Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne na czym można zaoszczędzić w przypadku pasażera to wentylacja i parowanie szybki. Tzn, że nie trzeba kupowac uber dobrze wentylowanego, aaaalbo z pin lockiem na szybce. Niestety zła wiadomość jest taka, że jakość każdego elementu kasku jest uzależniona od ceny. Tzn bardzo bezpieczne kaski nie mają zwykle problemu z parowaniem. 

 

Do 1tys jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jakieś fajne AGV powinno być. Jego minusem są słabej jakości szybki, które lubią parować i się rysować i stosunkowo słabe wyciszenie. Natomiast bezpieczeństwo i wentylacja zwykle są na wysokim poziomie. Za ok 800zł będzie dużo kasków typu HJC IS17, Cabergi v2r, Scorpiony i pewnie jeszcze wiele innych, które do Araia się nie umywają, ale są przyzwoite i mają wiele wodotrysków ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja plecak mam taki: http://allegro.pl/kask-nitro-ngfp-panther-roz-xs-kurier-gartis-i3295212806.html (na aukcji jest z pinlockiem, ja w swoim nie mam).

 

nawiązując do wypowiedzi Jędrzeja - zaczęłam sprawdzać czy nie chiński :biggrin:

 

Wentylacja ok, paruje pewnie jak każdy inny na mieście, dopasowany też dobrze a cena nie zwaliła z nóg. Jak nie chcesz brać plecaka na każdy przelot dokądkolwiek byś się wybierał a faktycznie tylko sporadycznie, w zupełności mógłby wystarczyć.


Choć mam świadomość, że są lepsze. Daję tylko przykład z perspektywy plecaka ;)

Edytowane przez jabioka (wyświetl historię edycji)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje coś takiego - http://motorwings.pl/3241-hjc-cs-14-daggar-kask-motocyklowy.html

 

Sam zakupiłem 2 tyg. temu i pasażerka zadowolona :smile: Blenda i inne bajery zbędne, bo jeździ sporadycznie. Ważne, że ma dość cicho i komfortowo.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki o tego typu rady mi chodziło :smile:

Suchy ten twój już ma jakieś różowe wstawki więc już pewnie będzie mega piękny :hihi:

A tak na poważnie to jutro w pracy na spokojnie poprzeglądam wszystkie propozycje

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1tys jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jakieś fajne AGV powinno być. Jego minusem są słabej jakości szybki, które lubią parować i się rysować i stosunkowo słabe wyciszenie. 

 

 

 

a Ty znowu swoje :smile: bardzo mi przykro, ze zrobili Ciebie w jajo w inter motors... widziałeś porównanie do mojego kasku i Asi... różnica kolosalna w porównaniu do Twojej szybki... 

 

na przyszłość pamiętajcie by sprawdzać czy w agv szybki mają również logo 

 

co do słabego wyciszenia zgadzam się z Tobą... modele agv do 1000 zł są słabo wyciszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kask Doroty miał być cichy, zaoszczędziłem jedynie na blendzie i parowaniu szybki. Mój za to dobra wentylacja + blenda + głośniejszy. Co do konkretnych modeli to już sam znajdziesz :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy pier**licie z tym wyciszeniem

przecież jak kupujesz kask sportowy a wręcz wyścigowy to nei patrzy się na wygłuszenie bo zwykle ściga się w stoperach

więc kaski typu Agv Gp Tech , Arai rx7 itd są głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc kaski typu Agv Gp Tech , Arai rx7 itd są głośne

Dlatego też nie poleca się ich plecaczkom, w końcu nasze panie niekoniecznie lubią ryk silnika. Moja np preferuje ciszę :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy głośności wydechu Jędrzeja mój kask nawet się sprawdza - kto miał możliwość kiedykolwiek jechać za nim, obok niego czy w jakimkolwiek innym położeniu wie o czym mówię :biggrin:

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę w Sharku S700 Prime.

Wygodny, względnie wyciszony, dobra wentylacja, zdarza mu się parować przy niskiej temperaturze powietrza, cena rozsądna.

Z czystym sumieniem mogę polecić :-)

 

P.S.

 

Maciuś, mogę Ci odstąpić stopery dla Dorotki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maciuś, mogę Ci odstąpić stopery dla Dorotki ;-)

Stopery nie będą potrzebne, Dorota ma właśnie cichy kask, to ja mam głośniejszy ale mnie to nie przeszkadza ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie poleca się ich plecaczkom, w końcu nasze panie niekoniecznie lubią ryk silnika. Moja np preferuje ciszę :biggrin:

zawsze właśnie możesz jej dać stopery na dalsze trasy albo tampony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawsze właśnie możesz jej dać stopery na dalsze trasy albo tampony

 

Tampony? Zawsze masz je przy sobie?

