Skocz do zawartości

Zakup Laptopa


Thebestof78

Rekomendowane odpowiedzi

Thebestof78 - polecam Ci ultrabook, z dotykowym ekranem - Acer Aspire V5 :smile:  a ... i lekki jest, także jak się będziesz przemieszczać miedzy pokojami, to nie odczujesz klamota :biggrin: ... i ma Windowsa 8 :biggrin: jak sobie podotykasz kafelki, to z pewnościa Ci sie spodoba bardziej ;)

 

 

 

 

... a ja własnie od dni paru jestem w posiadaniu owego Windowsa :smile: powiem więcej- sama go wybrałam, autonomiczna decyzja w 100 %

i nie gryzie :smile: a rozwijać się trzeba, bo za chwilę Visty i XPeki odejdą do lamusa ... :P

 

 

ej ty ukrywaczu :smile:

 

dzięki za radę :smile:

ja 8 mam w telefonie i już się przyzwyczaiłam do "dotykania kafelków" :P

Edytowane przez Thebestof78 (wyświetl historię edycji)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam coś od siebie, że "okazje" na allegro to największe zło, zdecydowanie lepiej jest złożyć swój komputer tudzież laptopa i to faktycznie ma ręce i nogi, a te lapki z alledrogo tylko z opisu wygladają pięknie, a faktycznie w środku jest złom ;/ 2 razy się na to nadziałem i podziękuje, ale Polak widzi dobrą cenę i za***iste bebechy, a wtedy powinna się zapalić lampka, że coś tu nie gra, no ale cena dobra... Lepiej podejść do jakiegoś Sklepu (nie media markt i tym podobne), powiesz im co chcesz, oni wybiorą po kolei części i złożą komputer. Ale to jest moje zdanie i zrobisz jak uważasz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy do takich celów potrzebny jest lapek.

ja zamiast laptoka wolałbym np. ipada lub coś na androidzie jeżeli mówimy o mniejszej forsie

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ipadzie odpada Ci oglądanie filmów bo apple nie wspiera flasha. Oczywiscie oglądanie filmów w necie (chyba, że ściagnie przegladarkę płatną z obsługą flasha, ja ściągnałem i filmy się tną) także jeśli w tablety to coś na androidzie. Ale jednak komputer to komputer. Taniego lapka mozna wyłapać do tego co potrzebuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym pierwszą pozycję z zestawienia "Tomi-ego". Do tego co wypisałaś, będzie to najlepiej funkcjonalny, a zarazem ..... ach chyba nie chce mi się nawet wypisywać zalet tego sprzętu, mogę jedynie z wielką przyjemnością zaprezentować :smile:

Dwa lata temu kupiłem pierwszą sztukę dla siebie, a na początku czerwca tego roku kupiłem córce i już się zastanawiam jak ograniczyć jej korzystanie z komputera, ponieważ nie chce się od niego odkleić, chociaż miała wcześniej nie najgorszego Dell-a  :smile:

 

Zalety - mogę przeciążyć serwer forum :smile:

Wady - przede wszystkim nie nadaje się do gier

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te lapki z alledrogo tylko z opisu wygladają pięknie, a faktycznie w środku jest złom ;/

To ja nie wiem u kogo Ty kupujesz na tym allegro żeby te parę zł zaoszczędzić. Na allegro ma swoją ofertę wiele renomowanych sklepów w tym mój ulubiony x-kom. Kupiłem już u nich 5 lapków i ten, jak piszesz, złom chodzi już po 3-5 lat i nic się nie psuje... poza dyskiem twardym w jednej sztuce ale po 5 latach przy użytkowaniu 8-20 godz dziennie jest to zrozumiałe.

