Skocz do zawartości

Wybór Malowania Rs 50


ClearWater

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że moja Apka jest po glebie i ma uszkodzony bak i d*pę, muszę kiedyś się wziąć za szlifowanie tych itemków. Kiedy to wyszpachluję i wyszlifuję, to przyjdzie czas na malowanie, i naklejanie naklejek. Po zobaczeniu ceny zestawu naklejek, doszedłem do wniosku, że 150zł wolę dołożyć do innych rzeczy niż naklejek, które nie są konieczne. Muszę się zastanowić, w jakiej wersji kolorystycznej ją teraz zrobić. Mam do wyboru pomalować na inny kolor, ale stwierdziłem, że niektóre części są w takim kolorze i przemalowywanie ich będzie nonsensem, a po zatym ten kolor jest bardzo oryginalny i mi się podoba. Posiedziałem troche przy paincie i zrobiłem dwa projekty.Pierwsze zdjęcie pokazuje, jak Apka wygląda w oryginalnym malowaniu, a pozostałe dwa jak może wyglądać w przyszłości. Glosujcie, która wersja, wam się bardziej podoba, a jeśli wymyślicie jakąś inną alternatywę, to śmiało można pisać ;) Jestem otwarty na nowe propozycje, i czekam na Wasze komentarze.
Tak wyglądają uszkodzenia baku:
Dołączona grafika
A tak moje projekty, który najlepszy 1, czy 2 ?
0. Dołączona grafika
1. Dołączona grafika
2. Dołączona grafika
Pozdrawiam, ClearWater
pojawiła się trzecia opcja, a mianowicie:
3. Dołączona grafika
Edytowane przez ClearWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zobaczeniu ceny zestawu naklejek, doszedłem do wniosku, że 150zł wolę dołożyć do innych rzeczy niż naklejek, które nie są konieczne

Jak chcesz zaoszczędzić to obleć tym całą apkę, bardzo stylowe :biggrin: http://allegro.pl/mini-stickerbomb-idealna-jakosc-sticker-bomb-i2982901152.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z ceną to Ty przesadziłeś.... Za drogo. Mam lepszą alternatywę, która nawet pasuje kolorystycznie :biggrin:

http://allegro.pl/f*ck-you-5cm-stickerbomb-cult-style-german-jdm-i2972168989.html

Edytowane przez ClearWater (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NR 1   :decayed:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też głosuję za 1 ... a tak serio, to chyba ci się strasznie nudzi...Swoją drogą, to jak zamierzasz to pomalować żeby było ładnie ?? Bo z tego co pamiętam, to w tej twojej Apce, to nie a wiele elementów jest lakierowanych, większość to kolor tworzywa i naklejki...A jak już jest lakierowane to na kilka warstw z podwójnym bezbarwnym... często ładowali na nie też lakiery z dodatkami amalgamatów perłowych i drobin metaliczny... ciekaw jestem jak to pomalujesz, skoro 150 zł na naklejki cię boli, a lakier to tani nie jest... 

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bie boli mnie 150 zł na naklejki, tylko po co je wydywać, ja można nie.....

2. Wszystkie elementy z bialą perła są lakierowane, oprócz zadupka

3. Chce to pomalować tak żeby nie było wiochy, ale żeby troszkę się wyróżniała od org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz kombinować, to lepszy czarny mat strukturalny na ramę, a czerwony brilliant na karoserię, łączony z czernię, plus przejścia w formie wzoru tribala na przykład. napisy wszystkie zrobił bym tak jakby wystawały z pod rozdartej blachy na przykład... No taki szybki pomysł,skoro ma wiochy nie być, a ma się wyróżniać... 

 :biggrin:

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru malować ramy, i innych itemów. Uważam, że jedynymi częściami, które są do pomalowania i będą pomalowane to: bak, błotnik, boki, zadupki, czacha. Reszta elemtów jest w dobrm stanie, więc po co je malować. Kolor na jaki chciałbym to zrobić to biała perła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cała karoseria.... he,he,he...Najlepiej zanieś do sąsiada "lakiernika" to ci "szprajem" pryśnie za cenę piwa :P Albo w garażu sam za się za to weźmiesz... Młody, pomysł fajny, ale nie wiem czy sobie zdajesz z kosztów sprawę... Po pierwsze, jak już chcesz to lecieć na białą perłę, to sam koszt materiałów jest spory, a po drugie, dobry lakiernik motocyklowy jest drogi... 

 Ciekaw jestem efektów na żywo... chętnie obejrzę sobie co tam powychodzi z tej twojej perły... 

