Skocz do zawartości

Rozpoczęcie Sezonu Fłm 2013


d1k3y

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie szukaja sponsorow Takze nie ma co rozmyslac nad taka opcja...

Naszą propozycją mogą być zainteresowani. Niestety jeśli będzie trzeba płacić im gotówką za możliwość podpięcia się pod imprezę to niestety będzie widać, o co panom organizatorom na prawdę chodzi. Zobaczymy na dniach...

 

Mamy w planach zaoferować im darmową reklamę na forum. Trzymajcie kciuki żeby wyszło :smile:

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naszą propozycją mogą być zainteresowani. Niestety jeśli będzie trzeba płacić im gotówką za możliwość podpięcia się pod imprezę to niestety będzie widać, o co panom organizatorom na prawdę chodzi. Zobaczymy na dniach...   Mamy w planach zaoferować im darmową reklamę na forum. Trzymajcie kciuki żeby wyszło

 

No sorry, ale taka impreza wymaga nakładów FINANSOWYCH. To wszystko kosztuje i moim zdaniem podpinanie się pod czyjąś pracę w zamian za marną reklamę na forum to baaaaaaardzo słaba propozycja. Jeśli forum nie dysponuje gotówką, co jest zrozumiałe, to po co się w to pchać? Po co Wam bycie "współorganizatorem"? Nie można tam po prostu przyjechać, wziąć udział i dobrze się bawić na łódzkim rozpoczęciu?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na marginesie, moglabys udzielic nieco bardziej wyczerpujacych informacji w odpowiednim do tego temacie, gdyz nie kazdy ma konto na FB

 Dla Twojej informacji, z pośpiechem donoszę, że najważniejsze informacje są w odpowiednim wątku :smile: Że nie wspomnę o tym,  że sam konto na fb masz, więc też możesz wrzucić, jeśli pojawi się coś istotnego :smile:

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale taka impreza wymaga nakładów FINANSOWYCH. To wszystko kosztuje i moim zdaniem podpinanie się pod czyjąś pracę w zamian za marną reklamę na forum to baaaaaaardzo słaba propozycja. Jeśli forum nie dysponuje gotówką, co jest zrozumiałe, to po co się w to pchać? Po co Wam bycie "współorganizatorem"? Nie można tam po prostu przyjechać, wziąć udział i dobrze się bawić na łódzkim rozpoczęciu?

Wg mnie zrozumiałe że to kosztuje. Próbowaliśmy omówić i jeszcze będziemy omawiać obowiązkowe składki członków Stowarzyszenia (nie mylić z forumowiczami) ale nie chcę nawet mówić z jaką odpowiedzią się to spotkało. Ja prowadzę biznes i rozumiem, że nic nie ma bez pieniędzy. Mnie osobiście nie jest potrzebne bycie współorganizatorem. Chcieliśmy po prostu połączyć oba wydarzenia oficjalnie, jeśli byłaby taka możliwość. Na daną chwilę nic nie wiem, Suchy ma dać mi znać dziś/jutro.

 

Nie zgodzę się jedynie, że reklama to słaba propozycja. Reklama + dobra promocja = zwiększenie zainteresowania  = zwiększenie zysków. Każdy kto ma trochę doświadczenia na swoim wie, że jedno przekłada się na drugie.

 

Opcja przejechania się na imprezę wspólnie też jest jakąś opcją, ale na razie będziemy próbować podłączyć się pod imprezę oficjalnie. Jeśli się nie uda pewnie zrobimy tak jak piszesz Julianie :biggrin:

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zgodzę się jedynie, że reklama to słaba propozycja. Reklama + dobra promocja = zwiększenie zainteresowania  = zwiększenie zysków. Każdy kto ma trochę doświadczenia na swoim wie, że jedno przekłada się na drugie.

