Skocz do zawartości

Jak zabezpieczacie motocykl?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie ten temat powinien byc juz dawno usuniety bo jest to takie kompedium wiedzy ze moze ten temat tylko przysporzyc wiecej biedy niz pozytku  i ABUS xd nie pomoze XD


na u locka wiesz co sie uzywa lewarek samochodowy i nie masz w ciagu 30s u locka

Edytowane przez krzysiek94 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi....

Panowie wiem, że dla chcącego nic trudnego i zawsze można ukraść moto. Równie dobrze jak będziesz już wsiadał na poodpinane moto to ktoś pojedzie Ci paralizatorem po plecach i tyle....

Chodzi raczej o to żeby to utrudnić maksymalnie - czy to lock'iem czy alarmem, łańcuchem itp.

Pytałem o konkretny model bo myślałem, że może ktoś używał, zna, poleca, uważa że to chłam itp.

 

A zrobił się z tego wątek misia pesymisty....i tak ukradną....tym typem rozumowania można by zapytać po co zamykacie drzwi do domu, mieszkania a samochód na kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak dla mnie ten temat powinien byc juz dawno usuniety bo jest to takie kompedium wiedzy ze moze ten temat tylko przysporzyc wiecej biedy niz pozytku

 

 

na u locka wiesz co sie uzywa lewarek samochodowy i nie masz w ciagu 30s u locka

Widzę jesteś specjalistą, też czerpiesz wiedzę w forów?

Najpierw negujesz istnienie tematu, a zaraz po tym informujesz jak co zrobić... dobry typ...  :huh:

 

PS. Nie mówiłem o U-lock'u z Carrefoura i faktycznie.. w U-lock przełożony przez słupek i ramę bardzo łatwo wsadzić lewarek samochodowy.........  :biggrin:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodowca nie będzie przeszkodą ale zniechęcić amotorów których jest dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kto bedzie chcial za***ac motocykl nie bedzie bawil sie w takie rzeczy bo przyjdzie i wyrwie wkladke wiedza ktora powiedzialem jest ogolnie dostepna zadna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wykupic AC?

Z tego co wiem - a mogę się mylić - ubezpieczenie ewentualnie zwraca wartość motocykla bez często dodawanych akcesoriów które potrafią kosztować znaczne pieniądze (gmole, szyba, akcesoryjne zawieszenie, manetki, inny bak, customowe siedzenie, manetki, inny licznik...). Sami wiecie ile tego można napchać i ile wydać. Zwrot w tym momencie za gołą maszynę nie ukoi łez w całości... Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które towarzystwo oferuje AC na motocykl mający 22 lata?

to juz wtedy chyba zabytek i inny rodzaj ubezpieczenia od kradziezy:)

W zasadzie dobre pytanie, w sumie każde dobro powinno podlegać pod AC. Wartość rynkowa to jedno a wartość sentymentalna to drugie. Chyba można wszystko ubezpieczyć przed kradzieżą. Należy jedynie rozważyć czy ubezpieczenie nie przerośnie wartości rynkowej ubezpieczonego towaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthewspl - Ubezpieczenie w żaden sposób nie zabezpiecza motocykla i nie należy jego tak traktować. Zresztą zdaje mi się, że już na ten temat była dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodzi o to, że nawet jak masz dobre AC, to dostaniesz kase, ale moto zabiorą :biggrin: Problemy, problemy, kupa czasu, itp itd, sratatata.

 

A tu chodzi o zabezpieczenie w taki sposób, aby nie ukradli i z tego AC nie korzystać i problemów se nie robić :smile:

 

a ja i tak uważam że pokrowiec to dobre zabezpeiczenei ( w połączeniu z innymi) - nie widac co to za moto, nie widać jak zabezpieczone (chyba że ktoś faktycznie patrzy jak "parkujesz" . 

Edytowane przez Darek_Lodz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego są działania zapobiegawcze (zabezpieczenie) i działania po zdarzeniu (AC) :biggrin: 

 

warto mieć oba :biggrin: zabezpieczenei aby zmniejszyc ryzyko i AC by zmniejszyc skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki model Abusa chcesz to ci ściągnę

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Granit Detecto X Plus 8008 ;) ale zastanawiam się  również nad Detecto 7000 RS1 bo jest tańsza. W każdym razie zależy od ceny. Planuje zakupić bliżej sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.almax-security-chains.co.uk/Almax-Immobiliser-Series-IV__c-p-0-0-70.aspx

kafla to kosztuje komplet, czyli łańcuch, kłódka i kotwa do podłoża.

