Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co powiecie o kasku Shark S900c ? Miał ktoś z nim kontakt ?

 

ja posiadam taki kask. albo posiadałem ? wygodny jak dla mnie, głośny.. dość, ale znośnie jak dla mnie. pompowane policzki fajna sprawa jak ktoś ma problem z dobraniem rozmiaru lub jak się ciut zużyje. :smile: blenda jest, i sprawuje się nieźle, pinlock też. 1,5 kg waży, więc też dobrze. po wypadku (poleciałem na asfalt prosto na łeb) poza tym, że (co najważniejsze) nic mi się nie stało, to kask się tylko porysował i szyba do wymiany, i plastik z przodu ułamał - reszta jak najbardziej ok. brat w nim teraz lata bo ja kupię nowy z odszkodowania, i ponownie będzie to s900c. no, chyba że uzbieram na coś z wyższej półki cenowej (chciałbym hjc r-pha 10 plus).

 

także ze swojej strony bardzo polecam, w tej cenie chyba najlepszy wybór ( sugerując się opiniami znajomych oraz tych w internecie). z resztą, kogo nie pytałem o kask w tej cenie to od razu mówiła o sharku s900c. :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy do 500 zł - ja mam HJC Is-max BT. Fajny kask, dla mojej bani wygodny. Co do głośności to nie mam porównania z innymi szczękowcami, ale w stosunku do sharka s 700 był głośny. Jak za tą kasę - polecam. Dokladnie chyba kosztuje 550 w motorwings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co sadzicie o ls2 carbon??

Blacharstwo Lakiernictwo Mechanika Serwis rowerów

Łódź ul. Helska 60

Tel. 530 679 839, 501 529 991

 

Dla posiadaczy kart członkowskich RABATY !!!!!

Czynne pn - pt 9-17
Sob 9- 13

 

 

YAMAHA FJ 1200     icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ostatnio kasku dla plecaczka w jakiś rozsądnych pieniądzach i natknąłem się na test porównawczy tanich kasków.

 

Artykuł świeży, bo z końca września 2013 - TUTAJ link. Może komuś się przyda ;)

150270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o ls2 carbon??

 

powiem tak, nie wiem jak te wyższe modele które stosunkowo niedawno wilmat nam zaoferował (btw w niemczech mają ls2 z carbonowymi skorupami, dorównujące jakością wykonaniem i wgl kaskom takim jak agv,nolany)

 

ale z tymi tańszymi mam złe doświadczenia

 

po 1,5 roku z m-ki zrobiła się l-ka

 

parowanie norma

 

wysokie prędkości na cbr kończyły się wstrząsem mózgu prawie

 

o hałasie nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie mam pytanie :P 
Poszukuje kasku integralnego z blenda. Cenowo do ok 1200zl.
Z tego co widzialem w gre wchodza Sharki:
- S900c
- Speed R.
HJC FS-11
HJC IS-17
Mial ktos stycznosc z wyzej wymienionymi kaskami??

Czy moze proponujecie cos zupelnie innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC IS-17

Mam wcześniejszy model IS-16 i pamiętam, że porównywałem z kimś z forum kto ma IS-17. Generalnie różnic wielkich nie ma, różni się głównie wlotami powietrza, które w 17stce wyglądają wg mnie lepiej (w IS-16 wlot powietrza na szybę był plastikowy i się luzował - chyba to poprawili. Co do jazdy w IS-16 - kask nie jest specjalnie cichy ale i nie głośny (miałem wcześniej AGV w porównywalnej cenie i była tragedia). Największa wada IS-16 jest taka, że po ok roku zdarła się powłoka antifog i kask zaczął parować. Poza tym na lato bardzo dobra wentylacja, blenda rewelka.

 

FS-11 jest już za to z włókna szklanego (ISy to poliwęglany) więc na pewno lżejszy i mocniejszy. Nic więcej o nim nie wiem...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEju_THC, mam sharka speed-R.

 

Przelatalem w nim caly sezon i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Akurat na mojej glowie dobrze lezy, bebechy jeszcze sie nie wyklepaly i nie mam duzych luzow.

Blenda w tym kasku to strzal w 10, praktycznie caly czas jezdze z opuszczona.

Wentylacja mogla by byc troche lepsza na tyle kasu, bo do frontowej nie mam zastrzezen.

Jezeli chodzi o halas to do 120km/h mozna spokojnie latac dlugie trasy, 150km/h i po kilkudziesieciu kilometrach musisz prosic kasjera w mcdonaldzie zeby mowil glosniej ;)

Zapiecie DD na plus.

Z akcesoriow dostajesz pinlocka ktory spelnia swoje zadanie doskonale, ja mialem jeszcze kominiare w prezencie i duza puche z preparatem do czyszczenia kasku.

Jedyny minus, o ktorym slyszalem to irytujace otwieranie szybki. Mala powierzchnia do zahaczenia kciukiem, ale temat do rozpracowania.

