Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nolan N43 air czyli kilka kasków w jednym mogę odczepić szczękę i szybkę dołożyć daszek i mam kask na upał i małe prędkości na trasę zakładam wszystko i też jest OK a do pracy czyli po miescie nie zakładam szczęki ale jeżdżę z szybą. Jak dla mnie bomba. Wiadoma że na ścigacza go nie polecę ale na wszystkie inne jak najbardziej. Najważniejsze dla mnie okazała się blenda przeciwsłoneczna super wynalazek i polecam go wszystkim, koniec z okularami pod kaskiem no i możliwość instalacji pinlocka oraz bardzo dobra wentylacja po prostu wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze kasku polecam przestudiowanie stronki: http://sharp.direct.gov.uk/

Tam faktycznie przeprowadzają testy na tych kaskach i opisują ich słabe i mocne strony. Pamiętajcie, że homologacja nie znaczy NIC! Nawet najtańszy chiński kask ma homologację.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi ta stronka Dołączona grafika

 

Faktycznie, pod IE, Firefoxem, Operą dość dziwnie się wczytuje, ale pod Chrome działa ok. Chyba, że w ogóle nic Ci się nie wczytuje, to może spróbuj obejrzeć przez proxy.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CABERGA od 3lat.Jest w miarę cichym kaskiem,osłona przeciwsłoneczna jest super podczas jazdy pod słońce,szczególnie w mieście gdzie jeszcze sygnalizatory trzeba widzieć.Najważniejsze,że w marcu tego roku ochronił moją głowę.Przy 120km/h wpadłem w plac budowy autostrady(nie zmyli gliny z asfaltu)i oprócz zarysowań na kasku nic mu się nie stało.Kark mnie trochę bolał bo siła duża.Kask rozebrałem(prosty w rozcząstkowaniu do prania),umyłem i służy nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie firma Marushin, do 800zł można znaleźć konkretne kaski, ale pierwszy raz słyszę o tej firmie. Co wy sądzicie?

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba @Mario ma tego Airoh'a, ale nie jestem pewien czy ten model Dołączona grafika

 

W każdym bądź razie, ja dzisiaj oglądałem kaski Caberg, HJC, Nolan itd. I ostateczną decyzję podejmę na dniach, jednak kieruje się w stronę Nolan'ów, ze względu, że wypadają lepiej w porównaniu z innymi kaskami jakie widziałem i jakość wykonania stoi według mnie na dość wysokim poziomie i trudno do czegoś się przyczepić w kasku Nolan N85, który to zamierzam zakupić.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przymierzałeś Nolana? Ja dzisiaj byłem na Wólczańskiej i tam był też Nolan, w sumie wygodny był i też się tak zastanawiam nad nim... Airoh mi się bardzo podobają, szczególnie w białym malowaniu.

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem w MTTR na al.Włókniarzy 221/225 Niestety nie było mojego rozmiaru M, dla Nolan'a N85 w malowaniu jaki mi odpowiadał i jutro sprzedawca ze sklepu ma do mnie dzwonić czy ściągnie dany kask na zamówienie. Ogólnie jeżeli inny rozmiar szukasz niż M, to powinieneś znaleźć coś dla siebie :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. standardowy czarny mat ok.800zł, ale gość pokazywał różne malowania i cena się wahała w zależności od rozmiaru, koloru itd. chyba za jakiś większy wypas, to ok.940zł wołał.Ja kładłem nacisk na kask z niebieskim akcentem, ale w kilku sklepach powiedzieli mi, że kolor niebieski to najrzadziej spotykany kolor na kasku, dlatego moje poszukiwania zakończyły się na dobraniu tzw. uniwersalnego koloru malowania i znalazłem na allegro odpowiedni kask w cenie 899zł i jeżeli jutro padnie wyższa cena ze strony MTTR, to wiadomo :)Dodatkowo kaski NOLAN mają 5lat gwarancji.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapytać też tych na Wólczańskiej z linku z allegro, oni też sprowadzają inne malowania, 100zł więcej coś mi mówił sprzedawca, ale to zależne od modelu. Po 5 latach to i tak do wymiany będzie ;)

