Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja polecę kask, który w tym sezonie zawitał na mej głowie po 8 sezonach używania mojego starego kasku.

Mam Airoh Force http://www.airoh.com...xr/color#more-1

Wprawdzie ten z linku to już model 2012, a ja mam 2011 ale z tego co się orientuję róznice jeśli są to znikome.

Kask mój jest bardzo dobrze spasowany, ma blendę i mechaniczny antyfog - nie udało mi się go jak dotąd zachuchać, nawet w czasie przepychanie moto czyli jak nie ma praktycznie żadnej wentylacji, która jest podczas jazdy.

Kupiłem go za 700 zł, mierzyłem podobny klasowo Shark (1000,-zł). Shark miał lepsze domykanie szybki ale antyfog chemiczny.

 

Mój wg sharpa ma 3 gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kask, który sam używam - AGV Stealth :smile: Kask wydaje mi się ze średniej póki cenowej - jak go kupowałem 2 lata temu to kosztował coś koło 1000, teraz jego cena to około 500-600 PLN :smile: Kask jest głośny, posiada zapięcie 2D. To jest kask sportowy, podobno dość bezpieczny, dlatego hałas mi tutaj nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro Aikido - na to się napaliłem http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam AGV S-4

 

5 gwiazdek w testach Sharp-a

 

w grudniu po za sezonem kosztował około 500 zł

 

zakupiłem go dla mojego plecaczka a teraz poluję na ten sam model dla siebie :smile:

 

wygodny, wyciszony, bezpieczny według testów i z blendą na słoneczne dni :biggrin:

 

http://allegro.pl/agv-kask-s-4-sv-sun-nowosc-roz-l-wys-0-zl-i2233700731.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kaskach z otwieraną szczenką ?

Drugi sezon jeżdżę w Nolanie N103. Jako, że noszę okulary kasku inny niż szczękowy nie brałem pod uwagę. W sklepie namówili mnie, żebym przymierzył integrale Shoei i chyba Schuberta. W pierwszym przypadku niemal połamałem okulary, próbując je wcisnąć po założeniu kasku http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif, przy drugim już nawet nie próbowałem. Nolan jest wygodny, ale niestety dość ciężki i nie należy do najcichszych. Jak na razie nic się nie zepsuło :smile: Na szybie nie widać żadnych zarysowań. Za około 800 udało mi się kupić całkiem fany garnek z blendą i pin lockiem. Zwłaszcza blenda to genialny wynalazek, trudno mi sobie teraz wyobrazić funkcjonowanie bez niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę w olukarach i sprawiłem sobie specjalne pod kask. Cienkie elastyczne druty, wielka powierzchnia szkieł. Niemodne jak cholera, ale super się jeździ. Przymierzałem Shoeia, mam Schubertha i szafa zawsze gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kask AGV STEALTH o klasycznej budowie i moje okulary mieszczą się pod kask elegancko. Mam oprawki ESCHENBACH BRENDEL i polecam je wszystkim motocyklistą.Dodam, że kiedyś posiadałem oprawki HAMMER i spadły mi z głowy przy 230 km/h, i przeżyły ten upadek !!!! :biggrin: Niestety wyleciało szkoło, a okularów musiałem szukać na dystansie mhm dosyć sporym, ale dałem radę :biggrin: Jedynie się troszkę porysowały :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kupiłem przeciwsłoneczne Raybany a'la terminator :smile:, wypierniczyłem z nich oryginalne szkła i założyłem optyczne. Też spoko, ale przy 230 nie testowałem... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje przejechac sie w kasku szczekowym Caberga (jakis wysoki model) w porownaniu do mojego (SUOMY) to jakas masakra ciezki wielki wieje swiszcze no tragedia nie polecam kaskow szczekowych! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem trochę zdziwiony wypowiedziami, że do okularów to kask szczękowy... też nosze okulary ale nie mam żadnego problemu z zakładaniem ich mając kask integralny...to że nosimy okulary nie znaczy że jesteśmy "specjalni" i musimy mieć "specjalne" kaski... od dawna wiadomo że kask szczękowy to większy komfort ale mniejsze bezpieczeństwo... co jak co ale ja nie mam zamiaru zmniejszać bezpieczeństwa mojej głowy tylko dlatego, że mam wadę wzroku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem trochę zdziwiony wypowiedziami, że do okularów to kask szczękowy... też nosze okulary ale nie mam żadnego problemu z zakładaniem ich mając kask integralny...to że nosimy okulary nie znaczy że jesteśmy "specjalni" i musimy mieć "specjalne" kaski...od dawna wiadomo że kask szczękowy to większy komfort ale mniejsze bezpieczeństwo... co jak co ale ja nie mam zamiaru zmniejszać bezpieczeństwa mojej głowy tylko dlatego, że mam wadę wzroku :smile:

