Skocz do zawartości

Jak zabezpieczacie motocykl?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Może ja, ale tez uwazam, ze jak beda chcieli to wszystko ukradna, wiec co za roznica lancuch za 80, 150, czy 300 jesli roznia sie tylko czasem potrzebnym na przeciecie.... To jest lancuch ktory chroni przed potencjalnymi frajerami ktorzy mogli by moto przepchnac, zwinac bez narzedzi i to mozemy utrudnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co łańcuch... mój grat stoi sobie ładnie na podwórku i jakoś nikt go nie chce ukraść... może dla tego że po pierwsze, nie da się go wyprowadzić ( fabryczna blokada kierownicy, jak nie zablokujesz, to kluczyka nie wyjmiesz ), po drugie nie da się go odpalić nawet z kluczykiem ( odpalić Hadrę potrafię tylko Ja i Yumii ) a po trzecie waży 300 kilo więc wynieść się go też nie da :P

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra no moj tez na podworku stoi bez zadnych blokad, ale jak juz do pracy jade... Jak jestem do 16 to nie blokuje nic tylko kierownice, jak do 22 to juz wole sie przypiac do slupa, i tak blokuje kierownice, no i moja suzi z plynami wazy cos kolo 250 a pewnie w pare osob by ja wyniesli (jak malucha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, gryzła by i kopała i by się wynieść nie dała, przygniotła by złodziei i poczekała na wsparcie :biggrin:

- Regis-

 - Airbrush & Tattoo Artist-

 

                                                                                -Wolna grupa Wujków Motocyklowych Łódź-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto chodzi z kątówką? ;p zwłaszcza, że ciche to to nie jest

Ten , kto kradnie rózne rzeczy, czasem motocykle....

 

 

Nie mam klodki w lancuchu, a druga sprawa kto mi to za przeproszeniem kur... Katowka na ulicy potraktuje? Skad prad?

Nie masz klodki w lancuchu...Bro to jak spinasz lancuch:) ? Na trytki?? ;)4.jpg

Skad prad...? z akumulatora , np. http://centrumkolorow.pl/pl/p/SZLIFIERKA-KATOWA-AKUMULATOROWA-W-18-LTX-125-METABO-602174500/2822 , http://www.hilti.pl/holpl/page/module/home/browse_main.jsf;jsessionid=0505878DEC92ADBBADC4AB178360BFBF.node2?lang=pl&nodeId=-497902

 

 

 

 

damn byle pocisnac

A kto Ci ciśnie... jakis nadwrazliwy kolego jestes...

Edytowane przez Pablos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też właśnie się zastanawiam nad jakimś "zabezpieczeniem"

 

lecz taka prawda, że jak ktoś się uprze to i tak ukradnie moto...

a wszelkie zabezpieczenia chronią jedynie przed przypadkowymi pseudo złodziejami... chociaż nawet zabezpieczenie nie pomoże przed wywróceniem moto, poobijaniu i pourywaniu części...

taki biedny i cwany nasz kraj, że każdy kombinuje by mieć więcej.

 

Podczas pobytu w Szwajcarii nie spotkałem się by moto były czymś zabezpieczane. Nawet cabriolety stały z pootwieranymi dachami na ulicach...

Ale cóż się dziwić jak dziennie zarabia siętam jak w miesiąc u nas :decayed:  a paliwo w cenie naszej :biggrin:

Dla porównania na pełny bak moto pracowałem niecałą godzinę, a w Polsce 8 heh -_-

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sobą woziłem blokadę na tarczę... Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że ciężko ją zniszczyć i przeciąć. Łańcuchy? Pierwszy lepszy giguś przyjdzie z konkretnymi nożycami i po zabawie. Kiedyś na necie widziałem taki test, gdzie producent twierdził, że czas potrzebny na rozbrojenie łańcucha to 10-15 min. a koleś przecinał nożycami w 10 sek. Tak czy siak, coś tam zawsze warto ze sobą mieć ;) 

 

Taka spektakularna akcja: 

 

Jak się komuś nie chce czekać niech sobie puści od 2:50 :P Kradzież motocykla trwała 25 sek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pieknie..... Widac ze byli to czarni ;p co do tarczowych blokad to sa o tyle slabe ze ich nie widac, jak ktos bedzie chcial przepchnac, nagle kolo sie blokuje i moto black hawk down, lepsze to niz brak moto. Dobrym rozwiazaniem jest blokada i jakis alarm dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tarczowych blokad to sa o tyle slabe ze ich nie widac