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że za kwotę do 800 zł nie kupi się dobrego kasku.Te wszystkie bajerne opisy typu blenda atyfogi itd. to marketingowa ściema.Przeważnie kaski za tą cenę nadają się tylko do krótkich wypadów po mieście.Po paru godzinach ciągłej jazdy okazuje co są warte.Ja bym ci proponował poszukać kasku mało używanego dobrej firmy.Już niedługo sezon się kończy i wtedy trafiają się niezłe okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie co masz dokładnie na myśli? Od 3 sezonów jeżdżę w jakimś słabym kasku firmy CAN i zmieniam go tylko dlatego, że jego jakość jest taka sobie i w rękach już się psuje tzn.materiały w środku kasku. Nie posiadam też więcej funduszy na kask, a 800-1000 PLN to moim zdaniem i tak kres możliwości, ponieważ wolę kupić nową oponę, crash-pady oraz buty i do tego średniej klasy kask niż zrezygnować z podanych przeze mnie rzeczy, na rzecz kasku za np.2000-3000zł, który to raczej ma przeznaczenie na tor.Myślę, że żaden kask nie wytrzyma np.zderzenia z tirem, ale na pewno gdybym miał więcej pieniędzy, to skorzystałbym z wyższej półki, ale jak wspomniałem opona i inne rzeczy, też przekładają się na komfort i bezpieczeństwo jazdy, nie tylko kask :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że 1000 zł za kask to max co można dać.Kask według mnie powinien być przede wszystkim wygodny i komfortowy.Nie znam nikogo ca ma Schubertha tylko czytałem opinie o nim same pozytywne.Ale mam paru znajomych co jeżdżą w Shoeiu i nie słyszałem złego słowa na temat tego kasku.A wytrzymałość przy zderzeniu 80 km/h nie biorę w ogóle pod uwagę bo bym motorem nie jeździł :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dają te testy SHARP'a ? W sklepach chwalą, że kaski Caberg mają 5 gwiazdek - spojrzałem z ciekawości na Nolan'y i mają 4 gwiazdki.

 

Oznacza to, że tańsze kaski Caberg'a są lepsze od droższych Nolan'a? Chyba w praktyce nie ma to zastosowania, bo Schuberth'y pewnie najtańsze biją jakość tych Caberg'ów Dołączona grafika

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeżdżę w Shoei'u xr 1000 i jeśli chodzi o jakość wykonania czy wygodę to jest to kosmos. Precyzja, spasowanie, solidność- nie ma się do czego przyczepić, ale wiadomo jaka jest cena...

Mój kolega jeździ w Schuberth'cie i odczucia ma dokładnie takie same... z ceną włącznie :P

 

A co do SHARP'a to cholera wie jak to wygląda, słyszałem opinie, że testy nie są do końca obiektywne i brytyjskie firmy są faworyzowane.

Poza tym przykład : Airoh Speedfire(~350zł) ma 4 gwiazdki, oba w/w xr1000 i c3 (~1500-2000zł) mają po 3 gwiazdki.

 

I bądź tu mądry http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/tomato.gif

 

P.s. Stronka SHARP'a jeśli ktoś nie dotarł:SHARP

Edytowane przez Dżerry (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z MTTR nie zadzwonił do mnie, mimo zapewnień, także nie będę się prosić Dołączona grafika Zakupiłem kask Nolan N85 N-COM CLASSIC OPTICAL 09, gratis kominiarka i wysyłka kurierem, także jutro kask powinien być u mnie. Rozważałem zakup używanego markowego kasku typu Schuberth, ale nie mam przekonania do używanych produktów tego typu.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze coś musi być nie tak...okazało się, że zabrakło kasku, który chciałem kupić i w Polsce będą dostawy ok.15 września Dołączona grafika

 

Są dostępne wersje z malowaniem typu "połysk", ale nie podoba mi się takie rozwiązanie i przywiązałem się do matowych kasków, więc pozostaje mi jeszcze ochłonąć Dołączona grafika

 

PS: Jak @Jerry kupisz dzisiaj coś, to pochwal się :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...