Skocz do zawartości

Kask


Kochu

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzyj do MotorWings. Ogłaszali u nas na forum fajną promocję na kaski od 1 listopada. Pzdr

Edytowane przez Przemski (wyświetl historię edycji)

CENTRUM UBEZPIECZEŃ ul. Snycerska 1 róg ul. Zachodniej i Limanowskiego, Tel: 693 188 184

motocykle, samochody, mieszkania, domy, firmy, OC podróżne, polisy na życie, NNW i motocykle

 

Służymy Wam również doradztwem, także dzwońcie, piszcie jeśli tylko macie jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w spr. ubezpieczeń. nasze.ubezpieczenie@gmail.com

 

ZAPRASZAMY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na brytyjski sharp i zobacz, czy interesujące Cię kaski są na liście, oraz jak wypadły.

 

Jedyne niezależne Crash-Testy kasków na świecie: http://sharp.direct.gov.uk/

 

Najtańsze z najbezpieczniejszych kasków to:

 

Lazer LZ6

Nitro Aikido

 

trochę droższe:

 

Caberg V2 407

Caberg Trip

 

I jeszcze troszkę w górę:

 

Marushin 777 Tiger

Marushin 777 Samura

 

Później tylko kaski droższe niż 100 funtów.

Edytowane przez Logan (wyświetl historię edycji)

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kask cię interesuje nowy?używka?

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany kask to bardzo duże ryzyko.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajedź do Rut-Mar na 1 maja 33. Może jeszcze mają jakieś promocje. Dwa miechy temu mieli osattnie sztuki HJC w rozmiarach S i M za 450zł. Normalnie za IS-15 i IS-16. W necie widzę te same za ok 400zł, zawsze możesz podjechać i choćby przymierzyć. I nie wybieraj plastików tylko poliwęglany, w tej cenie raczej włókna węglowego nie kupisz. Moja propozycja:

HJC IS16 IS 16 IS-16 NOWE!! OSTATNIE SZTUKI (2706652036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

PS. Sam jeżdżę w takim kasku i generalnie jest bardzo dobry, nieźle wycisza, trochę paruje na światłach ale to normalne w tańszych modelach. Przy otwartych wywietrznikach jest dobry.

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pojeździć po łódzkich sklepach motocyklowych - po przymierzać, dotknąć, posłuchać rad osób sprzedających. Jak wybierzesz jakiś model, wtedy podziel się z nami ta informacja. Poszukaj na allegro identycznego modelu, rozmiaru i porównaj ceny. Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze z zakupem do połowy grudnia. Ceny będą jeszcze niższe.

 

Przykład: Cena mojego Suomy Apex w grudniu to niecałe 600 zł. Cena w sezonie motocyklowym nawet 800 - 1100 zł - aż nie mogłem w to uwierzyć :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
działkowy emeryt

co sądzicie o Tornado?

 

chyba na motorower...

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

miałem kiedyś Tornado, ale przy 130km/h zrobiło się takie tornado, że urwało szybę... poszła z hukiem takim łukiem, że nie udało się jej już odnaleźć...

od tamtej pory miałem inne gary, ale najfajniej jeździ mnie się w takim co reklamuje sieć stacji benzynowych

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Sharka i może się wypowiedzieć na ten temat ???

 

Za 500 zł to s900 nie kupisz (przynajmniej nie z 2012r), i w sumie nie warto dokłądać bo to ten sam kask. Pompowane policzki w 900 to zbędny bajer, wypadający deflektor nosa... no może osłona podbródka się przydaje. Pozatym ta sama skorupa, bardzo wygodna wyściółka, blenda przeciwsłoneczna z miękko pracującym mechanizmem, dobra szyba, która nie rysuje się tak łatwo jak np w AGV i ma lepszego antyfoga.... no i 5 lat gwarancji sharka też trafia do klienta. Generalnie uważam, że s700 w tym przedziale cenowym to bardzo dobry wybór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o Tornado? strasznie mnie kręci wygląd. Przymierzałem, dobra wentylacja i wygodny. Ktoś testował? zna opinie? Materiał porządny, słyszałem, że maskę można spokojnie dokupić

 

Mam do sprzedania LS2 z blendą i otwieraną szczęką za 150zł jak szukasz czegoś w miarę porządnego w cenie tornado ;)

chyba na motorower...

