Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. bo może jednak można wyszukać coś zadbanego, lepszego niż nowego gorszego.
Nie wiem, czemu mam taki tok myślenia. Bo kombiak, buty, nawet rękawice idzie używki zgarnąć, a nie wiem jak z kaskiem. Może trzeba by się było przejechać po niego i przymierzyć.

:riding:  Kupię Aprilię RS125 '06+  :riding: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile masz możliwość podjechać, przymierzyć, ocenić to można spróbować. W innym przypadku tym bardziej odradzam kupno używki w ciemno, duże ryzyko, a szkoda kasy zaprzepaścić ;)

 

 

PS. To tylko moja subiektywna opinia dot. kupowania używanych kasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOLAN N104 - jeździ ktoś w tym kasku?

 

Gdzie w Łodzi znajdę do przymierzenia?

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. bo może jednak można wyszukać coś zadbanego, lepszego niż nowego gorszego.

Nie wiem, czemu mam taki tok myślenia. Bo kombiak, buty, nawet rękawice idzie używki zgarnąć, a nie wiem jak z kaskiem. Może trzeba by się było przejechać po niego i przymierzyć.

Jesli masz mozliwosc przymierzyc i obejrzec kask at live to nie widze problemu aby kupic uzywany ale dobry kask. Lepiej zrobic tak niz kupic nowe byle co. A jesli brzydliwy jestes to srodek zawsze mozesz sobie nowy kupic, predzej butow smierdzacych,zapoconych,zagrzybionych bym po kims nie kupil niz kasku gdzie 90 % ludzi jezdzi w kominiarkach.

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zapocenie przy dzisiejszej chemii wszystko można odkazić. Kask ma w środku wkład który ma pochłaniać energię uderzenia. Jak kilka razy grzmotnął to nie wiadomo w jakim jest on stanie. Z zewnątrz może to być małe obtarcie, a środek cały wykasowany.

Według mnie taki kask to najgorsze co może być, szczególnie ze markowy kask o dobrej ochronie można mieć za około 200 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty kupisz za 200zl. Jakieś LS2? Osobiście uważam, ze kask jest najważniejszą częścią ubioru motocyklisty, wiec trzeba w nieco włożyć najwięcej jak się da

:riding:  Kupię Aprilię RS125 '06+  :riding: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie ma markowego kasku za 200 złoty za te pieniądze możesz kupić gówno, po drugie jak jebniesz o asfalt nie ma takiej opcji żeby uszkodzić najbardziej wytrzymala czesc kasku czyli srodek a na zewnątrz było tylko obtarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasków to dla mnie ważne jest czy jest wygodny i nie za ciężki. W zeszłym sezonie troszkę byłem nie zadowolony z FG-15 gdyż po 5 godzinach troszkę mnie upijał. Ale po majówce i powrocie z Włoch gdy miałem go przez 17 godzin na głowie uważam go za bardzo wygodny. Inna sprawa że od tego sezonu mam wyższą szybę turystyczną przez co nie dostaje całego uderzenia powietrza. Jest za dużo zmiennych żeby oceniać kaski, co jedna osoba uzna za zaletę druga powie że to wada. Polecam każdemu o ile jest możliwość przetestowania kasku tak jak to było w moim przypadku z HJC R-PHA 10 że nie jest to kask dla mnie. Cichy tak szczelny, aż za bardzo. Ale upijał mnie tak mocno że droga do domu z Tatr nie należała do bardzo przyjemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie ze markowy kask o dobrej ochronie można mieć za około 200 pln.

kask za 200 zł ma mniejwięcej taką ochronę jak wiadro z castoramy wyłożone folią bąbelkową 

Edytowane przez kosmaty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio wszystko zależy od szczęścia i od okazji uderzenia głową. Jak ktoś ma pecha to i zginie w Araiu czy Schubercie za miliony złotych nówki sztuki galaktyczne. Przy 100 na godzinę czy to bedzie Schubert czy LS2 spotkanie z krawężnikiem, ścianą, drzwiami samochodu kończy się identycznie ...

 

Ten zawodnik jak pewnie większość z Was wie zginął w ostatni weekend na wyścigach ulicznych w Irlandii. Zapewne miał na głowie mega wypas hełm za grube miliony i co ....? I miał zwyczajnie pecha, że nie szlifował pół metra w lewo tylko akurat na ... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=BNlQWXxbkLA

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o qr** ale masakra, nie widziałem tego, ale fakt jest taki że masz racje, w tym przypadku kask na niewiele się zdał bo pewnie przy uderzeniu w krawężnik poleciał mu kręgosłup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/box-bx1

(Nawet jeżeli test sharpa to lipa).

Nie mam zamiaru się kłócić, każdy robi jak uważa.

