Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

IS -16 mam i jest naprawde OK, z pinlockiem nie paruje nawet w deszcz bez można spokojnie jeździć dopiero w zimne dni lekko paruje. Wentylacja super nigdy mi się bania nie spociła co do głośności zależy jaki motocykl ale uszy nie bolą :smile: Blenda mogła by być trochę ciemniejsza. Wykonanie OK no i wygodny - Ogólnie polecam :smile:

aaaa i tak od 140 zaczyna głową bujać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo trochę przesadzasz z tym kaskiem ls2, ja kupiłem nowy i nic takiego nie dzieje sie co napisałeś wyżej, bynajmniej u mnie, chyba ze miałeś jakiś felerny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo trochę przesadzasz z tym kaskiem ls2, ja kupiłem nowy i nic takiego nie dzieje sie co napisałeś wyżej, bynajmniej u mnie, chyba ze miałeś jakiś felerny model.

3 lata już go posiadam i zrobiłem z nim 20 000km. Niby na co miałby okłamywać? :confused:  Jak nie wierzysz to mogę go Tobie pokazać 

Edytowane przez Olo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wierze:) u mnie ten garnek ma nalatane nie wiecej niz 10 tysięcy póki co nie narzekam na niego.

No właśnie, ja tez nie mam z moim kłopotów, nie jest rewelacyjnie cichy ale od 120 do 170 nie ma prawie różnicy i hałas łba nie urywa (przypominam ze jeżdżę golasem) blenda działa bajka, wentylacje nie są wybitnie wydajne ale wszędzie siateczki i nie ma opcji żeby coś przez nie wpadło... i do tego paruje mniej niż agv'y i arai'e jak jeżdżę z kumplami to oni non stop pootwierane szyby a ja tylko czasem a nie mam nawet pin lock'a włożonego. Jeśli o mnie chodzi to polecam z pełną odpowiedzialnością.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popieram przedmowce, oczywiście nie jest to jakiś "wypasiony" kask ale całkiem przyzwoity prównujac cene do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję na początek Shark S900, jest w bardzo dobrej cenie (za 400 można mieć nowy), posiada wszystko oprócz pinlocka, jest cichy i wygodny. Miałem go w poprzednim sezonie ale oddałem bo blenda zaczęła się blokować - z to była wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotreklodz - jaki masz model HJC że odradzasz? Co z nim nie tak? Ja mam HJC ZF10 i w tych pieniądzach uważam że był to super zakup. W testach Sharp'a dostał 4 gwiazdki na 5 mozliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie rozumiem co piotreklodz ma do HJC. A co do LS2 moja dziewczyna takowy posiada i ciągle paruje a w sumie to masakryczna mgła a tak poza tym to nie narzeka :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

A teraz pytanie nie dotyczące kasku ale nie będę zakładał nowego tematu, gdyż mieści się to w tematyce, czy używacie zatyczek do uszu podczas jazdy ?

zależy od czasu jazdy i prędkości... jeżdżę nejkedem, na popierdywanie wokół komina czy po mieście nie, w trasę do 2 godzin nie, po trzeciej, czwartej godzinie jazdy non stop zatyczki znacząco poprawiają komfort, prędkości przelotowe pow. 150-160, przy jeździe 6 godzin i powyżej non stop nie wyobrażam sobie bez zatyczek... łomot strugi powietrza słyszalny w kasku jest niemiłosierny, kask integralny bardzo przyzwoitej klasy...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeliłem sobie nowego kachola na ten sezon ;) HJC RPH 10 PLUS  http://www.motorismo.pl/articles/kask-hjc-rpha-10-plus w malowaniu Bena ;)

gdzie kupowałeś, jakie koszta przymierzam się do takiego

Edytowane przez żółwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosił o polecenie kasku integralnego do 600zł (nówkę lub dobrą używkę) posiadający:

- nieparującą szybę

- blendę

 

No i standardowo w miarę dobrą wentylację ;), bezpieczeństwo i komfort.

 

Możecie coś zaproponować?

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosił o polecenie kasku integralnego do 600zł (nówkę lub dobrą używkę) posiadający:

- nieparującą szybę

- blendę

 

No i standardowo w miarę dobrą wentylację ;), bezpieczeństwo i komfort.

 

Możecie coś zaproponować?

Tak,tylko nowy kask.

 

Swego czasu,rozgladalem sie za kaskami KAPPA.

Teraz ogladam kaski szczekowe,do ok 600 pln,duzego wyboru nie ma...

Modjo Garage-mechanika pojazdowa-507-098-858. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym poprosił o polecenie kasku integralnego do 600zł (nówkę lub dobrą używkę) posiadający:- nieparującą szybę- blendę No i standardowo w miarę dobrą wentylację ;), bezpieczeństwo i komfort. Możecie coś zaproponować?

Przeczytaj jeszcze raz ten wątek, cały i ze zrozumieniem, odpowiedz jest bliżej niż myślisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA co do kasków może jestem monottonny ale 2 lata użytkowałem nitro 750 za ok wtedy 400 pln i powiem shiiit..w tej chwili 4 rak bede latał na scorpionie exo 1000 i nie chce innego kasku..ma wszystko co mi potrzeba ,blenda ,poduszko pompowane..etc jak zamienie to tylko na na exo 1100 lub nowszy ..bardzo mało znana usa firma a powala moim zdaniem komfortem wiele znanych firm..wada zalezy dla kogo to cieżar kasku :P

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość STILLaLIVE

Czytam posty o kaskach i tak patrzac na kaski 20 lat wstecz to sporo sie zmienilo,tylko czy zawsze na dobra strone? Lat temu nascie moj dobry znajomy mial wypadek. Kask wytrzymal uderzenie,niestety kregoslup szyjny juz nie....reasumujac kask musi byc dobry ale np wazne jest by kask mial jak najmniejsza odleglosc do ramion. Wiem ze brzmi to dziwnie ale zmniejsza ryzyko tzw kompresji kregoslupa. I nie oszukujmy sie bo nawet niewielkie uderzenie w kask moze skrecic nam kark. I wiem co mowie bo mam tam troche metal;-)

 

*metalu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można korzystać z kołnierzy takich jak na crossach jak ktoś chce.  Ja osobiście nie używam ale córce taki strzeliliśmy.

To powinno też trochę pomóc. Poza tym są systemy poduszek powietrznych i nadmuchiwane kombinezony tylko to wszystko kosztuje :sad2:

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tego filmu, czy naprawdę tak jest? może ktoś z użytkowników kasków się wypowie? Każdy model posiada taką szybkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem tego filmu, czy naprawdę tak jest? może ktoś z użytkowników kasków się wypowie? Każdy model posiada taką szybkę?

Miesiąc temu kupiłem Neoteca ale chyba raczej odpuszczę sobie ten test :laugh2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może ma/zna model Schuberth C3 PRO ?

 

czy opłaca się dopłacić do niego w porównaniu z C3, bo teraz przez wejście nowego modelu C3 można kupić w promocji,

ale nie chciałbym potem żałować tych oszczędności...

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...