Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

witam :smile:

potrzebuje pomocy w wyborze czegoś w miarę dobrego po objechaniu kilku sklepów przymiarce i ograniczeniach cenowych wpadły mi w oko 2 konkretne kaski HJC coś tam 17 :P w takim seledynowym malowaniu z opuszczaną blendą i jakimś bajerkiem który zapobiega parowaniu szybki itd i kaski ICON w których dodatków nie licząc fajnego malowania brak. Cenami są zbliżone do siebie HJC ok 800 ICON ok 900. Ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC IS-17. Mam poprzedni model (IS-16) i wg mnie jest bardzo dobry. Jedyna wada, że trochę paruje ale 17stka ma to poprawione. Dodatkowo ma jeszcze parę usprawnień. Rozpisywali się nad nim chłopaki z Motorwings) -> LINK. Icona nie znam.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj temat jaki kask wybrać bo tam jest dużo na ten temat, ja tylko się powtórzę że HJC się sprawdza a ten model o którym piszesz to is-17

 

Aidekk pisaliśmy razem ;)

Edytowane przez salat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam HJC :smile: w 17 jest z tego co pamiętam pinlock w cenie ( czyli nie paruje :biggrin: )

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Icon Airmada Parahuman - red i mnie osobiście się bardzo dobrze w nim lata, świetnie się dopasował do kształtu głowy, gdzie na początku w ogóle ledwo co wchodził na łeb, super wentylacja, lekki, wizjer nie paruje, całe wnętrze jest wyjmowane więc nie ma problemu z praniem no i ekstra grafika, minusem może być brak pinlocka i to, że jest trochę głośny, ale tragedii nie ma. Jeśli ponownie miałbym wybierać to padło by na Icona, lub dołożyłbym trochę $ i może kupił HJC rpha 10 plus :smile:

Edytowane przez mateoLDZ (wyświetl historię edycji)

HONDA CBR 1000RR <<<< sprawdź to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się głowie od kilku ładnych tygodniu bo Icon ma tak wyczesane malowania. że aż szkoda w nich nie jeździć...ale właśnie są gołe :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to mało który producent dokłada dodatkowy wizjer akcesoryjny, ja kupowałem lustrzany, oryginalny leży jeszcze w ogóle nie używany. Najlepiej przejedź się i sobie obmacaj te które Cię interesują, bo jednemu będzie się lepiej śmigać np. w shoei a drugiemu w ls2 :biggrin:

HONDA CBR 1000RR <<<< sprawdź to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icony mają super malowania to fakt 

 

ale chyba z tego co pamiętam jest problem z ich reklamacją ( pamiętam zeszłosezonowe perypetie Cukierasa)

 natomiast HJC reklamowałam z Motorwings ( zacinał się mechanizm szybki) 

 

kask wrócił bezproblemowo po trzech tygodniach a na ten czas dostałam zastępczy, zero problemów

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Icon Airmada Parahuman - red i mnie osobiście się bardzo dobrze w nim lata, świetnie się dopasował do kształtu głowy, gdzie na początku w ogóle ledwo co wchodził na łeb, super wentylacja, lekki, wizjer nie paruje, całe wnętrze jest wyjmowane więc nie ma problemu z praniem no i ekstra grafika, minusem może być brak pinlocka i to, że jest trochę głośny, ale tragedii nie ma. Jeśli ponownie miałbym wybierać to padło by na Icona, lub dołożyłbym trochę $ i może kupił HJC rpha 10 plus :smile:

o ile dobrze pamiętam dzisiaj oglądałem ... 1800 zł :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie Airmada, ja za swojego dałem ok 1000zł razem z lustrzanym wizjerem w moto moto.

Edytowane przez mateoLDZ (wyświetl historię edycji)

HONDA CBR 1000RR <<<< sprawdź to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę w Iconie Alliance Threeshold i mam podobne zdanie do mateoLDZ, dobrze się dopasowuje do głowy i bardzo dobra wentylacja, osobiście preferuję jazdę w szybce lustrzanej tylko trzeba się liczyć z tym że wieczorem mamy problem, zawsze można mieć ze sobą przezroczystą na zmianę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja pod koniec tamtego sezonu kupiłem kask Shark s900.Swietny kask cichy dobra wentylacja dobrze leży z pompką żeby lepiej pasował do tego blenda.Nie długo po zakupie nie zmieściłem sie w zakrecie i przywaliłem w znak drogowy.Dostałem rura od znaku w głowe i żyje kask mi uratował dupe.To chyba najlepsza rekomendacja kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie mogłem sobie Sharka dopasować żadnego modelu jeden za mały rozmiar większy znowu był za duży ... ;/ a szkoda bo chciałem kupić właśnie sharka z początku no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem  HJC IS-17 w Motorwings, chłopaki mnie uświadomili, że lepiej wypada w testach niż Shark S900 no i jest to młodszy model. Jeszcze w nim nie śmigałem (aura nie rozpieszcza) ale po pierwszych oględzinach muszę powiedzieć, że pozytywnie zaskoczyło mnie dopinanie szybki. Na środku jest taki zatrzask, który się zapina przy zamykaniu. Dzięki temu szybka nie ma możliwości otwarcia i jednocześnie jest usztywniona (nie lata, brzęczy, czy podwiewa ją wiaterek) i dobrze wpasowana w uszczelkę. Mam nadzieję, że ten cwancyk się szybko nie rozsypie bo wygląda delikatnie :-). Widziałem coś zbliżonego w Iconach tam był bolec i otwór w szybce i tak to się blokowało. Poza tym oczywiście pinlock i blenda w zestawie no i te jony srebra w wyściółce, moja głowa od razu podwoiła swą wartość :-). Z minusów powiedziałbym, że jak dla mnie blenda jest słabo przyciemniona.   


