Skocz do zawartości

Jak zabezpieczacie motocykl?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

PD nie zrozumieliśmy się zasugerowałem się wielkością pudełka od zapałek a takie są tylko podsłuchy GSM :smile: . Holux jest a raczej był większy i nigdzie nie napisałem że to nie jest lokalizator GPS. Pablos ja również nie napisałem że lokalizator to 100% zabezpieczenie i dlatego wspomniałem o nowym urządzeniu którego jeszcze nie testowałem a działa na zupełnie innej zasadzie. Co potrafią złodzieje nie musisz mnie uświadamiać bo przychodzą do mnie różni ludzie. Natomiast gwarantuje Ci że niektórzy z nich nie bardzo ogarniają te tematy. A może wiesz więcej niż ja w tym temacie, jak tak to może szukasz pracy to Cie zatrudnię ?

Ale, w ktorym temacie:). Pracy nie szukam, mam jej sporo... ale konstruktywnie pogadac zawsze mozemy, o szczegolach moze nei koniecznie na forum...

Lokalizatory rozne przerabialem, w roznym zastosowaniu i w roznych celach. 

 

Edytowane przez Pablos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko myślę że będzie i to nie jedna okazja o ile w końcu ciepło się zrobi a przynajmniej bezdeszczowo :blink: . Ja osobiście zastanawiam się nad produkcją swojego lokalizatora, takiego który spełni oczekiwania klientów. Tak czy inaczej osoby nie wtajemniczone zapraszam :smile:

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkminie ten nowy nadajnik radiowy to będzie bezkonkurencyjny bo w momencie jak będzie ktoś ruszał moto to odrazu otrzymam info na pager. Ciężko to będzie zagłuszyć a jeśli komuś by się nawet udało to w momencie gdy pager straci sygnał od moto to też odrazu dostane powiadomienie :smile:  fajna zabawka i również nie droga więc warto się jej przyglądnąć :decayed:

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam, używam na razie na szczęście się nie przydała:

http://www.motorwings.pl/3528-xenna-xx6-yellow-blokada-na-tarcze-hamulcowa-z-alarmem.html

 

- ma prealarm czyli jeśli coś zaczyna ją wzbudzać to nie wyje od razu tylko emituje krótkie sygnały ostrzegawcze

- o ile dobrze pamiętam z tego co chłopaki z Wingsów mówili to jedyna blokada która jest uznawana przez towarzystwo ubezpieczeniowe (chyba PZU)

- nie miałem fałszywych alarmów - ale zdarza się, że jak założysz na rozgrzane tarcze to podczas stygnięcia metal odpuszcza i są lekki wibracje, które już wychwytuje blokada

- jej kształt utrudnia szybkie przecięcie nożycami pewnie że szlifierka pewnie dała by radę ale zrobi więcej hałasu niż ten alarm

 

No i tyle nie wiem czego więcej oczekiwać ale żeby było obiektywnie to jakieś wady

- niema wyświetlacza i wyboru melodyjek alarmu  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że jak ktoś będzie nam chciał zajumać moto, to podjedzie busem i wrzucą we 2 chłopa na pakę i pojadą z naszą maszyną w siną dal w ciągu 60 sekund ;)

 

taka blokada zabezpieczy nam sprzęt tylko przed gówniarzami, którzy będą chcieli dla żartu przepchnąć nasz sprzęt, poza tym poprawi trochę nasze samopoczucie psychiczne, że moto jest zabezpieczone ;)

 

Nie wiem, czy jest sens wydawać sporo kasy na disclocka z super hiper zabezpieczeniami. Lepiej już chyba zainwestować w dobry łańcuch, którym przykujemy (w miarę możliwości) motocykl do latarni, ogrodzenia itp.

 

sam mam jakiegoś disclokca - nie wiem nawet cóż to za wynalazek ;) i stosuję go niezbyt często, ale jednak ;) dlatego wydaje mi się, żeby przeznaczyć na blokadę nie nazbyt duże środki, bo to nie będzie miało sensu. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

 

Zamierzam zainwestować coś koło 200 zł.

Łańcuch mam, ale potrzebuje coś na szybko i lekkiego pod blok. Tak żebym mógł wpaść na górę i w miarę spokojnie zjeść nie koniecznie w oknie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie taka sama xene jak PIT. zdaje egzamin, hałas robi, odstraszyła już paru ciekawskich co to chcieli "tylko dotknac" 110 czy 120 dB robi swoje jednak :biggrin: fajna sprawa bo jest czuła i nie zapominam o niej - jak tylko odpalam moto to zaczyna wyć i o sobie pzypomina :P jestem bardzo zadowolony, mimo początkowych problemów (jakiś tam wadliwy mechanizm był ale wymienili mi bez problemów i pytań na nowy i śmiga bez zarzutu). kupowałem w WolfMoto na Drewnowskiej i dostałem jeszcze pokrowiec w gratisie :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmaty, a ja wlasnie o oxfordzie niezbyt dobre opinie slyszalem/czytalem, stad decyzja zeby dolozyc i kupic xene ktora opinie ma duzo lepsze.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Każde zabezpieczenia są dobre ale też nie ma takiego które jest nie do obejścia. Z doświadczenia najlepiej sprawdzone zabezpieczenie jakie miałem to samoróbka nie powinienem mówić jakie ale... może komuś się przyda. 

