Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

No z tego co oglądałem kaski rok temu, to żebym dostał to samo od AGV co dostaje od is16 to +200zł. 

 

Okej, ale zobacz jakość. Porównaj se is16 lub 17 a ten agv bo jak ci pisalem placisz za znaczek agv. 

 

Wtedy co się orientowałem, kask około 500-600zł AGV był o wiele gorszy od tego co mi zaoferowano z pólki HJC czy Airoh za ta sama kase

 

Już rozumiem co miałeś na myśli, czyli jednak "umywał się" :smile: 

 

 

To nie jest horizon tylko Skyline, wiem bo mam taki sam  :biggrin:

 

zadowolony jestes z niego? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest horizon kupiłem go od znajomka co poszedł w teren za 300zl  dwa razy użyty. Gdybym go kupił za katalogową wtedy cenę ponad 90o zl to za polecenie tego kasku chyba bym sprzedawce ...

 

Szybka paruje po miesiącu, co w moim starym sharku rsi nie występowało przez 4 czy 5 lat. Mimo rozbudowanego podbródka strasznie coś tam z dołu świszczy już powyżej 130, regulacja wlotu na szczęce jest od wewnątrz przez co trudno jej użyć jak masz kask na głowie a w rękawicach to zapomni. Jedyny plus to ze fajnie się prowadzi przy prędkościach 200+ nie robi na nim wrażenia shark czasem lekko rzucał się na  boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest horizon kupiłem go od znajomka co poszedł w teren za 300zl  dwa razy użyty. Gdybym go kupił za katalogową wtedy cenę ponad 90o zl to za polecenie tego kasku chyba bym sprzedawce ...

 

Szybka paruje po miesiącu, co w moim starym sharku rsi nie występowało przez 4 czy 5 lat. Mimo rozbudowanego podbródka strasznie coś tam z dołu świszczy już powyżej 130, regulacja wlotu na szczęce jest od wewnątrz przez co trudno jej użyć jak masz kask na głowie a w rękawicach to zapomni. Jedyny plus to ze fajnie się prowadzi przy prędkościach 200+ nie robi na nim wrażenia shark czasem lekko rzucał się na  boki.

 

Wybiłeś mi go z głowy ;D 

 

EDIT: 

 

Byłem dziś zajrzeć na Limanowskiego 213 tam sobie obejrzałem wszystkie interesujące mnie kaski, wybór był spory, ale jednak zdecydowałem się na tego s900, miłym szokiem dla mnie było to, że kupiłem go w super cenie specjalnie dla forumowicza xD wyszło taniej niż na allegro... także polecam ten sklep! idzie się dogadać, a i gratisów dorzucą ;D 

Edytowane przez tworas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę już w drugim FG-15 od HJC. Sam nie jestem pewny czy go mogę polecić, ale na pewno NIE - osobom które cenią sobie ciszę... Kask jest głośny (jak to sportowy) ja jeżdżę bez stoperów. Po trasie blisko 200km i zejściu z motocykla jeszcze przez godzinę słyszałem pisk w uszach ( o.O ). Ze stoperami pewnie problemu nie ma, ale nie używam bo podobnie jak z jazdą w słuchawkach wtedy gdy wyciszenie jest lepsze jeżdżę automatycznie sporo szybciej. O wentylacji nic nie powiem bo po prostu nie używam 'wywietrzników', jak potrzeba - uchylam szybkę i tyle. Warstwa Anti-Fog w jednym kasku już się starła, pewnie przez czyszczenie wizjera obustronnie (przestrzegam gdyby ktoś jednak nie wiedział, czyścić tylko zewnętrzną stronę szybki, środek ewentualnie jakimś specjalnym preparatem) Drugi kask na chwilę obecną 2,5tys km nie paruje nic, a nic. Wygodny choć (jak na mój niewymiarowy łeb) trochę płytko siedzi.

