Skocz do zawartości

Buspasy W Łodzi


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

 Kiedyś cały tranzyt szedł przez Centrum, teraz jest inaczej :smile:

 

Tak, teraz cały tranzyt pójdzie przez Pabianice - Konstantynów - Aleksandrów zamiast drogą A1 lub też S14. Ogólnie mówiąc mamy przejebane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start buspasa jak pisał Spons będzie w okolicach 22-23 marca, czyli za 3 tygodnie :smile:


Co do korków powiem tak, nie narzekajmy, trzeba szukać alternatywnych rozwiazań i to wszystko, kto stał w korkach w Raszynie czy we Wrocłaawiu to powie, że nasze korki w Łodzi to są koreczki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze startem buspasów dla moto ruszamy 22-23 marca. Ciekaw jestem pogody. Oznakowanie będzie zrobione na całym buspasie przy DK 14 (Od ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania Marszałków). To pilotaż. Jak rozwiązanie się sprawdzi kolejne będą buspasy na ul. Inflanckiej. Oznakowanie będzie na stałych buspasach. Generalnie buspasy i inne sposoby na ułatwienia dla motocyklistów będą monitorowane. Co do tych "innych" - to mam na myśli np. pętle indukcyjne na niektórych skrzyżowaniach...

 

Jak ustalę kiedy dokładnie ruszamy - dam znać.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi Buspasy to mit. Wystarczy spojrzeć co się dzieje na Rydza. Auta osobowe stoją na buspasie już od wiaduktu nad torami aż do samej Piłsudskiego. Karetką ostatnio nie miałem szans przejechać. I jeszcze cymboły wzburzone że jakaś karetka na bombach śmie na nich trąbić...!

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze startem buspasów dla moto ruszamy 22-23 marca. Ciekaw jestem pogody. Oznakowanie będzie zrobione na całym buspasie przy DK 14 (Od ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania Marszałków). To pilotaż. Jak rozwiązanie się sprawdzi kolejne będą buspasy na ul. Inflanckiej. Oznakowanie będzie na stałych buspasach. Generalnie buspasy i inne sposoby na ułatwienia dla motocyklistów będą monitorowane. Co do tych "innych" - to mam na myśli np. pętle indukcyjne na niektórych skrzyżowaniach...

 

Jak ustalę kiedy dokładnie ruszamy - dam znać.

To ja się powtórze z pytaniem

czy moto (jak wcześniej taxi) zostanie dodane tylko na niebieskich znakach informacyjnych jako kolejna kategoria (czyli będzi: bus, taxi, moto)?

co ze znakami poziomymi tu już bardzo wybiórczymi np P-8a BUS - czyli dla określonej grupy pojazdów - dozwolony przejazd na wprost, pozostałe np P-8d nakaz skrętu w prawo? Mamy wtedy prawo jak bus jechać prosto czy jak inne pojazdy w prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Łodzi Buspasy to mit. Wystarczy spojrzeć co się dzieje na Rydza

Zgadza się. Jak wracam często Kopcińskiego do domu w godzinach 21-22 to przy Piłsudskiego część stoi na buspasie, a później albo wpychają się na chama na skrzyżowaniu albo jadą dalej, bo na Śmigłego w stronę Przybyszewskiego buspasa już nie ma. W godzinach szczytu również znajdzie się wielu, którym nie chce stać się w korku i również wpadają na bus. I tutaj mam pewne obawy co będzie się działo jak  będziemy śmigać po busach a kierowcy puszek będą się na nie pakowali bez zastanowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się powtórze z pytaniem

czy moto (jak wcześniej taxi) zostanie dodane tylko na niebieskich znakach informacyjnych jako kolejna kategoria (czyli będzi: bus, taxi, moto)?

co ze znakami poziomymi tu już bardzo wybiórczymi np P-8a BUS - czyli dla określonej grupy pojazdów - dozwolony przejazd na wprost, pozostałe np P-8d nakaz skrętu w prawo? Mamy wtedy prawo jak bus jechać prosto czy jak inne pojazdy w prawo?

Oznakowanie bedzie uzupełnione. Chodzi m.in. O znaki D-11 (na nich bedzie symbol moto, pod znakiem takze tabliczka z informacja jakie pojazdy moga jechac buspasem. Co do oznakowania poziomego - trwają ostatnie analizy, ale ma byc - szczególnie w niektórych miejscach. Tym bardziej, ze na wiadukcie na Kopcinskiego w ogóle nie ma znaku D-11 na wschodniej jezdni...

