Skocz do zawartości

Kupię Motocykl Na Fakturę 23% Vat


nildur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Nie wiedziałem zbytnio gdzie założyć wątek myślałem o dziale:

Sklepy, salony, komisy 

 

Żeby się spytać, gdzie można dostać motocykl z wystawioną fakturą sprzedaży 23%, ale postanowiłem jednak tutaj założyć.

 

Do sezonu jeszcze trochę zostało, chciałbym się dowiedzieć, czy uda mi się kupić z fakturą i odliczyć potem podatek, czy jednak nie. Chodzi o wybór, który na allegro jest bardzo skromny jeśli chodzi o używki. 

 

Najbardziej interesują mnie supermoto, ale też nie posiadam zbyt dużej ilości gotówki maksimum co mogę wydać to około 8000 zł. Liczę się z tym, że będę musiał kupić nakeda. Wiem, że nie jest to kategoria do dyskusji, ale zależy mi na fakturze i odpowiedziach w tej sprawie. 

Edytowane przez nildur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8000 zł możesz kupić nowego chińczyka: Zipp Tracker i możesz śmigać po bezdrożach. Fakturę dostaniesz bo i ja brałem w Łodzi na 1 maja 33 RutMar. Teraz ponoć się chłopaki przenoszą ale dawno tam nie byłem więc wiem tylko z plotek.A co do motocykla - zobacz co chłopaki z Motormanii z nim zrobili i żył:

 

http://motormania.com.pl/testy/motocykle/zipp-tracker-250/

 

Jeśli nie chcesz chińczyka to polecam rozejrzeć się za dobrym sprzedawcą, który importuje dużo z zagranicy. Uważaj też na faktury VAT-marża. Dla mnie totalnie odpada coś takiego bo jest nieopłacalne.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem faktura vat marża do niczego się nie nadaje, to ma być mój pierwszy motocykl napisałem to w opisie wątku, ale nigdzie go nie widzę. Najbardziej bym chciał jak pisałem supermoto, może być enduro albo naked. 

 

Jako, że to ma być mój pierwszy motocykl, doświadczenia nie posiadam, jestem w miarę młody (24 lata) czytam teraz motocyklistę doskonałego. Uczyłem się w końcu na 250cc jak na pierwszy motocykl uważam, że podałeś interesującą propozycję, na pewno rozważę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na forum parę osób z doświadczeniem w enduro/cross - oni na pewno polecą lepiej niż ja. Ja jeżdżę w tym momencie streetem Zipp Nitro 250 cc a w przeszłości tylko szosowe i sporty także więcej w temacie nie pomogę. Trackera polecam bo oglądałem i to co piszą chłopaki z Motormanii wydaje się prawdą. Moto wygląda solidnie.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze coś takiego

 

http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63:magnuscorda&catid=1:ogolna&Itemid=5

 

Magnus Corda 200ccm

 

Lecz nie mogę znaleźć żadnych opinii czy gruntownego przetestowania w przeciwieństwie do trackera. 

 

Jedyne co znalazłem to dziewczyna która polatała parę minut na nim, nic konkretnego nie napisała

http://www.motocaina.pl/Z_choppera_na_enduro_Moto_Magnus_Corda,0,2067,0.html

 

Są opinie na forum różne

http://forum.gazeta.pl/forum/w,508,78855787,,magnus_CORDA_200_LUX_co_sadzicie_.html?v=2

 

Na youtube a propos trackera można znaleźć ciekawe filmy podczas jazdy jak i samo przyspieszenie, tak tragicznie nie wygląda jak na pierwszy motocykl. O Magnusie nic konkretnego nie mogę znaleźć. Nie będę w ciemno kupował, na razie zostaje przy trackerze. 

Edytowane przez nildur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem dla Ciebie byłby Suzuki Drz, bez problemu znajdziesz wersje supermoto lub enduro tylko cena i faktura... 8000 i to z fakturą to jak szukanie igły w stogu siana, choć mnie się trafiał taki rodzynek z fakturą w zeszłym roku.... tyle że za 12tyś....

