Skocz do zawartości

Rozrusznik nie kręci


Nathan_Prescott

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Być może cześć z Was uśmiechnie się szyderczo, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto udzieli mi rady. 

Sprawa dotyczy Bartona 21, 50 ccm 400km przebiegu😆

Do wczoraj pięknie startował z rozrusznika, ale dzisiaj przy porannej próbie odpalenia, zero reakcji.  Wciskam przycisk i cisza, nic się nie dzieje. Z kopki odpalił od razu. Dodatkowo, światło stopu nie zapala się przy wciśnięciu lewego hamulca. Czy macie jakieś sugestie? Gdzie zajrzeć, co sprawdzić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowanie przez internet jest trudne...

Zwróć uwagę, że w motocyklach jest kilka zabezpieczeń uniemożliwiających zakręcenie rozrusznikiem: zapięty bieg, czerwony wyłącznik na kierownicy (może jeszcze inne wynalazki). No i oczywiście przekaźnik rozrusznika. Jeżeli któryś z tych elementów nie styka, to może powodować problem. Najlepiej znaleźć schemat instalacji i prześledzić co jest "po drodze" od guzika startera do rozrusznika.

Edytowane przez rafalek_s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest urok chinoli i ich elektryki zrobionej byle taniej. Najlepiej zobaczyć na krótko czy startuje rozrusznik czy czasem on nie padł. Jak będzie dobry to zostają np. czujnik stopki on jest szczególnie narażony bo na dole i jak w romecie niezbyt pewnie solidny. Na końcu zostaje przekaźnik, kable itp. W niektórych sprzętach ludzie zmieniali całe wiązki bo cyrki były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robaszek napisał:

o jest urok chinoli i ich elektryki zrobionej byle taniej.

Czyli Samsung, iPhone i inni też ? xD
 

1 minutę temu, Robaszek napisał:

W niektórych sprzętach ludzie zmieniali całe wiązki bo cyrki były.

Nie słyszałem, a jestem zarejestrowany od 7 lat w Klubie Chińskich Motocykli razem z 1630 osobami dzielnie ujeżdżającymi chinole.

 

Dnia 17.04.2019 o 21:12, Nathan_Prescott napisał:

Sprawa dotyczy Bartona 21, 50 ccm 400km przebiegu

Gwarancja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, NIKT napisał:

Czyli Samsung, iPhone i inni też ? xD
 

Nie słyszałem, a jestem zarejestrowany od 7 lat w Klubie Chińskich Motocykli razem z 1630 osobami dzielnie ujeżdżającymi chinole.

 

Gwarancja ?

Gwarancja jak na złość skończyła mi się  3 tygodnie temu. A przebieg mały, bo 1,5 roku temu miałem złamanie otwarte po wypadku i skuter stał nieużywany... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewrzeć styki na przekaźniui rozrusznika jak zagadać szukać w zasilaniu przekaźnika jak nie to rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...