Skocz do zawartości

Spotkania Choperów-Cruiserów


Micek1968

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Bemol

    235

  • Roberto-pol72

    134

  • AndrzejM

    104

  • Micek1968

    102

Ja śmigałem byłe w Bełchatowie i górce Kamińsk :smile:

A ty chwal się gdzie byłeś bo może masz jakieś fajne miejsce do obejrzenia a słyszałem że ten weekend też ma być ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że jeździłem i w poniedziałek też ,a potem już graty trzeba było wozić, to już puszką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

No i jak? Chromy wypucowane przed wiosną?... Jeszcze jakiś miesiąc może półtora i na drogę...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto już w pełni gotowe... nawet zacząłem już sezon! Otóż przejechałem z miejsca zimowania w Zgierzu do Liberty na serwis i po kilku dniach w odwrotną stronę. Szczęśliwie nie było śniegu - jakiś 1 stopień na plusie i dość sucho. Tylko ludzie w puszkach i na przystankach patrzyli jak na wariata...ale w końcu się nie mylili...

:crash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy chromami, ale odwieczny dylemat: olej zmieniać przed czy zaraz po sezonie :help: :biggrin: ?

 

A co do rozpoczęcia sezonu to chyba nie wcześniej jak pod koniec marca. Póki co zima trzyma :disgusted:

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy chromami, ale odwieczny dylemat: olej zmieniać przed czy zaraz po sezonie :help: :biggrin: ?

Gdzieś wyczytałem że lepiej dla silnika pod koniec sezonu.

 

Dokładniej to czytałem o zimowaniu, bo niektórympewnie wypadnie kilka razy w sezonie zmienić olej.

Czysty nowy olej silnikowi nie zaszkodzi a przepracowany nie musi zaszkodzić, ale na pewno ma swoje minusy.Utracone właściwości itp.

Edytowane przez miqul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że lepiej dla silnika pod koniec sezonu

 

 

Wyczytałem że są zwolennicy i przeciwnicy wymiany oleju tuż po i tuż przed. A gdzie ? Chociażby na forum które mam w stopce :smile:

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna szkoła jest taka żeby zmieniać na koniec sezonu kiedy cały ten syf w silniku jest wymieszany i wszystko ładnie zejdzie a przez zimę będzie stał sobie na świeżym. A druga żeby przez zimę stał na tym starym bo to i tak już do wylania a na wiosnę się wymienia i tyle...

A ja jestem zwolennikiem jeszcze jednej metody żeby wymianiać tak co 7-8 tys km.. :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jestem zwolennikiem jeszcze jednej metody żeby wymianiać tak co 7-8 tys km.

I dlatego że w poprzednim sezonie mniej więcej tyle nakręciłem zmiana mnie czeka.

Nie jestem zwolennikiem ani jednych ani drugich. Nie potrafię tego znaleźć ale pewien koleś wysoko postawiony w koncernie produkującym oleje silnikowe nie wymieniał w swoim aucie oleju przez kilkanaście bodajże lat i wszystko było ok. Ale że aż takim ekstremistą nie jestem, wystarczy jak wymienię olej przed sezonem ;) A w przyszłym może po ? :smile:

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię tego znaleźć ale pewien koleś wysoko postawiony w koncernie produkującym oleje silnikowe nie wymieniał w swoim aucie oleju przez kilkanaście bodajże lat i wszystko było ok

Chyba czytaliśmy to samo, bodajże na wykopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie róbmy offtopa

 

Wydaje mi się że takie tematy jak spotkania powinny być w HP. Chociaż z drugiej strony aktywność wolnobieżnych nie jest oszołamiająca i jakby ten temat przenieść do HP to już w ogóle byśmy się chyba nie odnaleźli  :smile:

yamaha-stars.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wygoniłem wczoraj pająki z wydechu.A ustawka z dziką roskoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko się zrobi jakieś 10-15 na plusie żebym nie musiał szyby skrobać :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, bo takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...