Skocz do zawartości

Buspasy W Łodzi


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

w końcu sprawy moto to nie tylko buspasy, ale także linkowe bandy, malowania etc.

nie zapomnijcie o niedziałających na motocykle pętlach indukcyjnych bo to stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

 

jest osobny wątek na temat pętli: http://motocykle-lodz.pl/topic/6466-testowanie-p%C4%99tli-indukcyjnych/

 

nawet nakręciliśmy film poglądowy. 

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nic nie mam do rowerzystów, no może to, że jak dla mnie są świętymi krowami, za nic otrzymuja w prezencie masę udogodnień, ale niech tam, skoro Unia tak wymaga, a proszę, jeszcze buspasy, bez jaj, to może zróbmy jeszcze im jakieś typowo rowerowe autostrady zawieszone na bezpiecznej wysokości(taka mała abstrakcja), bo już chyba prawie wszystko maja,a nie potrafią zachowac się na ulicach czy drogach rowerowych, może zacznijmy coś od nich wymagać, np choćby jakieś kursy ze najomości przepisów ruchu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie spons, są emocje bo temat emocjonalny i jestem wdzięczny za każde wypowiedzi nawet motoTomasza, byle były konstruktywne.

Stwierdzam tylko że nie ma sensu zaśmiecać tematu innymi wątkami, czy wylewaniem żalu lub wskazywaniem jak wszystko źle funkcjonuje.

Tym samym nie podważajmy kompetencji odpowiednich organów, bo każda grupa zaufania publicznego czasem się myli (lekarze, prawnicy, czy drogowcy)

Ale nie znaczy że wszyscy są źli.

Jeśli nasza prośba o umożliwienie jazdy po buspasach przejdzie, będzie to kolejną rzeczą na + jaka się wydarzyła w ruchu drogowym w mieście Łodzi.

W ogóle jakoś tak łatwiej się żyje jak skupiamy się na tym co dobre niż ciągle narzekamy i narzekamy jak to my Polacy mamy w zwyczaju.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widzisz w moim poście związku ze sprawą to chyba nie mamy o czym rozmawiać.

Implementacji a nawet implantu nie skladalem nigdzie. Interpelacji również, bo nie mam do tego prawa. Natomiast wielokrotnie apelowalem do Zdit, aby poprawił oznakowanie. Niestety zawsze kończyło się to hasłem "ma Pan rację, zajmiemy się tym" a zmian nie było...

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ty uszczypliwy ;) Auto korekta z tabletu zadziałała :biggrin:

Zgadzam się z Tobą po raz pierwszy w 100% Nie mamy o czym rozmawiać.

Na spokojnie, czytam o czym piszesz:

- Że ZDiT bierze kasę a nie robi swojego,

- że wpuścili rowerzystów i przez to są większe koszta,

- że szerokość buspasów jest zbyt mała,

- że nie jeździmy po bus pasach a już wskazujesz że zapomną namalować odpowiednich linii. 

Na razie walczymy o to żeby w ogóle jeździć po bus pasach a ty wyprzedzasz fakty. Chcesz zbudować dom od legarów na dach a nie od fundamentów. Jedna sprawa później druga bo jak byśmy wysłali Ciebie z twoimi mądrościami i zaczęli wyliczać jak to niezgodnie z przepisami się będzie jeździć po tych pasach, to ktoś się wqrwi i powie "Spoko, nie musicie po nich jeździć jak wam się nie podoba!"

 

Dalej.

Piszesz...

Że mogą wpuścić inwalidów i złomiarzy, byle tylko móc bezpiecznie wyprzedzać...

I znów tak samo jak wyżej, jazda bus pasem będzie przywilejem i jak będziesz wyprzedał 2oo np autobus, to musisz zjechać na pas obok. A wątpię, że będzie sytuacja gdzie autobus będzie chciał wyprzedzić motocyklistę. A jeśli będzie chciał wyprzedzić rowerzystę? Gówno mnie obchodzi, załóż temat na forum rowerowym, bo ja rowerzystę bezpiecznie na 3,5 metra wyprzedzę. W tej dyskusji nic to nie wniesie.