 

http://allegro.pl/kask-suomy-apex-tornado-silver-antracite-i2869933136.html może takie tornado :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Sharka i może się wypowiedzieć na ten temat ???

 

Ja jeżdżę w Sharku S900, model na 2012r.

 

Generalnie jestem z niego zadowolony. Pompowanych policzków zbyt często nie używam - pompuje je jedynie przy dłuższych wyjazdach, kask staje się wtedy trochę cichszy.

 

Wypadający deflektor nosa? Mi on nigdy w czasie jazdy nie wypadł, a gdy zakładam kask i tak na chwilę wypinam ten deflektor żeby poprawić kominiarkę i zakładam go z powrotem na swoje miejsce ^_^

 

Blenda - super, naprawdę się przydaję, bardzo często używam. Chociaż przyznać muszę, że trochę zniekształca obraz http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/pout.png Dlatego na światłach między samochodami wole ją schować żeby jakiegoś lusterka nie zgarnąć :decayed:

 

Szyba- zrobiłem w tym kasku narazie około 6 tys. km i szyba jak nowa, brak rys.

 

W tym kasku są wypinane po bokach kawałki wyściółki, po to żeby móc w okularach pomykać. Przerabiałem to i niestety efekt nie był zadowalający. Kask zbyt mocno naciska na uszy i oprawka, która znajduje się za uchem sprawia, że po kilku km dostajesz z bólu białej gorączki i masz ochotę wy***rdolić okulary http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/mad.gif .

 

Wady? Antifog... toto w ogóle nie działa. No, jeszcze jak jest ciepło to jako tako. Ale jak już się robi chłodniej, to albo trzeba z uchyloną szybką po mieście pomykać, albo nie żałować manetki żeby się pary pozbyć :riding:

 

Generalnie kask solidnie wykonany, mam go od lipca i wygląda jak nówka - z zewnątrz i wewnątrz. Przy czym warto zaznaczyć, że prawie zawsze jeżdżę w kominiarce B)

 

Jedyne czego mi w tym kasku brakuje to pinlocka ^_^

150270.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w s700 tym z blędą, jestem bardzo zadowolony, gorąco polecam.

 

Dla mnie blenda obowiązkowa rzecz. To jest coś co zawsze masz pod "d*pą", czasami dzień w ogóle nie zapowiada się słoneczny a tu lekki promień przemykający się między chmurami odbije się od asfaltu i wali po gałach, wtedy wystarcza szybki ruch, blenda załadowana. Ogólnie używam prawie za każdym razem kiedy siedzę na moto, oczywiście oprócz późnej jesieni, chociaż też mi się zdarza. Co do zniekształconego obrazu to po tygodniu się przyzwyczaiłem i już nie mam żadnego problemu.

 

Mechanizm szyby i blendy działa bajecznie, chodzi leciutko, jeszcze nie spotkałem kasku z lepszym.

 

Szyba się nie rysuje

 

Jedyna wada to dość kiepska wentylacja, czasami jest w nim duszno, komfortowo się oddycha powyżej 100km/h. W pinlocka musisz się zaopatrzyć obowiązkowo, koszt 90zł.

Po nieba błękicie za*******am przez życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==============================
Mercedes CLA 45 AMG Klub Polska

- MV AGUSTA DRAGSTER RR 2016

- Aprilia RSV4 2014 SC-Project

- Suzuki GSXR 1000 K6 RaceFIT
- Honda CB1000R 2009r PCIII, GP RACEFIT
- Buell 1125 CR 4000KM
- Yamaha FZ1 15000KM - crash
- Buell XB12S
- Suzuki GSX-r 1000 K2 15000KM
- Suzuki GSX-F 600 12000KM

https://www.youtube.com/user/nicram82b YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Suomy Apex mam taki kask i powiem wam ze to byl najlepszy zakup w moim zyciu! ;) lekki z carbonu antifog dziala idealnie dobra wentylacja wszystko super a kupilem go za 400zl w liberty rok temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...