A to widzieliście:

http://allegro.pl/kask-na-chopper-crusier-aircraft-odlot-kaski-gpa-i3985898831.html

wyglądają zajefajnie tylko pewnie z bezpieczeństwem gorzej, ale jakby jakiś producent coś takiego w wersji integralnej zaproponował i trochę nad aerodynamiką popracował, żeby przy 150 dało się wytrzymać to myślę, że by się sprzedawały jak ciepłe bułeczki. Jeszce powinna być taka rura jak piloci mają do tlenu tylko my byśmy płyny w czasie jazdy zasysali :-) (dla każdego co kto lubi bo zaraz zaczniecie spekulować :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam planować zmianę kasku z budżetowego (około 200 zł) na coś w okolicach 700-800 zł.

 

Dziś przymierzałem w sklepie kask Caberg Ego i przyznam, że wydał mi się bardzo wygodny. Posiada blendę przeciwsłoneczną, szybę anti-fog, zatrzask szybki oraz nawet szyberdach  :biggrin:

 

To jest ten kask: http://www.motohybrid.pl/produkt,caberg,kask-integralny-caberg-ego-bialy,5992.html

 

Czytałem trochę ten temat i z wymienianych kasków mógłbym jeszcze przyjrzeć się ewentualnie Shark'owi S900, ale w okolicy go nie mają, a na wypad do Łodzi w godzinach pracy jakiegoś salonu nie mam czasu obecnie.

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym Caberg'iem? Może znajomi?

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem  HJC IS-17 w Motorwings, chłopaki mnie uświadomili, że lepiej wypada w testach niż Shark S900 no i jest to młodszy model. Jeszcze w nim nie śmigałem (aura nie rozpieszcza) ale po pierwszych oględzinach muszę powiedzieć, że pozytywnie zaskoczyło mnie dopinanie szybki. Na środku jest taki zatrzask, który się zapina przy zamykaniu. Dzięki temu szybka nie ma możliwości otwarcia i jednocześnie jest usztywniona (nie lata, brzęczy, czy podwiewa ją wiaterek) i dobrze wpasowana w uszczelkę. Mam nadzieję, że ten cwancyk się szybko nie rozsypie bo wygląda delikatnie :-). Widziałem coś zbliżonego w Iconach tam był bolec i otwór w szybce i tak to się blokowało. Poza tym oczywiście pinlock i blenda w zestawie no i te jony srebra w wyściółce, moja głowa od razu podwoiła swą wartość :-). Z minusów powiedziałbym, że jak dla mnie blenda jest słabo przyciemniona.   

A to widzieliście:

http://allegro.pl/kask-na-chopper-crusier-aircraft-odlot-kaski-gpa-i3985898831.html

wyglądają zajefajnie tylko pewnie z bezpieczeństwem gorzej, ale jakby jakiś producent coś takiego w wersji integralnej zaproponował i trochę nad aerodynamiką popracował, żeby przy 150 dało się wytrzymać to myślę, że by się sprzedawały jak ciepłe bułeczki. Jeszce powinna być taka rura jak piloci mają do tlenu tylko my byśmy płyny w czasie jazdy zasysali :-) (dla każdego co kto lubi bo zaraz zaczniecie spekulować :-) )

wygląda sympatycznie ... tylko niestety na plastika raczej się nie nadaje :smile: a co do IS 17 też się przymierzam tylko szkoda że nie ma wersji bez blendy ... ;/ bo psuje mi ona całe plany co do kasku w kolorze fluo

Edytowane przez mundurowy88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz is-17 bez blendy to polecam fg-15, bardzo podobny ale właśnie bez blendy i zapięcie dd-lock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz is-17 bez blendy to polecam fg-15, bardzo podobny ale właśnie bez blendy i zapięcie dd-lock

ale nie ma tego koloru co chce FLUO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...