Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma cichych kasków nie ma nie ma nie ma koniec kropka tylko  dobre interkomy i zatyczki do uszu reszta to bełkot marketingowy.Jak chcesz oszczędzać na swojej głowie to pewnikiem masz jakąś zapasową.Ma być wygodnie i bezpiecznie cicho nigdy nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni kask to jeden z wyższych modeli LS2. Integral z pompowanymi policzkami i blendą (nie pamiętam oznaczenia modelu). Podczas mojego wypadku, po rozstaniu się z moto, odbiłem się głową od krawężnika. Skorupa przyjęła wszystko i zachowała integralność. Badania w obrębie głowy nie wykazały żadnego urazu. To chyba najlepsza rekomendacja dla kasku.

 

Natomiast głośność, to względne pojęcie. Jednemu głośno będzie 90dB, innemu 70dB. W mojej opinii cichym kaskiem jest BMW SYSTEM6, ale jest też jednym z droższych. Tak samo Schuberth C3 PRO.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam evo 6 po 100km nawet starą skarpetke wciśniesz do ucha hehe no ale ja jestem po 40 :decayed: i krytykuje coś nawet jeśli to jest drogie.Słaba wentylacja !  nawet bardzo, otwarcie wywietrznika na szczęce powoduje HUK ,ale wygoda użytkowa super, zapiecie paska, zapięcie szczęki   ,blęda opuszcza się troszke staromodnie hehe ale pewnie.zwyczajny kask po prostu dobry z wadami i zaletami ale przy tej cenie można byłoby się bardziej postarać

Edytowane przez Robcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dłuższego czasu oglądam kaski. Obejrzałem kaski HJC, Nolan, AGV, Sharp do 1000 zł. Najlepiej wypadły kaski Nolan od strony jakości wykonania. Malowanie najlepsze dla mnie w kasku Shark  S700S Finks . Dzisiaj byłem w Black & Jack i przypadkowo obejrzałem kask LS2 FF320 STREAM STINGER BLACK RED.

 

Phi, ceny w ogóle nie odzwierciedlają jakości towaru. Kask LS2 miał o niebo lepsze wykonanie niż wszystkie kaski jakie obejrzałem oprócz Nolanów. AGV za 990 zł wyglądał bardzo mizernie w stosunku do LS2 i jeszcze kosztował 2-krotnie więcej.

 

Też macie takie wrażenie, płacimy za nalepki firmowe a nie za produkt?

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też macie takie wrażenie, płacimy za nalepki firmowe a nie za produkt?

od dawna o tym mówie, widzę towary z najwyższej półki cenowej i te z dużo niższej, ja sobie już dawno wyrobiłem zdanie o "metkach" ale nie którzy muszą mieć dane logo na ciuchu żeby się czuć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ukaże się nowość od HJC a mianowicie rpha11. Jestem użytkownikiem rpha10+ i naprawdę za cenę jaką nabyłem ten kask (1300pln) nie znalazłem nic innego w tak dobrym wykonaniu i w tej klasie garnków...

P.S. do Motorwings noże jakiś test nowości od HJC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z odświeżenia tematu chciałbym poznać zdanie użytkowników na temat wyboru między Shoei NXR a HJC RPHA 10+.

 

Noszę się z zamiarem zmiany kasku (choć teraz kasa pójdzie w awarię moto) z myślą o odciążeniu karku. Jeżdżę w HJC IS-17 i w zasadzie niema się do czego przyczepić atrakcyjna jakość/cena jednak przy podróżach autostradowych kilkaset km odczuwam zmęczenie karku no i hałas (bez zatyczek to masochizm). Dlatego głównym kryterium wyboru jest u mnie aerodynamika, waga, wielkość skorupy jako drugie kryterium wygłuszenie czyli coś bliżej sportowego garnka. Słyszałem opinię, że ludzie testujący te dwa kaski skłaniają się ku HJC . Na YT można znaleźć sporo testów i recenzji ale chciałbym poznać opinię kierowników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo ukaże się nowość od HJC a mianowicie rpha11. Jestem użytkownikiem rpha10+ i naprawdę za cenę jaką nabyłem ten kask (1300pln) nie znalazłem nic innego w tak dobrym wykonaniu i w tej klasie garnków...

P.S. do Motorwings noże jakiś test nowości od HJC?

W przyszłym sezonie na 100% zapewnimy rpha11 do testów. Co do pierwszych wrażeń na temat tego i innych nowych garnków będziemy się wypowiadać po EICMie czyli pod koniec listopada.

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z odświeżenia tematu chciałbym poznać zdanie użytkowników na temat wyboru między Shoei NXR a HJC RPHA 10+.

 

Noszę się z zamiarem zmiany kasku (choć teraz kasa pójdzie w awarię moto) z myślą o odciążeniu karku. Jeżdżę w HJC IS-17 i w zasadzie niema się do czego przyczepić atrakcyjna jakość/cena jednak przy podróżach autostradowych kilkaset km odczuwam zmęczenie karku no i hałas (bez zatyczek to masochizm). Dlatego głównym kryterium wyboru jest u mnie aerodynamika, waga, wielkość skorupy jako drugie kryterium wygłuszenie czyli coś bliżej sportowego garnka. Słyszałem opinię, że ludzie testujący te dwa kaski skłaniają się ku HJC . Na YT można znaleźć sporo testów i recenzji ale chciałbym poznać opinię kierowników .

 

Pit, może weź pod uwagę Scorpiona. Ja zanabyłem EXO 1000 i jest rewelka. Dobra skorupa, pompowane poliki + wentylacja robią swoje. 

