Skocz do zawartości

Suzuki GS500 / Kawasaki ER5 - pomoc w zakupie/ocenie przedzakupowej


Ravi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś na pierwszy motocykl. W Łodzi na chwilę obecną dużo GSów. GS500 też mnie przyciągnął ponoć małym spalaniem. Niestety pojawił się problem. Niestety nie mogę powiedzieć bym się znał na temacie, chyba 4 lat jeżdżę tylko 50cc. Przychodzę więc tutaj z prośbą o pomoc w zakupie ewentualnie pomocy w oględzinach przedzakupowych

Pierwszym kandydatem jest z GS z serwisu PePe Motoryzacja
https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-gs-500-a2-zarejestrowany-w-pl-po-serwisie-inne-gsy-CID5-IDTBcQg.html
Przebieg tutaj wygląda najbardziej sensownie (19 lat i 60 tyś km). Mam też nadzieję że będzie w lepszym stanie niż od osoby prywatnej

 

Jest też nieco tańszy i nowszy bo 2007 ale z dziwnie małym przebiegiem: 16 lat i tylko 20 tyś km?
https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-gs500-maly-przebieg-CID5-IDU89us.html

 

Jest też wystawiony ER5 w Pabianicach
https://www.otomoto.pl/oferta/kawasaki-er-kawasaki-er5-ID6FrHib.html
Wydaje mi się że chłodzenie cieczą będzie sporym atutem. Motocykl jednak ma dziwnie mały przebieg jak na sprzęt z '97 (24 tyś km)

 

Samo ER5 bardzo mi polecano i prawdę mówiąc początkowo nastawiałem się właśnie na ten motocykl jednak mało go w samej Łodzi, dlatego zacząłem przyglądać się GSom

Czy ktoś mógłby doradzić w zakupie albo nawet być w stanie podjechać i pomóc w oględzinach?

Edytowane przez Ravi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się skontaktować z użytkownikiem @Kastomek (opinie i kontakt masz w wątku poniżej) - ma pozytywne opinie i pomógł już paru kolegom z forum

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lancet napisał(a):

Spróbuj się skontaktować z użytkownikiem @Kastomek (opinie i kontakt masz w wątku poniżej) - ma pozytywne opinie i pomógł już paru kolegom z forum

Późnym popołudniem napisałem smsa (dzwonić nie chciałem by losowymi telefonami nie męczyć o godzinach gdy człowiek chce odpoczywać) z pytaniem, czy jeszcze się zajmuje pomocą przy zakupie, ale niestety nie dostałem odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GS500 obejrzyj dokładnie silnik pod kątem wycieków: dekle, miska olejowa. Sprawdź stan oleju, bo to silnik chłodzony powietrzem i lubi sobie nieco oleju wziąć.

Sprawdź ładowanie na wolnych obrotach i w połowie zakresu obrotomierza, ok. 5000rpm.

Poza tym standardowa ocena stanu. Przejedź się, sprawdź każdy bieg. 

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę mnie nie było ...

Skończyło się na kupnie GS 500. Motocykl udało się kupić od PePe Motoryzacja (drugi linki). Bardzo przyjemna osoba w kontakcie. Na chwilę obecną mogę tylko polecić

Sam motocykl też przyjemnie jeździ. Na razie wymieniłem w nim tylko filtr oleju, olej i filtr powietrza

Co mnie zastanawia to to że na postoju (na sprzęgle i luzie) na niższych obrotach (głównie gdy jeszcze się nie rozgrzał dobrze) czasami słychać stuknięcie i nagły spadek obrotów. Później obroty ponownie odbijają do góry. Nie dzieje się tak już po rozgrzaniu, albo dzieje się to niesamowicie rzadko. Muszę spróbować to jakoś zlokalizować

Na tę chwilę jednak bez problemu kilka razy obróciłem do Piotrkowa i z powrotem. Bardzo przyjemnie się nim jeździ w mieście jak i poza miastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ravi napisał(a):

czasami słychać stuknięcie i nagły spadek obrotów. Później obroty ponownie odbijają do góry. 

Może masz klimatyzację ,  objaw zupełnie jak przy załączaniu kompresora klimy w starym aucie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stukanie jest jakoś powtarzalne, tzn jest opcja żeby to nagrać albo zaobserwować? Gdyby była taka opcja to mógłbym podjechać i posłuchać :)

 

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...