 

Przepis: kupujemy stary telefon np. nokia z modeli monochromatycznych one trzymają po 12-14dni w czuwaniu, kartę sim na zdrapkę następnie montujemy telefon z kartą gdzieś w moto, które jest dostępne dopiero po rozkręceniu moto. Następnie aktywujemy usługę z serii gdzie jest dziecko, czy zlokalizuj mój tel. Nie wiem jakie są teraz dostępne i wsio! Wysyłając SMS dostajemy lokalizację gdzie jest telefon oraz na stronie www mamy przybliżoną lokalizację. 

 

Plusy: 

- działa nawet w garażach 

- nic nie da schowanie moto do kontenera GSM i tak działa w przeciwieństwie do GPS 

- w każdej chwili możemy sprawdzić czy moto stoi tam gdzie ma stać

- złodziej nawet nie dojdzie do tego że takie zabezpieczenie jest do puki nie rozkręci moto

- można ustawić auto odbieranie i słuchać co się dzieje w otoczeniu moto :smile:

 

Minus: 

- brak dokładnej lokalizacji jak w przypadku GPS, ale... w moim przypadku po GSM lokalizacja nigdy nie odbiegała dalej niż 100m więc nawet dla policji łatwiej jeśli mają do przeszukania teren o powierzchni 100m niż o powierzchni kraju :smile:

 

Koszta: 

- karta 5 zł 

- telefon ze 30-50 zł 

- usługa często gratis ale nawet jak płatna to grosze. 

Edytowane przez proxa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie informować o zbytnich szczegółach przy zabezpieczaniu motocykla (a najlepiej informować zaufane osoby w 4 oczy, poza forum). Bo jak ktoś szuka konkretnego modelu na kradzież w Łodzi to pewnie zdaje sobie sprawę że takie forum łódzkich motocyklistów istnieje, a lepiej żeby nie miał wszystkiego podanego jak na talerzu :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ale jest to tak uniwersalne rozwiązanie, że złodziej musiałby rozebrać całe moto na parkingu :smile: żeby to usunąć. Więc uważam że ten sposób jest dość bezpieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuje AC i można spać spokojnie.

 

Możliwe w zasadzie tylko przy zakupie nowego motocykla.

AC dla motocykli mających już kilka lat, to raczej wydatek zbyt duży.

A poza tym mając nawet AC nigdy nie dostaniemy tyle ile wydaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku każde TU, które pytałem o AC dla mojej cebry z 95 roku, najzwyczajniej w świecie odmawiało mi. Powód - pojazd "za stary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to zabezpieczenia wkładając telefon to powiem ci że na parkingach podziemnych czy nawet na wsiach na dużych zadupiach sygnału gsm również nie znajdziesz także to jest ściema że wszędzie będziesz miał dostęp. Co do innych zabezpieczeń to pare ładnych lat temu mercedes ogłosił że nowa s-klasa ma zabezpieczenia nie do rozwalenia, po niedługim czasie pojawił się gostek i po 45 sekundach odpalił sobie takowego mietka :smile: nie ma zabezpieczeń dających 100% pewności, jak ktoś sobie upatrzy twój sprzęt to choćby skały srały i tak go zajumają i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak ktoś się uprze na twoje moto to i tak magicznie wyparuje i tak. Na ten przykład do mojej Suzi wystarczy 2 roślejszych panów i najzwyklejsza przyczepka i moto paruje.

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak może ktoś się zemną nie zgodzi ale ....

Sami kusimy los i kradzież moto!

Byłem ostatnio na jednym z osiedli w podziemnym garażu i co widzę ? Trzy motocykle w żaden sposób nie zabezpieczone! i co najlepsze obok dwóch leżały łańcuchy do przypięcia moto. Nie wspominając, że garaże są wyposażone w instalacje alarmową która oczywiście nie była włączona no bo po co ?!?!?!

 

Więc drodzy motocykliści możecie mieć najlepsze zabezpieczenia ale jeśli ich nie będziecie używać to i wam nie pomogą w godzinie W.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to zabezpieczenia wkładając telefon to powiem ci że na parkingach podziemnych czy nawet na wsiach na dużych zadupiach sygnału gsm również nie znajdziesz także to jest ściema że wszędzie będziesz miał dostęp. Co do innych zabezpieczeń to pare ładnych lat temu mercedes ogłosił że nowa s-klasa ma zabezpieczenia nie do rozwalenia, po niedługim czasie pojawił się gostek i po 45 sekundach odpalił sobie takowego mietka :smile: nie ma zabezpieczeń dających 100% pewności, jak ktoś sobie upatrzy twój sprzęt to choćby skały srały i tak go zajumają i tak.

nie do końca... w BlueCity np. w Wawie pokazuje dość dokładnie na najniższym poziomie sprawdzone. GSM sygnał jest teraz mocny. Na wsiach fakt ale wystarczy 2 anteny sygnałowe i już plus minus masz sygnał ;) Sporo latałem w różne miejsca nawet pod wsie Rzeszowskie i zawsze pokazywało z dokładnością minimum 150-200m :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...