 

powiadasz że znajdzie się lebiega przed którym będziesz musiał hamować swoimi 12 tonami. Co to w nosi do dyskusji o buspasach, zawsze i wszędzie będziesz musiał hamować, bo lebiega może być w BMW na zwykłym pasie też, to znów nie wnosi nic do dyskusji o tym żebyśmy mogli jeździć po buspasach bo jeszcze nie możemy....

 

Mam nadzieję że teraz zrozumiesz co to znaczy OFF TOPIC....

 

Na koniec wisienka.

W wielu tematach np o 125 na kat b, krytykujesz WORD i jego zarządzanie i ludzi tam pracujących. W dziale OFF TOPIC piszesz o interpelacji posłów PO, wyzywasz Tuska od Fuhrera, gdzie indziej piszesz POsrańcy. Więc nie zgrywaj "nie wiem o co chodzi" bo moja wypowiedź nie dostała by tyle "lubię to" gdyby inni tego też nie zauważyli, więc jeśli jesteś taki apolityczny, to nie pisz takich rzeczy. 

 

Niestety twoje apele nie przyniosły rezultatu (sam potwierdzasz) a apele sponsa tak, dlatego chwała mu za to, w końcu nie za chęci a rezultaty rozliczamy polityków czy ludzi :smile:

Więcej szacunku, więcej pokory, to może ktoś będzie brał twoje wypowiedzi za profesjonalne a nie mądrusiowate.

Bo masz jakąś tam wiedzę, jesteś instruktorem ale nie umiesz tego wykorzystać tak jak ktoś z misją (a takiego cię odbieram) powinien.
 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sposob wykorzystania mojej wiedzy i umiejętności się nie martw. Krzywdy sobie nie dam zrobić a i znajomych nie raz ratowalem z opresji.

Powiem tak, na ruch drogowy należy patrzeć globalnie a nie jedynie z perspektywy szybki w kasku.

Mi jakoś nie jest śpieszno na buspasy.

 

A na marginesie, kto będzie szkolił/egzaminowal kandydatów na motocyklistow z jazdy buspasami, skoro szkolenie i egzaminowanie odbywa się z auta? ;)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt. Czy szkolisz kursantów w jeździe po drogach gruntowych, błocie itp? Jazda bus pasem ma być przywilejem, nie każdemu musi się to podobać - nie chcesz? Nie jeździj. Nieważne, trochę zmieniliśmy temat.

Edytowane przez Zontey (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozmawiałem z Z-cą Komendanta Miejskiego Policji ws spotkania dotyczącego Buspasów. Umówiłem się, że zorganizujemy wspólne ze ZDIT. Ustalam termin. Szczegóły wkrótce :smile:

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nic nie mam do rowerzystów, no może to, że jak dla mnie są świętymi krowami, za nic otrzymuja w prezencie masę udogodnień, ale niech tam, skoro Unia tak wymaga, a proszę, jeszcze buspasy, bez jaj, to może zróbmy jeszcze im jakieś typowo rowerowe autostrady zawieszone na bezpiecznej wysokości(taka mała abstrakcja), bo już chyba prawie wszystko maja,a nie potrafią zachowac się na ulicach czy drogach rowerowych, może zacznijmy coś od nich wymagać, np choćby jakieś kursy ze najomości przepisów ruchu drogowego

Może po prostu wymagamy dokumentu OC.

Skoro jeżdżą po drogach publicznych i chcą mieć "pierwszenstwo", to powinni mieć OC.

Mi jakoś nie jest śpieszno na buspasy.

Mnie też nie. Oczywiście jestem za, ale jeżeli będę korzystał, to baaardzo ostrożnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyszło mi do głowy na temat głosowania i przytaczanych ilości użytkowników forum.
Nie wiem na ile to możliwe i pracochłonne ale jestem również zarejestrowany na stronie,że tak powiem oldtimerów i tam osoby nie korzystające/udzielające się po dłuższym(naprawdę długim) czasie są z automatu usuwane.