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skoro to pilotaż i bedziemy obserwowani to moze i przy tej okazji uda sie wyeliminować tych kierowców którzy bezprawnie korzystaja z buspasa, a poz tym wystarczy kamerka na moto filmik na policje i po problemie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie róbcie z nas .... Konfidentów ;) swoją drogą samochody jadące bus pasem dość często jeśli nie nagminnie stosują szeroko pojętą interpretację dozwolonej jazdy tym że dla skręcających w prawo.

Przy okazji ciekaw jestem czy jest jakaś interpretacja przepisów która mówi w jakiej odleglości od skrzyżowania skręcający w prawo może zjechać na bus pas.

Przyznam że ciekawi mnie to bo sam skręcając z Piłsudskiego w Żeromskiego zajmuję bus pas najwcześniej jak się da :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to zdit stworzy oznakowanie to szykujcie się na niezłe jaja...

 

Od 1 marca nie potrafią poprawić oznakowania przy Kaliskiej mimo, że dostali niemalże jak na tacy to, co tam powinno być.

 

Ale czego wymagać od ludzi, którzy twierdzą, że można że sobą łączyć znaki poziome białe i żółte...?

Ich znajomość 220-tki jest na poziomie przedszkolaka.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kamerka na moto filmik na policje i po problemie

Za często by się do nich zaglądało:D

 

 

 

Przy okazji ciekaw jestem czy jest jakaś interpretacja przepisów która mówi w jakiej odleglości od skrzyżowania skręcający w prawo może zjechać na bus pas.

Wydaję mi się, że nie ma. ;) 

Wielu kierowców samochodów skręcając w prawo, powiedzmy przy Piłsudskiego wbija się na Busa przez ciągłą  na odcinku Milionowa- Wiadukt na Śmigłego. Stąd moje obawy, że będzie dochodziło do sporej ilości wymuszeń na motocyklistach. No, ale skoro z początku będzie to akcja pilotażowa to może będzie większe zainteresowanie policji i z czasem kierowcy 4Oo przyzwyczają się do widoku moto na buspasach, tymbardziej że w tym roku będzie nas jeszcze więcej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kamerka na moto filmik

Żebyś się nie zdziwił jak gwiazdor pozwie Cię o upublicznianie jego wizerunku.

To konfidenctwo to taka Twoja natura?

Edytowane przez boroś (wyświetl historię edycji)

 boroś

 ccm250.png LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie. Nie na temat buspasów. Chodzi o nasze "przeciskanie" sie między stojącymi w korku. Jadąc puszką chcę zostawić miejsce dla motonity i zjeżdżam na prawo na skraj pasa i zostawić miejsce po lewej a ktoś inny robi to samo zjeżdżając na lewo . Pytanie jest czy można to jakoś usystematyzować np malując dodatkową linię na jezdni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co byś chciał namalować i raczej nie ma takiej możliwości. Ogólnie "przeciskanie" się  miedzy pojazdami nie jest do końca określone i tak naprawdę wg. przepisów o ruchu drogowym znajdujesz się troszkę na jednym i na drugim pasie ruchu stojąc nawet centralnie na linii. Ponad to nie jest to także ani manewr wymijania ani wyprzedzania. Ogólnie mam paru znajomych policjntów i oni także różnie do sprawy podchodzą z tym wciskaniem się, jedni twierdzą, że powinniśmy stać w korku jak każdy inny pojazd zaś drudzy przymykają oko uważając ten manewr za mało szkodliwy.

 

Sorry za offtop:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - nie jest to ani wyprzedzanie ani wymijanie. (Wyprzedza się pojazd jadący w tym samym kierunku a wymija jadący z przeciwka ;) )

Jest to OMIJANIE i jeśli mieścisz się w pasie ruchu jest to jak najbardziej w porządku. Jeśli jest linia ciągła i się nie zmieścisz bez najeżdżanie na nią - stoisz i czekasz...

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ciągi typu włókniarzy strykowska. Mickiewcza gdzie masz trzy pasy i zjeżdżając jeden daje w prawo inny w lewo i nie przejedziesz ani po prawo ani po lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił jak gwiazdor pozwie Cię o upublicznianie jego wizerunku.

To konfidenctwo to taka Twoja natura?