Sam łańcuch ~85GBP (~440PLN przy kursie 5,18), w zestawie z kłódką ~150GBP (~777PLN) ten Almax series IV

Series 3 wychodzi taniej bez kompletu, najkrótszy 70cm wychodzi ~362PLN

 

Mnie tylko ciekawi ile takie ustrojstwo waży :biggrin: I czy tylko do zabezpieczania pod domem się ten łańcuch nie nadaje

Edytowane przez Sztajero88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

widzę że w temacie zabezpieczania cisza :biggrin: 

jaaaakiś czas temu Motopomocni mieli u nas spotkanie, a dla wszystkich moto Konsalnet uruchomił promocje na bezpieczny motocykl.

Promo się jednak szybko skończyła, cena wróciła do normalnej, jednak wciąż się nad tym zastanawiam.

 

Korzystał ktoś ? Ma ktoś jakieś przemyślenia na temat samej firmy, programu Bezpieczny Motocykl od konsalnetu?
Zastanawiam się, czy warto. 

Edytowane przez Darek_Lodz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się temat podoba! Tylko pytanie po co zabiezpieczać? Znaczy wiem, że po to aby ktoś nie ukradł. Ale bardziej mi chodzi w jakich warunkach? 

Jeśli chodzi miejsce docelowego postoju motocykla, np garaż przylegający do domu. To chyba obecność domowników i zabezpieczenia takiego garażu powinny być wystarczające do zniechęcenia złodzieja. No chyba że ktoś najmuje garaż gdzieś dalej, to wtedy trochę gorzej.

W Anglii jest trochę inaczej, a zwłaszcza w Londynie, gdzie większość trzyma motocykle na ulicy, przed domem. Wtedy taki łańcuch to jedyne zabezpieczenie. Dlatego też testy jakie ktoś zamieścił z tymi łańcuchami są ważne, ale w Anglii. 

Myślę, że dla nas ważniejsze jest to, aby zabezpieczyć motocykl w miejscu tymczasowego postoju. Np parking przed centrum handlowym czy jakiś krotki wypad za miasto. Wtedy większa szansa że jakiś amator bedzie chciał go podprowadzić niż wyspecjalizowany gang. Dlatego postawiłbym na solidny łańcuch z kutką ale bez popadania w paranoje cenową. Bo fakt faktem, może i łańcuch za 1000zł stawi opór ponad metrowym przecinaką, ale akumulatorowej szliwierce z tarczą inox już nie. 

Dodatkowo moim zdaniem, warto zainwestować w jakiegoś gpsa, trackera itp. Bo skoro na łańcuch ktoś jest w stanie wydać 500 zł, to dodatkowe 300 na lokalizator z kartą sim, to chyba nie dużo. 

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi temat zabezpieczania motocykla (i nie tylko motocykla) GPS-trackerem vs zagłuszanie takiegoż przez złodzieja - ktoś coś wie i można się przed tym uchronić? Czy po prostu nie ma sposobu?

https://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group

 

http://www.motostat.pl/user_images/32712/icon3.png - Suzuki GSX750F K6
http://www.motostat.pl/user_images/35804/icon3.png - Yamaha XC125TR

http://www.motostat.pl/user_images/73564/icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli złodziej będzie wiedział, że takie zabezpieczenie jest, na pewno je odłączy. A jeśli nawet nie wie, ale skutecznie zagłuszy sygnał gsm na czas transportu sprzętu to i tak nie dowiesz się, gdzie się znalazł.

Niemniej, takie zabezpieczenie jest dobre na "kolegów" ;) oczywiście pod warunkiem, że nie ogłaszasz wszem wobec: "cześć ludzie, pod siedzeniem mam lokalizator gps".

Edytowane przez karwoj25
. (wyświetl historię edycji)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jeśli nie posiadasz takiego urządzenia to lepiej rozgłaszać wszystkim w koło że je masz. Zawsze jakiś amatorów może odstraszy taka informacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...