Skocz do zawartości

Znawce piecow weglowych i gazowych potrzebuje.


JAREK-XJR

Rekomendowane odpowiedzi

Ogladalem niedawno pewien dom. Jest tam instalacja co i cw ogrzewana przez piec gazowy. Z tego co sprzedajacy mowi, mozna tez grzac piecem weglowym, ktory, jak dobrze zrozumialem, jest tez wpiety w instalacje co i cw. Czy to sie nie kloci? Gdzies czytalem, ze nie dobrze jest jak instalacje przystosowana do pieca weglowego podlacza sie go gazowego. Czy to prawda? Pewnie chodzi o temperature wody powracajacej, ktora to przy piecu kondensacyjnym nie powinna byc wyzsza niz 57 stopni.

Pomoze ktos?

Moze ktos, kto sie zna moglby pojechac ze mna i przyjzec sie instalacji?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale się wypowiem :P

Przedewszystkim dowiedz się, czy jest tam kocioł kondensacyjny - nie każdy gazowy taki jest. Kondensacyjny jest dużo bardziej ekonomiczny i najlepiej sobie radzi w instalacjach niskotemperaturowych z ogrzewaniem podłogowym lub mieszanym. W tym domu pewnie jest zwykły, a instalacja jest przygotowana na wysoką temperaturę (wielkość grzejników), skoro jest tam też kocioł węglowy.

Wg. mnie niezależnie od tego czy kocioł jest kondensacyjny, czy nie, to oba kotły powinnny być połączone równolegle z zaworami odcinającymi zarówno jeden jak i drugi - jeżeli tak jest to nic się nie będzie kłócić.

Napisz w jakim regionie jest ten dom, to ci podeśle na pw namiary na człowieka, który mi wykonywał kotłownię i zrobił to zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, JAREK-XJR said:

Okolice Dobronia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Polecam tą okolicę :)

Wysłałem ci na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
×
  • Dodaj nową pozycję...