Skocz do zawartości

Kobinezon czy kurtka+spodnie


andmst

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinezon tylko jak większość czasu spędzasz na torze. Ja wolę dwuczęściowe zestawy. Są dużo bardziej uniwersalne.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jednoczesciowy kombiak na tor jest idealny ale wygodnie jest w nim tylko na motocyklu. Funkcjonowanie na nim poza torem i po zejsciu z motocykla jest bardzo niewygodne. Dwuczesciowe kombi jest wygodniejsze znacznie do jazdy po miescie, na torze tez sie sprawdzi ale jednak podczas tylko sporadycznych torowych wypadow. Po pierwszych glebach na torze kazdy stwierdza ze lepiej miec na tor jednoczesciowy. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to zależy od tego co robisz na moto (dojazdy do pracy? Jazda turystyczna? Jazda weekendowa z zacięciem sportowym? itp.) i jakie to moto masz. Dlatego ja mam dwa zestawy. Kurtka materiałowa i jeansy do "sklepu po bułki" :D oraz dwuczęściowa skóra na szybsze wypady po lokalnych drogach. Ale planuje kupić zestaw #3 Tekstylny kombinezon na wyprawy turystyczne.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rogal napisał:

Ale planuje kupić zestaw #3 Tekstylny kombinezon na wyprawy turystyczne.

Dokładnie. Tego mi brakuje też.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zalezy co robisz i jak jezdzisz, wzorowo jest miec wszystko: kombi jedno i dwuczesciowe, tekstyle do turystyki z membrana, mesz na upaly, jeansy i kurtke skorzana. Autor postu piszac kombinezon naprowadzil mnie na ubior sportowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Matthewsmoto napisał:

wzorowo jest miec wszystko:

Właśnie, że bzdura. Wzorowo jest mieć to co Ci potrzebne.

Trzeba zdefiniować, rodzaj motocykla oraz preferencje do stylu jazdy. A co do wyboru konkretnej odzieży, zachęcam do opcji szukaj w prawej cześć strony, gdyż dyskusji na temat konkretnej odzieży, było sporo.

4 godziny temu, Matthewsmoto napisał:

Autor postu piszac kombinezon naprowadzil mnie na ubior sportowy... 

Nie wiem jak wysnułeś takie wnioski, skoro temat i pierwszy post dość konkretnie precyzuje. Fiksacja na punkcie torowania? ;) 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam wszystko :D 

1. Skórzane kombi jednoczęściowe - zdecydowanie najwygodniejsze, najbezpieczniejsze i wygląda najfajniej. Jednak mimu wielu zalet w sumie rzadko używam, muszę mieć co najmniej te 30 - 50 km, i tez nie zawsze wezmę (zależy gdzie jadę :) ostatnio jechałem do sądu w Piotrkowie po dokumenty ... jednak wziąłem full tek styl, nie chciałem chodzić w pełnej skórze w sądzie :D )  

2. Skórzane 2 częściowe - w skrócie jak dla mnie te 2 częściowe oznacza tyle, że biorę samą kurtkę... Jeżeli zabieram obie części - to wole kombi 1 częściowe, ubierania jest tyle samo (a nawet jednoczęściowy idzie szybciej włożyć  :) , potrzeba wprawy). Oczywiście mając 2 kombi mogę wybrać, ale jeżeli ma to być jeden komplet - zdecydowanie polecałbym 2 częściowy, z powodu możliwości (jednoczęściowego nie urwę w połowie :D

Rożnica między 1 a 2 jest minimalna, 1 jest fajniejsza i wygodniejsza podczas jazdy, nie tylko torowej. Oczywiście 1częściowy kombiak to większe problemy podczas przerwy np. na "dwójkę" :) , czy po prostu odstawienia kurtki na spacerek. 

3. Tekstyl - najbardziej uniwersalny, jednak zdecydowanie mniej bezpieczny (nie będę wchodzić tutaj w dyskusję, mniej bezpieczny niż kombi i tyle, nie mówię że niebezpieczny bo w tekstyliach też kilka razy leżałem i żyję). Głównym powodem gdy biorę tekstyla to ewentualny deszcz, nie chce kombiaka narażać, a na krótkie trasy nie chce mi się zabierać przeciw deszczów.

Więc podsumowując ...

Dłuższe trasy / tor - 1 częściowy (przeciw deszcze w kuferku)

Krótsze trasy, praca, sklep, przejazdy - Skórzana kurtka (bez spodni, tak wiem, źle i w ogóle) , ale jest wygodna, dobry przewiew

Tekstyl - gdy nie jestem pewny pogody, nie chce mi się zabierać przeciw deszczy lub gdy w miejscu gdzie jadę nie chce odstawiać skórzanej kurtki. 

Co moim zdaniem najlepsze ? Jakbym miał teraz kupić tylko 1 strój - zdecydowanie 2 częściowy kombiak. W Rumuni byłem też w skórzanym kombi - reszta z 7 osób tekstyle (z czego jedna w krótkich dzinsach, t-shity i sandałki, miał goldwinga :D ) 

Edytowane przez Darek_Lodz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ilu ludzi tyle opinii :) Ale każda jest wartościowa.

Z jednej strony z tego co widzę na https://mcsonline.pl/kombinezony-motocyklowe,cp166,pl.html

Koszt jest trochę wysoki. Z drugiej strony wydaje się to być lepsze niż kurtka + kombinezon.

 

Edytowane przez andmst (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze kazdy motocyklowy ciuch sie przydaje w zaleznosci od okolicznosci. Przydaje sie letnie meszowa kurtka i spodnie. Przydaje sie kurtka skorzana, jedno i dwuczesciowy kombiak jak tez turystczyny komplet z membrana przeciwdeszczowa czy jeansy. W zaleznosci od tego jaka mamy pogode, temperature  i gdzie jezdzimy. Wszystkie te ciuchy uzywam i kazdy moj komplet ma mnostwo przejechanych kilometrow a niektore ciuchy sa juz tak zniszczone ze niedlugo musza pojsc do wymiany. A pod motocyklowy ubior polecam tania bielizne Kipsta z Decathlona. Dobrze jest miec dwa komplety bielzny bo czasami w upalne dni przepocam wszystko co mam i piore to kilka razy w tygodniu wiec nawet 3 koszulke za 70 pln dokupie niebawem.

Edytowane przez Matthewsmoto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...