Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

we Francji bardzo duzo osób jezdzi w kaskach które mi sie bardzo podobają, ale nie wiedziałem co to za firma bo zawsze widziałem je na głowach kierowców, az w koncu udało mi sie dowiedziec co to za kask... niestety cena mnie zabiła :sad2:

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-szczekowy-roof-boxer-v8-czarny-mat,p,57080#!prettyPhoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć !

miał ktoś styczność z kaskiem Shark EVOLINE 3 ? jeśli tak, proszę o jakąś opinię użytkownika, bo zastanawiam się nad tym modelem.. :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, przeszukałem internety i jakoś mi umknęło. :P

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taki temat funkcjonuje na ogólnym forum, ale ja chciałbym zawęzić go do naszych maszyn :-)

Przymierzam się do zakupu nowego kasku. Co polecacie?

Do tej pory jeździłem w Cabergu Insider, ale daszek nie sprawdza się, a szyba dość mocno i szybko paruje.

Myślałem o czymś z blendą...

 

Suchy: Czy do chopperów produkują inne kaski niż do reszty motocykli, aby tworzyć nowy wątek o kaskach? ;) - PRZENOSZĘ

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Francji bardzo duzo osób jezdzi w kaskach które mi sie bardzo podobają, ale nie wiedziałem co to za firma bo zawsze widziałem je na głowach kierowców, az w koncu udało mi sie dowiedziec co to za kask... niestety cena mnie zabiła :sad2:

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-szczekowy-roof-boxer-v8-czarny-mat,p,57080#!prettyPhoto

 

na ebay można ten wyrwać za 1100zł ja tak Arai quantum nówkę ze sklepu wyrwałem i kosztowała 1200zł :P Nie polecam kupować w Polsce bo u nas ceny jak z kosmosu...

==============================
Mercedes CLA 45 AMG Klub Polska

- MV AGUSTA DRAGSTER RR 2016

- Aprilia RSV4 2014 SC-Project

- Suzuki GSXR 1000 K6 RaceFIT
- Honda CB1000R 2009r PCIII, GP RACEFIT
- Buell 1125 CR 4000KM
- Yamaha FZ1 15000KM - crash
- Buell XB12S
- Suzuki GSX-r 1000 K2 15000KM
- Suzuki GSX-F 600 12000KM

https://www.youtube.com/user/nicram82b YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

mam nadzieję że nie za szybko pozwalam sobie zadać pytanie będąc nowym na forum, ale czas nowych zakupów nastał w moim kalendarzu.

Do tej pory jeździłem raczej w bardzo niskobudżetowym kasku z czego dumny nie jestem, lecz po prostu nie miałem zbyt dużego pojęcia.

Nurtują mnie dwa pytania:
1. Czy faktycznie zawsze jazda w kasku szczękowym podnoszonym jest dużo głośniejsza i mniej bezpieczna niż w kasku integralnym?

2. Jaką markę kasków polecilibyście najbardziej w półce cenowej powiedzmy 700- 1000zł (chyba, że kupowanie kasku powyżej tysiąca złotych ma jakikolwiek sens dla kogoś kto nie jest zawodowym/profesjonalnym motocyklistą :P ?)
AGV / SHARK / SHOEI?

Dodam, że najbardziej cenię
- wyciszenie
- dość solidny anti-fog
- dobrą blendę wewnętrzną

Dziękuję za każdą opinię :smile:

Edytowane przez MaciejM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam nadzieję że nie za szybko pozwalam sobie zadać pytanie będąc nowym na forum, ale czas nowych zakupów nastał w moim kalendarzu.

 

Do tej pory jeździłem raczej w bardzo niskobudżetowym kasku z czego dumny nie jestem, lecz po prostu nie miałem zbyt dużego pojęcia.

 

Nurtują mnie dwa pytania:

1. Czy faktycznie zawsze jazda w kasku szczękowym podnoszonym jest dużo głośniejsza i mniej bezpieczna niż w kasku integralnym?

