Skocz do zawartości

Co ślina naniesie :D


Lachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Suchy-wolk

    124

  • Piotr

    101

  • Wojtas

    91

  • Bulba

    66

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla fanów Daytony i nowinek: http://www.ridetobe.com/daytona-zortrax-druk-3d/

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://motormania.com.pl/felietony/wywiady/wywiad-z-trupem-podkarpacki-sposob-na-wypadki-motocyklowe/

 

"Wywiad z trupem"

Zachęcam do przeczytania artykułu.

Edytowane przez Lucass (wyświetl historię edycji)

" The helmet hides feelings that cannot be understood " - A. Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry artykuł i mocny daje do myślenia polecam wszystkim do przeczytania

I oby nas to nie spotkało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę to dobry pomysł, by przypomnieć co myśleli o jeździe Ci których już nie ma; i raz na jakiś czas zadać sobie pytanie:

 

- Czy ja też wierzę w swoje umiejętności i przewidywanie sytuacji na drodze?

 

A może myślę jak przeciętny człowiek:

 

- To mnie nie spotka to zawsze jest ktoś inny, a jak już to jakoś to będzie ... nieee ja nie będę miał raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wywiad pokazuje niemalże to samo co pierwszy. Motocyklista odpowiada, że jego opony na mokrym asfalcie trzymają "rewelacyjnie".... Tak bardzo, że na zakręcie poleciał na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

 

 

No tak, ale o ile pierwszy 'wywiad' jest w miare ok, to drugi jest totalnie bez sensu, bo co pokazuje? Jak pada deszcz to nie wsiadaj na moto bo umrzesz?

 

 

Dobry artykuł i mocny daje do myślenia polecam wszystkim do przeczytania

I oby nas to nie spotkało....

 

 

Ale czego to jest wynikiem, szukaniem ideałów w życiu, swojej siły i miejsca na ziemi?, i to wcale nie do 20 roku życia, może być i 30'stka. I na podstawie czego?, wielokrotnie zmanipulowanych  informacji o rzeczywistości?

- superbike'i przeznaczone na tor z możliwością używania na co dzień, na drodze ogólnodostępnej. To co używają niektórzy i najlepsi motocykliści jest możliwe do kupienia w sklepie.

- reklamy np. opon co rewelacyjnie trzymają na mokrym. No to to jest dopiero bzdura, żadna opona nie trzyma na mokrym, choć niektórzy, ci najlepsi potrafią robić rzeczy niebywałe - ale tylko oni i tylko w specjalnych warunkach.

- słabe kursy na prawo jazdy, gdzie brak przekazu praktycznego. Jak może prowadzić to instruktor, który sam nie jest czynnym motocyklistom.

- telewizja co pokazuje wyścigi w ekstremalnych warunkach. No nic tylko naśladować i zasuwać na 2'ce na zakręcie coś około 100'wy. I koło do góry na wyjściu.

 

Ideały kreują się na poziomie co najmniej drugiego Rossi'iego. Ja nikomu nie odmawiam popierdalania ani ryzyka, ale jak jesteś dobry to jedź na tor. Fama się rozniesie bardzo szybko, zatrudnij się do zespołu fabrycznego, to jest coś nawet jak jesteś rezerwowy.

Mam takie pytanie do wszystkich, dlaczego można kupić sprzęt super sportowy na rynku skoro istnieją restrykcyjne ograniczenia z zakresu KD. Kto tu jest idiotą ten co ustalał KD czy ten co dopuścił taki sprzęt do użytku na drogach publicznych. Tylko forsa się liczy? Dlaczego wszystkie programy telewizyjne i internetowe faworyzują ten sprzęt co ma większą moc, choć oficjalnie nie można go wykorzystać w 20 procentach. I kto tu jest winny tym wypadkom.

Parafrazując problem, na końcu ten sam potencjalny redaktor m o t o r y z a c y j n y pisze artykuł : przykładowy Wywiad z trupem.    

 

Sam go stworzył              ... wypadek.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale wydaje mi się ze supermocne motocykle nie są temu winne. To jest tylko i wyłącznie narzędzie, które w różnych rękach jest różnie wykorzystane. Najwięcej wypadków jest jest w prędkości na przedziale 50-140km/h. Czyli takiej jaka możesz pojechać prawie każda 125cm, na którą przypominam nie potrzeba prawka A. A dlaczego jest tyle wypadków, na motocyklach o dużej pojemności. Bo to jest rodzaj prestiżu w naszym społeczeństwie, jak ktoś Cię spyta na czym jeździsz to lepiej powiedzieć ze na 1300cm niż 125cm.

" The helmet hides feelings that cannot be understood " - A. Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jedna tablica na wszystkie pojazdy i możliwość czasowego wyrejestrowania motocykla lub samochodu – wbrew wcześniejszym informacjom o odrzuceniu pomysłów posła Piotra Liroya-Marca, rząd postanowił zająć się zgłoszonymi przez niego propozycjami.

https://motopomocni.pl/artykuly/news/jedna-tablica-wszystkie-pojazdy-rzad-zajmie-sie-propozycja-posla-liroya-marca/?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=artykul

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Rosja to jednak stan umysłu, ale dziś w dobrym tego słowa znaczeniu - przed kilkoma minutami trzech Rosjan robiło sobie fotki przy GS'ie, z uśmiechem na gębach od ucha do ucha ;)

ale mieli zaskoczone miny, gdy zobaczyli, że stoję za nimi od pewnego momentu i patrzę co robią :biggrin: 

a gdy powiedziałem, że mogą usiąść i zrobić sobie foto, bo to tak trochę bez sensu obok moto, chyba pokochali polaków :decayed: B)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, czy jest tu jakiś użytkownik Horneta od 2007r ? Bardzo mi się podoba sprzęcik i planuje zakup takiego ale nie miałem okazji go widzieć na żywo. Czy jest możliwość aby go zobaczyć i się przymierzyć ?

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...