 

Za 1200 bedziesz mial speedera w calkiem przyjemnym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wcześniejszy model IS-16 i pamiętam, że porównywałem z kimś z forum kto ma IS-17. Generalnie różnic wielkich nie ma, różni się głównie wlotami powietrza, które w 17stce wyglądają wg mnie lepiej (w IS-16 wlot powietrza na szybę był plastikowy i się luzował - chyba to poprawili. Co do jazdy w IS-16 - kask nie jest specjalnie cichy ale i nie głośny (miałem wcześniej AGV w porównywalnej cenie i była tragedia). Największa wada IS-16 jest taka, że po ok roku zdarła się powłoka antifog i kask zaczął parować. Poza tym na lato bardzo dobra wentylacja, blenda rewelka.

 

FS-11 jest już za to z włókna szklanego (ISy to poliwęglany) więc na pewno lżejszy i mocniejszy. Nic więcej o nim nie wiem...

Co do różnic między IS-16 a IS-17 to jest kilka znaczących zmian na korzyść IS-17. Tak jak wspomniałeś poprawiono wentylację a ponadto:

-lepsza aerodynamika

-lepsze wyciszenie

-centralne domknięcie szybki, uszczelniające szybę i intuicyjne w korzystaniu (zaczerpnięte z RPH-10)

-Pinlock Max vision- dużo większy dzięki czemu poprawia widoczność (w zestawie)

-poprawione bezpieczeństwo

 

Co do antifoga, polecam kupic Pinlocka lub folię działającą na tej samej zasadzie, ponieważ natryskiwany antifog nieważne jak dobry po pewnym czasie się wyciera i przestaje działać.

 

Panowie i Panie mam pytanie :P 

Poszukuje kasku integralnego z blenda. Cenowo do ok 1200zl.

Z tego co widzialem w gre wchodza Sharki:

- S900c

- Speed R.

HJC FS-11

HJC IS-17

Mial ktos stycznosc z wyzej wymienionymi kaskami??

Czy moze proponujecie cos zupelnie innego??

Jeżeli chodzi o kaski, które wymieniłeś wyżej to załączam skan testu kasków z Motorrada, w którym uwzględnili dwa z nich. Natomiast HJC FS-11 jest kaskiem z jeszcze wyższej półki (m.in. lepsza skorupa) aczkolwiek starszym modelowo. Co za tym idzie nie ma w nim niektórych ciekawych rozwiązań, które znajdziesz w is-17 jak centralne domknięcie szybki czy Pinlock Max vision. Wagi obu kasków są porównywalne ze względu na zastosowanie w FS-11 pompowanych poduszek policzkowych. Ostatnia z ważniejszych różnic to zapięcia: w FS-11 mamy DD natomiast w IS-17 zapięcie microlock.

test is-17.pdf

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, dzieki za jakies tam info :smile: Kazda informacja zawsze pomocna.
Wybor zawezil sie do:
HJC IS-17
Shark Speed-R
W oko wpadl tez HJC R-PHA 10, pomimo braku blendy zbiera calkiem niezle noty.
O ile czas pozwoli to moze wpadne w piatek na Wólczańska zobaczyc tego IS-17.

Ale oczywiscie dalej zbieram info :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka 

A co powiecie w temacie tych trzech skorup :

 

SHARK VISION R vs. AGV SKYLINE 2013 vs. AGV HORIZON 

 

Za każde info wielkie dzięki :smile:

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zakupiłem ten model : http://www.motocyklowy.pl/kask-shark-s900-comfort-integralny-kolor-darkin-bialy-czarny-czerwony,19406.html

 

Tyle że w ciut innym malowaniu :smile:  Ogólnie wrażenie zrobił na mnie pozytywne, w zestawie był również Pinlock. Jak się będzie sprawował w praktyce napiszę jak polatam 

 

Pozdrawiam

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W końcu zakupiłem ten model : http://www.motocyklo...wony,19406.html   Tyle że w ciut innym malowaniu  Ogólnie wrażenie zrobił na mnie pozytywne, w zestawie był również Pinlock. Jak się będzie sprawował w praktyce napiszę jak polatam    Pozdrawiam

 

taki jak mój - tylko czarny mat miałem. ogólnie wrażenia pozytywne, blenda działa, "crash test" przetrwał i tylko szybka poszła.. ale nie, że pękła, porysowała się tylko, a mnie się nic absolutnie nie stało.

 

myślę, że dobry zakup. :smile:)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieje że będzie się spisywał :smile:

Ciekaw jestem ile kosztuje pinlock bo ceny szyb są jeszcze wyższe niż w AGV :sad2:

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. 

ponieważ kask mam do wymiany, rozglądam się za nowym. tym razem chciałbym zakupić jakiegoś szczękowca, w granicach 1000 - 1500 zł.

 

czy ktoś używa kasku w tej cenie, który z czystym sumieniem może polecić? :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a ja kupiłem niedawno CABERG RIVIERA PURE, ale jeszcze mi go mama  nie przywiozła, więc dopiero za niecały miesiąc będę w nim śmigał :smile:

prawdopodobnie przemaluję go całego na biało  :biggrin:

 


Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. 

 

ponieważ kask mam do wymiany, rozglądam się za nowym. tym razem chciałbym zakupić jakiegoś szczękowca, w granicach 1000 - 1500 zł.

 

czy ktoś używa kasku w tej cenie, który z czystym sumieniem może polecić? :smile:

 

Ja używałem nawet ciut tańszych i byłem zadowolony :smile:

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja używałem nawet ciut tańszych i byłem zadowolony

 

 

na przykład ?

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...