Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Mi akurat  napis Rossi czy V46 nie jest potrzebny.

Zwykłe malowanie:

 

AGV_Corsa_R.png

 

Masz Tomek jakieś testy, opinie, które możesz podesłać?

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie tylko te ogólnodostępne https://sharp.dft.gov.uk/testsratings/agv-corsa

szkoda że teraz tylko z itali mozna ciągnąć, nie ma na miejscu serwisu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos cos na temat kaskow SHARK? Dokladniej o modelu SHARK RSR2 CARBON? Bo chce sobie taki garnek sprawic a moze nie warto albo jest cos lepszego w podobnej cenie. Na stronie sharp'a niby ma 5 gwiazdek bezpieczenstwa. Ktos posiada lub jedzil w czym takim? Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja również mam Nolan N85 i jestem z niego bardzo zadowolona. Trochę kosztował, ale naprawdę warto było zainwestować. Mam go 2 lata a w środku nadal wszystko jak należy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie, ale słyszałem o nim.

Dobrym pomysłem na bezpieczny kask integralny jest jeszcze Schuberth R1 XS matt - kolor wo wyboru, chociaż moim zdaniem czerń jest najbardziej odpowiednia.

Odsyłam jeszcze tutaj: https://schuberth.com.pl/pl/p/Kask-Schuberth-R1-XS-matt-black/6842

Edytowane przez andmst (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, andmst napisał:

Nie, ale słyszałem o nim.

Dobrym pomysłem na bezpieczny kask integralny jest jeszcze Schuberth R1 XS matt - kolor wo wyboru, chociaż moim zdaniem czerń jest najbardziej odpowiednia.

Panie górnik :biggrin: odkopałeś post napisany ponad rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej ekipa.

Zimą chcę kupić nowy garnek.  Mój shark, który na hondzie spisywał się bosko tak na ktm trzepało mi głową dopóki się lotki nie urwały. Mam obecnie shark speed-r karbon.
Chcę wiec coś podobnego, ale bez lotek i tu mój pomysł to Nolan X-Lite X-803 ULTRA CARBON.
Ktoś może coś więcej o nim powiedzieć? Trochę sucho o nim w necie. Może poda jakąś alternatywę w podobnym $$?

Dzięki

 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2018 o 10:32, Piuriel napisał:

Hej ekipa.

Zimą chcę kupić nowy garnek.  Mój shark, który na hondzie spisywał się bosko tak na ktm trzepało mi głową dopóki się lotki nie urwały. Mam obecnie shark speed-r karbon.
Chcę wiec coś podobnego, ale bez lotek i tu mój pomysł to Nolan X-Lite X-803 ULTRA CARBON.
Ktoś może coś więcej o nim powiedzieć? Trochę sucho o nim w necie. Może poda jakąś alternatywę w podobnym $$?

Dzięki

Jak chcesz mieć pewność, że nie będzie latał na głowie, to weź najpierw testówkę w sklepie i sprawdź jak się zachowuje na głowie. Na nakedzie może być różnie, zwłaszcza z formalnie sportowym kaskiem. Wydając 1500+ warto mieć pewność :)

U nas możesz stestować w każdej chwili z tej półki cenowej/jakościowej/użytkowej Schubertha R2 i HJC RPHA11. Jeżeli ktoś handluje marką premium to powinien mieć z niej kaski testowe, także myślę, że inne marki też powinieneś przetestować bez problemu.

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MOTORWINGS napisał:

HJC RPHA11

Czy w tym kasku gwarancja obejmuje pękającą szybkę w miejscu zamka/zamknięcia?
(zaznaczyłem temat na zdjęciu)

RPHA_11_RIBERTE_MC1SF_1.jpg

 

Dobra ten HJC odpada z powodu mizernego wyniku w teście SHARP, ale jestem ciekaw nadal co z gwarancją w momencie pękającej szybki. Znany temat z resztą.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejmuje, temat podstawowy to dostarczenie całego kasku na gwarancję, bo często problem wynika nie z samej szybki, tylko ze źle wyregulowanych ratchetów. Test Sharpa-temat rzeka, nie chcę rozpoczynać gównoburzy na forum :) Ale spójrz sobie na przykład na wartości HIC w teście motorrada (gdzieś tutaj na forum już to publikowaliśmy, jak znajdę to podeślę w osobnym poście.)