Uwierz, że o tym nie musisz mnie przekonywać, bo akurat w tym trochę siedzę. Pytanie tylko gdzie ta reklama i po co :smile: Zainteresowanie mają zapewnione, bo pocztą pantoflową i za pomocą portali społecznościowych rozchodzi się szybko. Celem jest zainteresowanie imprezą grona, które w większości dobrze się zna, więc to nie jest trudne. Do sponsorów dociera się osobiście, bo impreza miała tylko jedną edycję i jest świeżym wydarzeniem, więc do tego banner jest niepotrzebny. Co do forum - jest odpowiedni wątek, który sam w sobie jest darmową reklamą. Jaką różnicę zrobi migający banner? Czy jest to odpowiednia "rekompensata" za podzielenie się tym, co Organizatorzy zrobili i jeszcze zrobią? Nie sądzę.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobimy ankiete:

 

A - stanie na motodromie

B - zorganizowanie parady połączonej z akcją "patrz w lusterka"

C - wypad za miasto na grill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To może zrobimy ankiete:

Wstrzymajmy się z ankietą aż dostaniemy jakieś oficjalne info od organizatorów imprezy.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

, dnia 27 Sty 2013 - 13:21, napisał: Dobrym pomysłem jest przyłączenie się do Motodromu, dodatkowo można zorganizować jakąś fajną dużą parade, a nie tak jak w tamtym roku, każdy się rozjechał w swoim kierunku...

Bardzo dobry pomysł. Zagadam o tym z Suchym i spróbuję pocisnąć temat do przodu.
 

 

Zgodzę się z Julką,  również uważam, że tego typu manewr jest słaby na maksa :|

 

Oni mają pomysł, oni coś organizują to im się nie wpieprzajmy.

Jak nie potrafimy zorganizować nic swojego, to się chociaż nie kompromitujmy jeszcze bardziej taką żebraniną. -_-

(Gdyby ta promocja na forum o której pisał Aidekk była taka fajna i pożądana przez reklamodawców to by nie było ściepy na serwery -_- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna organizacja jest o wiele bardziej kłopotliwa niż współorganizacja (ale są wyjątki - zależy od skali imprezy). Nie tłumcie w chłopakach zapału, chcą zrobić pozytyw dla Klubu to niech działają. Być może od razu się nie uda, a być może FŁM będzie miało swoje 5 minut. Nie od razu Rzym zbudowano i nie jednokrotnie zaczyna się od wydeptywania ścieżek.

Kto nie próbuje do niczego nie dochodzi.

Edytowane przez Bandit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobimy ankiete:A - stanie na motodromieB - zorganizowanie parady połączonej z akcją "patrz w lusterka"C - wypad za miasto na grill

Jak dla mnie ABC. :smile:
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodzę się z Julką, również uważam, że tego typu manewr jest słaby na maksa :| Oni mają pomysł, oni coś organizują to im się nie wpieprzajmy. Jak nie potrafimy zorganizować nic swojego, to się chociaż nie kompromitujmy jeszcze bardziej taką żebraniną. -_- (Gdyby ta promocja na forum o której pisał Aidekk była taka fajna i pożądana przez reklamodawców to by nie było ściepy na serwery -_- )

Koper, myślę DOKŁADNIE tak samo i zgadzam się z każdym słowem! 

Dodam tylko, że chłopaki sobie załatwili reklamę w mediach i spot na ekranach LED w całym mieście, więc reklama na FŁM to naprawdę żadna nobilitacja.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie wspominaniam ubiegłoroczna imprezę na motodromie (mimo iż osobiście czułem nie smak bo byłem puszka) to sama impreza bardzo na plus. Były nagrody od platinum całkiem sporo ich rozdano. Sam występ stunterow był na wysokim poziomie, (porownujac np z występem z Bełchatowa w Bełchatowie było dużo gorzej. )oni zrobili dobre show co też pewnie odpowiednio kosztowało. Była Sylwia Kurzela z eski oraz występy palenia gumy driftu puszkami. To dla tych którzy nie byli napisałem bo każdy kto był jest zorientowany. Mimo małego placu wszystko było dobrze zorganizowane. Więc wydaje mi się ze bez odpowiedniego nakładu finansowego, bo reklama odpada tak jak mówi Julka, też nie widzę w niej niczego atrakcyjnego dla motodromu. Połączenie naszego rozpoczecia z ich impreza będzie z naszej strony wpierdoleniem się na krzyw ryj. Chyba ze odpowiednio się z nimi dogadamy (tutaj też na miejscu było by zorganiowanie zrzutki kasy na forum w tym widziałbym cel) jeśli to wszystko fajnie było by z nimi dogadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić bydła i off topa, jednak jedną rzecz zauważyć należy. 

