Skocz do zawartości

X Zlot Motocyklowy, Jasna Góra 2013


Julka

Rekomendowane odpowiedzi

A pies to jak jest przyczepiony podczas jazdy?

Oczywiście koniec OT.

z tego co widziałem chippe na zlotach widziałem, że wskakuje do jego takiej kabury i tam sobie siedzi:) na pokładzie tego motocykla też przewożony jest kij od bejsbolu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj byłem byłem   :biggrin:

od prawie 3 lat wszedzie mi towarzyszy, robi ze mna za jednym zamachem po 500km :smile:

oto zdjecie z tamtego zlotu :smile:

Dołączona grafika

 

Hehe widziałem Was podczas tego rozpoczęcia...

Jaki ten świat mały :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mały ten świat  :smile:

warto sobie poczytać Dołączona grafika

 

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1798398,czestochowa-zlot-i-zjazd-gwiazdzisty-dwa-otwarcia,4929032,id,t,zid.html#galeria

 

i teraz pytanie ktoremu normalnemu motocykliscie przeszkadzają targi motocyklowe i koncert Acid Drinkers???

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mały ten świat  :smile:

warto sobie poczytać Dołączona grafika

 

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1798398,czestochowa-zlot-i-zjazd-gwiazdzisty-dwa-otwarcia,4929032,id,t,zid.html#galeria

 

i teraz pytanie ktoremu normalnemu motocykliscie przeszkadzają targi motocyklowe i koncert Acid Drinkers???

Ja uważam, że dobrze jest, jak jest, po co mają być nikomu niepotrzebne niesnaski, kłótnie. Szczerze nie rozumiem o co tyle zamętu, 13-14 przyjadą osoby dla których bez znaczenia są koncerty i inne atrakcje, zapewne mała, dobrze zorganizowana grupa, 21 przyjedzie cała reszta i wszyscy będą zadowoleni. Dziwi mnie tylko, że pomysłodawca i inicjator tych zlotów jest tak mieszany z błotem przez osoby, które same nic nie stworzyły.

Proponuję przestać napędzać ten temat, który wydaje mi się został już rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj mały ten świat  :smile:

warto sobie poczytać Dołączona grafika

 

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1798398,czestochowa-zlot-i-zjazd-gwiazdzisty-dwa-otwarcia,4929032,id,t,zid.html#galeria

 

i teraz pytanie ktoremu normalnemu motocykliscie przeszkadzają targi motocyklowe i koncert Acid Drinkers???

widzisz chippe, dobrze by było abyś wytłumaczył  jeszcze kto jest  normalnym motocyklistą ? Bo szczerze mówiąc lubię muzykę gitarową a akurat ten zespół mi nie pasi.

Na otwarcie nie pojadę ani 14 ani 21. Ale będąc osobą wierzącą na pewno bliżej by mi było do poświęcenia motocykla 14 kwietnia. I uwierz, że mogą być motocykliści( według mnie normalni, według twych kryteriów chyba nie. Ale to kwestia tolerancji) dla których takie atrakcje będą budziły niesmak.  Szkoda tylko, że władze miasta nie wysiliły się aby zorganizować coś od samego początku tylko zawłaszczyły sobie terminarz który wpisał się chyba już na stałe w kalendarz wydarzeń z motocyklem w tle.

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz chippe, dobrze by było abyś wytłumaczył  jeszcze kto jest  normalnym motocyklistą ? Bo szczerze mówiąc lubię muzykę gitarową a akurat ten zespół mi nie pasi.

Ale będąc osobą wierzącą na pewno bliżej by mi było do poświęcenia motocykla 14 kwietnia. I uwierz, że mogą być motocykliści( według mnie normalni, według twych kryteriów chyba nie. Ale to kwestia tolerancji) dla których takie atrakcje będą budziły niesmak.  Szkoda tylko, że władze miasta nie wysiliły się aby zorganizować coś od samego początku tylko zawłaszczyły sobie terminarz który wpisał się chyba już na stałe w kalendarz wydarzeń z motocyklem w tle.

czytaj ze zrozumieniem!!!

nie napisałem ze normalny motocyklista musi lubić ten zespół.

napisałem, ktoremu normalnemu motocykliscie przeszkadza taki koncert! Po drugie skoro jestes wierzący to w czym przeszkadza zlot 21 skoro bedzie tam również msza?!

atrakcje budzące niesmak??? niesmak to budzi zakłamanie Węgrzyna w informacji o braku promocji politycznych, a pamiętamy co było 2 lata temu. Zakłamaniem jest również chęć by nie było tam handlu, a kto jak nie Paulini wynajmują za pieniądze place wszystkim tam handlującym?!

i na koniec wcale nie szkoda ze władze miasta pozwoliły innym na zorganizowanie podobnego zlotu, i nie jest to zadne zawłaszczenie, bo Węgrzyn sam na własne zyczenie (nikt go nie wygonił) postanowił zrezygnować z Częstochowy i wyjechać rok temu do Gierzwałdu, więc siłą woli miejsce sie zwolniło.

