Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam HJC napisze krótko łeb chce urwać a wewnątrz huragan Andrew jak na Florydzie .Wyściółka zdeformowała się na tyle że widać styropian .

Kask się zmienia po glebie zwłaszcza jak jest przebity metalową rurką.

Inaczej moze wiać w środku 😀

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HJC napisze krótko łeb chce urwać a wewnątrz huragan Andrew jak na Florydzie .Wyściółka zdeformowała się na tyle że widać styropian .

Widzę że każdy ma różne odczucia. Zgodzę się że jest głośno chociaż też zależy kto co przez to rozumie. Jednak jeśli chodzi o opływ powietrza przy wyższych prędkościach jak dla mnie jest idealnie.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupujesz cech produktu ?? to jak ktoś da ci garnek Tefala jako kask motocyklowy i bedzie kosztował 100zł czyli z korzyścią dla kieszeni to go kupisz ? no nie..... kupisz to co lepsze, czyli ma lepsze cechy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 3 sezony jeździłem w HJC FG-15 czyli w kasku określanym przez producenta jako sportowy, w teście sharpa został oceniony na chyba 4* czyli nieźle. Niestety żeby uzyskać wysoką ocenę producent zrezygnował np z blendy przeciw słonecznej, seryjna szyba miała coś na kształt powłoki atyfog, która pomagała jak umarłemu kadzidło natomiast rysowała się nawet po mokrej chusteczce nie mówiąc już o dedykowanych ściereczkach, z tego powodu po jednym sezonie musiałem dokupić szybę.

Wentylacja w kasku jest bardzo dobra w gorące dni ale niestety zamknięcie wlotów powietrza NIC nie dawało więc już przy 10 st w kasku jest poprostu zimno jak cholera. 

Czy kask jest głośny trudno mi powiedzieć bo raz że nie mam narazie porównania a poza tym szybciej jak 160 nigdy nie jechałem więc moja opinia i tak nie jest miarodajna.

Po 3 sezonach wyściółka wygląda bardzo dobrze ale niestety kask zrobił się nieco luźny i to skłoniło mnie do decyzji o wymianie.

Na szczęście kupiłem go w mega promocji bo raz że zimą a dwa wychodził właśnie model fg-17 czyli zapłaciłem niecałe 400 zł, plus po roku szyba ok 200 pinlok 100 czyli sumaryczny koszt kasku 700 pln. Nie wiem czy za tą cenę kupił bym lepszy kask ale jak bym go kupił w regularnej cenie czyli ok 1k zł to nie był bym zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei xr 1000 - 9 lat. Wysciolka opina ryja jak przy zakupie, nic sie nie urwalo. Przy duzych predkosciach stabilny. pinlock daje rade, nic nie paruje. Jedynie szybka sie porysowala no ale swoje lata juz ma. Jedyna kwestia - to nikt nie potrafi mi wyregulowac szyby, bo mi sie rozkrecila przez nieuwage i od tamtej pory mam delikatne przewiewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc w tą stronę to trzeba by było wiedzieć jaki to styropian, jaka technologia i to powinien producent podawać "termin przydatności " ...
Ja mam Shark s900c i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Garnek się wyrabia po ok 5 latach.

Tak samo jak styropian w ocieplający dom itp. Na ile ma to wpływ zapytacie?!

Nie wiem za cholerę. Jak coś to można pianką uszczelniającą wypełnić ubytki zawsze ;)

http://www.motocaina.pl/artykul/kaski-motocyklowe-nalezy-wymieniac-6528.html

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że producenci zalecają wymianę garnka co 5 lat na ile jest to marketing na ile faktyczna potrzeba tego nie wiem ale tak zalecają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to pierwszy raz to slysze.fakt tez ze nigdy nie wnikalem w to.ubytkow zadnych nie widze, styropiany z czupryny nie wyciagam, lezy dopasowany od nowosci tak samo,hmmm... Musze poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to że przy każdym zakładaniu, ściąganiu skorupa pracuje, rozciąga się i to ma właśnie wpływ na "zmęczenie materiału"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś miał styczność z kaskami firmy Suomy i może coś o nich powiedzieć? Na internetach z opiniami raczej skąpo, a najbliższy sklep z tymi kaskami jest około 200 km od Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś miał styczność z kaskami firmy Suomy i może coś o nich powiedzieć? Na internetach z opiniami raczej skąpo, a najbliższy sklep z tymi kaskami jest około 200 km od Łodzi.

