Skocz do zawartości

Szyba owiewka uniwersalna naked


spowiednik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam wszystkich.

Praktycznie skończyłem remont mojej Kawy,  wczoraj zakupiłem kufry boczne. Jest jeszcze dosłownie kilka spraw do ogarnięcia,a między innymi szyba/owiewka uniwersalna do zakupienia.

Przeszukałem forum i znalazłem kilka tematów z krótkimi opisami szyb uniwersalnych. Są to jednak tematy sporadyczne i dość ubogie w informacje. Myślę , że taki temat będzie ciekawy i pomocny.

Jeśli mieliście u siebie jakąś szybę uniwersalną to napiszcie jakiej firmy i jak się sprawowała. Jakie miała funkcje, czy można była ją regulować, czy łatwo się ją zdejmowało np. do jazdy po mieście?

No i oczywiście , co najważniejsze, jak przebiegała jej eksploatacja - czy spełniła Wasze oczekiwania czy też nie byliście zadowoleni?

Jeśli ktoś miał styczność z deflektorem i może opisać jaka jest różnica w użytkowaniu "z" i "bez" - przyszłe pokolenia będą Wam dozgonnie wdzięczne :D.

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie informacje - z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba uniwersalna PUIG w Kawasaki ER 5.

+ bardzo prosty montaż

+ nieco mniej odczuwalny wiatr na klacie

- pękła po drugim sezonie przy mocowaniu, ( na drugim zdjęciu widać już małe pęknięcie)

szyba 1.jpg

Szyba 2.jpg

Szyba 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem fajna szyba, kształt taki nie za duży, nie za płaski :D

Czy ta szyba Ci pękła tak po prostu, czy może zdejmowałeś i zakładałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, który na motocyklach jeździ pewnie ze 30 lat, dodatkowo jest instruktorem w szkole jazdy.

Na temat owiewki zareagował średnim "zaangażowaniem" - stwierdził, że trochę pomaga, ale montaż owiewki nie daje jakiś ogromnych rezultatów...

Czy zgadzacie się z tą opinią?

Ogólnie najchętniej zostawiłbym mojego nakeda bez owiewki bo lepiej wygląda goły, ale w trasie wieje.

Natomiast jeśli mam montować do niego szybę i mieć minimalną poprawę... no to tak średnio.

Jak znajdziecie chwilkę podzielcie się swoimi wrażeniami. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ejże.

Naprawdę nie ma na forum ludzi, któzy używają szyby uniwersalnej do nakeda ?

Takich , którzy są zadowoleni i chętnie się pochwalą lub takich co nie są i wyleją żółć?

Pomocy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem  do horneta taką jak na foto wyżej PUIGA i tylko wizualna różnica bo w praktyce zero poprawy jeśli chodzi o wiatr !! taka rola golasa i tyle :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś NTV z taką szybką i to taką dużą. Od razu zdjąłem bo tylko szpeciła Hondę. Kiedyś testowo założyłem, bo się zasłuchałem że tak niby pomaga, równie szybko zdjąłem jak założyłem. Wg mnie efekt żaden, chyba że wizualny jak ktoś lubi. Tylko szumy i drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2018 o 08:30, spowiednik napisał:

Na temat owiewki zareagował średnim "zaangażowaniem" - stwierdził, że trochę pomaga, ale montaż owiewki nie daje jakiś ogromnych rezultatów...

Czy zgadzacie się z tą opinią?

Ja w swoim moto dołożyłem akcesoryjną szybkę/owiewkę (oryginalną producenta). Zgadzam się z zacytowaną wypowiedzią, tzn. u mnie napór powietrza zmalał nieco, odczucie jest podobne jak przy prędkości niższej o ~10 do 15km/h bez szybki. Więc niewiele, ale i szyba wysoka nie jest.

Natomiast mam wrażenie, że przez szybkę wiatr uderza bardziej w kask powodując dodatkowy hałas. Wystarczy, że trochę stanę podczas jazdy na podnóżkach, by hałas w kasku się zmniejszył. Obecnie zastanawiam się nad demontażem szybki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Bardzo serdecznie dziękuję za opinie. Temat ważny myślę, dla wielu, a szyba temat nietani, więc lepiej zrobić risercz niż bez sensu kupić coś, co się nie sprawdza.

Mnie osobiście zależało na tym, ( i taką miałem nadzieję ), że po zamontowaniu szyby komfort się poprawi powiedzmy przesuwając granicę w prędkości o jakieś 30-40 km/h.

Obecnie jadąc podczas bezwietrznego dnia lub z delikatnym wiatrem dobrze jedzie się tak 130-150 z możliwością jazdy pod 180-190 w trakcie wyprzedzania na trasie. Co ogólnie nie jest raczej złym rezultatem i mnie osobiście w zupełności wystarczy, a czuję, że jeszcze mam delikatny zapas.

Niestety problem zaczyna się w dniu kiedy wieje. I nie chodzi o super mocne wianie. Problem zaczyna się już przy trochę mocniejszym wietrze : wygodna prędkość podróżna plasuje się tak do 110-120 km/h.  A jeszcze w miarę mogę dociskać do 150-160 km/h, ale staje się to naprawdę mało konfortowe. I tak sytuacja ma miejsce aż do naprawdę mocnego wiatru.

 

Edytowane przez spowiednik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeję temat dla chcących kupić tą owiewkę bo sam ją kupiłem i używam.

Owiewka kupiona na allegro po okazyjnej cenie coś ok 100zł. Wykonanie dość dobre i rozmiary dość małe co samo w sobie jest zaletą i wadą.

Nie chroni ona całkowicie od wiatru bo jest za mała ale daje dużo i nie ma już uczucia naporu wiatru na tułów. Dla wysokich osób trochę ma taką wadę, że akurat kieruje strumień powietrza na kask. Trzeba wtedy najlepiej odchylić ją maksymalnie do góry i mieć kask nie natańszy chiński bo w nich jest o wiele głośniej.

Dla mnie akurat pasuje do jazdy niezbyt szybkiej. Dla komfortu ludize biorą duże szyby ale to już nie jest tak wygodne podczas zwykłej jazdy. 

Trzeba uważać na mocowanie bo blaszka metalowa do szybki przykręcana jest nakrętka i trzeba uważać by nie przesadzić z dokręcaniem na siłę. 

Dla mnie pasuje, nie jest idealna bo mała ale za to cicha i została na stałe.

IMG_20181231_155007_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...