Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że najlepiej jak podjedziesz do sklepu i sobie "pomacasz". 
Na odległość nie negocjuje się ceny ;) a może coś ciekawszego wpadnie w oko. 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, 

 

Interesuje mnie Kask Ls2 Ff324 Metro. Czy ktoś posiada taki kask i może się wypowiedzieć czy warto. 

Cena atrakcyjna bo około 500zł

Edytowane przez Suchy-wolk
opis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam nadzieję, że złotej łopaty nie dostanę :smile:

Robię po roku drugie podejście do zakupu kasku - w zeszłym roku w końcu zabrakło mi pieniędzy, w tym myślę, że jestem przygotowany. Do rzeczy:

Poszukuję kasku do sport - turystyka, który zastąpi wysłużonego Shoei Raid II.

Wymagania:

- Integral

- Blenda

- Zapięcie DD

- Miejsce na słuchawki od interkomu (interkom posiadam)

- Wyjmowany środek

- Budżet - tu można powiedzieć, że limitu jakiegoś nie mam, jak będzie super kask to i super budżet sie znajdzie :biggrin:

Co narazie znalazłem:

- AGV K5 - opinie ma całkiem niezłe ale zauważyłem, że nie ma podbródka w zestawie

- HJC RPHA ST - w miare dobre opinie, niektórzy twierdzą, że tandetnie wyglądają plastiki w nim - jakby miały się rozlecieć

- HJC FG ST - jw. W sumie nie wiem dokładnie czym się różnią te kaski hehehe ;)

- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować?

- Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw

- Shuberth S2 Sport - tu różnie - jedni piszą że cichy, inni, że lipa.

 

Znacie jeszcze jakieś kaski spełniające w/w wymagania, które mogę dostać w Łodzi? Ubolewam troszkę, że Shoei nie ma nic z blendą i DD :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować? - Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw


Carbona posiadam i jest spoko. Nie mam w sumie na co narzekać, jest blenda, jest pinlock w zestawie. To kask sportowy więc ma klasyczne zapięcie DD.
Spartan jest naprawdę spoko. Oglądałem, ale nie mam potrzeby zmiany swojego więc po prostu oglądałem u Kosmatego w sklepie.
Podjedź do Kosmatego na sklep i coś spokojnie wybierzesz i doradzi Ci dobrze.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei ma model NXR i Spirit do ktorego jest dedykowana szyba fotochromatyczna i blenda jest wtedy zbedna. Tylko ze to juz typowe sportowe kaski. Ja mam HjC rph11 i jest swietny pod kazdym wzgledem a cena jak na kask tej klasy przystepna. Tylko nie ma blendy ale ma dwie szyby w komplecie.

 Tak jak pisałem w wymaganiach - są one przemyślane przez rok więc blenda to konieczność - nie chcę szyby fotochromatycznej bo tez rozwazalem takowa. 

 

Czyli tak: sharka na limanowskiego bede mógł obejrzeć, hjc w motorwingsach, a gdzie agv i shubertha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w wymaganiach - są one przemyślane przez rok więc blenda to konieczność - nie chcę szyby fotochromatycznej bo tez rozwazalem takowa.

 

Czyli tak: sharka na limanowskiego bede mógł obejrzeć, hjc w motorwingsach, a gdzie agv i shubertha?

Na Limanowskiego chyba tylko Agv nie mają.

Nie wiem czy gdzies w Ldz zobaczysz Agv.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do finalu przeszedl jednak Shoei GT-Air (mimo ze microlock) i wlasnie Shark Spartan - mierzyłem dziś Mke (kosmaty nie mial Lki na stanie). Sklaniam sie ku Spartanowi jak narazie - nie ma sie po prostu tam do czego doczepic - lekki, zamkniecie szybki juz jest normalne ;) blenda dochodzi nisko, fajny mechanizm rozwijania podbrodka, gwarancja 5 lat po rejestracji. Shoei jak to shoei :smile: tak samo tylko ze microlock no i drozszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to do finalu przeszedl jednak Shoei GT-Air (mimo ze microlock) i wlasnie Shark Spartan - mierzyłem dziś Mke (kosmaty nie mial Lki na stanie). Sklaniam sie ku Spartanowi jak narazie - nie ma sie po prostu tam do czego doczepic - lekki, zamkniecie szybki juz jest normalne ;) blenda dochodzi nisko, fajny mechanizm rozwijania podbrodka, gwarancja 5 lat po rejestracji. Shoei jak to shoei :smile: tak samo tylko ze microlock no i drozszy...

