Skocz do zawartości

Spodnie motocyklowe - dżinsowe (?)


Bogdano

Rekomendowane odpowiedzi

Takie spodnie są zazwyczaj podszyte kevlarem, co sprawia, że się nie ścierają. Techniki są różne, jedni robią kevlarowe wstawki, inni wewnętrzne spodenki z kevlaru, a jeszcze inni komponują kevlar w materiał całych spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie jak to jest jak się np. wywalimy typowy szlif, ale tak ze pojedziemy tam gdzie nie ma ochraniacza? To wtedy odrazu sie przeciera do skóry, czy moze coś jest jeszcze między skórą a jeansem?

Inaczej, jeśli masz tańsze spodnie tekstylne, takie typowe na moto to tam też nie ma wszędzie kevlaru a jak ostatnio się przekonałem po szlifie przetarte całe. Na szczęście na kolanie jest ochraniacz więc odbyło się bez tragedii i leczenia nóg przez 3 mies. Kupując spodnie musisz patrzeć czy są podszywane i w jakich miejscach mają protektory.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytań o jeansy ciąg dalszy:

Waham się między spodniami:

Modeka Denver II http://www.modeka.pl...enver ii/90/2/m , a

którymś z produktów firmy Freestar, np. Street Fighter http://www.freestar-...#/mixed-gallery

 

Ktoś miał styczność z którymkolwiek z wyżej wymienionych? Modeka ma już pewną renomę, chociaż to dziadowanie z pianką typu crash foam mnie mocno irytuje. Freestar to chyba nowa firma, ale ma ciekawe rozwiązania, jak wyjmowane spodenki z kewlaru, więcej ochraniaczy i regulacji.

 

Ja jeżdże we Freestarach model black fighter i poki co musze przyznac ze są OK. Przede wszystkim są wygodne i jeszcze nie zauważyłem, żeby gdzieś się pruły, czy cokolwiek innego się z nimi działo. Tak że generalnie jestem zadowolony i mam nadzieje, ze nie bede musial ich testowac na ścieralność..

Co do modeli jeansowych...to przymierzałem, ale jakoś mi nie leżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale nie mogę sobie wyobrazić żeby skórzane były lekkie i przewiewne, nie użytkowałem więc nie wiem - lecz jeśli się mylę, to mnie poprawcie

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sobie wyobrazić żeby skórzane były lekkie i przewiewne

W sumie jak będzie cienka skóra z perforacją to nie powinno być tak źle ale te na takie nie wyglądają.

 

Ja właśnie poszukuję jeansów na codzienne dojazdy do pracy i chyba wypadnie na nowe modele mottowear

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś te co wcześniej wklejałem? są za***iste i na ostatnim bajzlu koleś też był z nimi.

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dzwoniłem do Motopubliki, okazało się, że mają Freestary Road Warrior (4 protektory w zestawie) za niecałe 400zł (w moto moto kawasaki mają street fightery z ceną wyjściową 490zł) oraz jakieś portki Redline w przecenie też koło 400zł i też chyba z 4 protektorami. Ja jade w czwartek do nich, bo nie mają freestarów mojego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś te co wcześniej wklejałem?

Tak widziałem i właśnie tego szukałem

Nie chce dodatkowych wstawek w kilku miejscach tylko kevlar zintegrowany z portkami

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-akcesoriow/motomod-hk2-odmienna-filozofia,art126.html

 

znalazłem coś takiego - osobiście mnie się podobają , może dlatego że jak zwykle jestem --> a poniżej test jeansów rodem ze ślizgu

 

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-akcesoriow/jeansy-motocyklowe-w-ostrym-zdarciu,art122.html

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze się podczepię z pytankiem: Gdzie w Łdz mogę znaleźć sklep, gdzie będzie w miarę duży wybór właśnie spodni motocyklowych jeans ? No i rozmiar chyba nietypowy bo mam prawie 2m wzrostu bez kilku cm. Ale mam nadzieję, że to nie będzie stwarzać większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, a Wiecie może czy coś jest w Liberty na Dąbrowskiego ? Bo jutro będę robił rundkę w poszukiwaniu "gaci" także jakąś małą listę kombinuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Łdz mogę znaleźć sklep, gdzie będzie w miarę duży wybór właśnie spodni motocyklowych jeans ? No i rozmiar chyba nietypowy bo mam prawie 2m wzrostu bez kilku cm.