 

Windows 8 i dotykanie kafelków - wygodne to może i jest jak ma się dotykowy ekran np w Aspire V5 takim jak proponowała Anabell666, ale bez tego Windows 8 jest porażkowy. Nie mówię tutaj o wyglądzie, który jest zwyczajnie ładny. Kiedy jak zakupiłem 8 to właśnie w celach poszerzania horyzontów i poznania nowej Windy z racji wykonywanej pracy. Niestety na chwilę obecną kompatybilność 8, braki sterowników i krytyczne błędy bezpieczeństwa czy nawet proste interfejsu znacznie utrudniają pracę na nim. Żeby już kompletnie go nie jechać, jest zdecydowanie szybszy niż Win 7 SP1 z zainstalowanymi wszystkimi łatkami... ale zapewne jak połatają błędy i problemy Win 8 to też wydłuży się czas oczekiwania na ładowanie systemu i inne jego elementy :smile:

 

Prosty przykład z własnego doświadczenia: mój lapek na windows 7 logowałem i loguję przed czytnik odcisków palca. Aplikacja na windows 8 instaluje się i działa, ale po przeciągnięciu palucha wciąż wymaga ode mnie wpisania hasła, które z racji logowania na odcisk ustawiam na bardzo skomplikowane (względy bezpieczeństwa przy pracy zdalnej). Aplikacja niby działa dobrze (wg supportu Acer) a support M$ też nie widzi błędów w swojej aplikacji. Po przebujaniu się z panami z obu supportów 4 dni darowałem sobie tę funkcjonalność...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz obejrzeć Delle to zapraszam do mnie do Fabryki  :biggrin:, obejrzysz sobie całe portfolio i rzucisz okiem czy warto..

 

"pracowałem" na wielu lapkach  i wiem jedno, każda firma ma swojego czarnego konia. W tej cenie potwierdzam legendarną już wspomnianą przez kolegę Arpe serię IBM T61 (później sygnowaną przez Lenovo ale to był stary poczciwy IBM! - takich już nie robią) bądź Dell Latitude D630, jeśli bierzemy pod uwagę próg cenowy na poziomie 1k (tylko w przypadku tego ostatniego trzeba wybrać grafikę ATI, a nie NVIDIi, jako, że takowe miały problemy z odprowadzaniem ciepła na chipsecie graficznym a wymiana samego elementu nie zawsze rozwiązuje problem, więc pozostaje do wymiany płyta główna a to już mało rentowny interes).

jakby co to dzwoń, kumpel ma firmę komputerową i skupuje masę sprzętu, mogę pomóc przy zakupie..

Edytowane przez 3voQ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było. Czy wielkość ekranu jest dla Ciebie bardzo ważna? Jeżeli nie, to wszystko,co napisałaś w swoich potrzebach, spełni 10" tablet z pokrowco-klawiaturą na USB. Wyjdzie zdecydowanie taniej niż lapek, o ile zależy Ci na sprzęcie działającym lecz nie głównych marek. Da się taki zakup zrobić w PL za około 1200zł (dane sprzed kwartału), albo zamówić z miejsca, w którym je produkują- czyli z Chin- za $170-220 da się już ciekawe znaleźć, z quad- procesorem, 1GB RAM, 4-16GB pamięci i wszystkimi potrzebnymi złączami.

 

Z zamówieniami z Chin jest tylko ten problem, że 1/x paczek zostanie otwarta na cle i przyjdzie dopłacić podatek, jednak nawet z nim nie wyjdzie to drożej, niż porównywalny w PL.

Za to będzie to zupełnie nie znana w PL marka, która ma te same bebechy, co nasze "ulubione" brandy.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

........bądź Dell Latitude D630

 

Takiego mogę odsprzedać za niewielką kasę. W razie zainteresowania tel. w profilu. 

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, właśnie szukałem lapka dla siebie (mój wysłużony Aspire 7738G kiedyś musi odejść) i trafiłem na taką aukcję na allegro:

 

http://allegro.pl/toshiba-c875-i3-3120-2x2-40ghz-4gb-500gb-hdmi-win8-i3393540766.html