Można stosować linkę przypominającą o blokadzie. Te z alarmem piszczą jak o niej zapomnisz i ruszysz do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak czytam te wszystkie wasze wpisy i nie widzę jednego dość fajnego sposobu na zabezpieczenie motocykla :biggrin: . Mianowicie chodzi mi o lokalizator GPS możecie nabyć coś takiego u mnie w sklepie za 350zł dam jeszcze rabat B) . Urządzenie działa w ten sposób że po tym jak do niego zadzwonimy to wysyła nam swoją pozycję GPS. Moim zdaniem bardzo fajna sprawa. Ostatnio dorwałem też inne urządzenie które komunikuje się z czujnikiem kodowaną drogą radiową i informuje nas poprzez pager o niepokojących zdarzeniach, co prawda jest ograniczone zasięgiem (2km pewnie w terenie otwartym - jeszcze nie testowałem) ale to i tak niezły zasięg :smile: . Problem polega na tym że głównie przeznaczone to jest do aut jednak i w motorze można tego użyć tylko że instrukcja jest po włosku i musiał bym do tego usiąść i rozkminić co i jak a z czasem jest dość ciężko :unsure: .

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wszystkie wasze wpisy i nie widzę jednego dość fajnego sposobu na zabezpieczenie motocykla :biggrin: . Mianowicie chodzi mi o lokalizator GPS możecie nabyć coś takiego u mnie w sklepie za 350zł dam jeszcze rabat B) . Urządzenie działa w ten sposób że po tym jak do niego zadzwonimy to wysyła nam swoją pozycję GPS. Moim zdaniem bardzo fajna sprawa. Ostatnio dorwałem też inne urządzenie które komunikuje się z czujnikiem kodowaną drogą radiową i informuje nas poprzez pager o niepokojących zdarzeniach, co prawda jest ograniczone zasięgiem (2km pewnie w terenie otwartym - jeszcze nie testowałem) ale to i tak niezły zasięg :smile: . Problem polega na tym że głównie przeznaczone to jest do aut jednak i w motorze można tego użyć tylko że instrukcja jest po włosku i musiał bym do tego usiąść i rozkminić co i jak a z czasem jest dość ciężko :unsure: .

dawaj jakiś opis ulotkę lub aukcje. poczytamy pomyślimy
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak czytam te wszystkie wasze wpisy i nie widzę jednego dość fajnego sposobu na zabezpieczenie motocykla :biggrin: . Mianowicie chodzi mi o lokalizator GPS możecie nabyć coś takiego u mnie w sklepie za 350zł dam jeszcze rabat B) . Urządzenie działa w ten sposób że po tym jak do niego zadzwonimy to wysyła nam swoją pozycję GPS. Moim zdaniem bardzo fajna sprawa.

 

No to jest rozwiązanie :smile: o ile można to ukryć i nie przykuwa uwagi :smile: bo jeśli już ktoś kradnie moto to pewnie ogląda go dokładnie i zaraz by wyrzucił nadajnik ;)

Daj więcej info :smile: o tym sprzęcie ;)

qxK0W5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wszystkie wasze wpisy i nie widzę jednego dość fajnego sposobu na zabezpieczenie motocykla :biggrin: . Mianowicie chodzi mi o lokalizator GPS

słabo z czytaniem ;)

 

GPS w postaci rejestratora trasy z GSM jest (wielkość pudełka od zapałek), łańcuch jest tylko dodatkową przeszkadzajką...

a ja polecam Tracker Holux 007 http://www.rikaline-gps.pl/ftp/007/007-instrukcja_obslugi.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wszystkie wasze wpisy i nie widzę jednego dość fajnego sposobu na zabezpieczenie motocykla :biggrin: . Mianowicie chodzi mi o lokalizator GPS możecie nabyć coś takiego u mnie w sklepie za 350zł dam jeszcze rabat B) . Urządzenie działa w ten sposób że po tym jak do niego zadzwonimy to wysyła nam swoją pozycję GPS. Moim zdaniem bardzo fajna sprawa. Ostatnio dorwałem też inne urządzenie które komunikuje się z czujnikiem kodowaną drogą radiową i informuje nas poprzez pager o niepokojących zdarzeniach, co prawda jest ograniczone zasięgiem (2km pewnie w terenie otwartym - jeszcze nie testowałem) ale to i tak niezły zasięg :smile: . Problem polega na tym że głównie przeznaczone to jest do aut jednak i w motorze można tego użyć tylko że instrukcja jest po włosku i musiał bym do tego usiąść i rozkminić co i jak a z czasem jest dość ciężko :unsure: .