 

2. Jaką markę kasków polecilibyście najbardziej w półce cenowej powiedzmy 700- 1000zł (chyba, że kupowanie kasku powyżej tysiąca złotych ma jakikolwiek sens dla kogoś kto nie jest zawodowym/profesjonalnym motocyklistą :P ?)

AGV / SHARK / SHOEI?

 

Dodam, że najbardziej cenię

- wyciszenie

- dość solidny anti-fog

- dobrą blendę wewnętrzną

 

Dziękuję za każdą opinię :smile:

Siemka

 

Ja polecam ci 

SHARK S900 :smile: 

 

Mam go z pin lockiem wiec problem z parowaniem z głowy - spisuje się idealnie przy obecnych aurach pogodowych. Blenda jak najbardziej działa. Pompka przy polikach również. Dla mnie  to dobry kaska w dobrej cenie.

 

 

Pozdrawiam

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten przed chwilą oglądałem (wirtualnie), wydaje się dość dobry biorąć pod uwagę właśnie te dodatki typu pinlock i airpump policzków.

Punkt dla Sharka, dziękuję Quki i czekam na kolejne opinie, przy końcu tygodnia planuję zamówić kask :smile:
 

Edytowane przez MaciejM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Sharka S900 - przejezdzilem w nim póki co 2 sezony i jestem zadowolony. Brakuje mi niestety pin locka, ale ja mam model na rok 2012 (z antifogiem), a z tego co wiem to od 2013 pin lock jest juz seryjnie montowany do kazdego Sharka S900.

 

Na poczatku narzekalem na znieksztalcenia obrazu przez blende, ale jest to kwestia przyzwyczajenia i w ogole mi to teraz nie przeszkadza ;)

150270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam sharka s900. jeżdżę w nim + przeszedł crash test i w zasadzie nic mu nie było - a co najważniejsze, mnie nic nie było. :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy faktycznie zawsze jazda w kasku szczękowym podnoszonym jest dużo głośniejsza i mniej bezpieczna niż w kasku integralnym?

Szczękowy czy modularny zawsze będą głośniejsze od integralnych, oczywiście mówię o propozycjach podobnych cenowo bo oczywiście kask szczękowy za 1000zł może być bardziej cichy niż tani integralny ale nie o to chodzi, bo takie porównania nie mają bardzo sensu.

 

2. Jaką markę kasków polecilibyście najbardziej w półce cenowej powiedzmy 700- 1000zł

HJC, Shoei. Do Sharków się zraziłem bo stare modele produkowane w latach 2005-2010 nie były ani zbyt solidne ani zbyt ciche. Ostatnio poprawia się jakość ale ja ich nie polecam.

 

Dodam, że najbardziej cenię

- wyciszenie

- dość solidny anti-fog

- dobrą blendę wewnętrzną

Znajdź dowolny HJC od poliwęglanów w górę (plastiki omijaj) i powinien Ci odpowiadać. Jedna sprawa co do anti-foga. Każdy anti-fog schodzi! Mój działał idealnie przez rok a później co raz gorzej. Pin-lock to lepsze rozwiązanie, albo jakieś preparaty przeciwko parowaniu (ja takich używam). I nie musi to być RPHA, jest wiele dobrych modeli w cenie do 1000 zł :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zrobiłem w nim wielu km, ale do 1000zł jak narazie mogę polecić HJC IS-17, ja za 870 wyrwałem w malowaniu Lorenzo. Czy głośny czy nie cieżko mi stwierdzić bo nie testowałem innych, ale w cenie masz blende, pinlocka i wygodnie leży...o! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad Scorpionem EXO-500 ma wszystko czego oczekujesz i mieści sie w budżecie. W kaskach tej firmy jeżdzą również zawodnicy w wyścigach GP. Oczywiście nie w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pochwał HJC co prawda dopiero 100 km przejechałem w swoim ale jest wygodny, antifog spisuje się dobrze, izolacja akustyczna bardzo fajna. Jako wadę mogę narazie podać zapięcie DD, teoretycznie zaleta ale na początku trzeba się oswoić z tym rozwiązaniem.

