Skocz do zawartości

Niebezpieczne Miejsca Łódź I Okolice


Zyygy

Rekomendowane odpowiedzi

 nie dałabym rady go  ruszyć :smile: 

 

nie mam zielonego pojęcia skąd on się tam mógł wziąć

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to meteor... jak w czelabińsku...

 

 

yyyyy nieee :P nie było krateru :smile:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lewoskręt z Wielkopolskiej w Inowrocławską....

 

Jadąc w strone centrum ulicą wielkopolską często na lewoskręcie w włókniarzy robi sie zator gdzie kierowcy pozostawiają miejsce dla skrecających w Inowrocławską jadących z przeciwka.... Wiec w ten czwartek jakis traf chciał że prawie przesiadłem sie z motonoga na miejsce pasażera w sparku obok pięknej, mało mądrej Pani. Nie pamiętam jak go ominąłem ale na szczęście udało się pozostawiąjąć pomiędzy gmolem a autem aż 10 cm ..... 

 

W tym roku jadąc puszką miałem podobne zdarzenie w tym miejscu dlatego przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś już było poruszane bo ktoś tam od nas poleciał

 

ale jeszcze raz

 

uważajcie na cudzie architektury tj, nowym kolanku na ul. Malowniczej, łuk może i fajny ale na obydwu końcach piasek i gleba przy większym złożeniu bardzo prawdopodobna

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowanie Traktorowa-Rojna, na pasie w stronę Aleksandrowskiej, przed światłami jest spora i głęboka dziura (spokojnie koło się zmieści), przestrzegam, bo można wywinąć niezłego orła! Szczególnie po deszczyku, dziura zlewa się z asfaltem :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na retkini w okolicach rzeźby "Kula" ulice maratońska, waltera janke, wszystkie ulice odbiegające od maratońskiej gdzie są łąki i trawa. 

 

Uważajcie na zające bo nie raz widziałem, a dzisiaj skubany normalnie po ulicy latał. Z taką szaleńczą prędkością, że myślałem, iż zaraz wykorkuje na zawał. Ten zając. Chwile go śledziłem na moto. Na jeże też można by uważać, bo wydają się sympatyczne. A na retkini ich nie brakuje. 

Edytowane przez nildur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drewnowska/ Zana - wyjazd z BP... zniknał znak stopu i teraz jest to skrzyzowanie rownorzędne wiec, Drewnowska w kier. Al. Wlokniarzy jest podkoradkowana... w sobote o malo nie zajeb...em w puszke, a koles mi na to ,ze to moja wina...i faktycznie , nie ma tam znaku...

https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=51.779665,19.420381&spn=0.000811,0.002064&t=h&z=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ale to chyba nie jest droga publiczna więc raczej Drewnowska ma pierwszeństwo...

Taka sama sytuacja była opisana kiedyś w gazecie z ulicą Szeregową (Złotno). Procesowali się tam dosyć ostro ale nie znam finału...

Edytowane przez kamaras (wyświetl historię edycji)

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ale to chyba nie jest droga publiczna więc raczej Drewnowska ma pierwszeństwo...

Taka sama sytuacja była opisana kiedyś w gazecie z ulicą Szeregową (Złotno). Procesowali się tam dosyć ostro ale nie znam finału...

Ale, że ul. Zana to nie jest droga puliczna? Nie no raczej jest...I publiczna i do tego utwardzona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie można być pewnym jaka jest jej klasyfikacja :biggrin:  BTW a od al. Unii przed Zana nie ma Romby? ..... yyy tzn rombu (D-1)??

 

kopia-znak-nakazu-c-10-n_530.jpg

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nigdy nie można być pewnym jaka jest jej klasyfikacja :biggrin:  BTW a od al. Unii przed Zana nie ma Romby? ..... yyy tzn rombu (D-1)??

 

kopia-znak-nakazu-c-10-n_530.jpg

Nie ma...