"Try not to become a man of success but rather to become a man of value."
-- Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z odświeżenia tematu chciałbym poznać zdanie użytkowników na temat wyboru między Shoei NXR a HJC RPHA 10+.

 

Noszę się z zamiarem zmiany kasku (choć teraz kasa pójdzie w awarię moto) z myślą o odciążeniu karku. Jeżdżę w HJC IS-17 i w zasadzie niema się do czego przyczepić atrakcyjna jakość/cena jednak przy podróżach autostradowych kilkaset km odczuwam zmęczenie karku no i hałas (bez zatyczek to masochizm). Dlatego głównym kryterium wyboru jest u mnie aerodynamika, waga, wielkość skorupy jako drugie kryterium wygłuszenie czyli coś bliżej sportowego garnka. Słyszałem opinię, że ludzie testujący te dwa kaski skłaniają się ku HJC . Na YT można znaleźć sporo testów i recenzji ale chciałbym poznać opinię kierowników .

Pit jeżeli chodzi o RPHA 10+ niestety do cichych nie należy. Areodynamika i waga jak najbardziej na +. Po 2 sezonach użytkowanie praktycznie brak jakiego kolwieg wygniecenia się gąbek w środku. Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję ani jednej złotówki, którą na niego wydałem.  Poczytałem troszkę o RPHA 11 i  aerodynamika oraz wentylacja zostały poprawione w stosunku do 10+. A zresztą jeśli masz ochotę poczytaj sam tutaj. Osobiście poczekałbym na RPHA 11 i przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przyszłym sezonie na 100% zapewnimy rpha11 do testów.

 

Osobiście poczekałbym na RPHA 11 i przetestował.

 

Tak właśnie zrobię skoro "W rozwoju i ulepszeniu tego modelu brał udział Jorge Lorenzo, który używał go w w czasie zamkniętych testów." to i ja nie będę grymasił  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Hey

 

W tym sezonie chciałem sobie zmienić kask i szukam czegoś stosownego. Może ktoś będzie miał coś godnego polecenia bo w nim lata / słyszał dobre rzeczy itp :smile: A oto co bym chciał:

- Budżet: do 2k - jakby było coś naprawdę super - 1500 tak normalnie ;)

- Integral

- Zapięcie DD

- Pinlock

- Wyjmowany środek

- Najlepiej cichszy od Shoei Raid II

- Jakby była bledna to fajnie ale nie jest niezbędna

Ktoś coś? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shark speed-r wersja carbon, 1300g, blenda, pinlock max vision, DD, ok 1300-1400 zł jak dla mnie za***isty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten kask posiadam (patrz avatar) i powiem, że jest w pytę lekki. 
Jak chcesz to Ci go obfotografuje i wrzucę foty. 

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zdjęcia Kefas. Przy rozmiarze M waga to ok 1350g.
Specyfikację znajdziesz spokojnie na necie. Tylko szybkę się trochę "dziwnie" otwiera.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem niezły - tylko jak dla mnie chyba za dużo czerwonego... Ale to bym musiał na żywo stwierdzić :smile: Nie wiesz czy można gdzieś w Łodzi na żywo Lke przymierzyć? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko szybkę się trochę "dziwnie" otwiera.

 

Ja mam Speed-R'a od 1,5 roku i to trochę dziwne otwieranie szybki spowodowało że uszczelka szybki kasku zaczęła się odklejać...  Niby zostało to naprawione przez Libery Motors (tam kask został kupiony) ale niesmak pozostaje. Więc z mojej strony zastanów się przy przymiarkach czy taki sposób otwierania kasku Ci odpowiada - ja uważam, że istnieją lepsze rozwiązania. Generalnie moim zdaniem kask jest ok ale na pewno w tej cenie można rozważyć konkurencję - np HJC czy Shoei o którym wspominałeś wcześniej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie limanowskiego 213, na poniedziałek bede miał


 

 

HJC czy Shoei

problem tylko w tym ze jeszcze hjc aż tak nie ale shoei to 40% ceny to tylko znaczek, nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Poszukuję kasku Integral do 1000zł w kolorze czarnym, Co bym chciał:

  • zapięcie DD
  • pinlock
  • wyjmowany środek
  • dobra wentylacja
  • najlepiej fotochromatyczny wizjer

Proszę, pomóżcie i doradźcie co byłoby trafnym wyborem?

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem Ci wczoraj maila, chciałem żeby podał jaki motocykl bo inny kask dobrałbym do sporta a inny do turystyka, co do wizjera nie spotkałem sie z fotochromatycznym, są szyby progresywne co najwyżej, poza tym jak sobie wyobrażasz jak jedziesz wieczorem, auto wali lampami z przodu a tobie właśnie przyciemnia sie wizjer ? jak już to szukaj kasku z blendą. Ze swojego doświadczenia moge polecić sharka speed-r, ma DD, blende, pinlock max vision, i bardzo fajną wentylacje, co do wyjmowanego wnętrza to chyba od kilku lat nie spotkałem sie z kaskiem który by nie miał wyjmowanego, chyba tylko agv k3 nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci wczoraj zwrotnego maila, chodzi o motocykl Honda Varadero. Faktycznie z tym fotochromatycznym wizjerem to nie jest jednak tak kolorowo, a sytuacja może stać się niebezpieczna. Zainteresowałem się poleconym kaskiem, w jakiej cenie mógłbym kupić Shark Speed-R? Patrząc na ceny z allegro to jest całkiem niezły przedział. Interesuje mnie kolor czarny połysk. Obwód głowy 57cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...