W 2011 nic się nie dało zorganizować "bo jesteśmy młodym forum, małym forum bla bla bla" 

2012 (ponad 1000 zarejestrowanych profili- podobno wielka moc i możliwości- aaaale nic się nie da zorganizować, bo to trzeba mieć osobowość prawną, jak zrobimy stowarzyszenie to dopiero pokażemy światu...

 

2013- 1,5tys profili (nie mylić z użytkownikami), zarejestrowane stowarzyszenie, rady nadzorcze, loże, organy, sekcje i co? jest pomysł, żeby się wbić na krzywy ryj do chłopaków, których jest garstka, nie mają stowarzyszenia, osobowości prawnych, morza ludzi, za to mają pomysł i go realizują bez dziwnych wymówek :| 

Wydaje mi się, że mniejszym wstydem będzie nie robić rozpoczęcia wcale niż "współorganizować" już zorganizowaną imprezę -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koper masz po części racje bardzo dobrze podsumowałeś lata forum i zwiezle. My możemy się tutaj sprzeczać ale wydaje mi się ze bez odpowiedniego rządu który powinien wyjść z inicjatywy administratora bądź osób odpowiedzialnych(jeżeli takowe są bo w sumie jest mało choćby moderatorow ) ciężko będzie nam cokolwiek zorganizować. Chyba ze oczekiwania użytownikow przerastają osoby odpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że mniejszym wstydem będzie nie robić rozpoczęcia wcale niż "współorganizować" już zorganizowaną imprezę

Jak czytam takich ludzi jak Ty to w ogóle nic mi się nie chce. Może w ogóle dajmy sobie spokój ze wszystko to będziesz mógł sobie wtedy narzekać do woli.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc- gdyby ktoś w końcu jasno stwierdził, że to forum powstało, aby dać szansę komunikacji motocyklistom z łodzi i okolic i jego celem nie jest tworzenie żadnych motocyklowych wydarzeń, to:

-po pierwsze wiele by się w naszym życiu nie zmieniło i wiele byśmy nie stracili (nie mówiąc o spotkaniach alkoholowych po sezonie :biggrin:)-po drugie- uniknęlibyśmy wielu wewnętrznych zgrzytów i napięć, które powstają w oparciu o wydarzenia, które ostatecznie nigdy nie mają miejsca :smile:

-po trzecie- byłoby to jasne i uczciwe postawienie sprawy. Forum służy do rozmawiania i nie planuje się żadnych oficjalnych akcji, koniec kropka.

 

Chyba, że się chce coś zrobić na prawdę, wtedy się to robi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzyty i napięcia będą zawsze choćby z tego tytułu, że ludzi jest masa i każdy jest inny. Trzeba się dogadać i wspólnie próbować. Co wyjdzie to wyjdzie a jak nie wyjdzie to jest z tego nauka na przyszłość. Mnie np. pierwsza działalnośc gosp. nie wyszła. Umarła śmiercią naturalną i jeszcze ZUSowi byłem winien koło 3000 zł zaległości. Tak czy inaczej wyciągnąłem wnioski i z drugą którą prowadzę obecnie nie ma już problemów. Uczymy się na błędach panie Koper.

