Skocz do zawartości

Sól Na Drogach


BlueSky

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasów śniegów nie było dużych opadów deszczów, więc część soli nie została zmyta z dróg. Myślicie, że to co zostało na drogach, może zaszkodzić motocyklowi?Czy jest już dobry czas do jeżdżenia czy lepiej zaczekać do większego deszczu? 

Po nieba błękicie za*******am przez życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Jak nie musisz jeździć motocyklem, to lepiej poczekaj na deszcz.

do-kła-dnie... jadąc nawet po suchym (popatrz na to co unosi się bezpośrednio za oponą poprzedzającego Cię samochodu...) jedziesz w solnym pyle, raz bardziej, raz mniej widocznym. Sól spod przedniego koła dokładnie osiada na spodzie silnika, układzie wydechowym, łozyskach i uszczelniaczach Twojego motocykla... każdy robi jak uważa :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Deszcz ma pojawić sie w weekend:)

 

A nawet znowu spadnie śnieg :P wg. prognoz... Dobrze, że to tylko prognozy... ;)

 

Tak swoją drogą rozumiem, że każdy chce już jeździć ale lepiej jeszcze trochę zaczekać... Pomijając nawet ten solny pył tak szkodliwy dla podzespołów motocykla to nie ma co ukrywać, że pełno piachu i innego gówna zalega na ulicach a poza tym jazda przy temp. + 4/5 czy nawet powiedzmy w słońcu 7 st. do bezpiecznych nie należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie :smile:  :cheers: Czemu uważasz, że jazda przy 7st. nie jest bezpieczna? Myślisz, że opony mają wtedy mniejszą przyczepność?

Po nieba błękicie za*******am przez życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura temperaturą, pomijając że ręce aż drętwieją z zimna a na stawy to ani trochę zdrowe...

Piasek i syf na drodze, dziura na dziurze - głównie dlatego.

Dwa lata temu byłem zmuszony rozpocząć sezon tak wcześnie i było prz.....e na każdym kroku, prawi mi zbrzydł motocykl.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu uważasz, że jazda przy 7st. nie jest bezpieczna? Myślisz, że opony mają wtedy mniejszą przyczepność?

 

Nie myślę, ale nawet to wiem :P Przy takiej temp. po pierwsze guma będzie twardsza, asfalt nie nagrzany, opona też nie nagrzeje się do odpowiedniej temperatury i łatwo o szlifa...

 

Kilka sezonów wstecz znajomy zgruzował moto w takich warunkach (ładna pogoda ale temp. niezbyt wysoka), złożenie było spore, opony puściły - rów zaliczony :pout:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę, ale nawet to wiem :P Przy takiej temp. po pierwsze guma będzie twardsza, asfalt nie nagrzany, opona też nie nagrzeje się do odpowiedniej temperatury i łatwo o szlifa...

 

Kilka sezonów wstecz znajomy zgruzował moto w takich warunkach (ładna pogoda ale temp. niezbyt wysoka), złożenie było spore, opony puściły - rów zaliczony :pout:

Michal masz racje z tą gumą, jeżdząc w tą niedziel temperatura 3 stopnie i nie dało rady na gume z gazu postawić był duży uślizg. Tzn postawiłby ale trzeba by mocno szarpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam już od kilku dni i jest wszystko ok, dziury jak były w lecie tak są teraz a piachu nie jest tak wiele wcale a jak już to przy poboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury jakie bylu w lecie tkie są? :pout: na pomorskiej w strone nowosolnej od chendrykowskiej do żwirowni się powiększają :blink:  a piach coraz więcej. Normalnie boje się tamtendy jeżdzić :disgusted:  motocyklem bo przelece przez kierownik jak mi koło utknie w dziże. :crash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kapsel ale skoro boisz się jeździc tam tędy(dziury,piach,syf itd) to idź do kierownika inwestycji budowy łódź-fabryczna  :decayed:

by kierował swoje wozidła inna droga i problem z głowy :biggrin:  :biggrin:  Albo właściciela Go-traktu  ;)  może pomoże..  ;)

 

Co do tematu to trochę jestem za tym że jest jaka jest nawierzchnia i na razie odpuścic jazde ale 1 stycznia źle się nie jeździło  :decayed:  :decayed:

Edytowane przez daniel33650 (wyświetl historię edycji)

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,marudzicie bo nie możecie polatać?kto chce to polata,kto lubi moto to polata i umyje, a kto lubi zapier.. to będzie czekał aż tylko nie będzie białego g...(śnieg) na asfalcie.Ps już dają na kapciu a wy się zastanawiacie czy dziurka czy piasek czy sól czy mama pozwoli wyjechać.Najważniejsze to (jeśli lubisz latać-nie ważne czym 50 cm,1000cm ) to dobrze się ubrać,ponieważ kolana cierpią,a to wychodzi po paru latach.Bezpieczności :riding:

 

aaaa Daniel 1 Stycznia? a no tak Gumaaaaaaa i wio 

Edytowane przez SOBOL (wyświetl historię edycji)
http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aaaa Daniel 1 Stycznia? a no tak Gumaaaaaaa i wio

:riding:  :riding:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kto lubi moto to polata i umyje

Tylko problem w tym, że nigdy nie domyjesz dokladnie moto z soli.

Po nieba błękicie za*******am przez życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest korozja i inne zjawiska,a chyba nie będziesz latał cbr 125 kilka lat>Ja to chyba wyjadę jak całą sól zneutralizują wszystkie dziurki załatają i asfalt będzie wyszczotkowany,moim zdaniem to większe szkody na moto są podczas sezonu niż ta sól.

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie,marudzicie bo nie możecie polatać?kto chce to polata,kto lubi moto to polata i umyje, a kto lubi zapier.. to będzie czekał aż tylko nie będzie białego g...(śnieg) na asfalcie

 

Ja nie mogę polatać więc marudzę :P

 

Swoje zdanie wyraziłem i go nie zmienię :P Pamiętam jak odbierałem moto z serwisu wczesną wiosną i zaliczyłem kilka kontrolowanych poślizgów ;)

 

Reasumując nie twierdzę, że się nie da latać w taką :P Pogoda ładna, fajnie tylko niestety zdecydowanie bardziej niebezpiecznie... Trzeba 100 razy być bardziej ostrożnym. Poza tym rozpoczynanie sezonu, jazdy jako takiej po tak długiej przerwie to już inny szeroki temat :smile:

 

Zresztą Panowie / Panie - odsyłam do tematu "Wypadki z okolicy" str 61... Już kolega napisał, że "wyremontowaną" CeBrę położył... Warto było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że nigdy nie domyjesz dokladnie moto z soli.

Dżizez, ludziki ;)

mamy 2oo do jeżdżenia czy do trzymania w garażu i patrzenia na nie, pucowania, i ew. robienia sweet foteczek na fejsika? :wry:

 

jak ktoś nie lubi soli, niech się pieprzy :woot:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

 czy do trzymania w garażu

tyż ;)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą Panowie / Panie - odsyłam do tematu "Wypadki z okolicy" str 61... Już kolega napisał, że "wyremontowaną" CeBrę położył... Warto było?

 

a tu wypowiedź właśnie kolegi

 

 

"podwórko mam całe w dużym błocie ;| wyjeżdżam na miasto , dojeżdżam do skrzyżowania, nawet szybko nie jechałem. Wciskam delikatnie hamulec i nagle jak na lodzie... koła się zblokowały przez to błoto na oponach, które niestety dobrze nie zdążyło odpaść"

 

to że kolega wyjechał z błota i wpadł na asfalt pewnie zaraz koło domu to nie jest ani wina pogody ani moto tylko kierowcy,

 

Michał, po profilu widzę że latasz "dziesiątką" i ty nie wiesz że się nie odpala "wszystkich kucy" po wyjechaniu z błota,szutru piachu i innych śmieci do czasu "wyczyszczenia gum"?Czy  trzeba wyjechać z bramy ,dać na tłoki i napisać zaliczyłem szlifa bo mamy marzec i to wina pogody?.ach   Gdybym miał tylko takie zmartwienia..

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też wpadłem w błoto, wyjechałem na ulice i mi d*pa uciekała ;D ale nie dałem w dzide bo czułem, że przyczepności to ja nie mam wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...