Skocz do zawartości

Co ślina naniesie :D


Lachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Suchy-wolk

    124

  • Piotr

    101

  • Wojtas

    91

  • Bulba

    66

Nie wiem jak to u was wygląda, ale mnie osobiści irytuje polityka montetarna. Chodzi o to, że psuje się pieniądz, który jest niejako stabilny obecnie. Psuje się w ten sposób, że rzuca się na rynek duże ilości gotówki bez pokrycia. Bo nie pochodza one z pracy, są za to efektem, czyjejś pracy i zostało to zabrane przez aparat skarbowy. Zdecydowanie uważam, że nie powinno tak być. Zwłaszcza teraz w kontekście, gdy słyszy się, że jeszcze bardziej chcą dokręcić śrubę podatkową.

A widać to w wielu aspektach, tego, że wszystko staje się droższe. Jedynie pewne grupy mają trochę lepiej, np studenci - przykładowy ranking kont bankowych studenckich.

Edytowane przez andmst (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2019 o 13:26, andmst napisał:

Nie wiem jak to u was wygląda, ale mnie osobiści irytuje polityka montetarna. Chodzi o to, że psuje się pieniądz, który jest niejako stabilny obecnie. Psuje się w ten sposób, że rzuca się na rynek duże ilości gotówki bez pokrycia. Bo nie pochodza one z pracy, są za to efektem, czyjejś pracy i zostało to zabrane przez aparat skarbowy. Zdecydowanie uważam, że nie powinno tak być. Zwłaszcza teraz w kontekście, gdy słyszy się, że jeszcze bardziej chcą dokręcić śrubę podatkową.

A widać to w wielu aspektach, tego, że wszystko staje się droższe.

Jeżeli rynek jest stabilny to wypuszczanie dodatkowych ilości pieniędzy go nie psuje a jedynie pobudza do bardziej dynamicznego rozwoju. Chyba tutaj zaprzeczyłeś sam sobie.

Natomiast jeżeli chodzi o coraz bardziej złożony system podatkowy, to w tym kontekście się zgadzam całkowicie z Tobą. Z latami przybywają coraz to nowe obciążenia podatkowe, które fałszują stan gospodarki i możliwości inwestycyjnych. I nie jest to tylko problem podatków, które wkraczają w każdą dziedzinę życia. To także zmienione definicje funkcjonowania społecznego. Taki prosty przykład jak własność. Skoro coś jest moje to powinienem rozporządzać własnością w dowolny sposób. Czyli, mam hektar lasu i  ..... nie mogę go wyciąć i sprzedać , bo coś tam coś tam. No jest to moje czy nie. Niby mam ziemię ale nie mogę tam wydobywać potencjalnych zasobów, boo to nie jest moje. Tylko muszę uzyskiwać jakieś tam licencje, pozwolenia itp. Krótko mówiąc mafia urzędnicza działa.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wchodzi nowy przepis o wiatrakach bardzo szkodzący ludziom. Masz działkę już przy postawionym wiatraku ale odległość była bezpieczna i działka była budowlana. Teraz zmienili przepis na 10 krotność wysokości gdzie będzie zakaz budowy. Duża ilość działek ludzi zmieni się na grunty tylko rolnicze bo będzie zakaz budowy w mniejszej odległości niż ta 10krotność wysokości razem z łopatami. 

Kolejna zmiana to zmiana przepisów i zwiększenie ochrony lokatorów nie płacących za lokale. Teraz gmina nie będzie miała 6miesięcy na znalezienie lokali dla dłużników po decyzji sądu. Teraz wynajmiesz mieszkanie i ktoś nie będzie płacił to gmina umywa ręce a ty masz problem jeszcze większy niż  dawniej. A komornik straci prawo wyrzucenia dłużników do noclegowni bo będzie zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
32 minuty temu, trst napisał:

Nawiązujac do innego tematu czy macie swoje patenty na podryw dziewczyn? Nie każdy rodzi sie z takimi umiejętnościami i ponoć można się tego nauczyć....

Gazrurka i póki ciepła 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trst napisał:

Nawiązujac do innego tematu czy macie swoje patenty na podryw dziewczyn? Nie każdy rodzi sie z takimi umiejętnościami i ponoć można się tego nauczyć....

Na pewno nie ma się co narzucać. Mężczyźni są podobni do kobiet. Wykazywanie braku zainteresowania kobietą może uruchomić w niej instynkt łowczyni. Często też jakaś tajemnica może kusić i chęć jej poznania może zostać wykorzystana przez faceta. Duże znaczenie ma ładny zapach, sam ostatnio przekonałem się do feromonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Ps.

Podajcie dalej może ludzie w końcu się ogarnął na drodze. 

 

Edytowane przez Wojtas (wyświetl historię edycji)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja umiera ostatnia :)

Może producenci powrócą do starych sprawdzonych rozwiązań technicznych. 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość niestety ma wyjebane na to jakie ma zapalone światła, jak są ustawione i ile żarówek ma przepalonych. 

Liczy się tylko własne samopoczucie a to że inni go nie widzą albo ich oślepia chińskimi ledami to:

"no i ch*j i śmierć frajerom"

 

Edytowane przez jcb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś można było zobaczyć popisy zawodników we mgle. Widoczność miejscami poniżej 50m, szare/srebrne auto bez świateł z tyłu leci lewym pasem na S8. Z przodu światełka dzienne.

Jedna rzecz to przepisy (od 2009 roku nie można przy światłach dziennych włączać oświetlenia z tyłu) i ekologia (mniejsze zużycie paliwa na dziennych) a druga to brak podstawowej wiedzy z zakresu używania samochodu. Coraz bardziej idiociejemy, coraz więcej kierowców potrafi tylko odpalić auto guzikiem i jechać przed siebie.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy mówią jasno , że świateł dziennych można używać tylko przy normalnej przejrzystości powietrza.  W warunkach ograniczonej przejrzystości (mgła,  opady - nawet o niewielkim nasileniu)  należy włączyć światła mijania lub przeciwmgielne lub jedne i drugie jednocześnie  a   wtedy tylne już muszą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karwoj25 napisał:

Coraz bardziej idiociejemy, coraz więcej kierowców potrafi tylko odpalić auto guzikiem i jechać przed siebie.

Co racja to racja, kiedyś w instrukcji opisano jak regulować zawory,teraz żeby  nie pić "wody" z akumulatora .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taka sytuacja 

https://fotoblogia.pl/16764,przez-rok-udawal-piekna-motocyklistke-okazal-sie-50-letnim-ojcem-z-trojka-dzieci

Ciekawe ile obserwatorów jego/jej konta nie trzymało rączek na kołderce 😂   

Edytowane przez Wojtas (wyświetl historię edycji)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

Podajcie dalej może ludzie w końcu się ogarnął na drodze. 

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...