 

Druga sprawa jest taka, że nie każdy może poświęcić 100% czasu i środków na takie przedsięwzięcie. O konieczności składek w stowarzyszeniu już pisałem i nie będę się więcej rozwodził. Bez pieniędzy na ładne oczy nigdzie nic nie ugrasz - prosta prawda.

 

I reasumując: nie uważam, że próba podłączenia się pod imprezę ma coś wspólnego z proszeniem się czy żebraniem. Próby współpracy tego typu masz wszędzie. Mniejsze firmy zawsze współpracują z mniejszymi. Takie rozdmuchane wydarzenie i nasz udział w nim mógłby dużo temu forum przynieść dobrego. W końcu mielibyśmy coś oficjalnie zorganizowanego i co wpisać do osiągnięć. Moim zdaniem żaden wstyd próbować podłączyć się pod większą imprezę.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I reasumując: nie uważam, że próba podłączenia się pod imprezę ma coś wspólnego z proszeniem się czy żebraniem. Próby współpracy tego typu masz wszędzie. Mniejsze firmy zawsze współpracują z mniejszymi. Takie rozdmuchane wydarzenie i nasz udział w nim mógłby dużo temu forum przynieść dobrego. W końcu mielibyśmy coś oficjalnie zorganizowanego i co wpisać do osiągnięć. Moim zdaniem żaden wstyd próbować podłączyć się pod większą imprezę.

No właśnie. Czyli forum zrzeszające 1,5tys profili ze stowarzyszeniem i podmiotowością prawną chcę się podłączyć pod WIĘKSZĄ akcję organizowaną przez nieformalną grupkę kilkunastu osób, żeby mieć coś w końcu OFICJALNIE ZORGANIZOWANEGO I WPISANEGO DO OSIĄGNIĘĆ? Tamci robią tą akcję drugi raz. Może zamiast bredzić, że się nie da nic zrobić w końcu spróbować coś zrobić na własną rękę mierząc siły na zamiary.(Nie chcę dalej ciągnąć offtopa, ale wszystkie te puste hasła typu "promocja forum, coś dobrego dla forum" nie wiem co mają w teorii dać, ale w praktyce przyciągają profile widma i taki z nich pożytek, że dopłacać trzeba, żeby forum istniało.)

 

Nie chcę się z Tobą kłócić, bo Cię lubię, ale na serio czasem lepiej po prostu nie robić nic, niż robić cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie uważam, że próba podłączenia się pod imprezę ma coś wspólnego z proszeniem się czy żebraniem.

 

Nie? A komu tak zależy, żeby być współorganizatorem bez żadnego wkładu własnego w organizację?

 

 

Mniejsze firmy zawsze współpracują z mniejszymi.

 

Akurat rozłożenie "sił" w tej kwestii jest mocno nierówne. Forum i 1500 kont vs. grupka fascynatów...

 

 

W końcu mielibyśmy coś oficjalnie zorganizowanego i co wpisać do osiągnięć

 

Żeby mieć coś "oficjalnie zorganizowanego" trzeba przede wszystkim to zorganizować.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończcie proszę tą dyskusję, bo zbaczamy z tematu przewodniego. Nie brałem głosu w tej sprawie, ponieważ sami siebie napędzacie złym przepływem informacji. Ja rozumiem, że jako właściciel zawsze będę ponosił karę za to co się dzieje na Forum, ale nie mówcie, że to się nie rozwija. Szanuję to, że grupa "Killing the Streets" robi poważną imprezę, ale śmiem twierdzić, że organizatorzy i pomysłodawcy znają się X lat, więc nie porównujmy ich do nas i ilości kont na forum, bo to bezsens. Forum ma inne cele i grupa KTS ma inne i gdyby nie oba te przedsięwzięcia połączone ze sobą w mniejszym lub większym stopniu, to większość z was pojechała by na ten zlot i nie miała do kogo gęby otworzyć i właśnie po to jest Forum aby zrzeszać ludzi, a grupa KTS, aby dostarczyć rozrywki dla nas.