Model który mam to FG-15 czyli pozbawiony jest blendy ale przez 2 lata posiadania kasku z blendą użyłem jej może 2 razy więc nie bardzo mi zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask zamówiony, biorąć pod uwagę 3 głosy za Sharkiem S900 i dobrą opinie mojego bliskiego kolegi motocyklisty - wygrał Shark S900 C

Blenda, pinlock w komplecie, air-pump + malowanie luminacyjne (świecące w nocy) wraz z pięcioletnią gwarancją znaleziony poniżej 750zł (cena w pierwszym lepszym sklepie - prawie 900). Dużo taniej niż w sklepach stacjonarnych i średnio o 50-100zł taniej niż w sklepach internetowych/allegro

Gdyby ktoś chciał namiary, oczywiście podam :smile:
Mogę też dać znać jak się sprawuje kiedy już przyjdzie

Dziękuję za tyle różnych opinii, porad i modeli! Faktycznie można liczyć na to forum :biggrin: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 140 trochę huczy, ale jest znośnie generalnie, przynajmniej dla mnie :smile:

 

innymi słowy - nie mają jakiegoś świetnego wyciszenia, ale w tym przedziale cenowym jest moim zdaniem jak najbardziej ok :smile:

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kask zamówiony, biorąć pod uwagę 3 głosy za Sharkiem S900 i dobrą opinie mojego bliskiego kolegi motocyklisty - wygrał Shark S900 C

Przepraszam że pytam ale:

Czy ty przymierzałeś ten kask czy tylko zamówiłeś bo wygrał plebiscyt ???  jak juz było o tym to sorry.

 

 

 

Jaka głośność w tych s900?

To moje ulubione pytanie

Wydech po 1500db a raiderzy dywaguja na temat czy kask jest wystarczająco cichy :P ale oki

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydech po 1500db a raiderzy dywaguja na temat czy kask jest wystarczająco cichy

 

hahahah :biggrin:

 

ale generalnie chyba chodzi o to na ile przy prędkości przeszkadza huk w kasku. :biggrin:

 

żeby nie było że offtop - mnie przy 140-150 w s900 znośnie jest. :P

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki, pytanie do użytkowników kasków enduro: czy taki hełm z goglami jest znacznie bardziej przewiewny niz szczękowiec? myślę o zestawie kask enduro/ cross+gogle na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu... mój plecaczek poszukuje dla siebie kasku i waha się między uvexem hero a,zdaje się, hjc is 17. Możecie coś powiedzieć o obu modelach? A może polecicie coś innego?

Dodam jeszcze że plecak nosi okulary i niestety do części garnków w ogóle nie daje rady ich włożyć. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że pytam ale:

Czy ty przymierzałeś ten kask czy tylko zamówiłeś bo wygrał plebiscyt ???  jak juz było o tym to sorry.

 

 

 

To moje ulubione pytanie

Wydech po 1500db a raiderzy dywaguja na temat czy kask jest wystarczająco cichy :P ale oki

 

Niee ;D rozważałem kilka kasków i byłem zdecydowany że będzie to coś z rodziny AGV lub SHARK, po wysłuchaniu opinii zarówno forumowych jak i dwóch moich bliskich przyjaciół - wybrałem Sharka ;)

 

Przymierzać nie przymierzałem, wszystko kupuję przez internet - jeśli nie pasuje, odsyłam wymieniając rozmiar (i tak wychodzi mnie to taniej niż w sklepach) ale rozmiarówki są w dzisiejszych czasach bardzo dobrze podane i przy tym egzemplarzu trafiłem w 10tkę.

 

Kask jest świetny, może nie jest tak wyciszony jak SHOEI mojego znajomego, ale nie jeżdżę ścigaczem po 200-300 :P

 

Przy 150km/h komfort jazdy jest naprawdę ok, przy zbliżaniu się do 180 już zaczyna trochę szumieć.

Wizualnie natomiast - przepiękny. No i ma wszystko co potrzebne na wyposażeniu, aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...