To tak jak w kolejce do kasy, rezerwujesz sobie tuż przed kasą kolejke bo czegos zapomniałeś dokupić i musisz z niej wyjsc, niestety twoja kolejka nie bedzie na ciebie łaskawie czekać i miejsce przepada, więc wracasz na sam koniec   :decayed:

Edytowane przez chippe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest jak piszesz. Jeśli czytałeś mój post to powinieneś również przeczytać to, że nie będzie mnie tam ani 14 ani 21. A chodzi o tolerancję. Jeżeli pan Węgrzyn i ludzie wokół niego związani od ładnych kilku lat organizują sobie otwarcie sezonu w trzeci weekend kwietnia, i wolą ich jest aby ta impreza miała charakter czysto religijny to  taką wolę należałoby uszanować ( w tolerancji i poszanowaniu drugiej osoby chyba też o to chodzi ).

A Węgrzyn się wyprowadził w zeszłym roku do Gierzwałdu ze względu zawłaszczenie terminu przez władze miasta. A w tym roku musiał przełożyć o tydzień wcześniej. Pomimo listów jakie były pisane do władz. Przecież o wiele prościej jest wejść na gotowe niż tworzyć coś od początku. A władze miasta tak właśnie zrobiły. I żeby było jasne. Nie bronię go, daleko mi do jego przekonań, natomiast chodzi o zwykłą przyzwoitość.

Dla mnie jest to zagrywka czysto polityczna. I wybacz ale tekst, że wypada się z kolejki to chyba nie w tym temacie.

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pan Węgrzyn i ludzie wokół niego związani od ładnych kilku lat organizują sobie otwarcie sezonu w trzeci weekend kwietnia, i wolą ich jest aby ta impreza miała charakter czysto religijny to  taką wolę należałoby uszanować ( w tolerancji i poszanowaniu drugiej osoby chyba też o to chodzi ).

A Węgrzyn się wyprowadził w zeszłym roku do Gierzwałdu ze względu zawłaszczenie terminu przez władze miasta. A w tym roku musiał przełożyć o tydzień wcześniej. Pomimo listów jakie były pisane do władz. Przecież o wiele prościej jest wejść na gotowe niż tworzyć coś od początku. A władze miasta tak właśnie zrobiły. I żeby było jasne. Nie bronię go, daleko mi do jego przekonań, natomiast chodzi o zwykłą przyzwoitość.

nie wiem ile razy byłeś na otwarciu w Czestochowie bo ja bede 7 raz i ZAWSZE był tam handel, który własnie wzbogacał kiese Paulinów!!!

i nagle panu Węgrzynowi zaczęło to przeszkadzać? 

Podobnie jest z charakterem religijnym który jest tylko przykrywką w promocji politycznej pana Jarosława Kaczyńskiego, o czym przekonaliśmy sie na własnej skórze 2 lata temu, wiec z tą wypowiedzią się z tobą zgodze:

 

 

Dla mnie jest to zagrywka czysto polityczna. I wybacz ale tekst, że wypada się z kolejki to chyba nie w tym temacie.

a wypadanie z kolejki jest jak najbardziej w temacie i chyba bardzo obrazowo!

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,11540547,Spor_o_msze_na_bloniach__Motocyklisci_kontra_paulini.html

dla leniwych cytat z końca artykułu:

"W niedzielę odbyły się główne uroczystości na gietrzwałdzkich błoniach, motocyklistów było tam blisko 2 tys. - znacznie mniej niż tych, którzy pojawili się na Jasnej Górze. Ale tam mszę św. odprawił metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. Pobłogosławił motocyklistów, a kilku księży, jadąc motocyklem jako pasażerowie, poświęciło maszyny pielgrzymów.

Wiktor Węgrzyn na koniec podziękował za patronat nad zlotem. - Jest nas mniej niż w latach poprzednich. Ale tu zgromadzeni są ci, dla których słowa Bóg, Honor i Ojczyzna, nie są słowami pustymi - mówił."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie do końca zrozumiałeś to co napisałem. I twoje odpowiedź nijak się ma do cytowanej przez ciebie mojej wypowiedzi.

