drugiej strony, dla urozmaicenia dyskusji :smile:

 

 

widziałem doświadczenie ile szczegółów umyka podczas rozmowy przez telefon (z zestawem)

ja w takim doświadczeniu sam wziąłem przypadkiem udział, rozmawiałem legalnie przez zestaw, jak mnie zatrzymali za prędkość, to na początku ich rozbroiłem pytaniem gdzie dokładnie jestem...

 

Amerykanie zbadali i wyszło im 0.8 promila

Edytowane przez Arpe (wyświetl historię edycji)

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na discovery był program. Ludzie k... clowna nie zauważali pierdoląc przez telefon pomimo że przeszedł  obok nich 3 razy.

Problem nie leży w tym że trzymamy telefon ale w fakcie samego gadania bo to rozmowa odciąga uwagę od prowadzenia a nie trzymanie telefonu.

Równie dobrze mogę wpierda... kanapkę albo trzymać za ...... pasażerkę :P

 

Tylko prawo nie nadąża za badaniami i łatwiej karać za coś bezsensownego

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za przekroczenie prędkości o 10 km/h, twierdząc jakie to straszne zagrożenie spowodowało w ruchu lądowym, bądź nie zatrzymanie się na zielonej strzałce.

Sądze że to nie o karanie za wykroczenia chodzi tylko o łatanie dziór budżetowych pod płaszczykiem bezpieczeństwa.

Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie sytuacje, w którym co niektórzy przeszli szkolenie w czasach "mechanizacji rolnictwa" są na porządku dziennym:
http://www.youtube.com/watch?v=VanJv_0MtMw

 

Musi się dużo zmienić w mentalności i przyzwyczajeniach by poprawić bezpieczeństwo na drogach.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal, faktycznie manewr był pierwszej klasy. Ale filmujący pojazd na pewno nie jechał zgodnie z przepisami. Tam była 60. Postawiona pewnie dlatego, że było tam sporo dzwonów również w takich okolicznościach.

 

To tak jak że znakami, ostrsegających o dzikiej zwierzynie przebiegającej przez drogę. Pewnie zanim taki stawiają liczą ile było dzwonów ze zwierzakami w roli głównej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie z drugiego wątku: mam wieloodłamkowe złamanie nadgarstka lewego, z przemieszczeniem. Teraz w gipsie, jutro rentgen. W zależności od efektu dzisiejszego nastawiania, mam 50% szans na operacje i poprawki chirurgiczne. Do tego stłuczone lewe kolano. Dostało się między bak motocykla, a drzwi samochodu.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu i łatwiej mi na raty, więc później proszę moderatora o sklejenie postów w 1.

 

Sytuacja klasyczna: jadę prawym pasem. Przede mną kolumna pojazdów, ale jeszcze dość daleko- odpuszczam, żeby zatrzymać się za nimi na wypadek braku miejsca pomiędzy. Na środkowym pasie korek- to powinien być dla mnie sygnał, żeby zwolnić i ze środka pasa dojechać do prawej krawędzi. Nie umiem wyjaśnić, czemu tak nie zrobiłem. ze środkowego pasa pani w Audi A6 rozpoczęła manewr zmiany pasa równo z uruchomieniem kierunku, prosto pode mnie. Wpadłem na prawe drzwi, w auto ustawione skośnie.

Szybkiego powrotu do zdrowia

W koperniku lezysz?

Zawieźli mnie do Zgierza, do wojewódzkiego, ale mam nadzieję, że po jutrzejszym rentgenie wrócę do domu.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...