Skocz do zawartości

Buspasy W Łodzi


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie dowiedziałbym się kto to ten „niebieski”, bo ewidentnie ma braki w wiedzy. Oznakowanie pionowe jest równoznaczne z poziomym. Zgodnie z przepisami - nie ma innych poziomych znaków niż piktogram BUS. A znaki pionowe wskazują kto może jeździć buspasem. To zła interpretacja.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Spons78 napisał:

Chętnie dowiedziałbym się kto to ten „niebieski”, bo ewidentnie ma braki w wiedzy. Oznakowanie pionowe jest równoznaczne z poziomym. Zgodnie z przepisami - nie ma innych poziomych znaków niż piktogram BUS. A znaki pionowe wskazują kto może jeździć buspasem. To zła interpretacja.

Chyba się nie rozumiemy

Pionowy znak informacyjny - informuj nas kto w danej chwili może się poruszqć bus pasem - nie reguluje natomiast zachowania na skrzyżowaniach.buspas%20motocykle.jpg

Chodzi o sytuacje jak na poniższym zdjęciu - strzałaka na wprost - zgodnie z zapisem dotyczy TYLKO autobusów, wszystkie inne pojazdy dopuszczone do jazdy po buspasie pionowym znakiem informacyjnym wg wypowiadającego się policjanta są zobowiązane skręcić w prawo

ebeb0adf817d26f71f2bae44ff8acc24.jpg

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdaje się że Łódzcy policjanci znowu wymyślają sobie sztuczny przepis na "udupienie" podobna sytuacja była na al. Włokniarzy na wysokości dworca. Tam doszli geniusze do wniosku że rozjazd na wiadukt jest skrzyżowaniem które znosi podwyższenie prędkości do 70 km/h. W efekcie kilku kierowców dostało mandat a zdit czym prędzej umieścił dodatkowy znak.
Tutaj wg mnie znak nakazu skrętu dotyczy pojazdów nie dopuszczonych do ruchu po bus pasie. Efekt pewnie będzie taki że zdit domaluje pod BUS jeszcze taxi i moto.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest połączenia BUSpasu i pasa do skrętu w prawo (jak na wielu skrzyżowaniach). BUS jedzie prosto (i wszystkie pojazdy uprawnione do jazdy po nim) a w prawo mogą skręcić wszyscy pozostali.

takie dorabianie dodatkowych teorii powoduje tylko niepotrzebne zamieszanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz te pasy beda cale biale jak zaczna domalowywac TAXI, motocykl, motorower i co tam jeszcze bedzie moglo jezdzic. wg mnie na pasie jest BUS informacyjnie, ze pojazdy dopuszczone do jazdy po BUSPASIE moga jechac prosto, a cala reszta musi skrecic. inaczej poprostu ten pas stanie sie nieczytelny. jakby mnie zatrzymali na takim pasie odrazu bym prosil o skierowanie sprawy do sadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...