Więc napiszę jeszcze raz. Pan prezydent miasta mógłby sobie zorganizować otwarcie sezonu w innym terminie z 20 % rabatami w knajpach dla motocyklistów z koncertami zespołów i sex show'em włącznie. Ale po co, skoro można w trzeci weekend kwietnia. Jeżeli wolą organizatorów ( Węgrzyn. Chyba nie zaprzeczysz że to z jego inicjatywy wszystko się zaczęło?) zlotu w tym terminie było aby nie było tego typu wydarzeń to w imię poszanowania praw i tolerancji należało tak zrobić. I o datę chippe tu chodzi.

Władze wiedziały, że organizując show 21 będą miały zagwarantowaną frekwencję, interes się kręci, jesteśmy medialni, punktujemy u wyborców.

I tekst o wypadaniu z kolejki nie jest stosowny.

Edytowane przez Bemol (wyświetl historię edycji)

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wytłumaczenie, bo czegoś tu nie rozumiem:

 

jeśli od zawsze tam był handel, to dlaczego nagle zaczął przeszkadzać ?

 

Bo chyba wokół tego cała sprawa się kręci, a nikt tu nie odpowiedział na to zasadnicze pytanie...

 

Reszta to już tylko retoryka partyjno-religijna i dorabianie wąsów babie ;)

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiadomo o co chodzi , to na pewno chodzi o kasę . Naszym księżom daleko dożycia w ubóstwie i dzielenia się z bliźnimi , tak samo daleko panu Węgrzynowi do pobudek o których pisze.  Ja również  jestem wierzący ale w Boga nie w kościół i system.

Lepiej na dwóch ... jak człowiek niż jak zwierze na czterech...... !! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to kilka razy i nie mogę uwierzyć,

czyli to wina 20% zniżki w pub-ach oraz koncercie  :decayed:

 

czyli ogólnie mówiąc:

o to że setki (bądź tysiące) pijanych motocyklistów pojawią się na paradzie, czyli troska o nasze bezpieczeństwo

 

przykro mi, ale to mnie nie przekonuje... a naprawdę nie jestem stronniczy,

mi to wygląda na próbę sił między 2 obozami i robienia sobie na złość...

a płacą za to wszyscy motocykliści.

 

czyli tak jak w Barei, kto za to płaci, pan płaci, pani płaci... społeczeństwo

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mi to wygląda na próbę sił między 2 obozami i robienia sobie na złość...

 

I tu się z Tobą zgadzam. Tylko odpowiedz, kto komu zaczął robić na złość pierwszy ?


http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1526569,1,katastrofa-smolenska-dzieli-motocyklistow.read

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Mario nie mogę w to uwierzyć, że potraficie się kłócić o coś takiego. Każdy pojedzie wtedy kiedy mu odpowiada i tyle a tak swoją drogą to już było tu parę postów próbujących pokazać jak Pan Węgrzyn został pokrzywdzony przez władze miasta ale z tego wszystkiego wynikało, że nie próbuje on stworzyć czegoś dla motocyklistów wspólnie z miastem tylko zgłasza się do nich z warunkami, żądaniami i wymaganiami jakie miasto ma mu zapewnić a później udaje zdziwionego i skrzywdzonego przez los z powodu braku współpracy ze strony miasta. Nie dziwię się, że są dwie osobne imprezy w Częstochowie. A co do tradycji to według mnie ma ona to do siebie, że z czasem też się zmienia pod wpływem czasów i społeczeństwa.

Możecie się nie zgadzać ale może nie warto się kłócić o takie rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo, idąc Twoim tokiem rozumowania to zacznijmy obchodzić Dzień Niepodległości nie 11 Listopada tylko np. 15 czerwca. Warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające :smile:

Przeczytaj lekturę, pomyśl a później cokolwiek napisz.

 

Aaaa i jeszcze jedno, daleki jestem od kłótni. Uważam że można mieć różnicę zdań, różne światopoglądy. Szanujmy się, a ręczę Wam że w realu możemy dojść do większej różnicy zdań, co wbrew pozorom może wpłynąć jeszcze na większą integrację :biggrin: Wiem bo sam to przeżyłem :P

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą zgadzam. Tylko odpowiedz, kto komu zaczął robić na złość pierwszy ?

