Skocz do zawartości

Wymiana oleju Suzuki xf 650


flamingo8333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników jednośladów . Panie i Panowie posiadam Suzuki xf 650 od jakiegoś czasu i pojawił się mały problem . Po wymianie oleju z 10w40 syntetyk na 20w50 mineralny motorek po odpaleniu po jakiś 30 sekundach zaczyna palić olej i dość mocno kopci na niebiesko, trwa to max 30 sekund po czym problem znika i nie puści dymka nawet przy odcięciu , może ktoś z was miał podobny problem i sobie z tym poradził i udzielił by pomocy przy tym problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile tego oleju spala? Kopci po każdym odpaleniu czy tylko po dłuższym postoju?

Takie kopcenie może wskazywać na uszczelniacze zaworowe. Ale co ma do tego zmiana oleju, tego nie wiem 😉

Edytowane przez karwoj25 (wyświetl historię edycji)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie zdziwiło że to wystąpiło po zmianie oleju z 10w na 20 w czesniej takich dziwnych objawów nie było. Kopci jak dłużej postoi . Tak nagle padły by uszczelniacze zaworowe? Motorek za miesiąc jedzie na serwis to może wymienię uszczelniacze i zobaczę czy problem się będzie powtarzał.

 

Co do spalania oleju to dokładnie nie wiem bo jeszcze nie mierzyłem , ale dziś troszkę nakręcę kilometrów to zobaczę jak to będzie wyglądać .

 

W dniu 12.02.2023 o 12:16, flamingo8333 napisał:

Co do spalania oleju to dokładnie nie wiem bo jeszcze nie mierzyłem , ale dziś troszkę nakręcę kilometrów to zobaczę jak to będzie wyglądać .

Dodam ,że wymienione zostały też świece ,ze zwykłych prostych tanich na irydowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Suchy-wolk zmienił(a) tytuł na Wymiana oleju Suzuki xf 650

Nie jestem mechanikiem, ale czy nie wlałeś zbyt dużo oleju? Widzę, że to częsta przypadłość u znajomych w motocyklach.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Pojeździłem troszeczkę w czoraj jakieś może 100km pykło i dziś motorek odpaliłem i odziwo nawet dymka nie puścił więc już całkiem zgłupiałem. Oleju leje zawsze tak żeby było troszkę więcej jak połowa okienka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...