Nie wiem ale zawsze podobały mi się ich malowania. Są bezbłędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale zawsze podobały mi się ich malowania. Są bezbłędne

Dla mnie bezbłędne są malowania Icona. Szkoda, że za kask trzeba tyle dać a w stosunku do konkurencji nie oferuje za dużo poza malowaniem.

 

Na szczęście kupiłem go w mega promocji bo raz że zimą a dwa wychodził właśnie model fg-17 czyli zapłaciłem niecałe 400 zł, plus po roku szyba ok 200 pinlok 100 czyli sumaryczny koszt kasku 700 pln.

Żadna promocja. W 2015 kupiłem HJC IS16 dla kobity za 220zł z wysyłką - likwidacja jakiegoś sklepu w Wawie (2 ostatnie sztuki) :smile:

 

 

Obecny garnek Airoh Movement. Krótka recenzja:

 

Co mogę powiedzieć - nie poliwęglan a jakieś tworzywo, przez ponad 200g lżejszy (1420g w skorupie M vs 1650g w HJC w skorupie L a taka pasowała bo M był za ciasny to duża ulga dla karku przy długich trasach). Głośność podobna jak w HJC IS-16. Na plus, że pinlock jest REWELACYJNY i na jego powierzchni nic nie paruje dając bardzo dobrą widoczność nawet jak pada czy jak jest zimno i oddech skrapla się na szybie. Co innego blenda. Przy opuszczonej blendzie i normalnym spokojnym oddychaniu para osadza się na blendzie i trzeba otworzyć szybkę bo inaczej mgła jak o 5 rano nad stawem. Seryjny nosek nic nie pomaga. Mogli się pokusić o jakąś powłokę antifog na blendzie. Za to sam mechanizm blendy jest przekozacki - otwierana jednym klepnięciem w lewą stronę czajnika. Z tego co pamiętam za to rozwiązanie przyznano Airohowi nawet jakąś nagrodę. Robotę robi szyba i pole widzenia - sporo lepsze niż w IS-16. Wentylacja też dobra, zwłaszcza na otwartych wlotach górnych nie spocimy się w lato nawet przy spokojnej jeździe. Osobiście polecam, choć blenda mogła by nie parować.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również jeżdżę w Movemencie - podpisuję się pod tym co napisał Aidekk.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi jeszcze Schuberth C3 basic, tańsza opcja tego PRO.

 

Czy ktoś ma w/w kaski? :smile: 

Dajcie jakaś opinię, zabieram się za szukanie info tutaj.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś doczynienia z garnkami AGV?
W testach sharp maja *****

Jaram się PISTA, ale cena na tyle chora, że nie mogę przed sobą samym jej uzasadnić nawet się okłamując. CORSA jest o prawie połowę tańsza od Pisty, ale jak bardzo w nich jest za***iście? Aż tak, że kosztują tyle co dobre TV? Czy raczej chodzi o to, że w PISTA lata Rossi a w Corsa lata Guy Martin?
Ciche toto? Wygodne? Poleruje berło na postoju ;)

Już wiem, że bezpieczne po testach sharp.

 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś doczynienia z garnkami AGV?

W testach sharp maja *****

Jaram się PISTA, ale cena na tyle chora, że nie mogę przed sobą samym jej uzasadnić nawet się okłamując. CORSA jest o prawie połowę tańsza od Pisty, ale jak bardzo w nich jest za***iście? Aż tak, że kosztują tyle co dobre TV? Czy raczej chodzi o to, że w PISTA lata Rossi a w Corsa lata Guy Martin?

Ciche toto? Wygodne? Poleruje berło na postoju ;)

Już wiem, że bezpieczne po testach sharp.

 

 

Miałem agv skyline fajne wygląda ale nie jest ciche a Blenda porażka

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agv nigdy nie należał do najcichszych, jedyna rzecz dla której ludzie go kupują to unikalne malowania, jak jeszcze była polska dystrybucja agv to zwykłe k-3 bez blendy, pinlocka, czy choćby wyjmowanej wyściółki szły jak ciepłe bułeczki, byle by tylko było coś z vr46 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...