 

Absolutnie nie chcę, aby Forum wtryniało się do tej imprezy jako organizator czy współorganizator! Szanuję ich twórczość i dlatego też z mojej strony wysłałem do jednego z organizatorów wczoraj wiadomość z informacją, że FŁM może wesprzeć tą imprezę dając nagrody na Konkursy warte kilkaset złotych w zamian za podłączenie nas jako partnerów i wywieszenie chociażby banneru na płocie. Uważam, że to uczciwa propozycja. To tyle w tej sprawie, oni są organizatorami, a nie my zatem nie wiem po co naskakujecie. 

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Sprecyzowanie oczekiwań i możliwości.

Wystarczy postawić sprawę jasno.

Jeśli forum ma służyć po to, żeby ludzie mogli się skomunikować i umówić na wspólny wypad na jakieś wydarzenie, to powiedzcie to raz, głośno i wyraźnie. (To, że ktoś poświęca dużo czasu na prowadzenie forum nie musi oznaczać, że chce również poświęcać całe życie na organizowanie festynów i atrakcji dla wszystkich użytkowników- to zrozumiałe. Każdy ma swoje życie.

 

Jeśli chcecie coś zrobić to napiszcie- póki co myślimy/planujemy/załatwiamy ew. czekamy na Wasze sugestie. (Ewentualnie jaka pomoc byłaby przy organizacji potrzebna)

 

Ale akcja typu "wywalamy kilkaset złotych na nagrody na motodromie" i mamy spokój z organizacją rozpoczęcia, nie będą nam marudzić, przecież współorganizowaliśmy. To chyba trochę za proste jak na możliwości jakie daje posiadanie tak ogromnego forum i w dodatku stowarzyszenia. Tamci mogą się znać 100 lat, ale nie mają osobowości prawnej, której to w zeszłym sezonie brak uniemożliwił przeprowadzenie wszystkich wydarzeń forumowych. (Te pieniądze może lepiej wydać na szeroko rozumiany rozwój forum?) PS- nie twierdzę Suchy, że to jest ostateczna wizja, jaką chcecie forsować. Do rozpoczęcia dużo czasu, jednak warto byłoby już zabrać "oficjalny głos" na temat Waszych konkluzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Moto Bazarze była ;p ale kasy za 2 minuty panowie sobie brali

 

i ma się to nijak do rzeczywistości.A co do tematu to widzę że Suchy zaprowadza tu porządek :whip::cheers:

Edytowane przez SOBOL (wyświetl historię edycji)
http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie brałem głosu w tej sprawie, ponieważ sami siebie napędzacie złym przepływem informacji.

Koło się zamyka. "Napędzamy się", bo ktoś, kto jest tu od informowania nie zabierał głosu w dyskusji.

Absolutnie nie chcę, aby Forum wtryniało się do tej imprezy jako organizator czy współorganizator! Szanuję ich twórczość i dlatego też z mojej strony wysłałem do jednego z organizatorów wczoraj wiadomość z informacją, że FŁM może wesprzeć tą imprezę dając nagrody na Konkursy warte kilkaset złotych w zamian za podłączenie nas jako partnerów i wywieszenie chociażby banneru na płocie. Uważam, że to uczciwa propozycja. To tyle w tej sprawie, oni są organizatorami, a nie my zatem nie wiem po co naskakujecie. 

 

To chyba Ci się troszkę towarzystwo rozbiegało, bo wcześniej podobno kilka osób pisało do Organizatorów w tej sprawie. Że nie wspomnę o tym, że kolega Aidekk nas tu zapewniał, że darmowa reklama na forum w zamian za to, że "mielibyśmy coś oficjalnie zorganizowanego" jest mega zajebistą propozycją. Także skoro teraz piszesz, że nie chcesz, żeby "forum wtryniało się do tej imprezy jako organizator czy współorganizator" to macie Panowie ewidentny problem z komunikacją.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
  • Dodaj nową pozycję...