Na początku wkurzyłem się jak po kilku miesiącach usunięto moje konto ale teraz wydaje mi się, że jest to ciekawe rozwiązanie.
Wtedy wiadomo ile jest osób i do kogo można mieć, że tak powiem pretensje, że temat nie przeszedł.
Teraz mówimy kilka tysięcy użytkowników a w sumie zagłosowało nas jak było wcześniej podane około 600+oczywiście pewnie w tej liczbie znajdują się nasi znajomi ... :sad2:
Taki głupi temat zarzuciłem  :whistling: troszkę nie na temat ale może odrobinkę powiązany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej to nie przejdzie bo jednak FŁM jest raczej luźną forma, jest kilka aktywnych osób i to wszystko, większe zaostrzenia sa zazwyczaj w mniejszych grupach/klubach motocyklowych które funkcjonują na zupełnie innych zasadach, wiem coś o tym :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tych ponad 600 podpisów to i tak sukces, ponieważ:

1. nie wszyscy posiadacze konta są aktywni

2. wielu łódzkich motocyklistów nie jest zarejestrowanych na Forum

3. być może nie każdemu zależy aby jeździć po buspasach.

 

Sam piszę na dwóch forach motocyklowych i wiem, że część łódzkich motocyklistów o akcji dowiedziała się z mediów, a nie z Forum.

W poniedziałek z ciekawości sprawdzę ile w Łodzi jest zarejestrowanych motocykli, a także ile osób posiada kat. A (to tak z ciekawości).

 

Teraz dogrywam termin spotkania z przedstawicielami Policji i ZDiT. Mam nadzieję, że niedługo temat na forum będzie można zamknąć :smile:

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie każdy kto posiada prawko kat A posiada motocykl, lub kiedykolwiek na nim jeździł. Ale sprawdź jak masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem pójść na ostatnie konsultacje społeczne na budżet obywatelski (odbyły się 4 grudnia) i zaproponować po raz drugi to co już proponowałem za poprzedniej kadencji obecnych władz, czyli przeforsować swoje pomysły. Piszę w tym temacie bo pomysł wpuszczenia motocykli na buspasy był już wiele razy przez nas wałkowany, słaliśmy pismo i projekt wpuszczenia motocykli na buspasy do ZDiT ale niestety była odmowa. Teraz ponownie forsowałem swoje pomysły:

 

1. Likwidacja Straży Miejskiej a na ich miejsce zatrudnienie o 20-35% tańszej policji. Policjant ma pensję ustalaną ustawowo a nie wg "widzi mi się" gminy, ma też lepsze przeszkolenie i większe kompetencje. Poza tym na spotkaniu przywołałem odpowiednie liczby (są w załączniku).

2. Wpuszczenie na buspasy transportu 3+, czyli jeśli w aucie są min. 3 osoby to też można by jechać buspasem. Czemu? Bo ogólnie jestem przeciwny istnieniu buspasów... a skoro istnieć musza bo lobby komunikacji miejskiej jest silne to jestem zdania, że powinno się na nie wpuścić prawie każdego - chociaż będą jakoś sensownie wykorzystane. :smile:

3. Jedna stawka za bilety MPK to też mój pomysł. Sam nie korzystam ale wyrównanie ceny biletu normalnego do ulgowego chyba nikomu nie zaszkodzi.

4. Bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej dla osoby, która rezygnuje z korkowania dróg i jechania autem. W ten sposób część osób pojedzie do pracy komunikacją i trochę odkorkujemy miasto. Obecnie coś takiego obowiązuje w kilku miastach w Polsce a w Łodzi niestety tylko w święto komunikacji 22 września.

5. Zielona fala. Obecnie planowana jest tylko na trasie W-Z. Zaproponowałem by zieloną falą objąć także trasę Włókniarzy, Jana Pawła i wszystkie głównej arterie Łodzi.

 

W zeszłym roku przynajmniej jedną z moich propozycji przyjęli - zrobili dwukierunkową ulicę Sienkiewicza (kto jeździł tamtędy w szczycie wie jak zakorkowana była).

 

Piszę ten post bo właśnie dostałem od moderatorki naszej grupy - pani Katarzyny Mikołajczak - opracowane propozycje.  Uwagi mają być tez umieszczone na:

http://lodzkibudzet.pl/konsultuj/ 

Załącznik:

 

Budzet_2015_formularz_konsultacyjny_GRUPA NIEBIESKA.doc

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Likwidacja Straży Miejskiej a na ich miejsce zatrudnienie o 20-35% tańszej policji. Policjant ma pensję ustalaną ustawowo a nie wg "widzi mi się" gminy, ma też lepsze przeszkolenie i większe kompetencje. Poza tym na spotkaniu przywołałem odpowiednie liczby (są w załączniku).