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jaka jest różnica pomiędzy lakienikiem samochodowym, a motocyklowym ? Pogadałem z lakiernikiem samochodowym, i powiedział, że za pomalowanie całego moto by wziął 200-250 zł z ceną lakieru. Myslę, że za sam bok wyjdzie około 70 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 250 zeta ci zrobi cały motór, no to gratuluję, jesteś matołem :P A teraz dla czego:

 1 Cena koloru białej perły, zależnie od zawartości amalgamatu, miki i xirillica, waha się od 400 do 5000zł za litr :P Więc nawet jak weźmiesz najtańsze gó**o, to raczej 100 ml ci na całą budę nie starczy.

 2 do kosztu koloru, dochodzi jeszcze koszt podkładu i lakieru bezbarwnego ( że o takich drobiazgach, jak zmywacze, antystatyki, czy papiery ścierne, nawet nie będę wspominał, no bo przecież to nie potrzebne ). Dobry lakier bezbarwny, do stosowania na motocyklach, to koszt 250 zł/litr... na twoją drezynę, szacowana ilość to 0,5 l w kilku warstwach... owszem, można kupić bezbarwny za 30 zł/litr, ale nie jest on tak twardy, nie jest to lakier dobry i nie nadaje się na motocykle :P

 3 Jak już sobie to wszystko na kalkulatorze policzysz, to jeszcze tylko za prąd trzeba płacić, komorę ogrzać, no i posiedzieć nad tym całym bajzlem, żeby choćby do malowania przygotować... a to też jest koszt :P 

 Rozwala mnie to jak ludzie w twoim wieku i z twoim doświadczeniem, uparcie się kłócą o coś o czym bladego pojęcia nie mają... Chłopaku, siedzę w tym temacie ponad osiem lat, na własnym, pomalowałem i wyremontowałem więcej maszyn, niż ty na oczy widziałeś, robiłem sprzęty na których widok, posikał byś się w gacie, jak ktoś pyta to uprzejmie doradzam, pomagam mniej doświadczonym kolegom, choć nie mam na to czasu, więc wqrwia mnie jak jakiś młody pacan upierdliwie się ze mną wykłuca...

 Jak mi nie wierzysz co do wycen, to mogę ci wysłać tabele cenowe materiałów lakierniczych z APP i Lechlera, tylko pamiętaj, że tam są ceny netto i z 25 % rabatem,  a i tak nie jest tanio :P Za 250 zł, to sobie możesz pomalować sam w domu, pistoletem za 20 zł z castoramy i polskim akrylem na czarno, ale nigdy nie będzie to ani wyglądało, ani się trzymało kupy ...

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 250 zł to nie licz na cud :smile:

 

tak jak Regis powiedział... jak coś chce się dobrze zrobić to trzeba zapłacić - tylko tak bardziej DOSADNIE i SUROWO :P hehe...

 

bo co z tego jak teraz dasz 250zł, a za tydzień lub dwa będzie gorzej niż było??? Znowu będziesz musiał malować całość itp...

 

ALBO malujesz do porządku i wydasz dobrze pieniądze.... ALBO nie maluj go w ogóle, zdejmij plastiki i zrób z niego streeta ;)

 

P.S.

Regis nie ma co się denerwować ;) każdy wie, że masz rację, a dzieciak niech się uczy na swoich błędach jak nie chce słuchać mądrzejszych w temacie ;)

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem... po prostu zły dzień chyba mam i nie wytrzymałem już tych "mądrości"

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis, te ceny są takie niskie, ponieważ będzie mi to robił znajomy-lakiernik. Policzył mi ceny farb, materiałów bez marży, a za robiciznę bardzo mało. Ten koleś zajmuje się tym zawodowo, więc napewno nie będzie złej jakości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regis, te ceny są takie niskie, ponieważ będzie mi to robił znajomy-lakiernik. Policzył mi ceny farb, materiałów bez marży, a za robiciznę bardzo mało. Ten koleś zajmuje się tym zawodowo, więc napewno nie będzie złej jakości.  

 

 Młody, nie gadaj bzdur... Lakiernik samochodowy, to nie motocyklowy.. a za 250 zeta, to ci położy g*wniany akryl i na tym się skończy... a gdzie kilka warstw bezbarwnego?? Gdzie łączniki pod klar ??? Malowanie motocykla nie jest tak proste jak samochodu, a różnic jest w nim bardzo dużo. Niestety, większość lakierników po sąsiedzku, kopie robotę, bo nie potrafią pomalować dobrze motocykla... Jak wypaćkacie tą rs-kę, to sobię obejrzę efekt... a potem palcem ci pokażę wszystkie niedoróbki twojego sąsiada :P 

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...