Może troche na luz wrzucisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ciągi typu włókniarzy strykowska. Mickiewcza gdzie masz trzy pasy i zjeżdżając jeden daje w prawo inny w lewo i nie przejedziesz ani po prawo ani po lewo

 

 

Mam Pytanie. Nie na temat buspasów. Chodzi o nasze "przeciskanie" sie między stojącymi w korku. Jadąc puszką chcę zostawić miejsce dla motonity i zjeżdżam na prawo na skraj pasa i zostawić miejsce po lewej a ktoś inny robi to samo zjeżdżając na lewo . Pytanie jest czy można to jakoś usystematyzować np malując dodatkową linię na jezdni?

 

 

Nie bardzo rozumiem co byś chciał namalować i raczej nie ma takiej możliwości. Ogólnie "przeciskanie" się  miedzy pojazdami nie jest do końca określone i tak naprawdę wg. przepisów o ruchu drogowym znajdujesz się troszkę na jednym i na drugim pasie ruchu stojąc nawet centralnie na linii. Ponad to nie jest to także ani manewr wymijania ani wyprzedzania. Ogólnie mam paru znajomych policjntów i oni także różnie do sprawy podchodzą z tym wciskaniem się, jedni twierdzą, że powinniśmy stać w korku jak każdy inny pojazd zaś drudzy przymykają oko uważając ten manewr za mało szkodliwy.

 

Sorry za offtop:)

Przepisy regulują to bardzo precyzyjnie:

1. Kierujący ma obowiązek jechać możliwie blisko prawej krawędzi swojego pasa ruchu.

2. Definicja pasa ruchu, w której należy zwrócić uwagę na fragment "oznaczony lub nie".

 

Ponadto, jeżeli w swoim kierunku jazdy mamy tylko jeden pas oznaczony, to wolno nam wyprzedzać tylko stroną lewą. Nie ważne jest, czy jedziemy motocyklem, samochodem, czy czołgiem- motocyklistów zagadnienie dotyczy najczęściej, ze względu na gabaryty. Na ulicach takich jak Kacprzaka, Tuwima pod wiaduktem, czy Północna, na pasie oznaczonym mieszczą się bez problemu 2 osobówki, więc do czasu pojawienia się samochodu ciężarowego, czy większego SUVa/VANa mamy do czynienia z 2 pasami nieoznaczonymi- ten z prawej może omijać stojących po lewo, ci z lewej mogą omijać lub wyprzedzać tych bliżej krawężnika- wszystko to bez konieczności przekraczania osi jezdni. Trzeba też pamiętać, że jeżeli pas oznaczony się zwęża, to pierwszeństwo w kontynuowaniu jazdy ma ten z prawej.

Nie ma w ruchu drogowym czegoś takiego, jak "przeciskanie się". gdy mamy obok inne pojazdy może to być tylko 1 z 3: omijanie, wyprzedzanie lub wymijanie.

 

Ktoś z adminów/modów przeniesie te wszystkie wypowiedzi do dobrego wątku?

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - nie jest to ani wyprzedzanie ani wymijanie. (Wyprzedza się pojazd jadący w tym samym kierunku a wymija jadący z przeciwka ;) )

Jest to OMIJANIE i jeśli mieścisz się w pasie ruchu jest to jak najbardziej w porządku. Jeśli jest linia ciągła i się nie zmieścisz bez najeżdżanie na nią - stoisz i czekasz...

 

W sumie źle sie wypowiedziałem i jak najbardziej się zgadzam z wypowiedzią. Problemem jest bardziej to, że często gęsto się nie mieści taki kierownik, a mimo tego jazda do przodu.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie źle sie wypowiedziałem i jak najbardziej się zgadzam z wypowiedzią. Problemem jest bardziej to, że często gęsto się nie mieści taki kierownik, a mimo tego jazda do przodu.... :smile:

Wtedy, gdy się nie mieści, a się pcha, to łamie przepisy i musi być gotów na wszelkie tego konsekwencje ;)

 

Gorzej jak ktoś jedzie zgodnie z przepisami a znienacka dostanie bombę, tak jak mnie było dane.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buspasy dla motocyklistów (Palki/Kopcińskiego) będą udostępnione od niedzieli 22 marca. Na godz. 12.00 planowana jest konferencja prasowa. Ciekaw jestem jedynie pogody. Według jednych prognoz ma być słonecznie, według innych... ma padać śnieg :sad2:

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...