Jestem jak najbardziej ZA jest to dobry pomysł ale na pewno będzie ciężko to zrealizować....

 

2. Wpuszczenie na buspasy transportu 3+, czyli jeśli w aucie są min. 3 osoby to też można by jechać buspasem. Czemu? Bo ogólnie jestem przeciwny istnieniu buspasów... a skoro istnieć musza bo lobby komunikacji miejskiej jest silne to jestem zdania, że powinno się na nie wpuścić prawie każdego - chociaż będą jakoś sensownie wykorzystane. :smile:

 

Z tym się nie zgodzę bo dopiero będziesz zamieszanie i jak jeden pomyśli " o ten może to czemu mi nie wolno"

Nie wiem na ile to prawda ale podobno buspasami może jeździć tylko "pełna" taksówka a za każdym razem widzę, że zasuwają z jednym pasażerem.

 

3. Jedna stawka za bilety MPK to też mój pomysł. Sam nie korzystam ale wyrównanie ceny biletu normalnego do ulgowego chyba nikomu nie zaszkodzi.

 

Nikomu nie powinno zaszkodzić ale od wielu lat ludzie walczą o ulgi i tak się to przyjęło, że mógłby być problem z przeforsowaniem tego tematu.

 

4. Bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej dla osoby, która rezygnuje z korkowania dróg i jechania autem. W ten sposób część osób pojedzie do pracy komunikacją i trochę odkorkujemy miasto. Obecnie coś takiego obowiązuje w kilku miastach w Polsce a w Łodzi niestety tylko w święto komunikacji 22 września.

 

Nie wyobrażam sobie egzekwowania tego na chwilę obecną być może zbyt dużo nektaru wypiłem :smile:

 

5. Zielona fala. Obecnie planowana jest tylko na trasie W-Z. Zaproponowałem by zieloną falą objąć także trasę Włókniarzy, Jana Pawła i wszystkie głównej arterie Łodzi.

 

Zielona fala zjawisko słyszalne ale często to się zmienia na łódzkich drogach z dnia na dzień na pewnych drogach (nie zauważam zależności).

Pomysł dobry tylko ciekawe czy w rzeczywistości coś to zmieni na drogach (czy ktoś to mądrze "ustawi")

 

W zeszłym roku przynajmniej jedną z moich propozycji przyjęli - zrobili dwukierunkową ulicę Sienkiewicza (kto jeździł tamtędy w szczycie wie jak zakorkowana była).

 

Każdy nowy pomysł jest dobry/potrzebny może nie od razu zmienimy wszystko co byśmy chcieli ale jeśli nic nie będziemy robili to będzie dalej wszechobecny marazm ...  :hihi:

 

 

 

Aidekk na prezydenta  :moto:  będziemy mieli "swojego" w tym smutnym jak p***a mieście  :hihi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. biedni studenci będą zawiedzeni, toż to mniej kasy na %%  :whistling:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalam termin spotkania ze ZDiT i Policją. Pewnie to będzie przyszły piątek albo.... Zaraz po Nowym Roku. Dziś wysyłam oficjalne pismo do Prezydenta Krakowa ws "krakowskich" rozwiązań dotyczących buspasow (szerokość, itp). Sprawą buspasow zajmie sie także na mój wniosek Doraźna Komisja do. Transportu Rady Miejskiej.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mozna :smile: Tym bardziej zapraszam na komisję transportu. Komisja zapewne zaraz na początku nowego roku.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie z z-cą Komendanta Miejskiego Policji Marcinem Grzelakiem oraz przedstawicielem ZDiT ws. Buspasów odbędzie się 19 grudnia o 10.00 w Radzie Miejskiej. Wysłałem także pismo do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z prośbą o informację jak wyglada regulacja prawna udostępnienia krakowskich buspasów. Mam nadzieję, ze wkrótce doprowadzimy temat do szczęśliwego końca.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...