Wracajac do kwestii publicznosci drogi...to nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla przepisow rd... Cos mi sie wydaje, ale jestem na bakier z kodeksem drogowym, ze nei ma znaczenia czy droga jest publiczna czy nie...wazne czy jest utwardzona czy gruntowa....

W wyzej wymienionym przypadku, cala ul. Zana jest utwardzona... Myli jeszcze fakt, ze oboj jest wyjazd z BP,ale wyjazd z BP jest na ul Zana i dopwiro z Zana na drewnowska...moim zdaniem to rownorzedne skrzyzowanie. I jak bym wykurwil w goscia to byla by moja wina....

.moim zdaniem to rownorzedne skrzyzowanie. I jak bym wykurwil w goscia to byla by moja wina....

Edytowane przez Suchy-wolk
cytat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablos zgłoś to do odpowiednich służb i niech działają - coś nie chce mi się wierzyć, że ktoś tam celowo zrobił to skrzyżowanie równorzędne...

 

A swoją drogą to UWAGA na środkowym pasie ulicy Aleksandrowskiej na skrzyżowaniu z ul. Szczecińską w stronę centrum. Przez trzy pasy przechodzi tam poprzeczny garb. Na środkowym pasie jest on co prawda najmniej wybrzuszony, ale po lewej stronie tego środkowego pasa, przed tym garbem znajduje się dodatkowo dziura, która znacznie potęguje doznania przejazdu przez ten garb, no i niszczy zawieszenie naszych moto.

Burek 400 K3:
icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pabianickiej ostatnio jest bardzo wąsko i radzę uważać.

Parę dni temu jak zawsze się przeciskałem lecz było tak ciasno, że stuknąłem w parę lusterek na szczęście bez większych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj w miejscowości Szynkielew na rondzie na zjeździe na S14 było mnóstwo oleju. Jak wracałam wieczorem to nadal było go pełno, taki pas oleju chyba nawet dwa (jak ślady po kołach). Wpadłam w mocny poślizg na nim, bo nie zauważyłam go przez samochód przede mną i cudem nie położyłam motocykla. Także jakby co to uważajcie tam na razie :smile:

Edytowane przez Mała (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skręt z Drewnowskiej w JPII w stronę Pabianic + zebra na środkowym pasie na JPII, coś wylane, glikol/olej, mała prędkość i podparcie nogą uratowało sytuację

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Legionów > Zielona odcinek od Włókniarzy do 1 maja w stronę centrum. Są tam poprzeczne garby na jezdni w rezultacie jeśli ktoś się rozpędza może podbić koło i latanie na gumie

(jak ktoś umie :biggrin: )

 

Na Łąkowej na zakręcie za A.Struga (odcinek jednokierunkowy na wysokości posesji nr 1) na prawym pasie jest łata asfaltowa z jakiejś dziwnej mieszanki i łatwo tam przy złożeniu o uślizg koła szczególnie gdy jest mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeździ śląską uważać na zakręcie przy młynku, bo pełno piachu leży po deszczach i można się nieźle poślizgnąć - dziś driftowalem 4oo ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos leci wlokniarzy kier zgierz - i zglodnieje - u zawraca przy lutomierskiej do maka - to slisko tam dosyc, dzisiaj kolega przede mna ktory o tym nie wiedzial "driftowal" na 2oo

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na skrzyżowanie Lodowa z Dąbro... Jeżdżę tam od kilku lat, ale ostatnio zauważyłem nadmiar idiotów w puszkach. IMO to skrzyżowanie jest mega niebezpieczne, zwolnijcie i najlepiej prawym pasem.

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie ze Zgierza w kierunku Ozorkowa na ostatnim kilometrze po prawej stronie jezdni są niezalane jeszcze dziury po studzienkach, oznakowane ale można się zagapić. No puszki to omijają, czasem baaaardzooo szerokim łukiem, więc podwójna ostrożność przy wyprzedzaniu.

Edytowane przez Przemmo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...