 

jeśli wciąż nie kupiłaś to za tą cenę bardzo dobry zakup. masz 17,3" więc do domu idealny, może dodatkowe 4 GB ram by się zdało dołożyć ale po dopłaceniu 70-80 zł pewnie jest opcja. No i ten kochany prze kobiety kafelkowy Windows 8 na pokładzie...  ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym polecił, wbrew poprzednim opiniom, zakup jakiegoś 13" na i3 z HD3000, czy nawet starszych C2D i do tego jakiś monitor 21-23", myszkę, klawiaturę. kwotowo wyjdzie mniej więcej tyle samo co 17", a nie ukrywajmy- komfort pracy na dużym monitorze wielokrotnie przewyższa komfort pracy na samym laptopie. 'noszenie po pokojach' wygodne, a i w ewentualną podróż łatwiej zabrać 13" niż kobyłę 17". do tego przeważnie te 13" dłużej działają na jednym naładowaniu baterii niż większe.  :smile:  sam używam zestawu mały laptop + duży monitor + zestaw audio i nie narzekam  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany prze kobiety kafelkowy Windows 8

 

Chyba kpisz :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Ja osobiście dostałam streeta w oczach od tego gówna i mojego Windowsa 7 się nie pozbędę nawet jak się pojawi w kosmos wyjebany jakiś Windows tysiąc pińcet sto dziewińcet :P

Edytowane przez jabioka (wyświetl historię edycji)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nic ni ekupiłam ale od poniedziałku mam urlop i biorę się za to :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do ściągnięcia nakładka, która w W8 przywraca wygląd 7-ki. Podobno ma być standardem przy następnej dużej aktualizacji.

Czy naprawdę do wymienionych w pierwszym poście celów trzeba aż takie parametry? Przecie do tego wystarczy lapek z bebechami na poziomie 2006 roku.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście sprzetem komputerowym jako takim (tak PC'tami jak urządzeniami przenośnymi) zajmuję sie już parę latek

 

ja zawsze dostając górą granicę budżetu klienta składam (albo wybieram lapka/tableta) najbardziej wydajnego w danych pieniądzach

 

chyba że ktoś ma konkretne widzimisie np. odnośnie peryferiów, ilości złącz etc.

Edytowane przez seb94 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście sprzetem komputerowym jako takim (tak PC'tami jak urządzeniami przenośnymi) zajmuję sie już parę latek

 

ja zawsze dostając górą granicę budżetu klienta składam (albo wybieram lapka/tableta) najbardziej wydajnego w danych pieniądzach

 

chyba że ktoś ma konkretne widzimisie np. odnośnie peryferiów, ilości złącz etc.

Bo tak właśnie powinno się to robić/ względnie dobrać najtańsze spełniające potrzeby usera.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to polecam sklep X-KOM.

 

Mają najlepsze ceny i kupuję tam każdy sprzęt komputerowy :smile:

Stoisko jest w Porcie Łódzkim. Można też negocjować cenę lub dostać jakiś gratis :smile:.

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to polecam sklep X-KOM.

 

Mają najlepsze ceny i kupuję tam każdy sprzęt komputerowy :smile:

Stoisko jest w Porcie Łódzkim. Można też negocjować cenę lub dostać jakiś gratis :smile:.

 

Potrwierdzam, również kupiłem tam kilka klamotów. Oprócz cen, można liczyć na naprawdę szybką i fachową obsługę. 

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

'noszenie po pokojach' wygodne, a i w ewentualną podróż łatwiej zabrać 13" niż kobyłę 17".

Ale do tego trzeba okulary i chyba nie czytałeś od początku - to ma być zastępstwo za komputer domowy, czyli możliwie duży monitor, lekki i w dobrej cenie. A idąc Twoim tokiem myślenia to skoro 13" lepszy i lżejszy to czemu nie tablet 9"? Przecie lżejszy i mobilniejszy :biggrin:

 

 

 

Ja osobiście dostałam streeta w oczach od tego gówna i mojego Windowsa 7 się nie pozbędę nawet jak się pojawi w kosmos wyjebany jakiś Windows tysiąc pińcet sto dziewińcet

@Anabell666 się podoba, innym kobietom, które znam a które jeszcze nie wiedzą ile to problemów przynosi bardziej wymagającym użytkownikom także. Wnioskuję więc, że jesteś w mniejszości i masz męskie poczucie piękna/praktyczności :biggrin:


 

 

Szczerze to polecam sklep X-KOM.