Poza tym, standardowo zapięcie DD, deflektor (są opcje małego i dużego, jak ktoś ma wybór polecam ten mniejszy), spoiler na tyłach kasku stabilizujący głowę przy większych prędkościach - w moim odczuciu nie czuć różnicy w porównaniu do kasku bez spoilera. Podobnie jak przycisk dociągający wizjer do uszczelki, od razu uprzedzam, że po dociągnięciu ciszej nie będzie, różnicy brak :P

Edytowane przez Ice (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś wie o kaskach CABERG ? oglądałem takie cuś na ul. północnej i Pan strasznie go zachwalał ... ale oni zawsze zachwalają :smile: cena nie przekracza 1000 zł ma anti-foga w gratisie blendę i docisk szybki, wentylacja kasku dosyć ciekawa zwłaszcza ta na środku głowy. Ktoś jest w posiadaniu i się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Caberg EGO? Mam taki i sprawdza się bardzo dobrze, choć może nie być najcichszy w swojej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma na górze durszlak to EGO. Posiadam go od zeszłego sezonu, kupiony właśnie na Północnej. Na razie nie miałem z nim problemów, nie widać też oznak zużycia. Widziałem też kogoś w takim pod samolotem, więc na pewno przynajmniej jeszcze jedna osoba z forum ma taki.

 

BTW ile teraz by za niego chcieli na Północnej? Z tego co widzę na allegro chodzą koło 800.

Edytowane przez floyd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że ceny nie pamiętam ale durszlak ma na pewno :P coś w granicach 800 z kawałkiem chyba. A jak się spisuje blenda ? docisk szybki itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma na górze durszlak to EGO. Posiadam go od zeszłego sezonu, kupiony właśnie na Północnej. Na razie nie miałem z nim problemów, nie widać też oznak zużycia. Widziałem też kogoś w takim pod samolotem, więc na pewno przynajmniej jeszcze jedna osoba z forum ma taki.

 

BTW ile teraz by za niego chcieli na Północnej? Z tego co widzę na allegro chodzą koło 800.

No nareszcie wypowiedział się posiadacz Caberg EGO, bo sam taki oglądałem jakiś czas temu i bardzo mi się spodobał. Wygodny, a czy głośność jest do zaakceptowania to mogę sprawdzić po położeniu kasy na ladę ;)

 

Czytając opinie w internecie, również (a raczej głównie) anglojęzyczne, dotarłem do informacji, że po roku czy półtora wygniata się środek i kask robi się luźny.. To mnie trochę odstraszyło. Podejrzewam też, że te osoby mogły dobrać zbyt luźny kask już na początku. Mi zawsze w sklepie doradzali taki, żeby lekko uciskał i faktycznie po jakimś czasie się dopasowuje i jest bardzo dobrze.

 

Najcichszy nie jest, ale jest znośnie do 100 km/h?

 

Bo obecny kask hałasuje tak mocno, że przy 80 czy 100 jest szum taki jak przy piaskowaniu. Piaskarka wyrzuca z dyszy o średnicy 8mm 5500 litrów powietrza na minutę w odległości 50 cm od głowy... No może delikatnie mniejszy, bo nie otępia słuchu, ale i tak nie mogę już wytrzymać, a co dopiero jak jest pod wiatr ;)

 

Ja chyba mogę go mieć za 740 czy 750 zł tutaj na miejscu i to jeszcze z możliwością przejechania się przed zakupem.

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda działa jak trzeba, nie paruje, jak jest schowana potrafi się czasem wysunąć milimetr lub dwa, ale dalej już nie opadnie. Docisk i ogólnie mocowanie szyby w pełni szczelne, po zamknięciu szyba siedzi pewnie, nic samemu się nie rusza. Jeżeli zostawię lekko uchyloną szybę, to przy większej prędkości potrafi się sama przymknąć, ale po mieście spokojnie można tak śmigać (otwarta na maksa się nie zamyka).