 

Ja byłem zachwycony GT Air, gdyby nie okulary na pewno bym go kupił, niestety zostaje szczęka. Sharków nie znam, w szczękowych ten Evo raczej mi nie podszedł, trzeszczał już na na półce. Czemu to DD jest takie istotne dla Ciebie? na torze to OK ale w "cywilu"?

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noszę okularów na codzien więc nie zwracałam aż takiej wagi ale np Spartan ma specjalne wzięcia na brylki - sprawdzałem, działają, okularów nic nie czuć. Jeśli chodzi o DD to każdy ma jakiegoś bzika :smile: całe życie jeżdżę w DD i po prostu czuję się komfortowo. Nie ufam mechanizmom a dd jest związany i nie ma prawa nic się stać. Ot, osobiste zboczenie.

 

Sharka już zakupiłem, w sezonie jak polatam podzielę się wrażeniami. Zaryzykowałam dość ciasna Mke, zobaczymy jak będzie leżeć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noszę okularów na codzien więc nie zwracałam aż takiej wagi ale np Spartan ma specjalne wzięcia na brylki - sprawdzałem, działają, okularów nic nie czuć. Jeśli chodzi o DD to każdy ma jakiegoś bzika :smile: całe życie jeżdżę w DD i po prostu czuję się komfortowo. Nie ufam mechanizmom a dd jest związany i nie ma prawa nic się stać. Ot, osobiste zboczenie.

 

Sharka już zakupiłem, w sezonie jak polatam podzielę się wrażeniami. Zaryzykowałam dość ciasna Mke, zobaczymy jak będzie leżeć :smile:

no tak. mówią, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :-) u mnie na odwrót, DD mnie doprowadzało do załamania nerwowego, ktoś mi kiedyś poradził żeby nigdy nie rozpinać dd do końca wtedy będzie miodnie, ale niestety nie dało rady zdejmować kasku. daj znać jak wypróbujesz Sharka. Może mój następny będzie integral...

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sharki w tej chwili mają tzw. easy fit czyli wyściółka wyprofilowana na oprawki okularów, sam jeżdżę w brylach i w sharku speed-r i nie ma żadnych problemów, co do zapięcia to hmmm, jakie to ma znaczenie czy jeździsz na torze czy na ulicy ???? więcej i groźniejsze gleby zdarzają się chyba jednak w cywilnych warunkach więc tym lepiej mieć najbezpieczniejsze zapięcie, podchodząc do tego w sposób "a bo mi sie nie chce zapinać" ablo "a bo to za długo trwa" to może w ogóle zrezygnować ze skorupy ;) bez ręki, nogi można żyć.... bez głowy to już może być ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia po ubieraniu żony w kask, już wiem że jak się nie ma okularów i doradza okularnikowi w wyborze kasku, to będzie wtopa. 

Co wobec tego lepsze - widziałem, że LS2 ma fajne "schowki" na pingle czy lepszy Shark z tym easy fit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co wobec tego lepsze - widziałem, że LS2 ma fajne "schowki" na pingle czy lepszy Shark z tym easy fit?

nie ma to znaczenia, to i to to te same rzeczy, kwestia nazewnictwa przez markę ale chodzi o to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja byłem zachwycony GT Air, gdyby nie okulary na pewno bym go kupił, niestety zostaje szczęka

 

Hmm, a tak na serio, to co ci daje szczęka przy okularach? Ja zmieniałem kask latem i której szczęki bym nie zakładał, to i tak bryle musiałem ściągać - co wydaje się logiczne w końcu kask powinien przylegać do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to znaczenia, to i to to te same rzeczy, kwestia nazewnictwa przez markę ale chodzi o to samo ;)

dzięki, wobec tego na moje skromne rozeznanie to te dwie marki dają najlepszą opcję dla okularnika.