Zajmowałem się wytrzymałość materiałów i według mnie to że producenci zalecają po każdym obdarciu kasku jego wymianę nie jest chwytem marketingowy, tylko podyktowane właściwościami materiału.

BTW: w Castorama kupisz tylko folię bąbelkową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o qr** ale masakra, nie widziałem tego, ale fakt jest taki że masz racje, w tym przypadku kask na niewiele się zdał bo pewnie przy uderzeniu w krawężnik poleciał mu kręgosłup

 

 

zawodnik zmarł w wyniku poważnych obrażeń głowy.... A w Łodzi krawężników od groma i robią je coraz wyższe ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o kaskach, a więc proszę o pomoc. Budżet niestety postawił mi limit i dobrze by było, żeby za kask zapłacić te maks. 600zł. Stawiam na IS-16. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Czy jednak ogromna jest różnica między IS-16 a IS-17 i lepiej dołożyć te kilkaset zł? Jest to możliwe, aczkolwiek wtedy stracę na kombinezonie czy butach, niestety. Potrzebuję kasku na te 2-3 lata latania, a jako iż to będzie mój pierwszy "lepszy" kask to nie chcę kupić byle g***a. Liczę na Waszą pomoc :smile:

:riding:  Kupię Aprilię RS125 '06+  :riding: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o kaskach, a więc proszę o pomoc. Budżet niestety postawił mi limit i dobrze by było, żeby za kask zapłacić te maks. 600zł. Stawiam na IS-16. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Czy jednak ogromna jest różnica między IS-16 a IS-17 i lepiej dołożyć te kilkaset zł? Jest to możliwe, aczkolwiek wtedy stracę na kombinezonie czy butach, niestety. Potrzebuję kasku na te 2-3 lata latania, a jako iż to będzie mój pierwszy "lepszy" kask to nie chcę kupić byle g***a. Liczę na Waszą pomoc :smile:

 

ja ma 16 i jest bardzo fajna, w cenie masz blendę pinlocka musisz dokupić ( około 90 zł o ile dobrze pamiętam) 

pomiędzy 16 a 17 ogromnej różnicy nie ma

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli do IS dokładać nie trzeba, jestem ciekaw jak z FG. Rozmawiając z ekspertem w sprawie bezpieczeństwa FG bedzie najlepszy lecz IS ma lepsza wentylacje itd. Niestety albo i stety stawam na bezpieczeństwo. I tak nie wiadomo który dobrze leży.

Ok czyli do IS dokładać nie trzeba, jestem ciekaw jak z FG. Rozmawiając z ekspertem w sprawie bezpieczeństwa FG bedzie najlepszy lecz IS ma lepsza wentylacje itd. Niestety albo i stety stawam na bezpieczeństwo. I tak nie wiadomo który dobrze leży.

:riding:  Kupię Aprilię RS125 '06+  :riding: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli do IS dokładać nie trzeba, jestem ciekaw jak z FG. Rozmawiając z ekspertem w sprawie bezpieczeństwa FG bedzie najlepszy lecz IS ma lepsza wentylacje itd. Niestety albo i stety stawam na bezpieczeństwo. I tak nie wiadomo który dobrze leży.

Ok czyli do IS dokładać nie trzeba, jestem ciekaw jak z FG. Rozmawiając z ekspertem w sprawie bezpieczeństwa FG bedzie najlepszy lecz IS ma lepsza wentylacje itd. Niestety albo i stety stawam na bezpieczeństwo. I tak nie wiadomo który dobrze leży.

Stawiasz na bezpieczeństwo to dobrze, jest male ale. Co to znaczy bezpieczniejszy? Zerknij na naszyta na pasku metke z informacją o ateście na rynek europejski - na 90% oba kaski były testowane - z pozytywnym skutkiem - wg tych samych norm. A więc oba kaski spełniają wymagania.

Sprawa dla Ciebie istotna będzie wtedy to jak leży, ile waży, jaką ma wentylacje, poziom głośności i ew wyposażenie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma 16 i jest bardzo fajna, w cenie masz blendę pinlocka musisz dokupić ( około 90 zł o ile dobrze pamiętam) 

pomiędzy 16 a 17 ogromnej różnicy nie ma

Różnice są i to spore.

 

W skrócie co jest lepsze w Is-17:

-mechanizm automatycznego dopięcia szyby

-aerodynamika

-szczelność

-eps (genialne wyniki w testach bezpieczeństwa np. Motocykla, mimo że jest to kask z poliwęglanu, a nie włókna szklanego)

-pinlock w zestawie

-szyba pod pinlock typu MaxVision (większy pinlock)

-inny kształt wnętrza

 

Moim zdaniem, jeżeli kogoś stać na dopłacenie różnicy czyli 240 zł (a po odjęciu dokupienia pinlocka do is-16 to nawet 140 zł wychodzi), to zdecydowanie warto brać IS-17.

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...