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Szukam jednak kasku bezobsługowego w miarę możliwości. Zakładam, zapinam i jadę. Nie chcę regulować Raczetów ani innych zawiasów. Za to ceniłem i cenię swojego Sharka. Poza praniem wyściółki i myciem z owadów nic nie musiałem robić.
Znam tylko testy SHARPa więc na nich też swoją opinię muszę opierać, chętnie poznam inne niezależne źródło z takimi badaniami.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulować nie musisz, my to po prostu musimy zrobić w salonie przy sprzedaży, ewentualnie możesz też podjechać po zimie, żebyśmy sprawdzili i jak coś wyregulowali. Uwierz mi, że ten temat w skali sprzedaży RPHA-11 nie jest duży, po prostu tych kasków tyle poszło w świat, że i skala reklamacji większa. Do tego temat jest u nas w salonie w sezonie zasadniczo załatwiany "od ręki"(no dobra czasem w ciągu 1 dnia, jak jest duży ruch i nie jesteśmy w stanie od razu zrobić regulacji)

Co do testów bezpieczeństwa polecam choćby zapoznać się z testem przeprowadzonym przez Motorrad/Motocykl: (IM NIŻSZA WARTOŚĆ HIC TYM LEPIEJ)

1770788452_bezpieczestwokaskisportowe.thumb.jpg.65160f5e4fe1b2390c46ed6b040fe4e4.jpg

 

Natomiast na nakeda przede wszystkim przetestowałbym Schubertha R2, gdyż w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych kasków typowo sportowych, ten kask jest bardziej turystyczno-sportowo i na nakedach często aerodynamicznie sprawdza się lepiej. W tym tygodniu ma być ładna pogoda, także jak byś chciał zapraszamy do testowania, zwłaszcza że obecnie te kaski można nabyć u nas dużo taniej w promocjach jesiennych :P

 

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej w tym teście podoba mi się że ls2 Arrow, kask w przedziale cenowym 450-1000 (zależy które malowanie i wersja) w kilku pozycjach jest lepszy a w pozostałych nie odbiega mocno od arai rx-7v, kasku w przedziale cenowym 3-4,5k :D  co do hjc to testując rpha11 vs rpha70 duuuży plus za wentylacje w rpha70, i nie chodzi o to że w 11 jest słaba tylko o to że czy pozamykany, czy pootwierany to tak samo wieje a w 70 czuć różnicę nawet pomiędzy stopniami otwarcia, natomiast wagowo race-r pro miażdży konkurencje bo w carbonie 1200g 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.10.2018 o 11:34, Piuriel napisał:

Ok, dzięki. Szukam jednak kasku bezobsługowego w miarę możliwości. Zakładam, zapinam i jadę. Nie chcę regulować Raczetów ani innych zawiasów. Za to ceniłem i cenię swojego Sharka. Poza praniem wyściółki i myciem z owadów nic nie musiałem robić.
Znam tylko testy SHARPa więc na nich też swoją opinię muszę opierać, chętnie poznam inne niezależne źródło z takimi badaniami.

Niezależne testy przeprowadza również SNELL. Poniżej odsyłam do strony :)
https://www.smf.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kaski Cross - Enduro mają kilka charakterystycznych cech jak np daszek oraz otwór umożliwiający założenie okularów.

Opcjonalnie druga opcja, to zakup kasku z wbudowaną szybką ochronną - jak wam się wydaje?

Coś takiego jak te tutaj: https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Kaski-motocyklowe_Kaski-Cross-Enduro-14092.html

Edytowane przez Pitrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...