 

ja jeansy dla siebie (1.91 cm) zakupiłem na Wrocławskiej, dokupiłem do nich jedynie ochraniacze na biodra u Louisa (kieszonki tylko były), ochraniacze na kolana już były w spodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w końcu Freestary Stunt Rider w Moto-Moto Kawasaki w Zgierzu. Generalnie spodnie fajne, długość wydaje się być ok, szerokość pasa regulowana. Jedyny mankament jak dla mnie jest taki, że jak w nich siadam na moto, to protektory kolanowe ściągają mi się w stronę ud, ale to może być kwestia regulacji przy nogawkach, dobrego dopasowania w pasie i odpowiedniego ułożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w sobotę też kupiłem Freestary i chyba mówimy nawet o tych samych :biggrin: d

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/38/10/85/2438108535

I też mam ten problem, że mi się protektory z kolan ściągają w górę, ale jest jako taka możliwość regulacji to będę je próbował jeszcze obniżać powoli. A ogólnie rzecz biorąc to całkiem spoko spodnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w sobotę też kupiłem Freestary i chyba mówimy nawet o tych samych :biggrin: d

http://img06.allegro...0/85/2438108535

I też mam ten problem, że mi się protektory z kolan ściągają w górę, ale jest jako taka możliwość regulacji to będę je próbował jeszcze obniżać powoli. A ogólnie rzecz biorąc to całkiem spoko spodnie są.

 

Jak cenowo stoją?

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liberty dałem 380 i do tego wziąłem laczki adrenaline to mi opuścili troszkę z czego się niezmiernie cieszę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w końcu Freestary Stunt Rider w Moto-Moto Kawasaki w Zgierzu. Generalnie spodnie fajne, długość wydaje się być ok, szerokość pasa regulowana. Jedyny mankament jak dla mnie jest taki, że jak w nich siadam na moto, to protektory kolanowe ściągają mi się w stronę ud, ale to może być kwestia regulacji przy nogawkach, dobrego dopasowania w pasie i odpowiedniego ułożenia.

 

Ja właśnie w sobotę też kupiłem Freestary i chyba mówimy nawet o tych samych :biggrin: d

http://img06.allegro...0/85/2438108535

I też mam ten problem, że mi się protektory z kolan ściągają w górę, ale jest jako taka możliwość regulacji to będę je próbował jeszcze obniżać powoli. A ogólnie rzecz biorąc to całkiem spoko spodnie są.

 

Tez te same spodnie kupilem w Moto-Moto Kawasaki w Zgierzu.

Jesli chodzi o protektory to trzeba pamietac, ze sa to spodnie typu Stunt, czyli generalnie wisza dosyc nisko.

Poza tym, bardzo wygodne, sporo kieszeni, latwo dostepnych, np. przy kolanie na telefon.

Osobiscie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie na fejsbuczku pojawił się artykuł z Motocykla o jeansach, więc jeśli ktoś się nad jakimiś zastanawia, to tutaj ma całkiem duży przegląd z krótkim opisem i cenami ;)

http://www.motocykl-online.pl/testy/przeglad-dzinsow-motocyklowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę część tych cen to jakiś kosmos... Pamiętam jak kupowałem pierwsze jeansy motocyklowe Redline Crusher to ceny były w miarę "normalne". W granicach 350 zł. Aczkolwiek wówczas jeansy motocyklowe nie były tak popularne. Na polskim rynku były wtedy właściwie tylko Redlin'y i Motto oraz coś z Alpinestarsa. Za Motto Combat Desert przy likwidacji starej kolekcji zapłaciłem 180 zł :P

 

Fajnie i dobrze, że teraz wybór jest zdecydowanie większy :smile:

 

Odnośnie jeszcze jeansów - Kolega ma 2 już parę spodni METRO, nie pamiętam modelu ale żywcem skopiowane z MOTTO Combat. Z tego mówił wadą był jeans przecierający się w kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do spodni Freestara, to za rada kolegi Godula zerknąłem na te wewnętrzne spodenki i wysokość protektorów kolanowych można regulować, zajmuje to kilka sekund, bo one są na rzep. Opuściłem je niżej i teraz leżą jak trzeba, więc spodnie gitez majonez :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych freestarach są i jakoś nie narzekam :smile: Cały dzień chodzenia/siedzenia (praca) i nie odczuwam jakiegoś zmęczenia czy niewygody. Ino ciepło się ogólnie robi bo nie zdejmuję podpinki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...