Weź pod uwagę że takie suzuki sprzedasz bez problemu z niewielką w sumie stratą (jeśli go nie zajeździsz), a "chińczyka" albo odprzedaż za symboliczne pieniądze, albo będziesz musiał zarzynać do końca, co wcale nie musi nastąpić późno męcząc go w terenie.

Edytowane przez piotreklodz (wyświetl historię edycji)

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrku dziękuję za odpowiedź. 

 

Również się nad tym zastanawiałem, że mógłbym za trochę więcej kupić coś lepszego. Jednak to jest mój pierwszy motocykl, a nie mam zakupionego stroju. Byłem już w dwóch sklepach i podliczając wszystko ze sprzedawcą, muszę liczyć coś około 3000 zł na kompletny strój z kaskiem. Nie chcę na tym oszczędzać. 

 

Napisałeś, że wcale nie musi nastąpić późno. Nie zamierzam dużo jeździć w terenie, zresztą w prawdziwym terenie ciężko trochę chyba będzie tym jeździć, co najwyżej weekendy. Ma służyć mi do dojazdu do pracy, oraz rozwożenia po mieście drobnych paczek. Z tego co czytałem opinie na temat trackera, spokojnie pierwsze dwa lata powinien przetrwać bez większych usterek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwestiach ubioru się nie dyskutuje bo każdy może mieć inne podejście do tego tematu, jednak nie od razu musisz wydać 3 klocki na ubiór.

Mnie po kupnie moto 4 lata  został 1 tyś.

Kupiłem za to kurtkę, rękawice i kask - nic specjalnego, ale służy do tej pory i spełnia zadanie.

Po 1,5 roku wyrwałem 2 pary spodni na bajzlu, wiele nie wydałem, ale i nie narzekam że czegoś mi w nich brakuje.

Następnej zimy wyrwałem do tego buciory na allegro, czyli całość rozłożona na ponad 2 lata kosztowała ok 1600zł (wszystko nowe). Nie zabiłem przez to, ani nie zostałem kaleką a jakoś wybitnie emerycko motocykla nie użytkuje. Z tego co piszesz nie będziesz jeździł ani jakoś ekstreamalnie, ani turystycznie a dalekie trasy żebyś potrzebował gadżetów z wyższej półki - oczywiście w każdym sklepie będą podkreślali że sprzedadzą Ci super tanio, i to wszystko co CI proponują to niezbędne minimum.

 

Do tego co zamierzasz robić z takim motocyklem jaki planujesz kupić spokojnie wystarczy Ci podstawowa kurtka, rękawice, kask i nakolanniki. W tysiaku się zmieścisz jak dobrze poszukasz, nie będą to super komfortowe, ani wieczne rzeczy, ale jak coś się rozsypie po kolei będziesz wymieniał na lepsze.

I wtedy będziesz już sam wiedział czego naprawdę potrzebujesz.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja CI przedstawię mój kosztorys ciuchowy przy kupowaniu Zippa. Było to co prawda 2 lata temu ale obecnie nie am wielki zmian.

Kask HJC IS-16: 655 zł

Spodnie/Kurtka Ozone: 320+280 = 600 zł

Rękawiczki letnie Alpinestar: 150 zł

Co daje łącznie 1405 zł. 

 

Buty dokupiłem w WOLF Moto za coś koło 140 zł (tak mi wychodzi z wstecznego obliczania wg promocji z posta bo ceny nie pamiętam).

I osobno kominiarka na bajzlu za 45 zł.

 

RAZEM: 1590 zł

 

 

Oczywiście można ubrać się za więcej i kupić lepsze marki, co kto woli. Tak czy inaczej 3000 zł to sporo kasy i tylko sugeruję, że da się taniej ;)

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...