Skocz do zawartości

Przerejestrowanie skutera


Krisof24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak to teraz jest ponieważ zakupiłem kiedyś skuter a mianowicie przed 1 stycznia 2020 roku i do tej pory jeszcze go nie przerejstrowalem na siebie , zarejestrowany jest w Polsce czy przy kontroli mogą mi wlepić jakiś mandat za brak przerejstrowania? Drugie pytanie to takie że ubezpieczyłem go kiedyś w jednej z firm ubezpieczeniowych lecz nie zrezygnowałem i nie opłacałem go teraz chciałbym go ubezpieczyć w innej firmie czy nie będzie z tym problemów? Czy można ubezpieczyć np na 6 miesięcy i to przez internet? Proszę o odpowiedź kto jest w 100% pewien. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązują Cię przepisy na dzień zakupu motocykla. Jeśli to 2019 rok to miałeś 30 dni na rejestrację, ale bez sankcji urzędowych. Niemniej, w razie kontroli policjant najprawdopodobniej zatrzyma dowód (lub zablokuje w CEPIKu) i po odbiór będziesz jechał do Wydziału Komunikacji, który wydał ten dowód.

Jak chodzi o OC. Jeśli ubezpieczyłeś pojazd to cały czas jest tam ubezpieczony, ale nie opłacony. Musisz uregulować należności z obecną firmą, możesz wtedy wypowiedzieć taką umowę i tego samego dnia podpisać nową. Musisz mieć ciągłość OC. Jeśli nie jesteś komisem nie możesz ubezpieczyć pojazdu na jakiś czas, tylko na rok. Zadzwoń do firmy gdzie ubezpieczyłeś skuter po raz pierwszy i dowiedz się jak bardzo jesteś zadłużony.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież teraz weszły przepisy o karaniu za brak przerejestrowania. Wcześniej był miesiąc ale nie było kary i ludzie jeździli na starych tablicach. Ciekawe czy teraz przy rejestracji na siebie nie będzie jakiejś opłaty za długi termin. OC to inna sprawa bo to trzeba załatwić w pierwszej kolejności. Tylko czemu ubezpieczyciel nie wezwał nowego właściciela do zapłąty składki skoro stary pewnie wypowiedział umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, przepisy weszły niedawno. Ale nie dotyczą osób, które zakupiły pojazd przed zmianą.

4 godziny temu, Robaszek napisał:

Tylko czemu ubezpieczyciel nie wezwał nowego właściciela do zapłąty składki skoro stary pewnie wypowiedział umowę.

Kolega twierdzi, że już ubezpieczał ten pojazd, więc nie ma tu mowy o zmianie właściciela. Ale mogę się mylić, niech kolega doprecyzuje.

Edytowane przez karwoj25
Literówki (wyświetl historię edycji)

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...