Faktycznie, przez ponad rok królowali cenowo i nawet na allegro nie dało się znaleźć taniej. Sam kupiłem u nich 5 lapków dla siebie i rodziny/znajomych. Niestety poszli teraz po renomie i ceny podnieśli. Już się nie opłaca tak jak kiedyś, a przynajmniej nie każdy model!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

męskie poczucie piękna/praktyczności

 

Być może można tak to ująć. Generalnie właściwie we wszystkich aspektach mojego życia wolę praktyczne niż ładne ;)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego trzeba okulary i chyba nie czytałeś od początku - to ma być zastępstwo za komputer domowy, czyli możliwie duży monitor, lekki i w dobrej cenie. A idąc Twoim tokiem myślenia to skoro 13" lepszy i lżejszy to czemu nie tablet 9"? Przecie lżejszy i mobilniejszy :biggrin:

czytałem od początku, czytałem. dlatego zaproponowałem 13" i do tego jakichś sensownych rozmiarów monitor. otrzymujemy wtedy wygodną stacjonarkę i mobilny, poręczny sprzęt. zależy to jednak od tego czy posiadamy miejsce na monitor, czy też nie. jesli nie, to faktycznie- 13" jest nie najlepszym pomysłem i bierz coś większych rozmiarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego trzeba okulary i chyba nie czytałeś od początku - to ma być zastępstwo za komputer domowy, czyli możliwie duży monitor, lekki i w dobrej cenie. A idąc Twoim tokiem myślenia to skoro 13" lepszy i lżejszy to czemu nie tablet 9"? Przecie lżejszy i mobilniejszy :biggrin:

Gdzie jest info o tym, że zastępstwo za stacjonarkę, bo dalej nie widzę takiej informacji?

 

Piszecie o "jechaniu na renomie" Nie da się długo sprzedawać bez zarobku. to dobre na rozpromowanie się i koniec, a Toshiby z pierwszego linku są tak dziwnie tanie i w dużej ilości, że dowiedziałbym się w pierwszej kolejności, czy to nie jest sprzęt z nieudanego przetargu.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Polecam dwa:

HP: http://www.x-kom.pl/p/330900-notebook-laptop-156-hp-250-i5-6200u-8gb-1tb-dvd-r5-m330.html

Acer: http://www.x-kom.pl/p/326313-notebook-laptop-156-acer-e5-573g-i3-5005u-8gb-240-win10-gf920m.html

 

Oba mają matową matrycę, 8 GB RAM DDR3.

 

Acer ma dysk SSD 240 (wg mnie wystarczający, ale jak potrzebujesz więcej HP ma 1 TB 5400 obr). Oba mają też dodatkową grafikę. HP to i5, wyższe taktowanie...

 

 

 

Wyszukiwałem do 2000zł... więc jeśli chcesz dołożyć 100 czy 200zł to pisz a znajdzie się ciut lepszy. Pisz na czym Ci zależy :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa:

HP: http://www.x-kom.pl/p/330900-notebook-laptop-156-hp-250-i5-6200u-8gb-1tb-dvd-r5-m330.html

Acer: http://www.x-kom.pl/p/326313-notebook-laptop-156-acer-e5-573g-i3-5005u-8gb-240-win10-gf920m.html

 

Oba mają matową matrycę, 8 GB RAM DDR3.

 

Acer ma dysk SSD 240 (wg mnie wystarczający, ale jak potrzebujesz więcej HP ma 1 TB 5400 obr). Oba mają też dodatkową grafikę. HP to i5, wyższe taktowanie...

 

 

 

Wyszukiwałem do 2000zł... więc jeśli chcesz dołożyć 100 czy 200zł to pisz a znajdzie się ciut lepszy. Pisz na czym Ci zależy :smile:

Potrzebuję do zwykłych prac domowych;przelewy itp.Może być ciut droższy.Na czym mi zależy,trudne pytanie ...jestem zielony :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...