A najlepiej zainwestować w soczewki ;)Jak czasem jadę w okularach to jedynie co przeszkadza to, że musze je zdjąć zanim zdejmę kask, reszta bez zmian.
icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zainwestować w soczewki

Dokładnie! Noszę soczewki od 7 lat, na moto jeżdżę od 3 i nigdy nie było problemów. Czytałam ostatnio jakiś artykuł o tym, że soczewki się na motocykl nie nadają, bo przyklejają się do nich muszki, mogą się przesunąć, a potem niekoniecznie sterylne łapy trzeba sobie pchać do oka itp. i jedynym wyjściem, żeby czuć się komfortowo jest operacja laserem. Powiem tak, takiego gniota mógł stworzyć tylko ktoś, kto w soczewkach nie jeździł i co najwyżej wyobraża sobie jak to jest :smile:

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że soczewki nie każdy może nosić niestety ...Próbowałem przy okazji jazdy na nartach i lipa. Ale jak ktoś może to jest to faktycznie najlepsze wyjście.Też uważam, że w każdym kasku da się jeździć w okularach - tyle że w jednym wygodniej w drugim mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Noszę soczewki od 7 lat, na moto jeżdżę od 3 i nigdy nie było problemów. Czytałam ostatnio jakiś artykuł o tym, że soczewki się na motocykl nie nadają, bo przyklejają się do nich muszki, mogą się przesunąć, a potem niekoniecznie sterylne łapy trzeba sobie pchać do oka itp. i jedynym wyjściem, żeby czuć się komfortowo jest operacja laserem. Powiem tak, takiego gniota mógł stworzyć tylko ktoś, kto w soczewkach nie jeździł i co najwyżej wyobraża sobie jak to jest :smile:

Też czytałem ten artykuł... mi czasem przeszkadzają, przesuną się na oku, albo coś rzeczywiście wpadnie... ale od razu robić operację? Po operacji w 50% przypadkach są powikłania (widzisz z poświatą, jakieś kropki, itp. dopiero po korekcji jej zazwyczaj jest ok), więc raczej to musi być wybór po sezonowy ;)Wszystko jest kwestią doboru odpowiednich soczewek i przyzwyczajenia się do nich ;)
icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieadwno kupiłem Caberga v2r w MTR(przenieśli się z włókniarzy na północną) - na razie jest cacy - jedyny w nim minus to zapinka zamiast DD,5 gwiazdek, cichy, nie wieje, blenda i antifog. Cenka 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Noszę soczewki od 7 lat, na moto jeżdżę od 3 i nigdy nie było problemów. Czytałam ostatnio jakiś artykuł o tym, że soczewki się na motocykl nie nadają, bo przyklejają się do nich muszki, mogą się przesunąć, a potem niekoniecznie sterylne łapy trzeba sobie pchać do oka itp. i jedynym wyjściem, żeby czuć się komfortowo jest operacja laserem. Powiem tak, takiego gniota mógł stworzyć tylko ktoś, kto w soczewkach nie jeździł i co najwyżej wyobraża sobie jak to jest :smile:

Czuję silny opór przed włożeniem meduzy do oka ;) Poza tym okularnika nikt w twarz nie uderzy B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hjc fs11 super wygodny ale głośny. Na początku myślałem że go wyp.....e na śmieci bo uciskał strasznie. blenda itd zapięcie dd itpWentylacja mega wydajna ale tak bardzo że aż wieje po gałach do łez. Pewnie docenię to w upalne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam AGV K-3 Basic czyli najtańsze agv dałem za niego 350zł na drewnowskiej 77, bardzo dobry kask, wentylacja świetna, wygodny, aczkolwiek mocno uciska policzki (lecz mój Tata mówi że tak powinno być, ja nie wiem, bo wcześniej jeździłem w kasku crossowym), nigdzie nie upija, jedyna wada, że potrafi zaparować jak oddycha się ustami. Ale to nie problem, na chwile otwiera sie szybke leciutko i odrazu para schodzi. Jak za tą cenę polecam.Zapomniałem dodać że jeżdżę w okularach korekcyjnych, i nie ma problemu - pasują idealnie, nie przeszkadzają. Jedyna wada oczywista zresztą, że jak chcę zdjąć kask to najpierw okulary, troche to irytujące. Ale po soczewkach bolą mnie oczy, próbowałem kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...