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1526569,1,katastrofa-smolenska-dzieli-motocyklistow.read

 

Chyba nie testujesz mojej inteligencji :smile: cytat:

 

"Rok temu na Jasną Górę 35 tys. motorów przywiozło około 50 tys. pielgrzymów w czarnych skórach i kaskach.
Do nich ksiądz Małecki mówił o zakłamanej III RP, rządzie, który uprawia nierząd, i o zamachu smoleńskim, drugim Katyniu.
Tego było już za dużo dla rządzącego miastem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD."
 

Jeśli głównym założeniem p.Węgrzyna było "nie uprawianie polityki", to jak nazwiesz tę prowokację polityczną...

 

Nie lubię mieszanie tego typu imprez z polityką, a szczególnie gdy mówi się jedno a robi drugie -

co świadczy o tym że uważa się nas za zwykłych idiotów, a tego nie cierpię.

 

 

Ale może faktycznie nie ma co się spinać, ja chętnie bym pojechał w obie niedziele,

ale nie wiem czy 'zniese' gdy zaczną roztrząsać np. sprawy zamachu smoleńskiego,

więc zostanie mi pewnie 21...

Części do samochodów osobowych i dostawczych | Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, w dyskusję z Tobą na temat Pana Węgrzyna wchodził nie będę, bo nie widzę sensu (może nie jestem tu długo ale wiem jak to się kończy :P) każdy z nas ma swoje zdanie i tak zostanie.

 

 

Tolo, idąc Twoim tokiem rozumowania to zacznijmy obchodzić Dzień Niepodległości nie 11 Listopada tylko np. 15 czerwca. Warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające :smile: Przeczytaj lekturę, pomyśl a później cokolwiek napisz.

 

Co do tego powiem ci tylko tyle, że data 11 listopada jest datą historyczną i rocznicową dlatego też w tym dniu obchodzimy Dzień Niepodległości. A to co organizuje Pan Węgrzyn żadnym państwowym świętem nie jest o ile mi dobrze wiadomo.

Edytowane przez Tolo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kto jedzie 14 lub 13-14 kwietnia?

Kto wybiera się do Częstochowy 13 lub 14 ?

 Ja lece to może zróbmy liste?

Andrzej lecisz 13 czy 14 bo mi to obojętne choć wolałbym na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bardzo się rozumiemy. Nie jestem rzecznikiem ani zwolennikiem pana Węgrzyna. Uważam tylko, że jeśli mamy niewątpliwą przyjemność żyć w kraju demokratycznym i tolerancyjnym to każda opcja polityczna ma prawo wypowiedzi i każdy odłam wiary ma prawo do obchodzenia swojego święta według ich zasad. I o to tylko chodzi.

Jedno słowo TOLERANCJA.

Uszanuj ich a oni uszanują Ciebie. Dla mnie to jest bardzo proste, Może niektórych to przerasta

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja będę jechał 14 podobno ma być lepsza pogoda. Tyle, że póki co mam moto na wsi i będę jechał od strony Sulejowa Piotrków i Częstochowa.

Więc tak kto jedzie 14 lub 13-14 kwietnia?

 Ja lece to może zróbmy liste?

Andrzej lecisz 13 czy 14 bo mi to obojętne choć wolałbym na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgrzyn tradycyjnie ma jakieś "ale" i ponownie jak rok temu zmienia termin pielgrzymki i do tego w ostatniej chwili. Facet ma wyraźny problem z imprezą towarzyszącą pielgrzymce. Jest czas na udział w imprezie, jest czas na relaks podczas koncertu i w końcu jest czas na udział we mszy św. Powinniśmy być dumni że zlot się rozwija i jednoczy masę ludzi w tak ważnym miejscu jakim jest Jasna Góra. Ale nie ...... w tym kraju nic nie może być normalnie a najgorsze że wszystko ma podłoże polityczno-religijne.  Jeżeli data została ustalona na 20.21 kwietnia to trzeba ją uznać za zatwierdzoną, a Pan Węgrzyn niech zrobi sobie własną pielgrzymkę gdzie chce i kiedy chce tylko niech nie informuje nikogo bo wprowadza niepotrzebne zamieszanie.

HYPNOTIK gwarantujemy indywidualne podejście do klienta oraz możliwość zakupów od 8.00 do 22.00 codziennie nawet w soboty i niedziele po wcześniejszej zapowiedzi wizyty info TEL. 501-032-119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie mam wyboru , ,,zaklepałem '' wolną trzecią niedziele kwietnia sporo do tyłu , bo tak miało być, a tu się okazuje że są dwa terminy, sam nie wiem co o tym myślec, :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...