Skocz do zawartości

Kaski - jakie polecacie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od trzech tygodni posiadam HJC fg 15. Zrobiłem w nim około 2k km, w tym dwie trasy po 700km. Szyba posiada pinlock i pary na nim nie widziałem nawet przy 7 stopniach ale szybka robi się jak by mokra. U mnie wyznacznikiem było zapięcie, w tym jest DD i po zapięciu nie czuje że mam kask na głowie. Przymierzałem chyba z 15 kasków w różnych sklepach i tylko ten mnie nie dusił :smile: W trasie po większych prędkościach trochę ciśnie mnie głowa od góry ale to chyba raczej normalne. Hałas po poprzednich kaskach kasko podobnych nic nadmiernie nie świszczy i szumi. Mój motor generuje 104 db. Przy 120 jest do wytrzymania.   Waga też jest w porządku 1400g w rozmiarze xs. Poprzedni LS2 szczęka prawie 2 kg!!!!! Malowanie a raczej brak czyli czarny mat daje się we znaki w słoneczne dni w korkach. Czyszczenie kasku bez problemu schodzą wszystkie muchy mokrą szmatką bez żadnych smug. Na początku ściskał bardzo poliki ale już wszystko jest ok. Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NOX N731 Kask Dual Cross z szybą i blendą

 

Mój pierwszy niby- zamknięty kask. W gruncie rzeczy jest z gatunku "upgradowane enduro" który ostatnio modny jest w turystyce. Dopasowany dobrze (to akurat zwykle raczej kwestia dobrego wyboru niż samego kasku), można sobie dodatkowo pomóc wbudowaną pompką. Trzyma się głowy nawet bez zapięcia (to w sumie powinna być norma, ale różnie bywa). Blenda dość ciemna, chodzi ciasno, podobnie jest z szybą. Waga 1.6 (XL )- nie czuję ciężaru. Przy temperaturach takich jak ostatnio na światłach szyba potrafi zaparować (co jakoś bardzo mnie nie dziwi).Zapięcie- pasek zębaty. Skorupa czarna, do wyboru- mat albo połysk. Atest ECE-2205. 

 

Wrażenia subiektywne ?  Może to mój słuch ale nie jest jakoś wyraźnie cichszy od mojego Helda open face, zwłaszcza powyżej setki. Solidnie zrobiony, nie widać fuszerki, szwy "czyste", plastik to samo. 

 

 

Kupowałem w http://www.przedrajdem.pl/ , zapłaciłem 440 i myśle że za tę cenę- warto.

 

7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże w Nolanie n104 w wersji high visibility i powiem szczerze że sam kask mnie zaskoczył funkcjonalnością i dość dobrym wyciszeniem ( wiadomo że nie jest to integral ale daje rade) porównywałem go z C3 i przy 120 km/h nie ma jakiejś wielkiej różnicy, dodam że mam w moto niską szybe. A co do koloru to wiadomo, że widać go już jak jeszcze nie widać motocyklisty :smile:

 

Kupiłem go w grudniu w 24mx.pl za ok 1200 zł

 

 

http://api.24mx.se//File/Image.ashx?oid=25723&type=p

Edytowane przez jakoob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2015 w Europie, i 1500-2000$. nie taniej zostać przy gps'ie na kierze ? ;)

ja jeżdżę z HTC HD2 i.. jest git :smile:

 

ale kto bogatemu zabroni :smile:

to teraz wpadnę do Ciebie na PS4 i przymierzyć kask :biggrin:

Edytowane przez jaquzie (wyświetl historię edycji)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AGV K-3 ale im dłuższa jazda tym cięższa opinia... ostatnio zgubiłem śrubki od mocowania szyby... Jakoś z Della wróciliśmy ale musiałem sobie naru..ać śrubki na drugi dzień. No i z wyciszeniem i komfortem też ciężko... Tragedii nie ma ale szału też nie...

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrotko, nad Twoim postem znajduje się 15,5 strony intelektualnej burzy i przemyśleń dużej części forumowiczów na temat kasków wszelakich cen i maści. Każdy ma określony budżet na kask, jednak zainwestować w swoje bezpieczeństwo warto czasem również swój czas i poświęcić chwilę uwagi na lekturę uwag bardziej doświadczonych ludzi. Niekoniecznie tutaj, internet jest tego pełen. "Kobiecość" kasku ogranicza się głównie do jego malowania, a o to, żeby każdy model miał jakąś kobieca wersję dbają spece od marketingu we wszystkich firmach, więc proponuję więcej uwagi poświęcić na bardziej istotne czynniki decydujące o wyborze kasku. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nad Twoim postem znajduje się 15,5 strony intelektualnej burzy i przemyśleń dużej części forumowiczów na temat kasków wszelakich cen i maści. Każdy ma określony budżet na kask, jednak zainwestować w swoje bezpieczeństwo warto czasem również swój czas i poświęcić chwilę uwagi na lekturę uwag bardziej doświadczonych ludzi.