 Pomysl za***isty,ale... tak jak inne zabezpieczenia pomoze nam tylko w przypadku amatorow a nie zlodzieji... Lokalizator działa bardzo dokladnie , z dokaldnoscia do kilka metrow i fajnie, za***iscie, po prostu bajka...ale jest jedno ale... Do przekazywania pozycji korzysta z modulu GSM, czyli wkladamy do urzadzenia dowolna karte SIM i transmisja komorkowa urzadzenia wysyla dane z lokalizacja na wskazany telefon, serwer, etc...i tu problem. Zagluszenie sygnaly gsm jest banalnie proste...zagluszenie sygnalu gps wykonalne... i nie kosztuje to duzo... tu przyklad http://www.spy-shop.pl/przenosny-zagluszacz-sygnalow-gsm-wifi-gps-pro-hj120b-p-415.html . Wiec zawiaja nam moto, pakuja na busa, w buzie jest zaluszacz  i d*pa...nie znajdzemy motka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdy ma zagłuszacz i tak lepiej mieć tracker niż nie posiadać go i pluć sobie w brodę po fakcie

 

Jasne, ze tak! To jest tak jak z innymi zabezpieczeniami... przed amatorem zwykla klodka wystarczy...chodzi mi o to ,ze lokalizator to juz nie jest idealne , stu procentowe rozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma zabezpieczenia w 100% No można wynająć ochronę a nawet wojsko aby pilnowało o2o ale koszty do zysku szybko zweryfikują takie rozwiązanie ;)

Idealnego nie ma, ale jest AC;) tylko te koszty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak mówiłem zajmuje się tym tematem :smile:. PD wcale nie jest u mnie słabo z czytaniem jak sam zauważyłeś to o czym było pisane to podsłuch gsm z możliwością lokalizacji po BTSie czyli żadna lokalizacja bo moto i tak może być wszędzie to co ja proponuje to lokalizator GPS ( dokładność położenia do 5m) coś podobnego do urządzenia firmy Rikalline której jestem dystrybutorem na terenie woj. Łódzkiego ( z tym że z tego co wiem to ten model Holuxa nie jest już produkowany a szkoda bo były całkiem fajny). Co do zagłuszania to oczywiście można to zrobić ale niestety za dużo ludzi wierzy w to co piszą tu lub tam aby tylko coś sprzedać :smile:  i tak jest np. z tym sprzętem ze spy-shopu który nie pokrywa całego pasma więc złodziej który by z tego korzystał mógł by się nieźle zdziwić  :biggrin: szczegółów na forum zdradzać nie będę :decayed:

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak mówiłem zajmuje się tym tematem :smile:. PD wcale nie jest u mnie słabo z czytaniem jak sam zauważyłeś to o czym było pisane to podsłuch gsm z możliwością lokalizacji po BTSie czyli żadna lokalizacja bo moto i tak może być wszędzie to co ja proponuje to lokalizator GPS ( dokładność położenia do 5m) coś podobnego do urządzenia firmy Rikalline której jestem dystrybutorem na terenie woj. Łódzkiego ( z tym że z tego co wiem to ten model Holuxa nie jest już produkowany a szkoda bo były całkiem fajny). Co do zagłuszania to oczywiście można to zrobić ale niestety za dużo ludzi wierzy w to co piszą tu lub tam aby tylko coś sprzedać :smile:  i tak jest np. z tym sprzętem ze spy-shopu który nie pokrywa całego pasma więc złodziej który by z tego korzystał mógł by się nieźle zdziwić  :biggrin: szczegółów na forum zdradzać nie będę :decayed: .

Sprzet z linku to tylko przyklad...prosze Ci nie sugeruj,ze zlodzieje to debile i gamonie...Zapewniam Cie,ze sa lepiej wyszkoleni i wyposazeni niz Ci sie wydaje... Zapodales temat na zabezpieczenie moto, a ja tylko pisze,ze nie jest to patent nie do obejscia. Po drugie wystarczy garaz podziemny, albo nieco "wyciszony" i tez bedzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD nie zrozumieliśmy się zasugerowałem się wielkością pudełka od zapałek a takie są tylko podsłuchy GSM :smile: . Holux jest a raczej był większy i nigdzie nie napisałem że to nie jest lokalizator GPS. Pablos ja również nie napisałem że lokalizator to 100% zabezpieczenie i dlatego wspomniałem o nowym urządzeniu którego jeszcze nie testowałem a działa na zupełnie innej zasadzie. Co potrafią złodzieje nie musisz mnie uświadamiać bo przychodzą do mnie różni ludzie. Natomiast gwarantuje Ci że niektórzy z nich nie bardzo ogarniają te tematy. A może wiesz więcej niż ja w tym temacie, jak tak to może szukasz pracy to Cie zatrudnię ?

www.szpiegowskie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...