 

Mojemu pełny rok stuknie koło lipca, ale odkąd się dopasował leży idealnie. Głośniej zaczyna się robić mniej więcej od 130, do 100 jak najbardziej znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda działa jak trzeba, nie paruje, jak jest schowana potrafi się czasem wysunąć milimetr lub dwa, ale dalej już nie opadnie. Docisk i ogólnie mocowanie szyby w pełni szczelne, po zamknięciu szyba siedzi pewnie, nic samemu się nie rusza. Jeżeli zostawię lekko uchyloną szybę, to przy większej prędkości potrafi się sama przymknąć, ale po mieście spokojnie można tak śmigać (otwarta na maksa się nie zamyka).

 

Mojemu pełny rok stuknie koło lipca, ale odkąd się dopasował leży idealnie. Głośniej zaczyna się robić mniej więcej od 130, do 100 jak najbardziej znośnie.

O to ja 130 nawet nie przekraczam, więc byłoby super. Muszę w takim razie zajrzeć ostrożnie do drugiej skarpety i powoli pomyśleć o zmianie kasku ;) Dzięki za opinię :smile:

Kiedy wsiadam na motocykl, budzę się ze snu i zaczynam prawdziwie żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o shoei xr 1100  ?

Darmowe Ogłoszenia Lokalne     Malito.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co powiecie o shoei xr 1100

mam jego poprzednika xr1000 i jestem zachwycony, szyba pomimo braku pinlocka w ogóle nie paruje, jest cichy i przy prędkościach powyżej 200 nie ma efektu że ci cała głowa lata we wszystkie strony, wentylacja też daje rade, wyraźnie czuć powiew powietrza na bani. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o shoei xr 1100  ?

Ja ma shoei XR1100 i jestem bardzo zadowolony. Kask jest stosunkowo lekki, waży 1350g. Co prawda mam niewielkie doświadczenie z innymi kaskami ale ten jest naprawdę niezły.

Całkowicie zgadzam się z tym co napisał Kosmaty. Jest cichy, wentylacja jest bardzo dobra. Dokupiłem co prawda pinlocka i nosek, ale to już bardziej z chęci posiadania dodatków :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już myślałem że wszyscy jeżdżą w HJC lub Shark 

Darmowe Ogłoszenia Lokalne     Malito.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami - Shoei XR1100 daje radę :smile:

Mam taki model dopiero od tego sezonu i nie przejechałam w nim jakoś dużo ale przy ocenia kasku wystarczy niewiele km żeby docenić wentylację czy głośność. Mam dwie szybki - transparetną i przyciemnianą - a zmiana z jednej na drugą jest prosta jak uśmiech. Polecam shoeia choć ceny nie zachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te pare komentarzy widać wszystkie na plus w sumie to go wcześniej zakupiłem a potem was zapytałem :smile:  ,mysleże jakwróce z podróży słubowej to do tego czasu kurier go dowiezie  :cheers:

Darmowe Ogłoszenia Lokalne     Malito.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu we Francji jest firma Ruby, kaski robi rewelacyjne, ale o cene lepiej nie pytać :smile:
Albo indywidualne jakies ręcznie malowane? :smile:

 

10170991_710692318987482_407522725035150

 

10252100_710692362320811_519335496868158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o używanych kaskach? Wiem, że powinno się kupować lekko ciaśniejszy, żeby się ułożył indywidualnie do mojej głowy, ale nie mam aż tyle pieniędzy i nie wiem, czy nie lepiej kupić jakiś lepszy, lecz używany.

:riding:  Kupię Aprilię RS125 '06+  :riding: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście jeśli kask to tylko nowy :P O ile buty czy kurtkę można po kimś przygarnąć to garnek jednak chroni najważniejszą część ciała i warto o to zadbać, a takim przechodzonym nie wiadomo co się działo. Co do samego kupna mówią "kup najdroższy kask na jaki Cie stać w najtańszym malowaniu".

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...