 

ale po co tam czytać 16 stron, lepiej zadać 1000x raz to samo pytanie :P

 

ja o wadach i zaletach swojego aktualnego kasku firmy "KRZAK" pisać nie będę, natomiast jak skończę testy Araia Chasera to się wypowiem szerzej, bo zapowiada się obiecująco :smile:

"Powiedz mi, że nigdy nie przystanąłeś przy swoim sprzęcie w garażu i nie ogarnęła cię nieopisana radość z powodu faktu, że ten motocykl się tam znajduje…"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zebra latasz w Arai chaser haga ? a tak w ogóle gdzie w Łodzi lub okolicach przymierzę/dotknę/zobaczę/kupię ten kask ?

 

Nie, w Arai Cheser White :smile:

I latam, jest póki co, określeniem mocno na wyrost ;)

 

A co do tego gdzie go w Łodzi można przymierzyć/dotknąć/zobaczyć/kupić - to niestety nie pomogę.

Mogę pokazać/dać dotknąć/ może nawet przymierzyć swój, z tym, że to XS.

"Powiedz mi, że nigdy nie przystanąłeś przy swoim sprzęcie w garażu i nie ogarnęła cię nieopisana radość z powodu faktu, że ten motocykl się tam znajduje…"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Arai Cheser White :smile:

I latam, jest póki co, określeniem mocno na wyrost ;)

 

A co do tego gdzie go w Łodzi można przymierzyć/dotknąć/zobaczyć/kupić - to niestety nie pomogę.

Mogę pokazać/dać dotknąć/ może nawet przymierzyć swój, z tym, że to XS.

z chęcią obejrzę a nawet dotknę ;)

L potrzebuję więc lipton

no chodziło mi model Chaser bo haga to malowanie ;)

Edytowane przez Majka11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no chodziło mi model Chaser bo haga to malowanie ;)

 

czuję tu zwątpienie w moją inteligencję <_<

 

 

 

z chęcią obejrzę a nawet dotknę ;)

 

no to w czwartek pod Central zapraszam na oględziny :smile:

"Powiedz mi, że nigdy nie przystanąłeś przy swoim sprzęcie w garażu i nie ogarnęła cię nieopisana radość z powodu faktu, że ten motocykl się tam znajduje…"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Wiem że jest już podobny temat o kaskach ale wiadomo że technologia szybko się zmienia a ten dotyczy kasku konkretnie dla pasażera.

Co mogli byście polecić w tym temacie w przyzwoitej cenie i dobrej jakości.

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo Ci na niej zależy? Jak nie to kup coś chińskiego. Przynajmniej gotówka w kieszeni zostanie.

 

A tak na poważnie to jest już temat o kaskach.

 

http://motocykle-lodz.pl/topic/49-kaski-jakie-polecacie/

Edytowane przez Jędrzej (wyświetl historię edycji)

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ten temat ale raz że jest tam wszystkiego za dużo to sądzę że wiele się pozmieniało doszły nowe modele i firmy.

Wiadomo że kask ma być bezpieczny ale może nie koniecznie będę musiał wydawać 2tyś na kask który będzie używany od czasu do czasu

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak dla kierowcy...

Dokładnie nie widzę różnicy czy to kask dla motocyklisty czy plecaczka. Oboje jesteście narażeni na to samo. Wszystko zależy od kasy jakom chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem bezpieczny ale nie koniecznie za 2tyś możecie dać jakieś przykłady dla kwot

500 - 1000 i 1000 - 1500 i napisać jakie są ewentualnie wady i zalety

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski górna półka przedział cenowy 1000-1500 przykładowo

Shoei xr1000 http://www.kombinezon.pl/kask-shoei-xr-1000-xr-1000-xr1000-kenan.html

Hjc r-pha 10plus http://motorwings.pl/3345-hjc-fs-11-metal-black-kask-motocyklowy.html  ,http://motorwings.pl/3346-hjc-fs-11-metal-black-kask-motocyklowy.html

korzystam z shoeia wygodny, lekki, dobra wentylacja.

Edytowane przez żółwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...