Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie co znacz ok i który LS2 ... Kaski LS2 w teście Sharpa zdobywały 4 gwiazdki co jest bardzo dobrym wynikiem ... Jeśli chodzi o używanie to mój plecaczek ma LS2 szczękowy i twierdzi ze jest ok Wygodny, nie za głośny, dobrze widoczny ... Dużo akcesoriów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy kojarzycie gdzie w Łodzi można kupić kask firmy Suomy? Idealnie - Mr. Jump'a. Jest salon oferujący produkty tej firmy?

 

U Nas tylko na zamówienie. 

W chwili obecnej są dostępne. 

Kwestia jaki kolor i malowanie?

Rozmiar?

 

Jak coś to zapraszam na priv. 

 

Pozdrawiam

http://SklepMotocyklowyPabianice.pl Sklep i serwis motocyklowy INVENTEC ul. Warszawska 72 Pabianice tel: 42-215-77-77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Poszukuję kasku na nakeda do 1000zł, byłem już zdecydowany na HJC is-17 ale naczytałem się o problemach z blendą i pękającą szybą (chyba że to jakieś głupoty ludzie piszą). Nie ukrywam że zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie, bo głowę się ma tylko jedną... Jeśli nie is-17 to myślałem o:

 

HJC FG-ST

oraz

SHARK Vision-r series 2

 

czy ktoś miał lub ma doświadczenie z tymi kaskami i może wyrazić swoją opinie, czy warto do nich dopłacać ? Jedyny co wiem to że skorupy są wykonane z "lepszych" materiałów niż w Is-17. 

Edytowane przez Atoom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję kasku na nakeda do 1000zł, byłem już zdecydowany na HJC is-17 ale naczytałem się o problemach z blendą i pękającą szybą (chyba że to jakieś głupoty ludzie piszą). Nie ukrywam że zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie, bo głowę się ma tylko jedną... Jeśli nie is-17 to myślałem o:

 

HJC FG-ST

oraz

SHARK Vision-r series 2

 

czy ktoś miał lub ma doświadczenie z tymi kaskami i może wyrazić swoją opinie, czy warto do nich dopłacać ? Jedyny co wiem to że skorupy są wykonane z "lepszych" materiałów niż w Is-17. 

do tysiaka jak poszukasz to kupisz kask marki shoei np:

http://allegro.pl/kask-shoei-raid-ii-raid2-nowy-xs-czarny-polysk-i5602432512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapid strasznie chusteczkowy kask w moim odczuciu, głośny, 0 wentylacji, nic specjalnego, lubon podaj kolor i rozmiar jaki chcesz sobie przymierzyć a zamówie ci tego vision-r i zobaczysz jak leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapid strasznie chusteczkowy kask w moim odczuciu, głośny, 0 wentylacji, nic specjalnego, lubon podaj kolor i rozmiar jaki chcesz sobie przymierzyć a zamówie ci tego vision-r i zobaczysz jak leży

to chyba dla mnie miałby być ten kask ;D ale ktoś ma jakieś bezpośrednie porównanie tego HJC FG-ST i SHARK Vision R series 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie zależy na cichości kasku, a na cenie i bezpieczeństwie to poleciłbym MT Revenge, bo kosztuje śmieszne pieniądze jak na 5* w testach sharp(na allegro poniżej 400zł! ). Pewnie jakbym się przejechał w jakiś naprawdę cichym kasku to by mi się MT przestały podobać, ale do tej pory używam i daje radę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mt to praktycznie to samo co ls2, hiszpańska firma robiąca w chinach, co do tych 5* to bym raczej tak na 100% temu nie ufał, jeszcze 4 to zrozumiem ale skorupa z abs-u raczej nigdy nie dostanie 5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostać dostanie. Testy sharp można sobie o dupe wytrzeć. Nigdy się nimi nie sugerowałem. Te tańsze kaski robią specjalnie tak aby w tych kilku testowych punktach miały dobre wyniki a reszta to gówno. Wiele super kasków nawet tych testów nie ma. Niestety za jakość i bezpieczeństwo trzeba płacić a w przypadku kasku tym bardziej!

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ktoś ma jakieś bezpośrednie porównanie tego HJC FG-ST i SHARK Vision R series 2?

Moje zdanie jest takie, że Shark robi dobre kaski dopiero powyżej 1000 zł. Wszystko poniżej to niestety plastiki, a HJC już od około 500zł ma poliwęglany. Lepsza, mocniejsza skorupa = większe bezpieczeństwo. I nie patrz na testy Sharka bo one są przy 20 czy 30 km/h... szybciej się jeździ rowerem. Ja posiadam model wcześniejszy HJC IS-16, ale 17 oglądałem i nawet miałem okazję w niej śmigać. Ogólnie polecam HJC i Caberga, właśnie ze względu na to, że skorupy nie są z plasteliny.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje zdanie jest takie, że Shark robi dobre kaski dopiero powyżej 1000 zł.

a ty myslisz że jak kask kosztuje 700zł typu is17 i jest z włókien szklanych czy poliwęglanu to będzie tak samo wytrzymały jak kask za 2500 też z włókien szklanych lub poliwęglanu?? Zejdź chłopie na ziemie. Troche to tak jakbyś porównywał seicento i bmw 5, jedno i drugie ma przecież karoserie z blachy :P

 

właśnie ze względu na to, że skorupy nie są z plasteliny.

sorry Aidekk ale pieprzysz głupoty, nałykałeś się marketingowego bełkotu a teraz chodzisz i powtarzasz to dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez brałem pod uwagę nolana 86, ale czy przy tym poliwęglanie właśnie to włókno szklane w tym fg-st i vision r2 nie wypada lepiej? Chyba ze kupuje się tego nolana 86 dla interkomu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! :smile:

Poszukuję swojego pierwszego kasku do mojego obecnego motocykla. Aktualnie jeżdżę bardzo sporadycznie i w niedalekie trasy (max 40 jednorazowo) i dlatego nie chcę inwestować w kask z górnej półki, poniewaz jest mi to po prostu niepotrzebne. Rozglądam się raczej za czymś w granicach 200 zł i znalazłem model, który mnie zainteresował. Jest to LS2 ff351. Co  nim sądzicie? Opłaca się go kupić na takie przejażdżki czy np dołożyć około 100 zł i kupić Naxa F02? A może jeszcze jakiś inne modele? :smile: z góry dzięki za każdą radę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybuss, a co to za różnica czy jeździsz 40 km czy 200km czy może 5km? Wybierz możliwie najbezpieczniejszy kask, na jaki pozwalają Ci fundusze, ale nie uzależniaj tego od ilości przejeżdżanych jednorazowo kilometrów, bo za chwilę dojdziesz do wniosku, że przy tak krótkich przelotach to wystarczy zakupić jakiegoś chinola Awinę za 50 pln i też będzie ok - nie będzie, bo Cię najzwyczajniej w świecie nie ochroni.

Edytowane przez Jaro1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie kaski jak za te pieniądze są spoko, jak chcesz to wpadnij na limanowkiego, mamy największy wybór ls2 w łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poszuje kasku ktory dobrze sprawuje sie podczas jazdy w deszczu czyli najlepiej z pinlockiem ktory jest cichy poniewaz bede jezdzil z intercomem oraz ktory oczywiscie jest bezpieczny zalezy mi rownierz jak kazdemu z nas na wygodzie przedzial cenowy to 200 funtow

 


czy jest ktos w stanie jakis model polecic zastanawialem sie nad hjc rpha 10 plus oraz zostal mi polecony shark skwal ale nie mam zadnego faworyta oraz czekam na inne propozycje poparte doswiadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...