Skocz do zawartości

Honda CBR - pierwszy motocykl? Pomoc z zakupem


marcinsu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Planuje w najbliższym czasie zakup pierwszego motocykla. Trudno zdecydować co wybrać.

Z uwagi na to że niewiele się znam, chcę zakupić najlepiej z jakiegoś salonu motocykl serwisowany.

Obecnie przeszukałem otomoto i w grę wchodzą:

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbr-650-f-2017r-salon-polska-ID6BMPTO.html

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbr-650-f-abs-2018-nowy-model-salon-polska-bezwypadek-transport-ID6BrmoS.html

 

Co myślicie o tych motocyklach? Warto?

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupu?

Bardzo proszę o opinie i cenne informacje.

 

Po zakupie od kwoty trzeba doliczyć 2% podatku + rejestracja ok. 200zł.

 

Najlepiej byłoby kupić gdzieś na miejscu, ale z tego co dzwoniłem motocykle z 600 - 750 pojemnością nie zawsze mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując u dilera otrzymasz fakturę więc oszczędzasz dodatkowo 2% podatku wiec ok 500-600zł. Przy takiej sumie lepiej kupić właśnie w pewniejszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

ja kupiłem CBR 650F jako pierwszy motocykl z 2017 roku w białym malowaniu. Mój jest z niemieckiego salonu i miał 2700 km. 

Jeśli mogę coś doradzić, to szukaj przede wszystkim egzemplarza z małym przebiegiem. Ja swój kupowałem w Poznaniu. Dodatkowo dostałem pomiar ramy, żeby mieć gwarancję braku uszkodzeń i śmiga znakomicie. Dopiero uczę się jak przystało na pierwszy motocykl, ale daje niezłą frajdę jak wyprzedzam i jadę ....km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blackwolf napisał:

Jeśli mogę coś doradzić, to szukaj przede wszystkim egzemplarza z małym przebiegiem.

Większej bzdury dawno nie słyszałem.
Daj mi swój motocykl i przy 2800km będziesz miał silnik do generalki razem ze skrzynią.
Przebieg jest jedną z ostatnich rzeczy na liście jakie powinno się brać pod uwagę. Możesz mieć zakatowany silnik w motocyklu z przebiegiem oryginalnym 1000km jak i taki sam motocykl z doskonałym stanem mechanicznym po 50.000km.
Proszę nie pisz takich rzeczy więcej :)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dawco,

masz prawo mieć swoje zdanie na temat zakupu motocykla jak każdy. Nie neguj tego co myślą inni, bo nie jesteś wyrocznią. 

Szukaj bzdur u siebie zamiast hejtować innych. Ja kupowałem moto i szukałem ,akurat tego, Ty możesz szukać czegoś zupełnie innego.

Szmelc to można kupić bez względu na przebieg i pochodzenie. Jak zakatowany silnik to pierwszy lepszy mechanik to sprawdzi i nie potrzeba wyroczni, żeby to odkrywać :)

Nie pisz więcej do mnie Dawca, bo nie mam ochoty słuchać wydumanych opowieści dziwnej treści.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blackwolf napisał:

Kolego Dawco,

 

3 godziny temu, Blackwolf napisał:

Nie pisz więcej do mnie Dawca

Skąd ten dawca Ci się wziął? :lol:
 

3 godziny temu, Blackwolf napisał:

Nie pisz więcej do mnie Dawca, bo nie mam ochoty słuchać wydumanych opowieści dziwnej treści.

Czytasz na głos, że nie chcesz słuchać?

Nie no dobra. Nie będę cisnął nowemu Użytkownikowi zwłaszcza jak przy niedzieli jest agresywny :) Zadomów się, poczytaj forum i będzie dobrze.
 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...