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc kaski typu Agv Gp Tech , Arai rx7 itd są głośne

Nie wiem jak twój kask ale mój jest cichy. Na półce nie wydaje żadnego dźwięku.

 

Nie rozumiem debaty nad kaskami dla plecaków skoro równolegle jest rozmowa o kaskach.

 

 

 

zawsze właśnie możesz jej dać stopery na dalsze trasy albo tampony

Nawet mają podwójne zastosowanie więc zawsze warto mieć przy sobie;)

Rewelacyjnie spisują się przy ranach postrzałowych :P ale nie wk... kierowców, żeby nie chcieli strzelać

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak dla kierowcy...

albo i lepszy przecież Ty odpowiadasz za pasażera, chyba nie chcesz aby coś mu sie stało 

polecam shoei qwest dobry bezpieczny i cichy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo i lepszy przecież Ty odpowiadasz za pasażera, chyba nie chcesz aby coś mu sie stało 

polecam shoei qwest dobry bezpieczny i cichy :smile:

no chyba że już jej nei kochasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykukałem wczoraj w nocy przecene Araira Chasera V w Czestochowie w Bielbike
z rana przed robotą na wariackich papierach poleciałem obejrzeć
oglądałem też HJC RPHA10+i strasznie lekki tyle że wydawał mi się taki jak by zabawkowy ( ale gościu tez chwalił właśnie tego HJC)
może dla tego że w drugiej ręce 3małęm wyżej wspomnianego araia który jest sporo cięższy i taki jak by bardziej masywniejszy
pogadałem też sobie z tym małżeństwem , gościu nawet fajnie ogarniał temat , sporo psioczył na Agv , tak się z nim zagadałem że mało się do roboty nie spóźniłem
Wyjechałem z Araiem testowałem dzisiaj tzn zrobiłem tylko z 50 km po robocie i tak :
-jak wspomniałem ciężki
-wentylacja naprawdę fajna ( wloty w szybie robią robotą , fajnie uczucie )
-dziwnie jakoś szyba jest bardzo blisko nosa tzn gęby , dziwne uczucie jak bys miał zaraz nosem puknać w szybę
-wymiarowo jest mały , porównywałem dzisiaj z qmpla agv jakąś tam to sporo mniejsze gabaryty
-z tyłu jest taki jak by spoiler przez co jest bardzo jak by duży z tyłu i często zapiera się o garba w kombi ( nie wiem czy to na + czy na -)
- szkoda trochę że nie ma w zestawie noska i siatki na podbródku
- co do głośności to nie mam za bardzo porównania mogę powiedzieć tylko że jak w gp techu( nigdy więcej agv)

 

to na szybko , zobaczymy pod koniec lipca jak sprawdzi się na torze

Edytowane przez Majka11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to dbaj o plecaczka swego jak o siebie samego :smile:

"W jeździe na motocyklu nie chodzi tylko o to, żeby jechać szybko. Ważne jest również, żeby się nie spieszyć, powoli połykać kilometry, krążyć po autostradach, pozwolić, żeby droga pokazywała ci kierunek, nie martwić się, dokąd jedziesz, tylko cieszyć się samą jazdą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawdopodobnie zakupie to co Suchy podesłał

http://motorwings.pl/3241-hjc-cs-14-daggar-kask-motocyklowy.html

 

Niestety Suchy nie dojechał na Della i nie zdążyłem go wypytać o nic więcej ale plecaczek przeglądał wszystkie kaski i ten najbardziej mu się podobał ( wizualnie ) więc mam nadzieje że jest bezpieczny

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla plecaczka oczywiście najlepszy.

a dla koleżanki lub kolegi plecaka?

Bo za chwilę taki temat powstanie :smile:

"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie daj znać na jaki model ostatecznie się zdecydowałeś oraz jak sprawuje się nowy kask,będziemy czekać na Twoją opinię na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

też mam ostatnio zagwoske co kupić, kwota ok 1000pln, przymierzałem bardzo fajnego sharka speed r cena od 900 do 1300 w zależności od malowania ale zastanawiam się jeszcze nad którymś modelem soumy albo hjc ale nie wiem ni o jakości tych kasków oprócz tego co pod aukcją piszą. Co byście brali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówić, do mnie Sharki nie przemawiają z tego względu, że mają skorupę w której wygląda się tak alien.jpg 

Natomiast Za ok 1000 widziałem fajne Suomy w Liberty, W Motopublice mają Scorpiony, a za trochę ponad 1tys można kupić hit sezonu HJC RPHA 10plus, dużo osób z forum go ma i wszyscy chwalą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...