Skocz do zawartości

Powypadkowa HONDA CBF 600 o nr rej. EBESF75 może być teraz na blachach ELA...


Honda CBF 600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kilka dni temu zdecydowałem się na podjęcie próby zakupu wymarzonego motocykla jakim jest Honda CBF 600 2005r (czarna). Udałem się do sprzedawcy (jak się okazało nieuczciwego). W ogłoszeniu na OLX informował, że motocykl jest cacy, nieuszkodzony, ma wszystkie papiery, badania techniczne itd itp. no ogólnie to stan igła. Przejechałem się nim dosłownie 300 metrów. Nie zauważyłem aby posiadał jakieś widoczne wady. Podjąłem decyzję o zakupie. No i wtedy zaczęły się schody.. Gościu nagle twierdzi, że papiery od motocykla ma gdzieś w busie i że wyszedł przegląd, który niby miał być ważny cały rok. Typ mówi że przegląd zrobi i mi przywiezie motor. Dałem 600zł zaliczki. Po powrocie do domu ustaliłem w historii pojazdu, że w 2018 roku brał udział w poważnym wypadku drogowym gdzie został zatrzymany dowód rejestracyjny z adnotacją że "zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne pojazdu w tym rama". Motocykl stał od 2019 roku do 2022 roku aż do mojego przyjazdu bez przeglądu co jasno wskazuje, że stał w kawałkach. Zrobił ten przegląd 2.03.2022 i diagnosta zamieścił wpis "badanie techniczne po wypadku drogowym". Gość się wypierał, że żadnego wypadku nie było itd. od słowa do słowa zaczął nagle być chamski przez telefon. Ugadaliśmy się na zwrot zaliczki gdzie po chwili mówi do mnie, że przejazd jego motocyklem kosztuje 1000zł. Pojechałem do gościa po kasę. Robił mega problem, awanturował się, popychał, groził. Na miejsce przyjechała policja i w rezultacie oddał zaliczkę. Ogólnie cham i prostak. Nie polecam tego gościa. Łapcie dane pojazdu. HONDA CBF 600 EBE SF75 VIN ZDCPC38B05F051813 stan licznika na tą chwilę to 30 340. Omijajcie ten motocykl z daleka. Łapcie zdjęcia. P.S. Może go przerejestrować na tablice z Łaski tj. ELA...

1646402027369.jpg

1646402027381.jpg

1646402027387.jpg

Edytowane przez Honda CBF 600
Uzupełnienie tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu nagle kręci z przeglądem i brakiem dokumentów. Motor chyba drogawy a dopiero sprawdzasz jego historię po wpłacie zaliczki. Więcej rozsądku przy zakupie i nie napalania się na igły w stanie bo tak jak z samochodami na giełdach wszystkie od handlarzy miały lakier nówki bez rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie napalal. Jak by tak było to bym go kupił od razu. Zaliczka była rezerwacyjna w razie jak by Moto było git to żeby nie sprzedał nikomu. Sprawdzany był w takich miejscach że trwało to 2 dni. Ale doszedłem do każdego szczegółu 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że sprawa zakończyła się pozytywnie dla Ciebie. Natomiast ku przestrodze wątek istotny, dla kolejnych potencjalnych kupców.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...