Szczek w ogóle nie biorę pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a tak na serio, to co ci daje szczęka przy okularach? Ja zmieniałem kask latem i której szczęki bym nie zakładał, to i tak bryle musiałem ściągać - co wydaje się logiczne w końcu kask powinien przylegać do głowy.

 

Tak bryle trzeba zawsze ściągać i zakładać ale moim zdaniem robi się to łatwiej przy szczękowym, niż majdrować w dziurze kasku. Zawsze jeździłem ze szczęką, może kiedyś spróbuję integrala. Co do DD to temat stary jak świat... Nie sądze żeby różnica w "bezpieczeństwie" miedzy lockiem a dd była  znaczna, a upierdliwość zapinania dd czy rozpinania jest moim zdaniem bardzo duża. 

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby różnica w "bezpieczeństwie" miedzy lockiem a dd była znaczna, a upierdliwość zapinania dd czy rozpinania jest moim zdaniem bardzo duża.

 

Wydaje mi się, że swoje DD zapnę o 2s później niż Ty klipsa. Kwestia wprawy. Co do bezpieczeństwa to nie mam argumentów technicznych aby się sprzeczać jednak skro DD jest wymagane na torach to ktoś kiedy to musiał weryfikować i dlatego uznano DD za bezpieczniejsze.

To są rozważania typu czy spodnie są lepsze od koszuli. Skoro obydwa rozwiązania są dopuszczone to znaczy, że są ok :smile:

 

Kupując kask osobiście kierowałem się tym jak leży, jak opina gębę i ile waży. Latam w Sharku Carbon R i jestem naprawdę usatysfakcjonowany.

Trochę irytowało na początku zamknięcie szybki, ale po paru jazdach otwiera się w rękawicach intuicyjnie :smile:

Człowiek na prawdę jest niesamowitym stworzeniem, potrafiącym ogarnąć wiele rzeczy bardo szybko więc negatywy typu otwarcie szybki, które "wydaje się" być niewygodne czy zapięcie, któremu trzeba poświęcić 2sekundy więcej nie powinno ważyć o tym co dba o waszą głowę :smile:

0151.jpg

 

Kosmaty, motocyklista po wielu sezonach i obstawiam, że z ogromną wiedzą dzięki pasji i swojej pracy doradza bardzo dobrze. Nie kombinujcie, tylko zaufajcie ziomkowi, który zwyczajnie wie co dobre.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmaty, motocyklista po wielu sezonach i obstawiam, że z ogromną wiedzą dzięki pasji i swojej pracy doradza bardzo dobrze. Nie kombinujcie, tylko zaufajcie ziomkowi, który zwyczajnie wie co dobre.

 

Potwierdzam;d ja w tym sezonie swojego sharka będę chciał zamienić na spartana;d byłem ostatnio w blackjacku i cholernie mi się spodobał:biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do evo to jakoś nie jestem zbytnim zwolennikiem, przede wszystkim na jego rozmiar, co do spartana to cena na miescu, wszystko zależy jakie malowanie, czy w carbonie czy bez carbonu ;) na pewno atrakcyjniejsza niż katalogowa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj Spartana. Wykonanie na dobrym poziomie, wygodny (chociaż ciężko to określić zakładając na chwilę), DD - ostatni raz w 70 latach zapinałem w kasku Tornado czy jakoś tak :-) bez lustra trzeba wprawy. Jedna rzecz która m nie poszła to opuszczanie blendy, ten cycek na dachu jest strasznie trudny do namacania, a przy większej prędkości podniesienie ręki za głowę może być problemem.. Za cenę około 1000 jest to bardzo dobra oferta, lepsza od konkurencji. Nie wiem czy wyczuwalna jest różnica wagowa między karbonem a zywkłym i jest sens dopłącać 500 zeta za sam karbon i malowanie (w sumie fajne).

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i jest sens dopłącać 500 zeta za sam karbon i malowanie (w sumie fajne).

nie wiem skąd taka kwota, zakładając powiedzmy że patrzysz na malowanie nie carbon (droze, apics, karken) a wersja carbon (carbon skin) to jest katalogowo 1549 a 1599 zł. różnica wagi 1290 a 1390, myślę że warto dołożyć 50 zł ;) 

w jeździe po mieście tego nie wyczujesz ale już przy trasie 200km + poczujesz :smile:

ceny do negocjacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...