Skocz do zawartości

Jak Uszczelnić Wydech?


Królu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, na łączeniu dwóch rur kolektora, jest mała dziurka. Gdyby nie fakt ze motocykl dziwnie pracuje i strzela w wydech nie przeszkadzałoby mi to za dużo. Czy bandażem mogę to miejsce zabandażować i będzie szczelne??A jeśli nie to w jaki sposób to uszczelnic?

Edytowane przez Krolu (wyświetl historię edycji)

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

Czy bandażem mogę to miejsce zabandażować i będzie szczelne??

 

piszesz serio, czy ładujesz podpuchę...? http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

 

jak bandaż nie wyda, zapaćkaj poxipolem http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/giggle.gif

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bandaż nie wyda, zapaćkaj poxipolem

Zobaczysz Bart, że za jakiś czas ktoś odkopie ten temat i poleci po poxipol do kiosku, bo tak na forum było napisane :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tesco jest pasta gungum już z jakimś włóknem koszstuje około 10 zł,jest mega możesz nią zakleić nawet wylot i wytrzyma

Pasta na kolektor? Hmmmm może na 2h jazdy co innego na tłumik w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż w ogóle fotki czy to zgięcie czy co. Każde gówno praktycznie Ci wydmucha.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, w aucie nawet nie trzyma.

Nie wiem jak ta z Tesco ale ja ładnych parę lat temu zalepiłem pastą (niemiecką zielone opakowanie nazwy nie pamiętam) ostatni tłumik tak prowizorycznie aby przetrwało do pospawania, po 2 latach jak sprzedawałem trzymało nadal:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

pasta ... to jest do butów. Jasne, że są pasty do uszczelnania wydechów (np belgijskiego Bosal'a) - ale do połączeń wydechów - rura w rurę na wpust. I do tego to służy. Przy flanszy już gorzej - powinna być uszczelka - zagniatana przy montażu jednorazowo, ponowny montaż - uszczelka śmeć i zakładamy nową itd.

Jeśli to przedmuch na łączeniu rur kolektorowych 2 w 1 to - zrób to porządnie, albo nie rób wcale - spaw w osłonie argonu powiniej załatić temat.

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o łączenie króćca, który wychodzi z cylindra pod siedzeniem, z reszta kolektora. Jedna rura nasuwa się na druga, z tym ze za płytko, rura o większej średnicy jest ponacinana, żeby zacisnąć to obejma, problem w tym ze, obie rury nie nasuwają się na siebie tak głęboko, co za tym idzie są dziurki, i spaliny wylatują przez te nacięcia. próbowałem nasunąć ta rurę bardziej, ale się nie da, dziwne bo kolektor nigdzie nie pogięty itp. Chyba będę musiał rozebrać całe moto.

Edytowane przez Krolu (wyświetl historię edycji)

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura powinna nasunąć się do końca. Sprawdź czy oby jakieś mocowanie nie trzyma rury. Ewentualnie czy nie ma "tulejki" w tej rurze o większej średnicy, wtedy może Ci to blokować jak nie wejdzie jedno w drugie,lub nie jest ta rura tam podgięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

obawiam się, że ta rura nie wsunie się do końca - zostanie właśnie ta przerwa, o której piszesz. Wsuń na wpust ile się da, ale bez doginania czy dociskania "na siłę" i uszczelnij miejsce połączenia uszczelniającą pastą termoutwardzalną do wydechów. Ustaw obejmę tak, aby swoją szerokością przykrywała miejsca przedmuchów - po podgrzaniu powinno być lepiej. I pamiętaj, że wydechy montujemy jak najbardziej "swobodnie", bez zadanych naprężeń - inaczej jest duże ryzyko, że na gorąco, kiedy dostanie temperatury pęknie w najsłabszym miejscu, np w punkcie mocowania, gięcia czy na spawie.

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta juz sie skonczyły, a nie chce miec choinki w garazu latem :P sadze ze to będzie bardzo widać. Bede musiał rozebrac to i tyle, moze cos tam jest zle zlozone.

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sreberko do wydechów - taka taśma albo cement do wydechów  ale to takie bardziej druciarstwo 

rozebrać doszlifować jak coś się źle schodzi i będzie gitarka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam, to się coraz bardziej załamuję... Popuść wszystkie śruby mocujące wydech do ramy i silnika, wtedy będziesz mógł zestawić tą rurkę z kolektorem, jak już zestawisz, to skręcasz najpierw to łączenie, a potem po kolei, każdą śrubę mocującą, zaczynając od tych przy cylindrach... A tak prywatnie, Majka, nie wiem kto ci ten motor składał, ale chyba bardzo na szybko i niedokładnie wyszło... Pozdro..

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to Krolu najpierw powiedz w jakim to moto masz problemy z marchewami z wydechu , ale na pewno nie jest to wina dziurki w układzie wydechowym a złego składu mieszanki i nie dopalania do końca mieszanki 

a co do przedmówcy  Regis jeżeli już chcesz podyskutować to skoro ruszy kolektory to proces technologiczny nakazuje wymiany podkładek tzn uszczelek kolektorów 

nie opisał dokładnie w którym miejscu jest dziura , przynajmniej ja z tego opisu dużo nie zrozumiałem , wypadało by wyjąć cały układ i podjechać do kogoś kto spawa Tigiem i cyknąć tą dziurę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

przecie pisze że " z cylindra pod siedzeniem" ...więc raczej nie w GSX-Fie :woot:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm problem wygląda tak :

gościu w opisie pisze, ze problem jest normalny jesli przepali sie uszczelka wydechu. Pewnie chodzi o dostanie sie do wydechu powietrza co za tym idzie mieszanki gazów z większa ilością tlenu, co potem prowadzi do zapłonu nie spalonej mieszanki. U mnie słychać dziwna prace silnika i czuć wydobywające się z tego miejsca spaliny(dmucha). Nie mam sportowych wydechów, co powoduje przy zapłonie takie pierdolniecie, ze strasza sie inni motocyklisci, nie mowiac juz o moim plecaczku kochanym!

A tak jest przy odcince, to jest do zaakceptowania:

 

Moze nakrece filmik jak bede miał wene :biggrin:

Edytowane przez Krolu (wyświetl historię edycji)

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te dwa filmiki przemawiają do mnie :P ....v2 :smile: ....i nasz kolega forumowy na sv... :biggrin:  :biggrin:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto filmik, jakość straszna, dzwiek lepiej nie mowic. Ale słychac te strzały i widac marchewy

HONDA CBR 929RR icon3.png

KAWASAKI ZX10R   icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

marchewy i strzały które Ci tak niepokoją... nie mają nic wspólnego ze szczelnością wydechu...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...