Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

A co do białego kasku z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to najlepsze rozwiązanie :smile:

aby być rozpoznawalnym jako moto na drodze można np doczepić irokeza na przyssawki - to gwarantuje, że stajemy się jeszcze bardziej widoczni... może jakaś wersja FŁM i zakup grupowy dla nas? Suchy, jest pomysł :smile: Edytowane przez Piotr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce marudzić ale trzymajcie się tematu - to nie jest dział offtopic

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam dylemat, który kask wybrać?

http://www.motorwings.pl/80-airoh-force-color-kask-motocyklowy.html

http://www.kurtkimotocyklowe.pl/index.php?products=product&prod_id=256

Jakby były jeszcze jakieś propozycje kasków to też proszę napisać  :smile:

Edytowane przez Olo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam kask czarny mat i trochę mnie denerwuje bo w lato to patelnia na nim jest  :woot:

 

No rozumiem, komfort jazdy jest ważniejszy niż to jak wyglądasz ;) ale wydaje mi się, że z tych dwóch AGV jest bardziej uniwersalny, bo raczej będzie Ci pasował nawet po zmianie ubioru/motocykla a biały to raczej taki specyficzny kolor i nie ze wszystkim będzie dobrze wyglądał. Takie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił kask cabrga w tych pieniądzach mozna znaleść bardzo fajnie doposażony podjedź na Północna do MTTR mają ich tam troche w bardzo dobrych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam szczękowy AGV Longway II i chwalę sobie bardzo. Niskie temperatury i jazda w deszczu nie sprawiają żadnych problemów z widocznością. Dodatkowo na szybkę jest możliwość nałożenia drugiej, przeciwsłonecznej co jest bardzo praktyczne. W daleką podróż, gdzie pogoda może zaskoczyć jest po prostu idealny. Za to jeśli ktoś lubi osiągać maksymalne prędkości to nie polecam, bo jest w miarę lekki i wiatr wtedy robi swoje...Wszystko zależy od tego, jaki kierowca preferuje styl jazdy...

 

A na alledrogo z tego co widzę cenę mocno obniżyli http://allegro.pl/kask-szczekowy-agv-longway-ii-antifog-wyprzedaz-i3006544721.html

If you think you don't need a helmet, you probably don't.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam kask z otwieraną szczęką. Używam tej szczęki  tylko do ściągania i zakładania kasku, bo inaczej nie da rady. Może w innych lepiej to rozważali :smile: Nie jest mi to potrzebne.

Wolał bym zwykłą blendę. Większość jeżdżę po mieście gdzie często zmienia się kierunek jazdy i blendę raz się chowa, a raz otwiera :smile: 

Kaski które mi odpowiadają tylko 2 znalazłem i teraz nie wiem na który się zdecydować  :wry: ewentualnie coś w podobie do tych.

Dzięki za dotychczasowe opinię :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kurtkimot...uct&prod_id=256 Jakby były jeszcze jakieś propozycje kasków to też proszę napisać 

ja mam forca w malowaniu i tak jak w testach jest głośno! po sezonie nie wiem czy kupił bym jeszcze raz... ale cena czyni cuda za nowy dałem 99 euro :P

 

teraz myślę nad takim:

 

Edytowane przez elfeti (wyświetl historię edycji)
motorcycle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo

 

Ja zrobiłem tak.. pojechałem do liberty. Bo mają kasków dużo... Akurat była "wyprz". Przymierzyłem co mi się podobało i wziąłem tani, komfortowy i fajny. Shark s600 akurat padł ofiarą dałem 350zl chyba. Z kasku jestem zadowolony bo dość cichy, nie paruje mocno, bardzo wygodny. Blendy nie ma ale zakładam sunglasy jak potrzebuję i mieszczą się świetnie. Żona ma Caberga Xhosa ale bym się z nią nie zamienił mimo blendy itd...jakiś taki ciężki , twardy w środku...

Mankament kasków jeszcze jeszcze taki że jak ci upadnie (zaraz powiedzą o "upadaniu kasków" :smile: albo gdzieś zaczepisz to może pęknąć jakieś mocowanie szybki lub sama szybka na mocowaniu, wlot powietrza (przełączniki) i takie tam bajerki , które są drogie i trudno osiągalne. Mnie rok załatwiali tzw. visiorbutton :smile: Będziesz to brał pod uwagę czy nie... sam zdecydujesz. A te dwa co pokazujesz załóż na głowę i weź ten który Ci bardziej leży. 

Pojeździsz sezon czy dwa jak będzie nie trafiony kupisz sobie inny. Pozdrawiam LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze w ls2 (jak zejde do garazu to sprawdze jaki model) kask jest z blenda, "deflektorem" czy jak to sie nazywa na nos, i pompowane poduszki na policzki - wypas sprzet. No nie jest za cichy ale wygodny super, te poduszki baaardzo fajnie dzialaja, i blenda tez fajny wynalazek

 

po poludniu dopisze model i jakies foto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tym ls2 nie tak?

 

Pytam bo myślę o ls2 na drogę....

 

Z kasków "budżetowych" polecam AGV, odradzam HJC

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz mojego agv ti tech'a (używany, ale 4 stówki to nie półtora, które dałem) ;)

http://allegro.pl/kask-agv-ti-tech-titech-multi-rozmiar-ms-4-sharp-i3060641201.html

 

ja zanabyłem tego force'a białego, którego pokazałeś (całkiem pochlebne opinie), zobaczę jak się jeździ. jak bez sensu - kupię inny garnek :smile:

potrzebna mi była blenda (a nie wachlowanie szybkami) + miejsce na bluetooth - stąd zakup.

minusem jest to, że ma wloty powietrza również centralnie, i kamerę muszę mocować lekko z boku :]

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie nie dotyczące kasku ale nie będę zakładał nowego tematu, gdyż mieści się to w tematyce, czy używacie zatyczek do uszu podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w moim HJC IS-16 na Zippie też hałas nie przeszkadza, ale nie ma go dużo. Kask wycisza i tak z 50% :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kiedy jadę dalej niż 100km bez postoi, ale to dlatego że mam badziewny kask hjc.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego (300-400 zł) kasku dla mojego plecaczka. W grę wchodzi integralny albo szczękowy. Polecicie mi coś w jakimś ładnym czarno-białym albo szarym malowaniu?

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego (300-400 zł) kasku dla mojego plecaczka. W grę wchodzi integralny albo szczękowy. Polecicie mi coś w jakimś ładnym czarno-białym albo szarym malowaniu?

 

również dołączę się do kolegi... tylko, że ja szukam dla siebie i za 500zł integralny (nowy lub używka) XL

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tym ls2 nie tak?

 

Pytam bo myślę o ls2 na drogę....

Żeby zdjąć albo założyć, trzeba rozkładać szczękę. Blenda nie chce się do końca wysunąć, ani wsunąć, a po dziurach sama opada. Wywietrznik po wciśnięciu wyskakuje. Wagę niby jest 1450g a realna to 1900g. Przedni wlot powietrza, łapie wszystko co w powietrzu i trzeba co trochę wydłubywać jakieś muchy itp :smile:

 

Co o tym myślicie? http://motorwings.pl/3173-hjc-is-16-pike-kask-motocyklowy.html :smile: Czy Airoh? http://motorwings.pl/80-airoh-force-color-kask-motocyklowy.html

Edytowane przez Olo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...