Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się zgodzę z Kosmatym kask to bezpieczeństwo i z tego wzglédu doradzałbym tr-1 bo mając modułowca możesz ulegać pokusie wygody i jeździć bez szczęki. Jeśli przeszukasz forum to znajdziesz opis wypadku w wyniku którego chłopak miał drutowaną szczękę bo jeździł skuterem więc kask miał otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku powiem Ci po sobie że gdybym przy ostatniej glebie miał kask otwarty to bym pewnie brody albo całej żuchwy nie miał bo skończyłem lot na brzuchu, zaraz pewnie ktoś powie że na 125 wystarczy taki, ale to nie chodzi o prędkość ale poziom zabezpieczenia w razie wypadku. Także w mojej opinii albo tr-1 albo ew. caberg

Dzięki. O to mi chodziło :smile:

I tu się zgodzę z Kosmatym kask to bezpieczeństwo i z tego wzglédu doradzałbym tr-1 bo mając modułowca możesz ulegać pokusie wygody i jeździć bez szczęki. Jeśli przeszukasz forum to znajdziesz opis wypadku w wyniku którego chłopak miał drutowaną szczękę bo jeździł skuterem więc kask miał otwarty

Przyznaję, że dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo. Faktycznie może być pokusa, aby jeździć bez szczęki (zresztą po to chyba one są wyjmowane aby jeździć także "bez"). Czytałem o różnych przypadkach "drutowania" etc. Przyznam, że jest to bardzo poważny argument.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już chyba ze 4 kaski otwarte i naszczęscie żadej gleby czy lotu, ale mój zanjomy zawsze powtarza, że widział człowieka w kasku otwartym który miał slizg i było tak jak mówił kosmaty, dlatego teraz ma tylko kaski ze szczęka i ja też taki kupiłem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki wariant wybrać. A może jakieś inne rozwiązanie? Pozdrawiam

Dla mnie wszystko poza kaskiem integralnym odpada. Jest najmniej wygodny: nie zatankujesz bez ściagania go z głowy, nie zjesz na szybko hotdoga, nie napijesz się kawy ale za to nie zrobisz sobie z twarzy zdrapki i mała szansa, że zerwie Ci go z głowy podczas kontaktu z asfaltem. Dla mnie tylko integralny więc brałbym TR1. Do tego HJC to porządna firma i do mnie przemawia bardziej niż Shark, AGV... no ale to też zależy nie tyle od producenta co od półki cenowej kasku.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem składaną szczenke i powiem szczerze mało przyjemna impreza a problem do końca życia także osobiście gorąco polecam zamknięty chyba, że lubisz mieć kilka metrów drutu w buzi i kilka śrubek.

Może to i jest "męskie" ale mało praktyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was ma może modułowy?

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ktoś z Was ma może modułowy?

Mają, ale w tej chwili nie pamiętam kto. Na pewno @elfeti ma z podnoszoną szczęką, albo przynajmniej rozważał jego zakup (spotkaliśmy się w Liberty jak przymierzał i planował kupić).

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miliony razy już ktoś o to pytał... Ale jakie kaski polecacie kaski tak do 600 maks ? Chodzi mi o kaski integralne. Marki jakie Mi wpadły w oczy to HJC oraz shoei . LS2 chyba jakoś mnie nie porzekonuje.

 

Wiem, że na dobry kask to za mało ale niestety kasy mało a ten co dostałem z rometem to wole nie nosić :smile: Tornado czy jakoś tak.... Ani blendy, ani podbrudka - wiatr chula aż łzy lecą :smile: A paruje nawet jak jade a co dopiero jak stoję :smile:

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na weteranie kupiłem za 500zł  AGV k3 sv z blędą i pinlockiem na allegro w takim malowaniu chodzą po 600 bez pinlocka , podobno może być głośny ale nie miałem okazji jeszcze na moto przetestować  , w domu jak chodziłem nie było źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie jakies doświadczenia z tym garnkiem? Nabylem ostatnio takowy w motorwingsie w malowaniu Lorenzo white

I za wygląd kasku + 10 do szacunu głównie chce sie dowiedziec czy mocno wiatr świszczy przy prędkościach rekreacyjnych 120 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 ja mam tr1 drugi sezon i moge powiedziec ze jak nie latałeś w czymś lepszym(na czas 3tyg miałem rpha 10) to wyda ci się ok...  fakt ze blenda mogłaby być lekko ciemniejsza ale to jak widze bolaczka większośći. Za tą cene polecam, dobrze leży na głowie o ile dopasujesz dobrze bo np mojemu plecaczkowi już nie leży tak dobrze a mamy te same rozmiary, małym minusem jak dla mnie może być to ze szyba ma regulecje w 3 poziomach a nie jak w innych 5 i więcej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, bo aktualnie w moim kasku nie da się jechać, no chyba że z przymrużonymi oczami. Pytam na forum, bo niedługo giełda i chciałabym mieć jakieś rozeznanie w temacie.

Poszukuję skorupy integralnej do tysiąca, z pinlockiem i blendą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, bo aktualnie w moim kasku nie da się jechać, no chyba że z przymrużonymi oczami. Pytam na forum, bo niedługo giełda i chciałabym mieć jakieś rozeznanie w temacie.

Poszukuję skorupy integralnej do tysiąca, z pinlockiem i blendą.

W tej cenie polecam HJC Is-17. Ma wszystko co potrzebujesz. Dużo się o nim nie wypowiem bo sam zacząłem go dopiero używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kase kupisz sharka speed-r rewelacja skorupa, super właściwości aerodynamiczne,blenda, zapięcie DD no i w zestawie masz pinlock i 5 lat gwarancji

Edytowane przez kosmaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pod koniec poprzedniego sezonu zakupiłem Airoh MOVEMENT - iii podoba mi się ! :P wygodny, fajnie mi leży na głowię, aerodynamika niezła a po otwarciu wlotów w kasku mini tornado. 

pinlock w zestawie, blenda daje radę, przynajmniej mnie odpowiada jej "ciemność" (nie uważam jej za zbyt mało ciemną).

 

porównanie mam z 2 kaskami -

agv k3 .. bez porówniania na korzyść airoha

shark s900c - podobne, podobna półka cenowa, ale jakoś lepiej mi w airohu. lepiej mi na łbie leży :P i wydaje mi się, że mniej rzuca przy dużych prędkościach. 

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ma może hjc cl 17?

Cześć, cl-17 to model na rynek amerykański, nie występuje w Europie, więc pewnie ciężko będzie kogoś znaleźć. Ogólnie będzie on leżał trochę inaczej, niż hjcki europejskie, jest też trochę przestarzały-przykładowo nie ma centralnego dopięcia jak is-17 czy fg-17. Jest również cięższy ze wzgledu na konieczność spełnienia DOTa. Cena dosyć podobna, więc moim zdaniem nie warto no chyba, że wyhaczyłeś go gdzieś w jakichś bardzo dobrych pieniądzach.

 

Jak byś miał jakieś pytania to dawaj znać na pw.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

No to się doczekałam fajnego kasku

http://www.hjc-helme...odels-barbwire�

Oczywiście model barbwire  ;)

Miałem okazję malować taki kask aerografem - dokładnie takowy model w motyw czerwonego spidermana i przyznam, że całkiem fajnie i solidnie zrobiony. Mógłbyś mi powiedzieć jak się sprawuje na drodze (chodzi o głośność i szumy)?

Edytowane przez Aerografit (wyświetl historię edycji)

www.aerografit.pl - aerograf na kaskach i motocyklach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...